Kaj skuhati, ko prideš iz službe?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 29. Sep. 2011 13:44

Kaj skuhati, ko prideš iz dopoldanske službe in ni veliko časa. :nixweiss: Zmanjkuje mi idej zato na dan s predlogi. :licht:

Kaj pripravite tisti, ki sami skuhate potem po službi? Delite svoje jedilnike.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 29. Sep. 2011 14:25

testenine na 1000 in 1 način :D

Drugače pa, npr. v nedeljo skuhaš golaž v večji količini in se ga potem da jest še naslednji dan (naslednji dan je še boljši, ko malo odstoji :D).
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 30. Sep. 2011 10:31

1001 dan naj jem testenine. Za en dan je ideja seveda super. Golaža pa za v nedeljo ne kuham in tudi ne jem dva dni zapored. Drug dan mi pa sploh ni dober, oziroma še hujš - pregrete hrane ne smem jest, ker me boli želodec po njej.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 30. Sep. 2011 10:37

Pol ti pa drugega ne morem rečt, kot znajdi se. Pa pač vsak dan preživi 1, uro za štedilnikom.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 30. Sep. 2011 10:38

To je men ful hecno vprašanje..kako ne veš kaj si skuhat. Jaz si vse skuham v roku 30min max. Maš različne rižote(zelenjavne, s piščancm, z ribo..), testenine(spet zelenjavne, mesne..), olupš kromper ga daš kuhat + špinača/zrezek/polpeti(kupiš pripravljene), nrdiš polento + golaž/ragu(pripravljeno)/mlek/jogurt.. Ne vem no :)
It was forever..but it didnt last long..
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 30. Sep. 2011 11:06

Uuuu potem si pa brzi. Kako pa skuhaš krompir prej kot v pol ure?
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 30. Sep. 2011 11:18

Polpeti se tud doma lahko full hitr nardijo (jaz recimo nardim tunine), potem bučke s paradižnikom in sirčkom zapečeno v pečici je tud hitr, pa medtem ko se peče lahko mal počivaš :D testenine, njoki, kus kus na različne načine, ufff... pa polenta zraven pa paradižnikova omaka (domača) imaš v pol urce vse narejeno...
Skuhaš gosto polento jo razmažeš na pladen da se strdi... omaka mal popražene čebule na olju, svež paradižnik narežeš popečeš, jaz dodam ponavadi še malo sušenega ker je potem bolj sladko, seveda še sol, bazilika,... malo pokuhaš in super obrok.

Itak je pa najboljš če mi uspe med službo skočit na kakšno malico :P
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 30. Sep. 2011 11:33

mateja79 napisal/-a:Uuuu potem si pa brzi. Kako pa skuhaš krompir prej kot v pol ure?


Ej verjetn ga položi na mizo pa poleg svečo drži pa se dere hakunamatata. It speeds things up. :roll:

V vreli vodi mnde. Na manjše košče ga narežeš, pa se prej skuha.
Zadnjič spremenil Tearjerker, dne 30. Sep. 2011 12:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Sep. 2011 11:35

^^Slika
mateja79 napisal/-a:Uuuu potem si pa brzi. Kako pa skuhaš krompir prej kot v pol ure?
Pa sej ne kuhaš količin za 20 ljudi, da bi tolk več trajal :lach:
2 krompirja za eno osebo (ajd, 3je za 2) se pa tud ne kuhajo tolk dolg - al jz kej narobe delam? :D


monique*, jz bi tole tvojo polento še v pečico dala, yummy!
Uporabniški avatar
shinee
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 5. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a shinee » 30. Sep. 2011 11:44

Jajčne omelete na 1001 način.
2 jajca po osebi, ki jih prej stepeš, daš v ponev, potlej pa noter namečeš, karkoli ti pade na pamet. Jaz ponavadi kombiniram z zelenjavo. (:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 30. Sep. 2011 11:58

mateja79 napisal/-a:Kaj skuhati, ko prideš iz dopoldanske službe in ni veliko časa. :nixweiss:


Kaj pa skuhati, ko prideš ob 5ih popoldne iz službe? :D

Priloge: Testenine, riž, kuskus, njoki
Meso: Karkoli, samo da je hitro pripravljeno, običajno popečeno
Zelenjava: Lahko dušena, lahko pečena, lahko v omaki

Poleti pogosto sataraš, spomladi šparglje z jajci.

Potem pa pač poljubno kombiniraš med seboj. Ni treba vsakič vseh treh stvari, lahko recimo samo meso in zelenjavo. To moj fant obvlada. Lepo na en pekač zloži reberca in narezano zelenjavo. Zelenjavo še obloži s sirom. Peče se potem itak samo, na koncu je pa taka pojedina, kot da bi imela mini ohcet.

V bistvu karkoli, samo da ni telečji ajmoht, ki se kuha 3 ure. :)
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 30. Sep. 2011 12:03

Če se ti zdi, da nimaš dovolj časa, da sama narediš rižoto, ma zdaj Natureta posodice "najkrajša pot do rižote" :D, ki jo samo zmešaš z rižem in vodo....voila. Kakšnega okusa to je, sicer ne vem, ampak lahko pa probaš, če se ti ne da sami pripravljat mesa in zelenjave za rižoto.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 30. Sep. 2011 12:46

Tearjerker napisal/-a:
mateja79 napisal/-a:Uuuu potem si pa brzi. Kako pa skuhaš krompir prej kot v pol ure?


Ej verjetn ga položi na mizo pa poleg svečo drži pa se dere hakunamatata. It speeds things up. :roll:

V vreli vodi mnde. Na manjše košče ga narežeš, pa se prej skuha.

:lol: :zustimm: :zustimm:
Guess what, tud spečeš ga lahk v 25minutkah. :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Sep. 2011 12:50

V cca pol ure se pa res lahko ogromno stvari skuha.
Razne rižote, testenine, krompir v vseh verzijah, popečeno meso, tudi pohano, popečena zelenjava, kakšna zelenjavna juha (paradižnikova, bučkina, itd...).

Sicer je pa tudi kul ideja si zamrzniti razvaljano testo za pico in ga potem le obložiti in kar zmrzjenega v pečico.

Kakšne pečenke in obare pa prihrani za vikend.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 30. Sep. 2011 12:54

Tearjerker napisal/-a:
mateja79 napisal/-a:Uuuu potem si pa brzi. Kako pa skuhaš krompir prej kot v pol ure?


Ej verjetn ga položi na mizo pa poleg svečo drži pa se dere hakunamatata. It speeds things up. :roll:

V vreli vodi mnde. Na manjše košče ga narežeš, pa se prej skuha.


Hvala za prijaznost. Ampak premalo kuhan krompir je škodljiv. Sem mislila, da ga mogoče v ekonomu kuha, ker če ne je preden zavre + kuhanje brž več kot pol ure. Prej ga pa menda še opereš, olupiš, narežeš. Razen, če si ti fenomen.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov