Hitri recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 23. Mar. 2005 22:26

No, tukaj pa lahko pristavi svoj piskerček vsaka, ki ima v mislih kakšen dober, hiter, ... recept ...
Slika
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 23. Mar. 2005 22:57

No sem že nekaj časa razmišljala da bio objavla tako temo, fajn da si jo.

Sicer pa sem jaz bol slaba kuharica, najraj kupujem kaj že pripravljenega, npr. kupim uncleBans sladkokislo(ali kero drugo) omako, dodam narezanega purana ali piščanca in to prelijem čez riž.

Al pa kupim zmrznjene morke sadeže in pelate, na olivnem olju prepražim malo česna in nato dodam morske sadeže, ki jih prej prelijem z vročo vodo, da se že mal odtalijo. sadeže popražim cca10 min, nato dodam še pelate za ene 10 min, malce morda še solim in spet na riž. Odlično res.

Riževa solata: Rabiš riž, Papriko, paradižnik, koruzo, korenje, in še kakšno zelenjavo, sir, tuno, kislo smetano.
Riž skuhaš-logično, dodaš ostale sestavine, zmešaš in dobiš odlično poletno kosilo.

A se opazi da mam rada riž. :D

Al pa za polet je odlična kumarična solata, naribaš kumarce, jih soliš, počakaš mal da spustijo vodo in jo odliješ, dodaš kislo smetano in la, je odlična solata pred teboj.

Za pit za polet, je tud super, tekoči navadni jogurt v katerega narežeš kumare, hraniš v hladilniku in je odlična osvežitev.

Veselim se vaših receptov. Pa ne kaj zakompliciranega pisat, da bom znala pripravt. :lol:
pa pa
metuljčica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 11. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica » 23. Mar. 2005 23:07

Ko sem sama doma si vedno skuham torteline s kislo smetano. Mmmm. Naj katera doda smeška, ki se oblizuje :)
Ni packanja z omako, okus pa je božanski.
Vem, da to ni ravno neka kuharska umetnina je pa hitr pripravljeno.
Svet je okrogel zato, da ga obkroža prijateljstvo
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 23. Mar. 2005 23:33

ooo ful fajna tema :) moj najhitrejši recept je Bali riž z bučkami, in mi je full dober. Bali riž zato, ker je hitro skuhan, pa še pocast ni, tako da maš celotno jed pripravljeno v 10-15 min.
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 23. Mar. 2005 23:34

U jst mam pa kr ene par dobrih in hitrih receptov...a pa to velja samo za kosila ipd ali tudi kakšne sladice? :)

Hm...zdj nazadnje sem si naredila palačinke in noter potem zavila koščke paradižnika in zelene solate ter tuno, prelila s sladko-kislo smetano in potresla z origanom... mnjami :)
Uporabniški avatar
baby girl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 18. 2. 2005
Kraj: ko bi biu vsaj los angeles

Neprebrana objavaNapisal/-a baby girl » 23. Mar. 2005 23:36

hm...joj...verjetn mi recepta kk si palacinke s cokolado spect ni treba razlagat :lol: ....pa kak se sendvic nardi tud ne :D ....pa prej sm opazla d znate muffije tud pect :) ....hja no pol mi pa ne ostane nc :nixweiss:
svetovna kuharca ni kej :wink:
can you keep up
baby boy
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 23. Mar. 2005 23:36

opa pozabila recept: riž postekleniš na sončničnem olju, lahko prej tudi popražiš čebulo če se ti da, meni se ponavadi ne, dodaš na kockice, al pa trakce narezane bučke, soliš, popraš, dodaš začimbe, ki ti ugajajo in zaliješ z vodo, še bolje pa je če imaš pripravljeno kakšno dobro juho. Dobro premešaš, kuhaš na zmernem ognju v pokriti posodi in "voila". Za prste polizat, še :angel: bi jedl :)
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 24. Mar. 2005 1:18

Dalila napisal/-a:Riževa solata: Rabiš riž, Papriko, paradižnik, koruzo, korenje, in še kakšno zelenjavo, sir, tuno, kislo smetano.
Riž skuhaš-logično, dodaš ostale sestavine, zmešaš in dobiš odlično poletno kosilo.

Al pa za polet je odlična kumarična solata, naribaš kumarce, jih soliš, počakaš mal da spustijo vodo in jo odliješ, dodaš kislo smetano in la, je odlična solata pred teboj.

Uuu Dalila kake luste si mi zdaj naredila s to rizevo solato...:) mmm bi kar probala... :)
To kumaricno solato pa tudi jaz delam... samo jaz dodam se luk, rdeco papriko (v prahu) in posolim :) mmmm

metuljčica napisal/-a:Ko sem sama doma si vedno skuham torteline s kislo smetano. Mmmm. Naj katera doda smeška, ki se oblizuje
Ni packanja z omako, okus pa je božanski.
Vem, da to ni ravno neka kuharska umetnina je pa hitr pripravljeno.

O ja, to si jaz tudi delam in je zelo dobro :)
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 24. Mar. 2005 12:52

koncno ena resnicno dobra tema :D ko najdem kaj pametnega posredujem, za zdaj pa bom samo se sline cedila zravn vasih postov :D
ce pa se komu da naj mi poslje kak vegetarijanski recept (lahk na ZS), bom vesela :D
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 24. Mar. 2005 13:15

metuljčica napisal/-a:Ko sem sama doma si vedno skuham torteline s kislo smetano. Mmmm. Naj katera doda smeška, ki se oblizuje :)
Ni packanja z omako, okus pa je božanski.
Vem, da to ni ravno neka kuharska umetnina je pa hitr pripravljeno.


Samo eno vprašanje - a samo torteline in smetano ali daš še kej drugega notri! Nisem še probala se pa zanimivo sliši!
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 24. Mar. 2005 13:19

krEna napisal/-a:
metuljčica napisal/-a:Ko sem sama doma si vedno skuham torteline s kislo smetano. Mmmm. Naj katera doda smeška, ki se oblizuje :)
Ni packanja z omako, okus pa je božanski.
Vem, da to ni ravno neka kuharska umetnina je pa hitr pripravljeno.


Samo eno vprašanje - a samo torteline in smetano ali daš še kej drugega notri! Nisem še probala se pa zanimivo sliši!


Jaaaaaa,to tortelini so zakon!!! Mlajsk,kak bi jih zaj jedla Slika
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
Gregec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregec » 24. Mar. 2005 13:19

A je že Kdo, eh sej tu ste same ženske, Katera probala "pogrej in pojej"?

A mislite da ni to preveč umetno in nezdravo?
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 24. Mar. 2005 13:56

Gregec napisal/-a:A je že Kdo, eh sej tu ste same ženske, Katera probala "pogrej in pojej"?

A mislite da ni to preveč umetno in nezdravo?


jaz probala :)...ne vem ce je je ravno pogrej in pojej je pa nekaj zloooo podobnega...v posodici dobis hrano pol pa v mikrovalovni zagrejes..jaz sem jedla pasulj s klobaso in je bil kr uziten no...saj konec koncev to ni nic drugega kot skuhana hrana pripravljena tako da se lahko pol se segreje .. pac ma vrjetno kake stvari da pol to vse skupaj malo dlje drzi..na kratko : NI SLABO :razz:
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 24. Mar. 2005 14:47

sAdie napisal/-a:koncno ena resnicno dobra tema :D ko najdem kaj pametnega posredujem, za zdaj pa bom samo se sline cedila zravn vasih postov :D
ce pa se komu da naj mi poslje kak vegetarijanski recept (lahk na ZS), bom vesela :D


Jaz se tudi priporočam. Bi rada kak nov vegi recept zvedla :kleeblatt:
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 24. Mar. 2005 15:16

Dalila napisal/-a:...
Riževa solata: Rabiš riž, Papriko, paradižnik, koruzo, korenje, in še kakšno zelenjavo, sir, tuno, kislo smetano.
Riž skuhaš-logično, dodaš ostale sestavine, zmešaš in dobiš odlično poletno kosilo.

A se opazi da mam rada riž. :D
...


Uff, tole bo pa treba probat :freude: jst mam tud ful rada riž.
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov