stevia in izdelki s stevio

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sunshine girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 23. 2. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a sunshine girl » 23. Feb. 2015 12:42

Kakšno mnenje imate o stevii (gre za naravno sladilo brez kalorij), vam je všeč okus?
Probavam opustiti sladkor, pa si kavice in podobno od zdaj naprej z njo sladkam. Poskušam pa tudi izdelke s sladkorjem počasi zamenjati s tistimi, ki bi bili sladkani s stevio... kdo pozna, kaj vse obstaja pri nas na trgu in kaj ste že preizkusili? V tujini je, kot vidim, tega več kot pri nas...
malo sem gledala v trgovini in videla, da obstajajo tudi gazirane pijače, sladkane s stevio, namesto z navadnim sladkorjem...zaenkrat sem sprobala Cockto easy in sem zadovoljna z okusom :)
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 02. Maj. 2015 17:48

Pri vseh izdelkih "slajenih s stevio" preberi sestavo. Ravno cockta easy ima večji del sukraloze in malo stevie - ravno toliko, da jo lahko napišejo in se reklamirajo.

Drugače pa jaz uporabljam le stevio za slajenje, sladkorja nimam doma že nekaj let. Pri nakupu stevie tudi preveri sestavo, saj nekatere vsebujejo več laktoze, maltodekstrina... kot same stevie.
mavrica84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 18. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a mavrica84 » 16. Jan. 2016 14:37

http://manjauz.si/stevia-je-bolj-zdrava-res/ ;) Nekaj malega o Steviji

Sama nekako nisem ravno za Stevio, sem pa opazila, da kar veliko kolegic posega raje po kokosovem sladkorju ;)
andrejkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 29. 1. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejkica » 05. Nov. 2018 14:52

Čao,

a je stevia dobra za pripravo sladic? Koliko jo je pa treba dati, če je v receptu npr. 100 g, pa nočem, da bi bilo full sladko? Verjetno bi bilo 100 g stevie ČIST preveč, a ne? Imam pa tole od podjetja now: https://www.hisa-zdravja.si/naravno-sladilo-stevia. Je ta ok, ali priporočate kakšno drugo?


Hvala,
lp,
nmaja4
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 10. 9. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a nmaja4 » 13. Dec. 2018 10:05

jaz stevio uporabljam za kuhanje marmelade in pri nas je ok okus. je pa ne dodam toliko kot piše, pač malo po občutku. Ravno danes za zajtrk je marmelada sedla na kruh
pet54
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 23. 12. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a pet54 » 23. Dec. 2020 20:21

Boljšega okusa mi je stevia z eritrolom :D
pikec85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 30. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a pikec85 » 22. Apr. 2021 22:56

Samo povem, da je mogoče dobiti tudi prašek za izdelavo sladoleda s stevijo - sladoled brez sladkorja...
Mogoče pride komu prav!
Julijasav
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 3. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a Julijasav » 16. Apr. 2022 19:15

pikec85 napisal/-a:Samo povem, da je mogoče dobiti tudi prašek za izdelavo sladoleda s stevijo - sladoled brez sladkorja...
Mogoče pride komu prav!

Res je

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]