Račun za elektriko

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

zala123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a zala123 » 16. Okt. 2008 8:17

Zanima me, če je že kdo kdaj dobil nenavadno visok račun za električno energijo. To pomeni, da se je račun naenkrat povišal za 5kratno vrednost. Tudi kilovatne ure se temu primerno nabirajo torej kar naenkrat 5kratna količina v primerjavi s preteklo porabo. V resnici se količina porabe ne bi smela povečati, ker se poraba ni povišala. Elektro se na klicanje sploh ne odzove, oz. vedno prazno obljublja, da bodo prišli preverit kaj se dogaja. Ali kdo ve za podoben primer in kako ste ukrepali? Za podoben primer mi je že ena pravila, a ni imela uspeha. Račune je morala plačati, a v bodoče ji niso več izstavljali nemogočih zneskov. Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 16. Okt. 2008 8:22

Ammm ne vem mogoče ti pomaga da se je elektrika podražala za mislm da okol 40-50%,čeprov nism zihr ampak fulll.
zala123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a zala123 » 16. Okt. 2008 8:31

kamis napisal/-a:Ammm ne vem mogoče ti pomaga da se je elektrika podražala za mislm da okol 40-50%,čeprov nism zihr ampak fulll.


Gre se za račun pred podražitvijo. Poleg tega se ni podražila za 500%. To se gre za ekstremne račune, ki so se že pojavljali, o katerih je bilo objavljeno že tudi na TVju. Zato me zanimajo mnenja tistih, ki so bili žrtve nenormalnih zneskov, ne pa podražitve.
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 16. Okt. 2008 8:38

Aha,ok.Ja nč pol pa klič al pa faks,meil pošl.Karkol,al pa če kje na kakšnem forumu drugem najdeš o tem.Al pa na njihovi spletni strani,če jo sploh majo.
Uporabniški avatar
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 17. 1. 2005
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chica Guapa » 16. Okt. 2008 9:13

Pomoje te bodo na kakšni TV prej poslušali kot pa na elektro in verjetno tudi raje pomagali.
HASTA LUEGO
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 16. Okt. 2008 9:22

jap - TV, časopis ... take stvari čimprej v medije ... če mislijo oni tebe tako dobesedno jebat v glavo, da ti izstavijo dosti previsok račun in ti pol niti ne odgovarjajo na klice, oz. se delajo neumne ... jst na tvojem mestu jih ne bi sploh več klicarla, ampak bi to takoj dala v medije ... zajebi jih nazaj :twisted:
Let's swim to the moon .....
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 16. Okt. 2008 9:42

kamis napisal/-a:Aha,ok.Ja nč pol pa klič al pa faks,meil pošl.Karkol,al pa če kje na kakšnem forumu drugem najdeš o tem.Al pa na njihovi spletni strani,če jo sploh majo.


Piše, da je že klicala!!
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 16. Okt. 2008 9:44

Kolikor jaz vem lahko pride do takih računov, če elektrika nekje prebija kar pomen da gre kupe in kupe kilovatnih ur v nič.
To se baje da odkrit z eno napravco kjer se vid kje največ porabljaš in zakaj.
Se pa spomnim enga podobnga primera k ni nikjer prebijal niti nič pa ni mogla dokazat in je vseen morala plačat.

Možno je pa tud, da se ti je nekdo priklopil na energijo...tisti, ki vzgajajo prepovedano rastlinje se radi prklopjo na recimo kakšno elektriko od skupnih prostorov, ker bi blo sumljivo da imajo tok elektrike.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 16. Okt. 2008 9:51

Ja najbolje da se gre na elektro in izrecbo zahtevate da se to čimprej razišče...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 16. Okt. 2008 9:51

*QueenBitch* napisal/-a:To se baje da odkrit z eno napravco kjer se vid kje največ porabljaš in zakaj.
Se pa spomnim enga podobnga primera k ni nikjer prebijal niti nič pa ni mogla dokazat in je vseen morala plačat.


In ta napravica ogromno, ogromno stane. In na koncu nič ne ugotovijo in potem vseeno plačaš. To pomoje delajo namenoma.
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 16. Okt. 2008 9:53

matjazd napisal/-a:
kamis napisal/-a:Aha,ok.Ja nč pol pa klič al pa faks,meil pošl.Karkol,al pa če kje na kakšnem forumu drugem najdeš o tem.Al pa na njihovi spletni strani,če jo sploh majo.


Piše, da je že klicala!!


Ja sm nism slepa nooo,sej nism napisala nej samo kliče.Kaj pa če bi mogoče poklicala kakšno fermo k se z eletktiko ukvarja al pa kej?Kogarkol,sploh če je račun gromozanski.Pa da ji pride pogledat napeljavo če je use uredu,pa pol naprej.Sej bo že zrihtala,sploh če je račun took velik.
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 16. Okt. 2008 9:55

matjazd napisal/-a:
*QueenBitch* napisal/-a:To se baje da odkrit z eno napravco kjer se vid kje največ porabljaš in zakaj.
Se pa spomnim enga podobnga primera k ni nikjer prebijal niti nič pa ni mogla dokazat in je vseen morala plačat.


In ta napravica ogromno, ogromno stane. In na koncu nič ne ugotovijo in potem vseeno plačaš. To pomoje delajo namenoma.

Točno tako.. Poznam te zgodbe..
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 16. Okt. 2008 10:02

^^ja lih zato pravim da bi blo treba take stvari čimprej dat v medije
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Okt. 2008 10:42

Jst sem pa proti objavi v medijih, ker se mi ljudje, ki kličejo novinarje s takimi "aferami" vedno zdijo neumni, prepirljivi in hkrati ne vem, kaj bodo s tem dosegli.
Hkrati tudi ne verjamem v teorijo zarote, da Elektro to dela nalašč, zato bi stvar urejala direktno z njimi, ne pa preko Marka Potrča.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 16. Okt. 2008 10:49

in kako naj uredi z njimi če ji ne odgovarjajo na klice?
Let's swim to the moon .....

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron