Nora na vrtnarjenje ...

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 20. Feb. 2008 5:51

Imam okoli 2000 različnih rož...

Ali je na tem forumu še kakšna vrtnarka?!
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 20. Feb. 2008 11:57

Vrtnarka ravno nisem, sem pa nora na rastlince v stanovanju. Mam zelo veliko lončnic, kolikor pač jih spravim v stanovanje pa še kakšno povrh.. Načeloma vse zelene, ker nad cvetočimi nisem tako navdušena, razen orhidejice me pa premamijo. Zbiram kaktuse, pa navdušujem se nad ananasokami. Pa ravnokar mi umira drevo življenja pa ne vem, kaj naj naredim :cry: Pa liči noče vzklit :?
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 20. Feb. 2008 12:20

da ti dam kakšen pameten odgovor kako rešiti drevo zivljenja oz. yucco, mi moraš povedati, kaj se z njo dogaja (suhi listi, mehko steblo , kaj drugega...) ter kje jo imaš ter kako jo vzdržuješ (svetloba, temperatura, zalivanje...) :wink:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Feb. 2008 12:28

Sekhmet napisal/-a:Vrtnarka ravno nisem, sem pa nora na rastlince v stanovanju. Mam zelo veliko lončnic, kolikor pač jih spravim v stanovanje pa še kakšno povrh.. Načeloma vse zelene, ker nad cvetočimi nisem tako navdušena, razen orhidejice me pa premamijo. Zbiram kaktuse, pa navdušujem se nad ananasokami. Pa ravnokar mi umira drevo življenja pa ne vem, kaj naj naredim :cry: Pa liči noče vzklit :?


mi smo doma tud čist nori an kaktuse.sicer jih poimensko ne poznam, ampak že pri marsikatermu smo dosegli velike uspehe, bodisi pri cvetenju, rasti itd...Seveda mamo tud druge rože, lončnice v hiši pa zunanje.
Nikakor nebi mogla živet v stanovanju brez rož in nikakor tudi ne da na vrtu nebi bilo rož.rože morajo biti!
Od teh rastlin s cvetovi, pa mi je res najnajlepša in najbolj dišeča Lilija.MMM, sam mi jo mami zmeri ko cveti v klet zapre ker pravi da jo glava boli, ampak men pa toooook diši. :)
pa vrt tud zlo rada urejanm..Komej čakam sezono prekopavanja, sajenja, presajanja in vsega kar zraven pride.Tud po cel dan preživim a vrtu in ga z mami urejam.
Uporabniški avatar
Gregorius
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 13. 4. 2005
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregorius » 20. Feb. 2008 12:30

tudi jaz zbiram kaktuse..uspevajo..cvetijo....mam jih preko 200..:)...mama pa je nora na orhideje...pismo..jih ma že prek 60..in ko vidiš tam prej 1000 cvetov.....pa še rojstni dan ma danes...mogoče pa moram s5 kako kupit...:)
Življenje je kratko, pridobivanje izkušenj dolgotrajno, ugodna priložnost redka, izkušnja varljiva, odločitev pa težka.
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 20. Feb. 2008 12:35

renee napisal/-a:Imam okoli 2000 različnih rož...

:eek: uuuu pridna

Jaz imam od sobnih rastlin trenutno orhideje, dva mala kaktusa, vijolice, plezalsko, pa dve necvetoči roži, ne poznam imena. Me pa jezi, ker benjaminu, ki sem ga pred leti kupila mami, zelo rumenijo in nato odpadejo listi, pa do sedaj še ni bilo teh problemov.
Zunaj imam okrasno drevje (cercidifil, likvidamber, javor, breza, okrasna trava, hamamelis, tulipanovec, pušpan, magnolija, češnja, marelica, kivi, vrtnica, ribez (dve vrsti), malino, kosmuljo, dodali bomo še hruško). Potem pa imam namen posaditi še en tulipanovec in ginko. Mogoče še hibiskus. Kar se pa tiče cvetja, pa sem posadila tulipane, narcise, hiacinte, sivko, žajbelj, pač tiste klasične vrste cvetja. Torej do 2000 še manjka :D
Uporabniški avatar
~Papillon~
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 370
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ~Papillon~ » 20. Feb. 2008 12:42

Uh... pri meni pa še kaktus ne zdrži dolgo :oops:
Uporabniški avatar
Tinchka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 30. 11. 2005
Kraj: ŠpG/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinchka » 20. Feb. 2008 12:51

Mo, kolko mate eni rastlinja! Sploh ne poznam vseh imen :razz:

Sej meni je vrtnarjenje tudi kar všeč, samo si ne vzamem dosti časa za to. Včasih me prime pa malo uredim okoli hiše, ponavadi skupi z mamico. Najrajši sadim tulipane in druge čebulice in potem spomladi vsak dan gledam, kaj je prikukalo ven :) In res mi je lepo spomladi ko vse cveti... komaj čakam :) Imamo pa doma še nekaj hortenzij, vrtnice in jasmin, ki plezata, neke oranžne lilije, so bile tudi bele, ampak so samo eno sezono ven prišle, potem so izginile, isto so mi izginile tigridije, kale še imamo, pa poleti cinije, astre in razne druge enoletnice, vsako leto kaj novega, imen pa itak ne vem. Full bi pa rada imela une hibridne marjetice, tiste ki pridejo take velike bunke, ki so tudi v nekakšni bordo barvi. A to se zdej dobi? Sej enkrat sem kupla seme, ampak ni prišlo nič ven.
Nana nanana nanana on a Summerbreeze ...
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 20. Feb. 2008 13:02

pri nas imamo tudi zelo radi rožice...jih je polno po hiši in okoli...trenutno imamo ogromno orhidej...ki nam res blazno uspevajo..in cvetijo v eno...tudi po pol leta...res so krasne rožice to...največji izziv pa je trenutno orhidejica, ki sem jo v gelu prinesla iz yucatana...in že poganja koreninice...upam, da bo uspela... :)

drugače pa je zunaj vsega polno...rododenroni..pa hortenzije, vrtnice in podobni grmički...pa polno gredic...v tem času ko vse bolj zaspano...pa okolje krasi tu in tam kakšna resa...sem pa zadnjič gledala, da že poganjajo narcise in tulipančki... :)
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
Tinchka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 30. 11. 2005
Kraj: ŠpG/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinchka » 20. Feb. 2008 13:09

Pri nas na Primorskem narcise že kakšna dva tedna cvetijo :D
Nana nanana nanana on a Summerbreeze ...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Feb. 2008 13:23

Snow flake napisal/-a:
renee napisal/-a:Imam okoli 2000 različnih rož...

:eek: uuuu pridna

Jaz imam od sobnih rastlin trenutno orhideje, dva mala kaktusa, vijolice, plezalsko, pa dve necvetoči roži, ne poznam imena. Me pa jezi, ker benjaminu, ki sem ga pred leti kupila mami, zelo rumenijo in nato odpadejo listi, pa do sedaj še ni bilo teh problemov.
:D


pri naših dveh benjaminih je isto. :? čist oskublena sta, pa mami dela z njima direkt po eni knjigi o rožah, pa še vedno nč boljš :roll:

aja drgač sm pozabla pa da mam še skalnjak.No ubistvo zdej ne več, ker smo tam mogl prekopat vse za kanalizacijo, ampak ga bova z mami letos na novo postavle in zasadile.je pa ful lepo poleti ko zacvetijo vse rožce v skalnjaku in sploh ker mava ful tistih "tepih" rožc.letos razmišljamo še o tem, da bi ribnik postavl, seveda z ribicam notr, ampak se morm še mal bolj pozanimat o tem, kako ej z ribami čez zimo in vse.
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 20. Feb. 2008 14:40

Jochie napisal/-a:da ti dam kakšen pameten odgovor kako rešiti drevo zivljenja oz. yucco, mi moraš povedati, kaj se z njo dogaja (suhi listi, mehko steblo , kaj drugega...) ter kje jo imaš ter kako jo vzdržuješ (svetloba, temperatura, zalivanje...) :wink:


Jah, fora je v tem, da se listi nekako na prvi tretjini ostro prepognejo in se začnejo sušit. Pa tko potem čezdalje višje, tko da mam te poganjke že kr boge/oluščene in se še naprej sušijo en za drugim, je pa fora v tem, da nove liste še vedno odganja, lepe zelene. Steblo ni nič mehko, ker to bi tko pomenilo njegoc konec. Sem sumila premalo svetlobe, kewr je cel postal nekoliko svetlejše barve pa sem ga prestavla na okno, kjer ma zjutraj direkt sonce, vendar zasenčeno, popoldan pa ne, vendar je pa dovolj svetlo. Zalivam ga enkrat na teden, zdej še to ne, ker sem sumila, da je mogoče preveč zalit. Tudi presadila sem ga pa nič ne pomaga. Aja pa še to, listi se ne začnejo sušit na konicah, ampak čez cel list spremenijo barvo, postanejo bolj trdi, dokler ne postanejo, kot bi oleseneli.

Any idea?

Benjamin ne sme bit na prepihu ali preblizu izvora toplote. Torej stran od radiatorjev z njim. Čez poletje pa ga je dobro postaviti na balkon, vendar ne na vetrovno mesto in se sam od sebe popravi.
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 20. Feb. 2008 14:43

Jochie, tvojo pomoč bi potrebovala.
imam zamio, zalivam jo enkrat na 10 dni, po malem. vrh enega "stebla" se je začel sušiti, 4 listi so čisto posušeni, 5. in 6. sta rumenkasta.. ima pa dovolj svetlobe, ker je na polici pred steklenimi balkonskimi vrati, na sobni temperaturi.

bi lahko te rjave liste porezala?
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 20. Feb. 2008 15:49

Jaz pa sploh ne maram rož. Se mi zdi proč vržen denar, da kupiš rožo, zato jih nikoli ne podarjam in niti nikoli nisem preveč vesela če mi kdo prinese rožo/rastlino.
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 20. Feb. 2008 16:20

moj brat je neki "wannabe botanik" .. sj to je lepo no. js nism neki prevec za. Zadnje case me tko malo "fascinira" bonsai pa ga neki stalno opazujem. drugace pa da bi js kej vzgajala .. a-a :)
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov