Pogostitev

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 24. Jun. 2010 22:46

Ker jutri praznuje fant se mi je porodila ideja o tej temi.
In sicer, s čim postrežete goste, ko pridejo na vaš, partnerjev, otrokov ali koga drugega rojstni dan?

Jaz sem za jutri pripravila:
- najprej aperitiv, potem ostala pijača (sok, pivo, vino)
- pecivo: jabolčna pita, domači piškoti, krhki flancati
- sledi narezek: kruh, šunka, pršut, mortadela, suha salama, sir, kumarice, paradižnik, čebulica
- na koncu pa še sladoled s smetano in jagodami

Zadnjič, ko je praznovala mami pa je bilo takole:
- pijača: sok, pivo, voda
- hrana: čevapčiči, kruh, ajvar, čebula, paradižnikova solata, paprika
- pecivo: potica, breskve, biskvitno pecivo
- sladoled


Še vaše ideje na dan :)
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 25. Jun. 2010 9:34

Ko pridejo prijateljice dam prvo za pit (običajno je to sok, ker alkohola nobena ne pije) in pa pecivo (sama spečem par stvari).
Potem naredim narezek. Na koncu pa največkrat naredim še sadno kupo.

To je bolj ko ne standard vsako leto. Podoben princip imajo tudi prijateljice, ko one praznujejo.

Sorodnikov pa ne vabim na rojstni dan. Letos sem izjemoma povabila starše in taščo ter tasta, ker sem se ravno vselila v novo stanovanje. Drugo leto jih ne nameravam več, ker je potem skoz neko praznovanje.
No če bo kdo prišel mu bom že postregla.
Povabila sem jih na kosilo: goveja juha z rezanci, dunajski zrezek, riž, francoska solata, rdeča pesa, kava, sok, pecivo, torta
Uporabniški avatar
Abby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 7. 9. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Abby » 25. Jun. 2010 10:38

Jaz bom letos spekla mafine, pili bomo borovničke in malibu-colo...vsekakor pa mora bit še nekaj slanega, mogoče si bom olajšala delo pa bom kupila kar tiste kruhe z zeliščnim maslom iz hoferja, ki bili do zdaj še vsem zelo dobri, če se mi bo dalo, bom pa kupila bagete in sama naredila kruhke (na nekatere bom dala maslo s česnom in kakimi zelišči, na nekatere sir, itd.)
Drugače se mi pa zdijo narezki dobra ideja, ker ti ni treba skrbet za to, da se ti bo kaj shladilo...pri teh kruhkih je to lahko problem.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 25. Jun. 2010 10:41

če bi slučajno kdaj doma praznovala, bi bila kar se hrane tiče, samo ena opcija: palačinke :D seveda z najrazličnejšimi nadevi..

glede pijače.. če bi mela frende doma, bi itak blo verjetno več vrst žganja pa vino.. (jp, mladi smo še :P)

glede na to, da VEM, da sorodnikov nikoli nebi vabila k sebi domov, lahko hipotetično sklepam, da bi jih postregla s kakšno dobro buteljko pa kakšni obloženi kruhki,.. na mizi bi bile skodelice s suhim sadjem in oreščki za prigriznit. thats it.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 25. Jun. 2010 11:16

Domače vedno povabim na kosilo. Glede na to, da jih vedno povabim v nedeljo, je skoraj vedno juha, krompir, meso solata. Pazim pa, da gre za različne juhe, krompir, solato, meso, da se ne ponavlja eno in isto.
Po kosilu sledi še pecivo, ki sem ga jasno sama spekla. Torte za moj rojstni dan običajno ni. Pije se vino in sok.

Za prijatelje pripravim narezek, pecivo in pijačo.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Jun. 2010 11:30

Na rojstnih dnevih ljudi starosti 15-30 je skoraj vedno pikink varianta, ki se zavleče v večer (in do jutra :D). Čevapčiči, vino, pivo, ražnjiči, pogosto tudi narezek, ter kakšni slani prigrizki. Zame je to najboljši žur :D

Potem imaš pa še rojstne dneve s sorodniki in starejšimi ljudmi je pa al kosilo, al pa precej peciva in narezki, itd...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 25. Jun. 2010 11:35

Men so ble vedno zakon une mini pice- prigrizki :) žar pride tud v poštev, ponavad pa je blo men vedno bistveno, da so mel prigrizke- čips, kokice, bonbone, bobi palčke ipd. da so lahko grickal kadarkol so hotli. Če bi pa mela kako zasebno, nevem par frendov(max. šest recimo) bi pa kake tortilje pa različne nadeve uštimala, je tok bolj fun, ko nekej skupi delaš! :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 25. Jun. 2010 14:16

Jaz ful cenim izvirnost. Pice, ki si jih gostje lahko obložijo po lastnih željah, golaž, kuhan po taborniško zunaj v kotlu, kitajska hrana iz voka (ker si pač za prejšnji RD dobil vok in ga je treba pokazat :) ),...
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 25. Jun. 2010 15:02

S torto :lach:

Umm, z bratom lihkar golaž kuhava (oz. ga bolj on, jz se sam cmerim ob rezanju čebule), ker ma jutri žurkico. :) Zdej v poletnih mesecih (in prej spomladi) valda tut roštilj pride v poštev. Drgač pa kaki muffini (ker jih ful rada pečem), obloženi kruhki, čips/smokiji in podobno, halo-katra-pice, rumove kroglice ...

Pijača pa sok, kokakola, fanta (uporabno za mešat in za tiste, ki ne pijejo alkohola) in ker je ponavad vseskp tut manjša ali večja pijanica ne uidejo platoji piva, vino, razna žganja (vodka, viski, jegr, gin) , domače borovničke. Če je manj ljudi lahko pa tut kake caipirinhe al pa kak drug koktejlček :)

Če so pa rojstni dnevi s familijo pa narezek ali obloženi kruhki in kosilo. Kosilo ma ponavadi pol mami čez, če smo doma, tko da kar ji paše skuhat :) Za pit pa vino za odrasli del & brata, voda zame, aperitivček ali trije za babi, haha, in cocacola za bratrančke. Aja, pa še kokice za tamalčke.
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 25. Jun. 2010 15:21

Jaz rojstni dan praznujem samo s prijateljicami, in sicer gremo ven na pijačo. Ko pa ima katera okroglo pa gremo na večerjo.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 25. Jun. 2010 16:00

Uffffff, variant je veliko (odvisno tudi od gostov, ali so dobri jedci ali imajo raje lažje zadeve). Jih bom napisala nekaj:

1.)
predjed: začinjena juha iz fižola in koruze
glavna jed: tortilje plus različni brezmesni nadevi, ki si jih vsak postreže sam po okusu (npr. mešana zelenjava, sir, pečen fižol, kisla smetana), solate
sladica: ananas s kokosovim/bananinim sladoledom in temnim čokoladnim oblivom

2.)
predjed: enolončnica iz leče
glavna jed: špinačni zavitek in zavitek iz sojinega 'mesa', mešana solata
sladica: sadna kupa s sladoledom

3.)
predjed: popečeni kruhki s paradižnikom, olivnim oljem in baziliko
glavna jed: začinjen tofu na posteljici iz rukole, v pečici pečen krompir
sladica: veganska pomarančna torta

4.)
predjed: solatni krožnik (različne listnate solate in sesekljani oreški)
glavna jed: zelenjavna lazanja
sladica: tiramisu na moj način

5.)če gre za piknik:
-ražnjiči iz tofuja, gob, češnjevca in paprike
-vegetarijanski golaž (sojine kocke, čebula, lovor, mleta paprika, paradižnikova mezga,...) s polnozrnatim kruhom
-bučke na žaru z dimljenim sirom in krompir na žaru
-različne solate
sladice: korenčkov kolač, lešnikove kroglice

In še pijače:
-vode z okusi
-vode z mehurčki
-naravni sokovi
-kakav
-kava
-napitki iz sojinega mleka
-grozdni sok s CO2 za nazdravljanje
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 25. Jun. 2010 16:02

^^ Vidim, da si odlična kuharica :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Jun. 2010 16:05

katja_t_1980- a imaš vedno vse goste vegetarijance? Kaj pa če niso? Vseeno ne dobijo nič mesa? :D Moram vprašat.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 25. Jun. 2010 16:08

To pa res ja. Meso bi jaz pogrešala.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 25. Jun. 2010 16:11

Jaz tudi. Pa pivo tudi :D

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov