Vegetarijanski recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Če primerjam naštete skupine izdelkov, dnevno pojem največ:

jajc
5
9%
mlečnih izdelkov
42
75%
sojinih izdelkov
0
Brez glasov
stročnic (npr. fižola, graha, leče, čičerike)
3
5%
različnih semen (npr. bučnih, sončničnih)
0
Brez glasov
različnih oreškov (npr. mandljev, orehov, lešnikov, arašidov)
3
5%
seitana
0
Brez glasov
beljakovinsko bogatih žitaric (npr. kvinoje, ajde, rjavega riža, amaranta)
3
5%
Skupaj glasov : 56

katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 20. Feb. 2010 23:23

Evo, nova kategorija, ker pod 'Vegetarijanstvo' najdemo zadnje čase samo kreganje, kar postaja že dolgočasno. :roll:

Torej, tukaj se NE BOMO KREGALI. :!: Administratorja bi prosila, da kreganje glede (ne)pravilnosti vegetarijanske prehrane in provociranje premakne pod Vegetarijanstvo. Če se po naključju znajde v tej temi kakšna provokacija, jo prosim ignorirajmo. Hvala! :)

Lahko bi tu pisali kakšne dobre vegetarijanske (tud veganske) recepte, pa npr. kako se nadomesti sestavine živalskega izvora, v katerih restavracijah se da pojesti kakšne dobre vegetarijanske jedi, kje se dobi kakšne vegetarijanske sestavine, katere so vaše najljubše jedi, dobrodošle so tudi ankete itd.

Lep pozdrav vsem!
Zadnjič spremenil katja_t_1980, dne 25. Feb. 2010 0:27, skupaj popravljeno 1 krat.
*pocahontas*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 25. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *pocahontas* » 21. Feb. 2010 12:21

Najboljši je domači seitan :)
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 23. Feb. 2010 21:02

Imaš recept mogoče?
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 24. Feb. 2010 10:31

Če bo prišlo do "kreganja" oz. nesoglasij v tej temi, bomo to tudi tukaj razrešili.

Hkrati pa ne vem zakaj je potrebna nova tema, ker se da tudi v tisti narediti red, samo podaj prave argumente.

Lahko pa temo preimenuješ v vegeterijanski recepti ali kaj podobnega, na splošno o vegeterijanstvu tema že obstaja, sedanji naslov teme pa je neprimeren.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Feb. 2010 11:49

Jaz se glede tega strinjam s Sunshine´. Nesoglasja so, so bila in bodo v vsaki temi, vegetarijanstvo je pač ena taka občutljiva tema v katero se marsikdo rad vtakne, žal. Tudi sama sem v temi aktivna, pa me še nikoli noben post ni sprovociral in sem na vse odgovorila povsem mirno. Če imaš argumente jih z lahkoto podaš, tisti, ki pa se v temo vtikajo ker imajo preveč prostega časa, pa slej ko prej odnehajo, ker jim le-teh zmanjka.

Problem ni v temi, je v uporabnikih, ki očitno površno berejo poste in v njih vidijo kar želijo prebrati, ne pa kaj res piše. Jaz sem za to da se tista tema povsem ohrani in služi, čemu je namenjena.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 24. Feb. 2010 22:58

Ok :D . Prosim, povejte, kako se spremeni naslov teme v 'Vegetarijanski recepti in vegetarijanska prehrana v restavracijah in trgovinah'? Hvala!
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 24. Feb. 2010 23:10

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 23:23, skupaj popravljeno 1 krat.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 25. Feb. 2010 0:28

Hvala, sirova štručka, je uspelo. :)
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 25. Feb. 2010 0:35

Katere so vaše najljubše brezmesne jedi?
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Feb. 2010 21:10

Recept za:

Kraljevska solata (samostojna jed) (J*, M)

J-jed vsebuje jajca
M-jed vsebuje mlečne izdelke
*sestavino lahko nadomestimo z vegansko različico

Na osebo potrebujemo:
5 listov zelene solate ali radiča
1 paradižnik
polovica majhnega korenčka
polovica rdeče/zelene paprike
10 dag lahkega sira
1 jajce*
1,5 dcl navadnega polnomastnega jogurta
žlica kisa
žlička olja
sol

V hladno vodo damo jajce, pustimo, da zavre in ga kuhamo 8 minut. Skuhanega ohladimo. Zelenjavo operemo, solato natrgamo na manjše dele, paradižnik narežemo na osmine, korenček ostrgamo in naribamo, papriko narežemo na koščke, prav tako sir. Ohlajeno jajce olupimo in narežemo na četrtine.
Jogurt zmešamo s kisom, oljem in ščepom soli. Prelijemo po solati. Zraven postrežemo polnozrnat kruh.

Različice:
lahko dodamo tudi narezano solatno kumaro, alfaalfa kalčke, koruzo ali kuhan fižol. Namesto z jogurtovim prelivom lahko prelijemo s tatarsko omako, če vzamemo jogurtov preliv, mu lahko dodamo različna sesekljana ali posušena zelišča, npr. baziliko, česen, čebulo,... Zraven lahko jemo pomfri (namesto kruha).
*Namesto jajca lahko dodamo (na koščke narezan, v sojini omaki mariniran in na teflonki skupaj s česnom v prahu popečen) tofu.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 26. Feb. 2010 22:20

Foccacie iz Hoferja ki jih potem 5 minut pečeš v pečici so nekaj najboljšega kar sm probala...


Drugače so pa meni tud zelo dobre vegi sarme, in sicer čist isto kot navadne sarme samo da se da notri sojine koščke (najbolj drobne), ki jih prej popražiš na čebuli. Jaz sm mislla da je not meso in sm se ful razjezila na kuharja, preden mi je povedal :D
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 27. Feb. 2010 23:20

sončk napisal/-a:Foccacie iz Hoferja ki jih potem 5 minut pečeš v pečici so nekaj najboljšega kar sm probala...


Drugače so pa meni tud zelo dobre vegi sarme, in sicer čist isto kot navadne sarme samo da se da notri sojine koščke (najbolj drobne), ki jih prej popražiš na čebuli. Jaz sm mislla da je not meso in sm se ful razjezila na kuharja, preden mi je povedal :D


Kaj pa so to foccacie? Kakšne testenine al kaj drugega?
Glede sarm oz. nadeva se pa strinjam,zelo dober pride. Jaz ga uporabljam tudi za v paprike. V ohrovtove liste pa raje zavijem nadev iz gob in leče.
Uporabniški avatar
študentka20
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 553
Na forumu od: 10. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a študentka20 » 28. Feb. 2010 18:50

Vegi poljnjena paprika

*melancani
* zelenjava (paradižnik, paprika, korenje...pač kar je pri roki)
*riž

Priprava:

Na čebuli prepraži zelanjavo z malo vode, da omaka ni preveč tekoča ampak gosta. Dodaš riž, in potem dušiš da se riž skuha, da ni trd - masa naj bo gosta.

Paprike napolniš s to maso in skuhaš v paradižnikovi omaki - na olju prepražiš moko da porjavi in dodaš paradižnikovo mezgo in zaliješ z vodo - nastane omaka za barvo in okus še dodaš rdečo papriko al pa če imaš pasiran paradižnik. :)

Nardiš si še pire s kislo smetano in je kosilo fertik....dobro pa tak, da brezveze...komaj čakam poletje da bom lahko to skuhala. :)

Seveda si začiniš po okusu maso. :) Dober tek.
življenje je igra,igraj jo,
življenje je izziv,sprejmi ga,
življenje je iskanje,razišči ga,
življenje so sanje,uresniči jih. (sai baba)
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 10. Mar. 2010 20:12

katja_t_1980 napisal/-a:
sončk napisal/-a:Foccacie iz Hoferja ki jih potem 5 minut pečeš v pečici so nekaj najboljšega kar sm probala...


Drugače so pa meni tud zelo dobre vegi sarme, in sicer čist isto kot navadne sarme samo da se da notri sojine koščke (najbolj drobne), ki jih prej popražiš na čebuli. Jaz sm mislla da je not meso in sm se ful razjezila na kuharja, preden mi je povedal :D


Kaj pa so to foccacie? Kakšne testenine al kaj drugega?
Glede sarm oz. nadeva se pa strinjam,zelo dober pride. Jaz ga uporabljam tudi za v paprike. V ohrovtove liste pa raje zavijem nadev iz gob in leče.


Sem končno :!: ugotovila, da so foccacie italijanski kruhki z rožmarinom. :) Zveni dobro, bom pogledala v Hoferju. Hvala za idejo!
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 11. Mar. 2010 23:45

A je kdo že jedel v tej restavraciji, ki je namesto Vegedroma? Anapurna ali nekaj takega? Je dobro? Kaj pa cene?

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov