Stroški poroke

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Aemene
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 16. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Aemene » 26. Maj. 2005 14:23

Vidim, da je bilo nekaj govora o porokah...
Sedaj pa še druga plat tega dogodka - finance. Tisti, ki ste že poročeni, koliko ste odšteli za svojo poroko (slavje, obred, torta, obleke...skratka vse, kar ste meli), če seveda ni skrivnost?
Strošek je odvisen tudi od števila povabljenih...ste jih imeli veliko ali ste zaradi financ katerega daljnega znanca črtali iz seznama?
Na katere stroške je treba vse računati pri poroki?

Zanima me, kakšne izkušnje imate vsi tisti, ki ste že poročeni? Ste imeli sive lase, ko ste zvedli, koliko boste odšteli za vse? Kaj pa tisti, ki se želite poročiti? Koliko denarja ste pripravljeni odšteti?

Lep sončkast dan vsem! :wink:
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 26. Maj. 2005 14:37

čeprav še nisem poročena, mislim, da pri poroki niti ne gledaš toliko na stroške, ker se ta sanjska poroka samo enkrat v življenju(ok naj bi se)zgodi....mislim tudi, d ane gledaš na št. povabljenih, ker kasneje ne želiš imeti kakšnih zamer, v smislu, zakaj pa mene nisi povabila, pa zakaj mene ne...moje mnenje je tako, več pa bom lahko povedala o tem, ko se bom poročila... :D
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 26. Maj. 2005 14:47

Jaz se že malo držim za glavo, ker me to čaka drugo leto. Čeprav, če tako pomisliš, recimo da te pride okol milijona (če se ne preseravaš) plus potovanje, vsaj pol tega boš dobila nazaj v obliki daril.
Uporabniški avatar
Aemene
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 16. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Aemene » 26. Maj. 2005 15:22

Denar je faktor, še posebej če ga nimaš in si želiš lepo poroko (brez preseravanja). Treba je mislit na vsako malenkost: torta, obleka, prstan, glazbeniki, šopki in ostalo cvetje, vabila, konfetki in slike za povabljene (večinoma se baje nekaj da povabljencem za spomin na poroko), najem prostora za slavje in hrana in še vrjetno miljon drugih stvari, ki se jih tisti, ki v prihodnosti še ne načrtujemo poroke, niti ne zavedamo.
Sprašujem pa ravno zato, ker sem bila pred kratkim na prijateljevi poroki in nato slavju. Bila je res lepa poroka, vendar nič kaj preseravanja. Cena pa je bila 1.200.000 sit. In potem se sprašujem, kje naj dobim vsa ta denar, če se želim poročiti, ker me kar glava zaboli, ko slišim za tako visok znesek. :roll:

Lp!
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 26. Maj. 2005 15:35

Midva sva se poročila lani in sva celotno poroko plačala sama. Stroški so bili za 40 svatov kar veliki:

taksa za grad Bogenšperk 38.000
moja obleka 58.000
njegova obleka 70.000
prstana: 120.000
torta in pecivo 60.000
gostišče( hrana,pijača) 300.000
glasba 120.000
cvetje in pentlje 90.000
fotograf 60.000
foto album 30.000
osebne stvari zame- 50.000
osebne stvari zanj- 50.000
frizer in vizažistka- 20.000
hrana in pijača za doma- za pogostitev 40.000
najem avtomobila 30.000 -veze in poznanstva
vabila 18.000
priponke za svate 20.000
zahvale 20.000



Verjetno sem še kaj pozabila, skratka računa na koncu je bil okoli
1.500.000

Potem pa še poročno potovanje 500.000, tako da je bil to kar finančni zalogaj -za naju.


Upam da sem ti kaj pomagala in da te nisem odvrnila od poroke, ker je to res nekaj najlepšega in polno čustev
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 26. Maj. 2005 16:46

krfjolca napisal/-a:Jaz se že malo držim za glavo, ker me to čaka drugo leto. Čeprav, če tako pomisliš, recimo da te pride okol milijona (če se ne preseravaš) plus potovanje, vsaj pol tega boš dobila nazaj v obliki daril.



Na to da bosta dobila vse nazaj se ne zanašaj preveč. Najini stroški so bili kar zasoljeni- glede na število povabljenih, dobila pa sva slabo polovico nazaj. Rekla sva za denar, ker imava skoraj vse,samo stanovanja ne. Pa še vseeno sva dobila kar nekaj stvari, ki jih ne potrebujeva.

Pa ne rabiš se preseravat da je znesek čez milijonček. Midva sva imela omejene finance- vse sva sama financirala, se nisva nič preseravala pa je bilo na koncu tako da naju je na koncu glava bolela- ampak nama ni žal niti tolarja ker je bilo nepozabno
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 26. Maj. 2005 17:07

To itak. Mam letos fajn šolo, ker se poroči lubijev brat in gresta onadva skozi vse skupaj- Sto stvari je, na katere sploh ne računaš, pa vsaka taka stvar nanese par 10 jurjev. S tem da bomo mi zadevo precej okrnili, v tem smislu, da bodo torto in peciva spekle tetke, vozil bo stric z merdžotom :D , snemal bo bratranec, lubi obleko že ima (si je kupil za letos ker je priča, pa če ne bo kake nesreče bo z nekaj dodatki uporabna tudi za najino poroko), frizuro in make up bo pa verjetno naredila sestrična frizerka. Mamo velko familijo pa se v vsaki branži najdejo kake veze ... :lol:

Glede daril bova pa odprla knjigo mladoporočencev, ker tudi midva že imava večinoma vse kar rabiva, tudi stanovanje.

Drugače pa itak da mi ne gre za denar pa za darila, ampak za to, da bo najin dan res perfect. :razz:
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 26. Maj. 2005 17:16

Glede peciva in torte ti lahko dam številko od slaščičarne kjer sva midva vzela torto. Mislim da boljše torte še nisem jedla in tudi lepa je bila da nam je kar sapo vzelo. Okrašena je bila s svežimi jagodami, bom kakšno slikco prilepila od torte.
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 26. Maj. 2005 17:36

MMmmm, rajši ne slikce, ker hujšam pa bom pol totalno laaaačna! :(
Uporabniški avatar
*Ela*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 537
Na forumu od: 11. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Ela* » 26. Maj. 2005 17:41

jaaa jas pa bi rada vidla slikico :D čeprau vem da bom lačna pol...samo me ful zanima kr je bla ziher lepa torta :)
as if.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 26. Maj. 2005 18:09

*Ela* napisal/-a:jaaa jas pa bi rada vidla slikico :D čeprau vem da bom lačna pol...samo me ful zanima kr je bla ziher lepa torta :)



Bom probala narest ko pridem domov. Upam da bo to še danes
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 26. Maj. 2005 18:42

Bageera ... hm ... a veš kako poroka zgleda??
Sori ampak iz tvojega pisanja se mi zdi, da si ne predstavljaš ravno.
Drugače se mi pa za hrano in pijačo 300.000 niti ne zdi ne vem kako veliko ... odvisno koliko je bilo ljudi ...
Torta in peciva max 8000 ... haloooo? Sej še navadne (rojstnodnevne) torte ne dobiš za 8000 jurjov, boš pa poročno pa še peciva?
Ok, peciva spečeš doma, pa te vseeno pride velik keša ... vem, ker smo imeli kar nekaj malo večjih praznovanj in je moja mami ful pekla ... pa gre tudi kar dosti dnarja ... poročno torto si pa itak kupš, razn če res obvladaš ...

Sori, ampak sem it mogla mal odgovort, brez zamere :wink:



Aja, @ ko smo se že ravno pogovarjale o vajini poroki ... koliko je pa vaja koštalo vse skupaj ... če ni skrivnost?
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 26. Maj. 2005 18:51

Sej te ne noben ne napada, samo dejansko cene so take in LARIKA je napisala cene, ki so še zelo sprejemljive. Saj boš videla sama :)
Torte ne moreš speči sama, če nisi profesionalni slaščičar, vsaj na poroki si ne moreš privoščiti amaterske torte, ker mora res izgledati. Vabila in zahvala ne smejo biti napisana na roko ali celo na računalnik, ampak jih je treba naročiti v tiskarni, vsaj tako se pričakuje. In 18.000 je zelooo malo, jaz sem računala okoli 30.000 samo za vabila!
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 26. Maj. 2005 18:52

*melby* napisal/-a:Bageera ... hm ... a veš kako poroka zgleda??
Sori ampak iz tvojega pisanja se mi zdi, da si ne predstavljaš ravno.
Drugače se mi pa za hrano in pijačo 300.000 niti ne zdi ne vem kako veliko ... odvisno koliko je bilo ljudi ...
Torta in peciva max 8000 ... haloooo? Sej še navadne (rojstnodnevne) torte ne dobiš za 8000 jurjov, boš pa poročno pa še peciva?
Ok, peciva spečeš doma, pa te vseeno pride velik keša ... vem, ker smo imeli kar nekaj malo večjih praznovanj in je moja mami ful pekla ... pa gre tudi kar dosti dnarja ... poročno torto si pa itak kupš, razn če res obvladaš ...

Sori, ampak sem it mogla mal odgovort, brez zamere :wink:


Se čisto sstrinjam s tabo. Poroka je ogromen strošek. Naj gre malo pogledat v slaščičarne za cene. Mislim da na poroki ne moreš dat svatom domače torte in čist običajnega peciva. GLede cvetja- pejt v cvetličarno vprašat kolk bi dala za rože. Meni je delala kolegica pa je bilo še vseeno tolk,ker nama je okrasila tudi gostišče, avtomobila 2x, moj poročni šopek in tistega ki sem ga vrgla, naprsni šopki 3x,... Priponke sem mislila naprsni šopki- ne sveži ker sva se poročila poleti in je bilo full vroče. Za gostilno 300.000 ni veliko. Malo se pozanimaj, to je res malo. Pa ne šparat kot gorenjka na vajin poročni dan- se ne splača!!!
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 26. Maj. 2005 18:52

Bageera napisal/-a:ne glede sladic sm misnla da jih kar sam nardiš:) jzt nikol ne kupim:)


Sori, no ... nisem te hotla glih napadt, ampak sem samo povedala svoje mnenje o tem.

Glede sladic ... če jih doma narediš, rabiš sestavine ... in za to gre tudi denar ... res je odvisno koliko imaš folka, ampak sem prepričana, da bi stroški prišli krepkooo krepkooo čez 10.000 ...
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov