Vegetarijanstvo

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tadeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tadeja » 12. Avg. 2004 8:55

Hoj,

mene pa zanima, če ma katera izkušnje z vegetarijanstvom, pa kak ste se odločle za to (zakaj) in predvsem s čim nadomeščate meso (soja, tofu??) itd..

V glavnem, malo se razpišite, please... :wink:
lejc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 4. 8. 2004
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a lejc » 12. Avg. 2004 9:04

Jst nism vegetarjanka tk d ti tuki ne morm pomagat. Ni kej ful mam rada meso.
A ti prov si al sam razmišlaš o tem?
Tadeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tadeja » 12. Avg. 2004 9:09

Zaenkrat še samo (resno) razmišljam o tem. Bi najprej rada malo izkušnje drugih slišala, pol pa se bom odločla.
lejc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 4. 8. 2004
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a lejc » 12. Avg. 2004 9:20

Ja ja čist štekam, sam kukr jst puznam par oseb k so tud vegetarjanci, mi še ni pršl na uho d bi mel kakršne kol težave. Drgač pa mislm d je usen bol če ješ meso, edino če res res ne morš. K doskrat folk čist lepo prenaša meso pa majo pač neko muho in se kr naenkat odločjo d bojo vegetarjanci. To mislm d ni prov! :?
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 12. Avg. 2004 9:22

Odvisno na kak vegetarijanstvo misliš.
Po domače povedano, na tisto čisto vegetarijanstvo, ko ne ješ na sploh živalskih izdelkov (jajca, mleko, sir,..., nekateri sem štejejo tudi ribe),al samo na tisto ko se samo odpoveduješ mesu.

Jaz sem se pred 6 leti kar čez noč odločila, da meso ni dober, in da ga ne bom več jedla. Ampak samo meso.
Moram rečt, da ga tud danes nič ne pogrešam. Vsa zelenjava, ki jo pojem mi zadostuje, da sploh ne pomislim na meso. Nadomestim ga pa večinoma s kakimi zelenjavnimi zrezki, sojinimi polpeti, krompirjevimi svaljki,....seveda odvisno kaj jem zraven. Omakce in polivke delam izključno iz zelenjave (paradižnik),....

Je pa to prehranjevanje zelo drago (vsaj kar se zelenjave tiče), pa ves čas se moraš prilagajat drugim "mesojedim" članom družine.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
cebelica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 28. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cebelica » 12. Avg. 2004 12:49

Jaz sem delna vegetarijanka. Čeprav se za to nisem odločila zavestno, zaradi kakšnih predsodkov, ampak enostavno zato, ker nimam potrebe po mesu. Nimam ga rada.

Ko pa se mi zalušta kakšen košček - ponavadi kakšen puranji file ali pa kaki čevapčič iz žara, pa si ga seveda privoščim. Ampak ful ful malo.

Drugače pa se nikoli ne bi odrekla pršutu in ribam. Mjammm...

Prav tako pa mi nikakor ne pride na misel, da bi postala vegetarijanka zaradi kakršnihkoli prepričanj. Ker že tako nas življenje in družba na vsakem področju omejujeta, zakaj bi se še mi sami?

Vendar to je le moje mnenje. Sicer pa je to odločitev posamenzika!

:respekt:
Uporabniški avatar
Ewchk
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 721
Na forumu od: 24. 7. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewchk » 12. Avg. 2004 14:13

Če se človek odloč za vegetarjanstvo more zamenat določene izdelke z drugimi ki imajo isto vlogo. Neumno bi blo se samo odpovedat mesu, jajcem, mleku itd. Telo potrebuje ene stvari. Je pa pametno ko kupujemo meso pogledat kuko so jih redil - ni zdravo kupovt meso iz farme kjer je blo na 100m2 500 živali (sej veste kaj mislm). Treba je kupovt 'bio' meso!
Če nisi del rešitve, si del problema.
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 12. Avg. 2004 18:17

enkrat sm nekje prebrala...pa se ne spomni kje,da je treba meso jesti samo takrat ko začutiš potrebo po njem,ker meso kota samo meso ne prinaša nobenih vitaminov in s tem tudi nobenih koristi,razen beljakovin ki jih pa dobš v soji,oreščkih in v stročjem fižolu....je pa tudi tko,da če nebi nikoli probal meso ga tudi nebi nikoli pogrešala...

jst osebno jem meso 2x na mesec,ker mi meso enostavno ne paše...enega lepega dne sem se zbudila in sem ugotovila,da mi mamina pečenka ne diši več...posledic nism nobenih opazila,opazila sem pa sem da se mi je stanje kože ful popravlo,mam bl gladko in bl mehko,pa tudi lasje majo lesk in nohti se mi nelomijo več
Uporabniški avatar
darchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 5. 7. 2004
Kraj: EU :-)

Neprebrana objavaNapisal/-a darchy » 13. Avg. 2004 8:11

jaz jem meso, nisem pa nevemkak ljubitelj.

poznam pa primer vegetarijanke, ko je ful nora na pašteto in jo potem skrivaj je (mislim, whatthef*) . po moje, če se za nekaj odločiš, moraš za tem stat, ne pa kr neki buzerirat...
*I love sunshine*
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 13. Avg. 2004 8:57

Ni nujno, da če se odločiš za vegetarijanstvo, da zdaj pa ne boš več pojedel koščka salame, pašteto,...
Jaz jih poznam veliko, ki so "kao vegetarijanci" ampak čevapčičem, ražnjičem in ostalim jedem na žaru, se pa na piknikih tud oni ne morjo upret. Priznam da jst tud ne.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
darchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 5. 7. 2004
Kraj: EU :-)

Neprebrana objavaNapisal/-a darchy » 13. Avg. 2004 11:08

marateja napisal/-a:Ni nujno, da če se odločiš za vegetarijanstvo, da zdaj pa ne boš več pojedel koščka salame, pašteto,...
Jaz jih poznam veliko, ki so "kao vegetarijanci" ampak čevapčičem, ražnjičem in ostalim jedem na žaru, se pa na piknikih tud oni ne morjo upret. Priznam da jst tud ne.


ampak, ali ni 'finta' ravno v tem, da NE ješ mesa (brez izjeme), če si vegetarijanec?
ker drugače pa (moje mnenje) nisi vegetarijanec, ampak pač običajno ne ješ mesa...
ne vem no, ampak, se mi zdi, da si vegetarijanec zaradi odnosa do živali..., ali to pomeni, da ko ješ čevapčiče, se pa tvoje mnenje spremeni :?:

sama nisem vegetarijanka (tudi ljubitelj mesa ne) in morda imam napačno predstavo, ampak vseeno ne razumem ljudi, ki se imajo za vegatarijance in jedo meso!
*I love sunshine*
Uporabniški avatar
tadejci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 183
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a tadejci » 13. Avg. 2004 11:09

jaz niti nebi mogla bit veterijanka, ker nimam rada zelenjave, sicer tud mesa nimam nekak rada :) sem ful zbirčna. recimo od mesa jem samo dunajskega, pa kuro. od zelenjave pa mam samo rada paradižnik (paradižnikovo solato), pa kisle kumarce.
I never wanted anything, other than to be ur everything...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 13. Avg. 2004 11:23

darchy napisal/-a:ampak, ali ni 'finta' ravno v tem, da NE ješ mesa (brez izjeme), če si vegetarijanec?
ker drugače pa (moje mnenje) nisi vegetarijanec, ampak pač običajno ne ješ mesa...
ne vem no, ampak, se mi zdi, da si vegetarijanec zaradi odnosa do živali..., ali to pomeni, da ko ješ čevapčiče, se pa tvoje mnenje spremeni :?:

sama nisem vegetarijanka (tudi ljubitelj mesa ne) in morda imam napačno predstavo, ampak vseeno ne razumem ljudi, ki se imajo za vegatarijance in jedo meso!



No sej moram priznat, da nekaterih vegetarijancev tud jst ne razumem.
Ampak nekateri ne jedo mesa, zaradi tega ker bi se jim smilile uboge živalce, ampak iz ne vem kakšnega prepričanja že. To mi je enkrat ena kolegica ful zafilozofirala, da so tuki še drugi dejavniki, zaradi katerih je postala vegetraijanka. OK tud prov, ne.

Verjem mi, pa da tut tisti, ki se imajo za "vegatarijance" in jedo meso še sami ne vejo kakšno prepričanje imajo. So preprosto zmedeni.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
darchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 5. 7. 2004
Kraj: EU :-)

Neprebrana objavaNapisal/-a darchy » 13. Avg. 2004 11:27

marateja napisal/-a:Verjem mi, pa da tut tisti, ki se imajo za "vegatarijance" in jedo meso še sami ne vejo kakšno prepričanje imajo. So preprosto zmedeni.


to pa verjamem :D
*I love sunshine*
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 16. Avg. 2004 12:07

Z mano je enako kot s cebelico.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov