En dan v tednu brez mesa

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

alinija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a alinija » 06. Avg. 2009 21:07

A že katera prakticira to metodo?
http://www.bodieko.si/en-dan-v-tednu-brez-mesa
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 06. Avg. 2009 21:54

uh ne rabm te metode, mi itak ne paše jest mesa vsak dan
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 06. Avg. 2009 21:58

ja eni se ful zavedamo vsega tega, in prakticiramo kr 7 dni v tednu brez mesa :D
Uporabniški avatar
Lady_T_Bee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 3. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_T_Bee » 06. Avg. 2009 22:03

:eek: metoda? kle pa res ni nobene metode! kaj sem jaz v članku kaj zgrešla,če sem me popravi prosim, samo to da kšn dan ni mesa na jedilniku je ja nekaj normalnega a mar ni? :gruebel: sej kakšen dan maš tudi enolončnice, bučke ali pa palačinke...

tele raziskave k delajo so tud en larifari! nm pišejo neke razsikave za ZDA v revije ipd,... kakor da se mormo mi spreminjat...PA VSAKA RAZISKAVA JIM DRUGAČ POKAŽE... ne nobenih metod pri meni :D
in zakaj ravno na ponedeljek se naj nebi jedlo mesa??

alinija! pa ne mislit da napadam tebe :D sploh ne, sam tale link, ki si ga dala me je razjezu, ker nevem kje pobirajo take da naj se ob pondelkih odpovemu mesu! zakaj ne v tork? :D jao jao jao
alinija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a alinija » 06. Avg. 2009 22:19

ne vem mogoče je kak point v tem da ob ponedeljkih ki ga ne vemo vsi. Verjetno bi, če bi res hotli eno veliko spremembo naredit to spravit na vsaki drugi dan v tednu. Samo tudi z majhnim začetkom se da marsikaj naredit.

Čeprav pa meso ni kot elektrika na žalost, da bi se recimo ob ponedeljkih potem zmanjšala proizvodnja, kar bi potem pripomoglo proti onesnaževanju ker itak vse zamrznejo :S

Vseeno pa mislim da en začetek je, potem pa počas naprej.

hehe ja tuji članki so pa itak povsod več ali manj po naših revijah tudi tiskanih so sami prevodi. Čeprav več ali manj je zanimivo, razen tistih kao "shujšaj 10 kilogramov v 3 dneh", teh pa ne prenesem :) ker samo nakladajo. Samo na žalost se ot najbolj prodaja kar je groza no.

tk da mam rajši kake te alter in eko članke, se vsaj kdaj malo zamisliš in naučiš, kar ti včasih že kar avtomatsko uide iz glave v tem našem hitrem življenju.
Uporabniški avatar
nikaragua
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 506
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikaragua » 07. Avg. 2009 7:50

alinija napisal/-a:Čeprav pa meso ni kot elektrika na žalost, da bi se recimo ob ponedeljkih potem zmanjšala proizvodnja, kar bi potem pripomoglo proti onesnaževanju ker itak vse zamrznejo :S


a resnicno poznas samo hrano iz zmrzovalnikov? še nikjer nisi slisala za mesarja in sveze meso? hladilnica pa tut pr blizn ni zmrovalnica!

tudi jez cedali bl razmislam o vegeterjanski prehrani kljub temu da jem meso in zelenjave sploh ne, ampak pr sebi ugotavljam dolocene spremembe in cedali bl razmislam da je zato kriva prehrana!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 07. Avg. 2009 9:30

Poleti je moj jedilnik pet od sedmih dni zagotovo brezmesni. Včasih tud cel teden.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 07. Avg. 2009 9:44

Nisem brala prispevka, ampak jaz že tako ali tako povprečno 1 dan v tednu ne jem mesa in se mi zdi, da to ni nobena metoda.
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 07. Avg. 2009 11:01

jz če jem 1x v tednu meso :) pa mi nč ne fali!
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 07. Avg. 2009 12:20

Jaz pa sploh ne vem kaj bi jedla, če ne bi jedla mesa. Pri vsaki jedi je skoraj prisotno meso.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 07. Avg. 2009 12:52

Se ne morem strijat. Nisem vegetarijanka, da ne bo pomote, ampak je pa toliko jedi brez mesa, sploh pa poleti, ko paše lahka hrana.

Npr. danes bo pri meni na jedilniku kuhan stročji fižol in krompir. Al pa popečen mladi krompirček s popečeno zelenjavo pa kumarična solata. Al pa testenine (vseh vrst) z brezmesno omako (gobova, paradižnikova, sirova, ipd.). Zelenjavni polpetki, zelenjavna lazanja, zelenjavna pica. Nadevana zelenjava (npr. jajčevec), al pa jajčevec ocvreš, al pa gobice. Zelenjavna juha vseh vrst. joj, tega je tolko, da se po moje omenila samo 1%.

Lahko pa katera še doda kaj:)
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 07. Avg. 2009 12:58

cvetkaaa napisal/-a:Jaz pa sploh ne vem kaj bi jedla, če ne bi jedla mesa. Pri vsaki jedi je skoraj prisotno meso.


:lol:
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 07. Avg. 2009 13:04

UG84 napisal/-a:Se ne morem strijat. Nisem vegetarijanka, da ne bo pomote, ampak je pa toliko jedi brez mesa, sploh pa poleti, ko paše lahka hrana.

Npr. danes bo pri meni na jedilniku kuhan stročji fižol in krompir. Al pa popečen mladi krompirček s popečeno zelenjavo pa kumarična solata. Al pa testenine (vseh vrst) z brezmesno omako (gobova, paradižnikova, sirova, ipd.). Zelenjavni polpetki, zelenjavna lazanja, zelenjavna pica. Nadevana zelenjava (npr. jajčevec), al pa jajčevec ocvreš, al pa gobice. Zelenjavna juha vseh vrst. joj, tega je tolko, da se po moje omenila samo 1%.

Lahko pa katera še doda kaj:)


Je čisto res lahko tako, če kuhaš samo zase. Ko boš pa kuhala še za moža in odraščajoče otroke pa samo s fižolom in krompirjem najbrž ne bodo zadovoljni.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 07. Avg. 2009 13:05

red_rose napisal/-a:
cvetkaaa napisal/-a:Jaz pa sploh ne vem kaj bi jedla, če ne bi jedla mesa. Pri vsaki jedi je skoraj prisotno meso.


:lol:


A boš rekla, da ni res?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 07. Avg. 2009 13:14

Ne kuham samo zase. Od kje pa si to sklepala? Ti pa ne morem pomagat, če v tvoji družini ne znate brez mesa. Jaz sem ti lepo povedala nekaj malega alternativ.

Brezmesne jedi so idealne in izjemno priporočljive tudi za odraščajoče otroke, da mal razbiješ to mesno monotonijo. Si sploh ne predstavljam vsak dan meso jest. Predlagam ti, da si vzameš malo časa, mal pogooglaš po spletu al pa vzameš kako kuharsko knjigo. Boš videla koliko idej boš našla.

Mal si je pa tud treba kuharske spretnosti razširit, ne morš sam meso vsak dan pripravljat.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov