Kuhano vino

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*CaTh*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 19. 1. 2005
Kraj: nad oblaki

Neprebrana objavaNapisal/-a *CaTh* » 29. Nov. 2006 17:54

ste že bile letos na kuhanem vinčku?
kateri vam je bolj všeč: BELI ALI RDEČI?
se kdaj same doma spravite kuhat kuhano vino?
kako ga naredite?
kaj date vse notri :)
sem angel,ki pazi nate noč in dan,sem vedno ob tebi, tudi ko sem daleč stran. med zvezdami lebdim in pazim,da te nikoli ne izgubim!!!!
meli c
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 14. 9. 2006
Kraj: kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a meli c » 29. Nov. 2006 17:56

mmm kuhan vinck... ne letos ga se nism pila, si me pa ti spomnla in mi je zj prou zapasal :) mi je pa bol pri srcu beli
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 29. Nov. 2006 18:20

Jaz sploh nemaram kuhanega vina ampak je zelo prijetne vonjave.

Recept 1:

1 l belega vina
5 dcl vode
300 g sladkorja
2 cimetovi palčki
10 klinčkov
1 limona


V posodo zlijemo vino, vodo, 300 g sladkorja, 2 cimetovi palčki, 10 klinčkov in limono narezano na rezine, premešamo ter pazimo, da odstavimo tik preden zavre.

Recept 2:

5 dl dobrega črnega vina pol suhega
3 dl vode
15 dag sladkorja
vejica rožmarina
5 klinčkov
malo limonine lupine
ščepec cimeta
nazadnje l žlico temnega ruma

V posodo vlijemo vse razen ruma in kuhamo, da zavre. Precedimo, dodamo rum in postrežemo. Za Američane je Galo burgundi pravo vino. Kuhano vino lahko naredimo tudi iz belega vina.

Recept 3:

0,75 l pol suhega kakovostnega belega vina
2,5 dl vode
dve zvrhani žlici medu
pomaranča
4 suhe fige
nageljnove žbice
cimetova palčka
1 kardamom

Pomarančo operemo s krtačko in narežemo na kolobarje. Fige na eni strani malo pretrgamo, kardamom malce zdrobimo in nalomimo cimetovo palčko. Vodo, vino, sadje in začimbe damo v lonec in pokrito segrevamo do skorajšnjega vretja (da se na površini zapeni), nato zmanjšamo ogenj in segrevamo na meji vrelišča še dve minuti. V vsako čašo (3 dl) damo 1 rezino pomaranče in figo, nato v loncu raztopimo med in vino prelijemo v čaše.

Recept 4:

5 dl vina
3 dl vode
3 žlice sladkorja
rezina limonine lupine
3 nageljnove žbice
nekaj rožmarina

Zmešamo vino in vodo, dodamo sladkor in mešamo, da se stopi (v MVP se ne stopi). Dodamo druge začimbe in kuhamo v MVP 7 minut. V pokriti posodi naj vino stoji še 5 minut, nato ga postrežemo.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 29. Nov. 2006 18:23

VINO! VINO!!!
aaaa, december ne mine brez kuhančka ...

sam najboljši je, ko skidaš sneg na dovozu, očistš avto, babi ti ga pa notr kuha (no,večina tko NE kida, pa ne vejo kak je to filing ... da si ne bi kdo nohta zlomu :lach: - joke, da nau spet napad name ... k se bom skrivat začela :P)
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 29. Nov. 2006 18:24

Mnjami, beu mi je super, rdečega še nism probala..pr nas ga doma kuhamo ko kidamo sneg (da se pogrejemo), pa tut ob kerih drugih priložnostih. Sam je pa treba merkat pa ne pretiravat v količini :D
Za dežjem vedno posije sonce!!
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 29. Nov. 2006 18:25

Pr men se sezona kuhanega vina začne takoj k se začne mraz, se prav v začetku oktobra. Zuni ga skor nikol ne pijem, sploh tam kjer dajejo začimbe iz vrečke v vino, bljak. Največkrat ga kr doma skuhamo, pa postrežemo v kozarcu k ma rob iz sladkorja, to nardi vinček še boljši :)
Skuham ga pa tko, da dam 2/3 vina pa 1/3 vode, cimet v palčki (mejhn, odlomim ene 2 cm), klinčke, za 1l kuhanega vina 10 žlic sladkorja, en mal limonine lupine. Skuham, ko zavre, ugasnem, nalijem v kozarce in uživam ob pitju :D

Aja, pijem pa samo belga, rdeč mi ni všeč.
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 29. Nov. 2006 18:30

Jaaaaaaa kuhan vinček je the best :wink:

Letos sm ga že pila in sicer pijem samo belega. Je pa ful odvisno kako ga kje nardijo sam načeloma mi je povečini povsod dober, doma ga pa še nisem kuhala, sva ga pa pri eni frendici in je blo prov fajn :wink:
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
*CaTh*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 19. 1. 2005
Kraj: nad oblaki

Neprebrana objavaNapisal/-a *CaTh* » 29. Nov. 2006 18:35

bejbika napisal/-a:VINO! VINO!!!
aaaa, december ne mine brez kuhančka ...

sam najboljši je, ko skidaš sneg na dovozu, očistš avto, babi ti ga pa notr kuha (no,večina tko NE kida, pa ne vejo kak je to filing ... da si ne bi kdo nohta zlomu :lach: - joke, da nau spet napad name ... k se bom skrivat začela :P)


vem kako je, ker ga tudi sama kidam...pa tud babi ga skuha :)

js sm ga pa letos ze :) kak mesec nazaj :)
sem angel,ki pazi nate noč in dan,sem vedno ob tebi, tudi ko sem daleč stran. med zvezdami lebdim in pazim,da te nikoli ne izgubim!!!!
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 29. Nov. 2006 18:47

Kolikor sem ga letos poskusila, je najboljše belo v Zlati ladjici v stari Ljubljani. Drugače imam sicer raje rdeče, ampak ga moram iti na še več koncev poskusiti, da si izberem najljubšo lokacijo :)

Btw: zadnjič smo v Bohemu dobili cviček kot kuhano rdeče vino. Ne priporočam ;)
Uporabniški avatar
J.Lo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 576
Na forumu od: 7. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a J.Lo » 29. Nov. 2006 19:42

Jaz mam rada belega. Rdečega neprenesem...
Letos ga še nisem bila, bi pa zdaj zapaso, ko si me spomnila nanj. Sama ga nikoli nekuham. En× sem ga...pa sem ga posolila :D Noben ni bil nad njim navdušen... :lol:
Lahko imam vse.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 29. Nov. 2006 19:54

Do sedaj sem ga pila samo 1x v življenju in to sicer lansko leto, ko smo bili z mojimi starši na bošjaku v stari Ljubljani. Hahahaha kok se je mene to prjel. Pila sem belo vino. :rofl: OMG kok se je men to prijel. Čist sem bla nabita od enega samega kozarca kuhanga vinčka. Moja starša sploh nista mogla verjet. Na fotra sem se obešala ko ena mali paglavc, da smo se režal ko norci.
Upam, da bo letos boljše, in da se letos ne bom tok osmešila :lach:

Aja vedno sem imela rada obe vrsti vina, tako da se ne morem odločit kater mi je ljubši. :P
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 29. Nov. 2006 19:55

Aaahhh, kuhan vinčk :scherzkeks: Letos sm ga že večkrat pila, tut doma že skuhala, do zdej sm probala sam beuga, ne maram preveč sladkega. Najbolšga sm pila v slaščičarni Pri vodnjaku, tm dobiš še uno vrečko za kuhan vin not, limonco, še klinčke...tko da ma res aromo :P :D
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 29. Nov. 2006 20:23

Mmmm, njam :) letos sm ga že, ga bom pa še več. Pijem pa samo belega, rdečga se sploh ne morm spravt probat, me nekak 'odbija'. Doma ga še nism probala narest, sam ste mi dale idejo, tko da ga letos vrjetn bom =)
Uporabniški avatar
greyangel
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 222
Na forumu od: 21. 9. 2005
Kraj: Six feet from the edge

Neprebrana objavaNapisal/-a greyangel » 29. Nov. 2006 22:17

Ful ga mam rada ja! :D Belo veliko bolj kot pa rdeče! Letos sem ga že pila, tako doma kot zunaj in ga bom še :wink:
Angels fall first...
Uporabniški avatar
Lizzyka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 7. 2006
Kraj: *dreams*

Neprebrana objavaNapisal/-a Lizzyka* » 29. Nov. 2006 22:53

ja belo kuhano vino je super :D sploh za novo leto ko si nekje na prostem,da te pogreje.. :gut:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov