Preureditev sobe

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

MissRap
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 273
Na forumu od: 3. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MissRap » 22. Mar. 2007 21:44

Oj.
zanima me,če imate kakšne ideje kako opremit sobo in kako jo prebarvat?Kakšna barva sten,linki opreme,ideje,dekoracija....).
Hvala že v naprej.
LP
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Mar. 2007 21:53

Fino bi bilo, če bi ti imela kakšno idejo že.

Npr., osnovna barva, kakšni dodatki(naravni/leseni; otroški/stripi, kot je ena pred kratkim pisala; minimalistično; natlačeno...)
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 22. Mar. 2007 21:59

Ko sem si jaz urejala sobo, sem izbrala svetlo vijolicno barvo, pa v Tuniziji sem si kupila ful lepo preprogo, drugac pa sem iskala pohistvo, da bi blo v cimsvetlejsi barvi in sem najdla ful lepe omara - tko z velik polickami. Men je ful fajn. Zdej pa se iscem lucko za na tla v obliki jajca. Tko da pol sem finito.
Drugac pa ti priporocan svetle barve, cimvec pliskotov, slik in bos mela ful lepo sobo - no saj men je tak stil vesc :)
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 22. Mar. 2007 21:59

Soba, ki sem si jo sama uredila, zgleda nekako tako: pol ene stene pa ena tretina druge sta zelo intenzivno rumene barve, kar mi da ogromno pozitivne energije. Poleg tega imam nad mizo listke z različnimi hinti za učenje (angleške čase,...) in še nekaj listkov, ki me spominjajo na nekaj (besedila pesmi, kartico, ki mi jo je poslal kolega, zraven eno špangico, ki sem jo dobila na morju), pa tko na splošno deluje soba zelo kičasta ko prideš noter (po vsaki steni nekaj nalepljeno, na stropu tudi zvezdice, ki se svetijo ponoči,...) ampak vsaka stvar ima svoj (velik) pomen, zato se meni ne zdi kičasto :)
Tako si jo narediš bolj domačo, s stvarmi, ki so ti blizu... Polepiš jih kamorkoli, pa ne vse takoj na začetku ampak počasi, s časom... Da ne neki nabašeš samo zato, da je... Ampak da nalepiš nekaj, kar bo res nekaj pomenilo!
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 22. Mar. 2007 22:34

Tudi sama si ravno preurejam sobo, ampak ne najdem nobene lepe postelje. Imela bi tako čisto nizko, skoraj na tleh. Gledala sem že v ikei in rutarju pa nič lepega :(
Drugače pa želim narediti sobo čim bolj prostorno s čim manj pohištva, stene bodo ostale bele, ostalo pa bo v temno modro-črni kombinaciji.
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
LoLLypoop=))
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 20. 12. 2006
Kraj: =)) kr tuky

Neprebrana objavaNapisal/-a LoLLypoop=)) » 22. Mar. 2007 22:40

obstajata dva načina preureditve :
- vse vržeš vn in si kupiš novo opremo
- ali pa z malo zamisli, idejami in ustvarjalnosti spremeniš staro sobo v svoj svet domišljije... :D

Ally : če hočeš nizko posteljo, jo nariši, označi dimenzije, izberi barv, material in "načrt" odnesi mizarju...bo samo tvoja, unikatna, takšno kot želiš posteljo, pa tudi cena ne bo dosti drugačna kot v trgovini :D
Uporabniški avatar
Bluestocking
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 10. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluestocking » 22. Mar. 2007 23:10

MissRap napisal/-a:Oj.
zanima me,če imate kakšne ideje kako opremit sobo in kako jo prebarvat?Kakšna barva sten,linki opreme,ideje,dekoracija....).
Hvala že v naprej.
LP


Dobro bi bilo tudi, če bi povedala, koliko si stara. Pa kaj ti je všeč.

Moja soba bo tudi svetlo vijolična, taka v barvi sivke. Imela bom zakonsko posteljo, pa veliko omaro z drsnimi vrati. Imela bom tudi ogledalo čez celo steno, ker naju rada gledam, ko sexava. Naštimala si bom poličke, na katerih bodo knjige, slike, cd-ji, stolp in pa veliko rož, po možnosti gerbere in lilije. Pa nobenega pliškota.
MissRap
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 273
Na forumu od: 3. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MissRap » 23. Mar. 2007 8:43

No stara sem 21 let.odločila pa sem se,da bom iz te sobe vse vrgla vn,ker je soba dokaj mladinska in mi barve pohištva niso všeč,pa še je nabita z omarami,ki jih ne potrebujem.Soba je dokaj majhna(3,5mx2,5m tam nekje).Všč so mi sobe,ki so ali v orientalskem stilu ali pa res kakšen poseben stil.Rada pa bi barvo sten,ki ne bi bila preveč energična,zaradi feng šuja.Postelja ne sme bit preveč visoka,ker mam majhno psičko,pa na visoke postle ne more skočit.Aja pa ogledal v sobi nočem,ker sevajo in oddajajo slabo energijo.
Če pa vas še kaaj zanima,da mi boste lažje pomagale,pa kar z vprašanji na dan. :)
LP
Uporabniški avatar
Bluestocking
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 10. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluestocking » 25. Mar. 2007 12:17

^^ Ja, jaz sem tudi že to slišala za ogledala, da so povezana z negativno energijo in da po feng shui-ju niso zaželjena, vendar me je potem potolažila ena ženska ful ekspert za feng shui, ko je rekla, da je primerno v sobi vse, s čimer se dobro počutimo. In to so pri meni ogledala. :)

Jaz orientalski stil povezujem z nežno maarelično barvo. Enkrat sem zasledila v eni trgovini s pohištvom prav celo sobo z orientalskim pridihom (nizka postelja z baldahinom, polno velikih blazin za na tla,...) in je izpadlo kot en simpatičen budoarček. Samo imam v spominu, da so bile pa barve tudi dokaj močne.

Jaz bi se na tvojem mestu založila s knjigami o feng shui-ju, pa na netu bi ful informacij in slik poiskala, zato da bi najdla vsaj približen stil, barve, postavitev pohištva,... in šele nato bi se odločila iskati po trgovinah oz. obrtnikih.
tashka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 60
Na forumu od: 7. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tashka » 25. Mar. 2007 13:17

Ja orientalski stil se večkrat vezuje z marelično barvo, ker je to tibetanska barva - srčna barva..kot so oblačila Dalai Lame in vseh menihov.. Jaz sem si pred kratkim preuredila sobo - prepleskala stene med drugim, in eno izmed sten in še nek kotiček sem pobarvala ravno s to barvo..noter pa dala še vrečo za sedet, in del stene pošpricala z zlato, z zlatimi bleščicami, da je tak ..,,za dušo'' , heh
Sicer sem tut jst navdušena nad minimalističnim stilom ipd. ,ampak me je kar nekaj povleklo na idejo (k sm jo tut izpeljala), da bi ustvarila kot nek morski svet..
Lahko ti pošljem kake slike sobe :D
Uporabniški avatar
Bluestocking
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 10. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluestocking » 25. Mar. 2007 13:33

tashka,

a to z zlatom pošpricano steno si pošpricala kar s spreyem za grafite?
Jaz o umetnosti in barvah bolj malo vem. :oops:
Zanima me še, če se vidi zlato zlato ali je bolj rjavo bronasta barva na steni.
tashka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 60
Na forumu od: 7. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tashka » 25. Mar. 2007 13:59

Ah, jst zmeri neki ustvarjam in mam večinoma doma akrilne barve, one, ki so za večino površin, in tudi tekstilne..pa sem mela zlato akrilno, katero sem s čopičem ,pošpricala' po steni, potem pa sem še z zlatimi bleščicami iz tube namazala tisti predel in se tak fajn lesketa stena..še posebej lepo je, ker mi tja sonček sije čez dan in se tam razkomotim, si skuham čaj...ali pa zvečer, ko si prižgem oranžno lučko in je takih toplih barv stena pa še tisto se lesketa..
Zdaj si delam še kot nek ,lestenec' iz kravdic, ki dol visiojo v polkrogu...idejo sem pa dobila v fimlu Sweet November....kera pozna?? V glavnem ful je prosornih beads pa nekaj turkiznih in rozastih...nekatere prosrne majo vmes še srebrno, tok da se bolj šajna.. :zustimm:
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 25. Mar. 2007 14:39

tashka, jaaa, slikce sobe :D (a se mi sam zdi, al je res obstajala tema s slikcami sob?)
tashka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 60
Na forumu od: 7. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tashka » 25. Mar. 2007 22:09

evo, to je sta steni ob moji postli.. Slika
Slika
to pa je moja slika, ki je kar nekje na rumeni steni..samo je temna slika - moram še enkrat čez dan slikat ostalo, da bote vidle prave barve :)
Slika
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 25. Mar. 2007 23:48

mene pa zanima če kdo ve kako se reče kšnmu programu za risanje prostorov in opremljanje, al pa če kdo slučajno ma...

tnx, vnaprej

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov