Sadni napitki iz mikserja

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sophia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 24. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Sophia » 29. Jan. 2009 19:35

A si katera pripravlja sadne napitke v mikserju? Jaz nekaj probavam, sam ni še to to - al so une nitke od pomaranč notri, ali pa je vse pregosto.

Katera pozna kake dobre recepte za tovrstne napitke?
Let the good times roll!
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 29. Jan. 2009 19:36

bananino, jagodno mleko? kej tazga iščeš?
banana+mleko, zmiksaj, po želji sladkaj... to je to...
sam verejtn nis tega mislla...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Black Kitty

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Kitty » 29. Jan. 2009 19:44

Ponavadi si zmešam kar mi pride pod roke. Sok pomaranče, kivi, banana, sojino mleko z okusom vanilije/jogurt/mleko/kefir/skuta, cimet + rjavi sladkor (med). Več kot je, bolj je :D, kakšni oreški (madelji, lešniki, orehi) naredijo okus še boljši
Zadnjič spremenil Black Kitty, dne 31. Jan. 2009 17:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 29. Jan. 2009 20:15

Ja, si pripravljam :) dostikrat je to banana + mleko, če pa ne to, potem včasih pomarančni sok, sicer pa vse, kar najdem - jagode, jabolka, banane, breskve, kivi,.. vse gre not, mogoče je edino včasih malo manj tekoče, ampak vseeno zelo dobro :) in seveda brez sladkorja ponavadi :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 29. Jan. 2009 20:35

Jz si do zdej še nism, ker nimam nobenga takega miksarja doma, ampak z mamo načrtujeva, da bi ga kuple, ker bi res rade pije oz. napou jedle sadje v tekoči oz. gosti obliki. :)
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 29. Jan. 2009 20:50

Jz dam not ponavadi banano, jabolko in kivi. Bi pa dala še jagode, če bi ji kdaj imela doma :) Mi pa niso všeč miksane pomaranče oz. mandarine, ker pustijo tiste trakce :?
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 29. Jan. 2009 21:15

Uf, jaz pa miksam vse mogoče. Imam tudi neko knjižico z recepti, ampak je ne uporabljam ravno pogosto ^^
Največkrat pa kar iz kakih banan, pomaranč, jabolk, kivija, ananasa, jagod.. odvisno kaj je pri roki in kakšna kombinacija mi zapaše :razz: Si pa tudi kdaj pripravim sok rdeče pese in mi je noro dober =)
Kar se pa pomaranč tiče, ni čisto nobenih "trakcev" in je res super sok :)
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 30. Jan. 2009 3:17

moj najljubši, brez katerega dan pri meni sploh ne more miniti, ker mam občutek da že nekaj manjka...

zgleda pa takole:
-stisnem prbl 2 dl pomarančnega soka (stisnem zato, da ni tistih groznih nitk ki se pojavijo če vržeš celo pomarančo notr, pa še manj gosto pride)
-ena banana
-žlica medu

zmiksaš in uživaš... nebesa

al pa banana/kivi/jabolko/pač žnj sadje ki je doma, navadni jogurt in lanena semena in med... ponovno nebesa za moje pojme :D
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
.malaa.tinaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a .malaa.tinaa » 30. Jan. 2009 21:02

O kaj lepšga k sveži sadni napitki.To je pa res tok dobr =)
Ponavadi si v mikser dam:
-banana+kiviji+mandarine+svež pomarančni sok+svež grenivkin sok+jabolko+(jogurt)
Najbolše je pa seveda to zjutraj, to imam ponavadi med vikendi,ko imam dovolj časa da vse pripravim :P :D ......
Uporabniški avatar
love.<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 18. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a love.<3 » 31. Jan. 2009 14:49

delam doma vsak dan skoraj.. sicer pa gre noter sadje ki ga imamo doma. ponavadi pomaranče, banane, kivi inpa različni kompoti (breskov, mešani, jagodni, mandarina, ananas). če je pa pregost pa dodam vodo ali pa sok.
Uporabniški avatar
maaalaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 1. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a maaalaaa » 31. Jan. 2009 15:29

jst ih mam tut ful rada. največkrat zmečem notr banane, jabolka, hruške, kivi, pomaranče se tut men ne zdijo več zarad nitk, pa pač sadje k ga mam doma.
zravn dam ponavad še žlico marmelade/medu, mleko in sadni jogurt. polet pa tut sladoled. aja pa še müslije. mmmm :)
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 26. Feb. 2009 15:46

O njami. Čeprov jst ne maram, da je kr vse sadje not nametano...More bit mal selekcije med okusi :).

Ponavadi si nardim iz jabolka in banane, dodam pa še malo mleka (da se laži zmiksa), led (je bol osvežilno) in cimet.
Če sm fejst lačna si potem not nadrobim še piškote (čist navadne, Sport od Kraša če kera pozna).

Poleti pa delam napitke iz jagod in banane + malo mleka. Lahko samo tudi samo jagode in mleko al pa banana in borovnice pa sladoled po vrhu.

Joj kok se mi zdej lušta :).
*roxy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *roxy* » 26. Feb. 2009 16:11

Js dam polek sadja not tud jogurte al pa skuto,lešnike...in je dejansko obrok in ne več napitek.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 26. Feb. 2009 17:41

Zadnjič zmiksala pomarančo in kivi in vse vrgla stran. Obup od okusa in teksture - same nitke in črne pikice od kivija. Občutno pregosta stvar. Neužitno. Mi je priskutilo celoten misker :D
Uporabniški avatar
Ashley***
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 25. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashley*** » 26. Feb. 2009 18:24

Jst dam ponavad mal zmrznjenih gozdnih sadežov od naturete, banano pa mal jagodnega jogurta (učasih tut navadnega), pa je fuul dobr :)

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron