Morske dobrote

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 26. Jan. 2009 21:08

Jaz sem velika ljubiteljica vsega morskega in rib.Tukaj zdaj odpiram temo,v kateri naj se o0dvijajo debate o tem pa še kak recept prav pride.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 26. Jan. 2009 21:14

jem vse od a-ž kar je iz morja.
probala sem tudi že kake nemogoče stvari (polži, ikre morkih ježkov ipd)->oboje je fuj, preverjeno.
nisem neka fenica školjk, ker majo tako čudno strukturo.
jem pa vse ribe, kalamare, škampe (edino kanoče ne, ker res grdo zgledajo, pa drugače nisem občutljiva na te stvari). od rib mi je najbolj vsec plava riba.
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 26. Jan. 2009 21:15

Bom kar jaz dala prva sem gor moj najljubši recept za polnjene kalamare.
Na olovnem olju repražim čebulo,ko je rjava dam gor nasekljane lovke in jih malo pražim,da dobijo nekaj barve.Potem jih začinim z rožmarinom,origanom,baziliko,poprom,mešanico mediteranskih začim,solim in seveda lahk daš od začim kaj ti paše še zravn.Pol to pražiš in ko lovke popijejo vse olje iz ponve jih zaliješ z vodo in to kr lep čas dušiš(dokler ne izpari še voda ven).Potem sestavine v ponvi zaliješ še z 1-2 dl rdečega vina(majbolši naj bi bil kak merlot,sam če ni drugega bo tud dobrovolček kul :) -jaz uporabljam domačo metliško al slovina al pa rdeče grajsko).Pol se to še duši in lahk malo še vmes popopraš pa posoliš(probej prej da ne zajebeš :) ).in ko ti izhlapi vino je spraženo.
Nareži al pa naribaj prekajen sir in nafilaj kalamare.jaz začnem s sirom,dam nekaj sira pa gor pražene lovke,spnem in dam peč.
če katera ne pozna fore,da je kalamari na ponvi ne bodo "streljali"vam jo povem-jaz je tud do nekej cajta nazaj nism znala :oops:
ko daš kalamare peč jih takoj na brzaka obračaj vponvi in jih prepikaj ter speci poljubno.jaz jih recimo do hrustljavosti.
njamski! :twisted:
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 26. Jan. 2009 21:24

Ne maram rib (razn konzerviranih tun) in morskih sadežev. Ok, od rib mi je mogoče še za pojest kšna postrv, če je fajn pečena, morskih pa ne maram, sam jih tud nism še velik probala. Ne vem, nekak mam odpor do vsega živga v morju :? Pa ok, kalamare si kdaj še kje vzamem, ampak zlo redko. Sm pa jedla božanske kalamare gor nad Portorožom (Beli križ???), v eni domači gostilnici, res so bli dobri :gut:
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 26. Jan. 2009 22:24

Jaz mam ful rada ribe. Vse vrste. Najboljši so pa kakšni fish pikniki, ko greš z manjšo ladjo na izlet oz. z domačini, ujameš plen, spečeš in poješ.

Zakon mi je pa še hobotnica v solati. :)
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 26. Jan. 2009 22:31

To je moja najljubša hrana! :hearts:

Obožujem vse; hobotnico v solati, rakce, školjke, vse mogoče ribe na žaru, kalamare, rižoto s školjkami, ...

Receptov ne vem, ker morske hrane poavadi ne pripravljam sama, ker je moj ati glaven pri pripravi vseg tega. In speče najboljše orade na žaru, in pripravi najboljšo hobotnico :D
Pa naravnost obožujem način peke rib kot ga imajo v gostišču Brič na primorskem....

(edin ribje juhe ne jem :pale: )
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 26. Jan. 2009 22:35

Jz obožujem, obožujem, obožujem in obožujem morsko hrano. 3x na dan 7 dni v tednu bi lahko jedla. Sama sicer nism kej mojstrska v pripravi, ker zaenkrat mi Moj kuha/prpraulja omamne jedi, ampak sem na tem, da me bo navadu dosti stvari. Zaenkrat obvladam pašto s tuno in rižoto s sadeži, ki je napou paella. Slika
Vas pa tud jz spodbujam, da pišeste čim več vaših receptov, da jih bom probala in pol se postavljala pred Mojim, da kaj sm ustvarlla. Slika
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 26. Jan. 2009 22:53

Jz tudi obožujem morsko hrano, edino školjke mi niso všeč. Drugače mi je pa vse fullk dobro, najbolj od vsega škampovi repki. Mmmmm...
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 26. Jan. 2009 23:06

Obožujem školjke, vse ostalo imam pa tudi zelo rada, samo rakov ne jem. Sem pač rak po horoskopu, pa imam zadržke :)
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 27. Jan. 2009 0:49

js pa ne maram morske hrane...jem samo: tuno rio mare, pripravljeno v kaki hrani (omaki) - samega sploh ne...jem pohanega oslica in ribje palcke..pa ocvrte lignje...

pa LOSOSA na vse mozne nacine...losos je pa ena izmed mojih najljubsih jedi...sem se letos na kreti ful navdusla nad njim ker ga znajo enkratno pripravit

ostala morska hrana pa fuj :? sej ne tok zarad okusa kot zarad izgleda in ''otipa'' u ustih..ogabno mi je..sem drugac vegeterijanka pa nisem navajena jest zivali :? pocasi tut to kar jem, vedno manj jem...ker mi je neki najbolj ogabnega ko jem tuno pa mi pol ostanejo tisti koscki v ustih..o fujjjj :o pa oslica tut neki ne prebavljam zadne case... tk da bi prezivela cist brez usega razn....

losos :oops: nevem kk bi se mu odpovedala :D
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 27. Jan. 2009 10:52

Ja, men se zdi tud vse neki nagravžn, vse je neki gumjast, k da bi radirke jedla :D Lan sva šla na Korčuli na večerjo in sm si naročila lignje (ker so mi vsi govoril, da v Dalmaciji morš nujno lignje probat), pa tko dobim dva res velka lignja na krožniku, odrežem košček, dam v usta...in dobesedno skor bruham :heul: Čist so bli še taki trdi, pa gumjasti, k da bi bli še surovi! Čist vse sm pustila. O fuj, nagravžno :tot:
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 27. Jan. 2009 11:08

Jaz morske sadeže obožujem! :)
Najbolj so mi všeč v pašti, pa škampi posebej. Obožujem surovega lososa in tuno.

Ne maram pa tolko rib, oz. so mi nekam puste in mi gre na živce jih čistit. :D
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 27. Jan. 2009 11:50

mmmm ribe :P

jz obožujem vse morske ribe, razen brancina, ker ma čist preveč ta drobnih koščic... morski list, orada, zobatec, škarpena... mmm jz bi komot jedla vsak dan samo ribe :)

losos mi je ful všeč dimljen (en hiter recept sem dala že med predjedi), obožujem ribjo pašteto, kar se pa morskih sadežev tiče, mi pa mal...ogabni zgledajo :D ok, rada mam kalamare (polnjene al pa na žaru), školjke, jastoga, rakce, škampe...ne maram pa kšne hobotnice v solati - predvsem zarad izgleda, sj v rižoti jo pojem

ribe so mi najbolše na žaru, da pride njihov okus do izraza...vsakršno pacanje in paniranje je brezveze, ena orada na žaru pa solata zraven, pa sm najbl srečna :cool:
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 27. Jan. 2009 12:41

Jst pa ne maram kej preveč rib. Nikol se sama od sebe ne spomnem da bi jih jedla; jem jih edino v skrajni sili, ko jih imamo za kosilo-pa še takrat si ponavadi skuham kej druzga.

Od morskih stvari mam ful rada kalamare :) in morski list .

Ostalih morskih zadev pa ne maram; niti ne jem testenin z morskimi sadeži al pa morske pice. Ni to po mojem okusu.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 27. Jan. 2009 13:33

Yazmeen napisal/-a:Ja, men se zdi tud vse neki nagravžn, vse je neki gumjast, k da bi radirke jedla :D Lan sva šla na Korčuli na večerjo in sm si naročila lignje (ker so mi vsi govoril, da v Dalmaciji morš nujno lignje probat), pa tko dobim dva res velka lignja na krožniku, odrežem košček, dam v usta...in dobesedno skor bruham :heul: Čist so bli še taki trdi, pa gumjasti, k da bi bli še surovi! Čist vse sm pustila. O fuj, nagravžno :tot:


Oni majo prou drugačn način pripravljanja jedi.Midva z mojim sva tudi enkrat v Dalmaciji naročila lignje (moj na žaru in je dobil še uno tinto not :? ), js pa ocvrte in so bli pomojem sam par sekund v olju.In kar se tiče restavracij nasploh, js ne jem lignjev, ker mam rada da so fajn ocvrti, v restavracijah pa jih dobiš še čist gumjaste.Tko da jih jem sam doma, fajn zapečene :) .

Mam pa ful rada razne ribe, rižote z morskimi sadeži.Paella mi je bla ful fina, ampak sem jo jedla v Španiji, tle pr nas pa nobenmu ne zaupam da naredi isto. :D

Smo pa nekaj let nazaj bli na Korčuli na kosilu pri enih kolegih in so naredili školjke.Najprej nism hotla probat, ampak potem pa sem le in so me navdušle.

Pa pašta s školjkami, njamiiiii. :razz:
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov