Obnova sobe

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 28. Feb. 2008 20:23

Hey!

Letos, ko se bo začelo malo lepše vreme sem se odločila, da bom moji mami obnovila sobo. To bi rada naredila čim cenejše ampak prej rabim malo pomoči.

Rada bi izvedela, kako se polaga tapison. Malo se mi sanja ampak me zanima, če ostaja kakšna literatura o tem, ali če kej obstaja na internetu.
Potem je še ena težavica: Na stenah je ogromno slojev barve. Toliko slojev, da se stena že "lušči". Tudi to bi rada popravila in ne vem kako. Moram celo steno pobrust oz. oddrgnt (pošpohtlat) te sloje barv dol? In potem z izravnalno maso popravit luknje....?

Res ne vem veliko o tem, zato upam, da je tudi tukaj kdo, ki ima malo inovativne in delavne žilice (ki ne prepusti vse delavcem). Rada bi namreč čim več sama naredila, da bom čim ceneje čes prišla.
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 28. Feb. 2008 21:23

alora...kukr se js spoznam na to...steno smo vedno zbrusli do konca in pole luknje napolnili z uno maso, šele potem smo prebarvali na novo...zdej pa glede tapisona ti ne znam pomagt, k tega nism še della...
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 28. Feb. 2008 21:36

Uuu na to se pa spoznam :D

Stene je treba najprej zbrusti.. Lahko z napravco ali pa šmirgl papirjem (verjetno tole ni niti malo slovnično napisano)... Potem moraš pa pa luknje zaflikat.. Ponavadi se to z gipsom naredi..

Kako se polaga tapison? Pojma nimam. Mi imamo več ali manj laminate povsod in se polagajo res simple..


Moj nasvet - poiskusi najti raje čim cenejšo pomoč. Kajti sama boš težko kaj naredila, razen pobelila in pomila tla :) Ne vem no.. Potrebuješ nekoga zraven, ki ima vsaj mejčken izkušenj z temi zadevami...
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 28. Feb. 2008 21:39

in še en nasvet...dej prvo pobeli zidove na novo, šele pole dej tapison :D ...usaj tko bi js nrdila :D
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 28. Feb. 2008 21:42

:D Ne.. Vsak malar ti bo svetoval, da je potrebno najprej tla in strop naredit in šele nato prebelit stene..
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Feb. 2008 21:44

najprej ti priporočam da namesto tapisona položiš laminat.ker tapison je en velik zalogaj svinjarije.

drgač pa stene, je treba dobro zbrusit, potem z zravnalno zravnat in na novo pobelit.
je pa stvari katerih ne obvladaš, dobro prepustiti nekomu ki zna.sploh stene, ker stena je praktično najbolj vidna in se zna hitro odlušit oziroma se poznajo luknje, če je slabo zagipsirano.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 28. Feb. 2008 21:49

Če se le da zidov ne brusit s "šmirgel" papirjem, ker bo po celi bajti kot v kamnolomu, in verjemi, da se tistega finega prahu ne moreš kar tako znebit. Vzemi raje "špohtel"(nevem kako se reče po slovensko, vglavnem tista "lopatka" z lesenim/plastičnim ročajem") in s tistim lepo "lupiš" barvo dol, dokler se da....ko prideš do mesta, kjer se barva še dobro drži stene, tam ne drgneš več in probaš še malo drgnit okoli da vidiš če se še kje lušči... Potem moraš tisti del stene kjer so barvo odrgnla premazat z akrilno emulzijo(to je za boljše sprijemanje izravnalne mase s steno) potem pa vse skupaj pokitaš z recimo Jubolin kitom...pri tem paziš da je vse čimbolj gladko, ker tisto kar pač ni gladko morš pol pač z brusnim papirjem zbrusit(posledica? soba se spremeni v kamnolom :twisted: ). Potem pa moraš steno 1x al pa 2x pobelit...

Tapison kupiš v trgovini "na meter" ga tam zviješ v rolo, prineseš domov, ga razviješ potleh, poglihaš da ni gub, pritrdiš zaključne letve in to je to. Potem vseskupaj dobro zaščitiš, in še 1x pobeliš, ker je velika možnost da med polaganjem tapisona vseeno kaj poserješ po zidu(če do tega ne pride, seveda ni treba belit).
Na koncu pa še vseskupaj očistiš in....VOILA... :D

Povzetek? Rajši prosi fotra/brata/fanta/... za pomoč... :wink:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 28. Feb. 2008 21:52

McLarnovc napisal/-a:

Povzetek? Rajši prosi fotra/brata/fanta/... za pomoč... :wink:


rajši šparaj denar pa plačaj nekomu, ki obvlada zadevo... :wink:
Uporabniški avatar
°°°ČeŠnYa°°°
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 423
Na forumu od: 23. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a °°°ČeŠnYa°°° » 28. Feb. 2008 21:54

McLarnovc napisal/-a:Tapison kupiš v trgovini "na meter" ga tam zviješ v rolo, prineseš domov, ga razviješ potleh, poglihaš da ni gub, pritrdiš zaključne letve in to je to. Potem vseskupaj dobro zaščitiš, in še 1x pobeliš, ker je velika možnost da med polaganjem tapisona vseeno kaj poserješ po zidu(če do tega ne pride, seveda ni treba belit).


a se tapison nč ne nalima na tla or something? :gruebel:
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 28. Feb. 2008 21:57

McLarnovc napisal/-a:Če se le da zidov ne brusit s "šmirgel" papirjem, ker bo po celi bajti kot v kamnolomu, in verjemi, da se tistega finega prahu ne moreš kar tako znebit. Vzemi raje "špohtel"(nevem kako se reče po slovensko, vglavnem tista "lopatka" z lesenim/plastičnim ročajem") in s tistim lepo "lupiš" barvo dol, dokler se da....ko prideš do mesta, kjer se barva še dobro drži stene, tam ne drgneš več in probaš še malo drgnit okoli da vidiš če se še kje lušči... Potem moraš tisti del stene kjer so barvo odrgnla premazat z akrilno emulzijo(to je za boljše sprijemanje izravnalne mase s steno) potem pa vse skupaj pokitaš z recimo Jubolin kitom...pri tem paziš da je vse čimbolj gladko, ker tisto kar pač ni gladko morš pol pač z brusnim papirjem zbrusit(posledica? soba se spremeni v kamnolom :twisted: ). Potem pa moraš steno 1x al pa 2x pobelit...

Povzetek? Rajši prosi fotra/brata/fanta/... za pomoč... :wink:


Hm.. Saj je z šmirgel papirjem fin prah povsod - ampak je veliko bolj enostavno kot špohtelnam, vsaj za moje pojme :D Imam še sveže spomine in vem..

Pa ne ti tukaj meni nekaj fotra/brata/fanta :D Smo ženske lahko še veliko bolj sposobne v teh zadevcah, samo potrebujemo nekoga da nam pove kako začeti..
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 28. Feb. 2008 22:22

ANGELgirl napisal/-a:
McLarnovc napisal/-a:Če se le da zidov ne brusit s "šmirgel" papirjem, ker bo po celi bajti kot v kamnolomu, in verjemi, da se tistega finega prahu ne moreš kar tako znebit. Vzemi raje "špohtel"(nevem kako se reče po slovensko, vglavnem tista "lopatka" z lesenim/plastičnim ročajem") in s tistim lepo "lupiš" barvo dol, dokler se da....ko prideš do mesta, kjer se barva še dobro drži stene, tam ne drgneš več in probaš še malo drgnit okoli da vidiš če se še kje lušči... Potem moraš tisti del stene kjer so barvo odrgnla premazat z akrilno emulzijo(to je za boljše sprijemanje izravnalne mase s steno) potem pa vse skupaj pokitaš z recimo Jubolin kitom...pri tem paziš da je vse čimbolj gladko, ker tisto kar pač ni gladko morš pol pač z brusnim papirjem zbrusit(posledica? soba se spremeni v kamnolom :twisted: ). Potem pa moraš steno 1x al pa 2x pobelit...

Povzetek? Rajši prosi fotra/brata/fanta/... za pomoč... :wink:


Hm.. Saj je z šmirgel papirjem fin prah povsod - ampak je veliko bolj enostavno kot špohtelnam, vsaj za moje pojme :D Imam še sveže spomine in vem..

Pa ne ti tukaj meni nekaj fotra/brata/fanta :D Smo ženske lahko še veliko bolj sposobne v teh zadevcah, samo potrebujemo nekoga da nam pove kako začeti..


Če je rečmo 1mm debel sloj barve, ki se lepo lušči, je s špohtelnom delo dosti prej opravljeno, kot z brusnim papirjem, z veliko manj napora in prahu v bajti.

Kar se pa talnih oblog tiče...jaz ne bi zbral tapisona, ker je leglo prahu. Rajši zberi laminat, čeprav bi se jaz za v sobi še najraje odločil za klasični parket. Odločitev je pa tvoja...

ANGELgirl...no offense please... :wink: :P
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 28. Feb. 2008 22:46

Ja tudi jaz ti nebi priporočala tapisona, ker je res leglo prahu in svinjarije. :?

Ti pa vsekakor svetujem (če imaš namen stene prepleskat v kaki barvi), da kupiš lateks barvo, ker je ful prekrivna in sploh ni nič lisasto. Res ful lepo zgleda. Dobiš jih pa lahko v Merkurju (ti zamešajo tak odtenek kot želiš), dobi se pa tudi že pripravljene, sicer ne vem od kere firme so, se pa ta "serija" imenuje Colores del mundo (sam je od neke slovenske firme).
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 28. Feb. 2008 23:21

Lolika, jst bi ti tut predlagala da za pomoč prosiš nekoga ki to zna...Kšn kolega, sorodnik, ti bo to z veseljem to zastonj naredu :D Polaganje tapisona je pa res deu za dedca :P
Čeprav sm jst tut multipraktik (Purple bo vedla o čem govorim...) in velik stvari sama postorim, ampak za kšne bolj dolgoročne zadeve pa raj kšnga k ve kaj dela... :D
Uporabniški avatar
le@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 155
Na forumu od: 24. 11. 2006
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a le@ » 29. Feb. 2008 8:47

Mogoče mal v meglo brcam, ampak se mi zdi, da obstaja neka zadeva, ki prejšnje oz. stare sloje barv drži skupaj, tko da ni treba potem (tolk!) brusit. če pa že boš brusila, si pa lahko v kakšni trgovini sposodiš žirafo (to je ena taka velka zver, s katero brusiš stene, zraven je pa prkloplena na sesalec, tako da ni tolk prahu - je pa še zmer). Mogoče ti bo v pomoč še en mal bolj "gradbeni" forum, sam ne vem če smem tuki povedat za kterga gre :? , ti bom kar ZS poslala... :wink:
Je pa to kar zelo zamudno delo, tko da je fajn, če ti kdo, ki je to že počel, pomaga. Jaz sem bla tud bolj helper, moj je bil pa vodja. :lach:

Kar se tiče pa tapisona - na tvojem mestu bi tudi jaz dala raje laminat, je bolj čisto, za moje pojme tud lepš, pa tud položi se ga brez problema.

Pa uspešno prenavljanje ti želim! :wink:
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 29. Feb. 2008 10:12

°°°ČeŠnYa°°° napisal/-a:
McLarnovc napisal/-a:Tapison kupiš v trgovini "na meter" ga tam zviješ v rolo, prineseš domov, ga razviješ potleh, poglihaš da ni gub, pritrdiš zaključne letve in to je to. Potem vseskupaj dobro zaščitiš, in še 1x pobeliš, ker je velika možnost da med polaganjem tapisona vseeno kaj poserješ po zidu(če do tega ne pride, seveda ni treba belit).


a se tapison nč ne nalima na tla or something? :gruebel:


Ne. Se ga samo položi na tla

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov