obstoj veze z lažmi

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

vprašalko
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 5. 5. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a vprašalko » 05. Maj. 2018 1:24

oh.
Imam punco s katero sva skupaj 4,5 let. Problem ji ker sem ji zaupal 100%, da je iskrena. ampak po slučajnem sem jo dobil na nekaj lažeh, ki so bile nepotrebne in nesmiselne in pri vseh mi je brez problema lagala v obraz in prisegla, da govori resnico " po konstruktivni debati nisva prišla do konca ker ni pa ni priznala, da je lagala in se vse pometlo pod preprogo. Vsak laže to je normalno. Ampak to je bilo drugače, in stvar me je izredno prizadela. No po teh dogodkih sem bil bolj pozoren na njene besede in sem opazil, da se laži kar vrstijo.


Posledično sem izgubil zaupanje v njene besede in določena dejanja. tudi ona se do mene začela obnašati, kot da dvomi vame.

Punca je mi je drugače popolna. Ampak to dejstvo, da bi zvezo gradila na lažeh in prikrivanjih je odraz nespoštovanja mene in je ogromen minus z moje strani.
Sam razmišljam, da bi jo pustil, ampak po toliko letih in po tem, da je drugače super punca še kar oklevam.



Zanima me:
- je kdo v taki vezi ali je pa bil, in kako je vse to sprejel in kaj je naredil.
- če se je oseba zmožna spremeniti " po tem ko je obljubila, da se bo ampak se ni"
- ali je možno nazaj zgraditi zaupanje in trdnost veze po takih udarcih
- kaj naj naredim
???
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Maj. 2018 10:43

Zakaj laže, se boji tvoje reakcije ali ji je to v navadi?
Jaz ko sem dobila človeka na laži, je šlo vse navzdol in je to slej kot prej odprlo druge rane, za katere smo bili nezreli jih predelati in je vse skupaj pripeljalo do konca (v obeh bivših vezah). V zdajšnji ni laži in lahko rečem tole-fajn je, ko zaupaš in nekdo tega ne izrabi, v obe smeri sicer.
Vprašaj se tudi-zakaj ti dovoliš, da ti nekdo laže in izrablja tvoje zaupanje? Nekdo,ki laže pač ni popoln-no, saj nihče ni, ampak karikiram če partner pušča brisače na tleh to lažje shendlaš kot laži.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Maj. 2018 11:02

Ne vem, za kako velike lazi se pa gre? Tezko govorim za druge, ma pri meni to ne bi slo, nisem imela se nikoli izkusenj z laganjem. Me ne moti kaksne stvari, ki kaksne moje kolegice motijo, kot je, da me partner ne klice ali posilja smsev pogosto / vsak dan/vecer, ko se ne vidiva, hodi s svojo druzbo ven.. ali da nisem neki zlo zasuta s pozornostjo, ce komentira ali gleda druge punce (ne zdej skos), samo laganje je pa res no - go...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 05. Maj. 2018 13:53

Če laže ni ravno popolna.

In kaj je poanta odnosa z nekom, ki mu ne moreš zaupat?
Jaz je ne vidim. Sem imela en tak odnos, z vsako njegovo lažjo so se moja čustva bolj ohladila in izgubila sem spoštovanje do njega. Mene tudi on ni spoštoval, drugače ne bi lagal.
V glavnem jaz smisla v takem odnosu ne vidim, kaj šele gradit družino s tako osebo. Se res želiš celo življenje spraševat ali je nekaj kar govori resnica ali laž?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 05. Maj. 2018 14:40

Ne vem, je težko svetovat, ker si napisal tko čist splošno. Bi blo fajn, da bi napisal točno, za kakšne laže se je šlo (primeri), v kakših situacijah. Namreč obstajajo t.i. ''white lies'', ki se jih v določenih situacijah da tolerirat, in pa laži, ki nastajajo z namenom manipulacije, prikrivanja, za katerim se skriva nek večji problem (ali nezvestoba ali pa gre celo za patološkega lažnivca-je bil tak bivši od sestre, namreč je prav verjel že svojim izmišljotinam).

Ne zagovarjam laži, a vseeno nimajo vse laži enake teže. Tako da napiši kaj bolj specifičnega pa bi ti tudi lažje svetovali.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 05. Maj. 2018 15:05

To je res, da obstajajo bolj nedolžne ali pa resne laži.
Čeprav mene je sčasoma še bolj razkurilo, ko je lagal kaj čisto brezveznega in nepotrebnega. ZAKAJ NE POVEŠ PO PRAVICI? :mad:
Dobro patologija itd...je pa potem vprašanje, če se komu ljubi ukvarjat s tem in razumet tako osebo?
Meni vem da ne, še najmanj pri partnerju, na katerega računam v življenju in se lahko zanesem, zaupam, vzajemno.
vprašalko
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 5. 5. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a vprašalko » 06. Maj. 2018 0:43

Niso bele laži. In nima razloga, da bi mi lagala o določenih stvareh. Se ji kar pogosto dogaja, da se zapleta v svoje laži.

En primer:
Dovolim ji, da se lahko sestaja z drugimi moški, ampak brez varanja. No tu je problem, ker en dan mi pove s kom se je dobila. Za 2 tedna pozneje taji, da se je sploh s kom dobila. No, take stvari so me pripeljale , da preverim sporočila. Ampak kaj, ko stvari zbriše. In govori, da od moških, ki ji pišejo ne briše sporočila.
Finta je pa tudi ta, da postaja bolj previdna.

Verjamem tudi, da je velika možnost da me punca vara, glede na to, da me ne spoštuje in ji je prisega na laž tako preprosta stvar.
Čeprav trdi, da mi nič ne manjka in da je srečna v vezi.
Tudi tako se vede kot da je zadovoljna.

Pred 2 mesecema, je navado da se vsak dan slišiva vsaj 1 uro. Zmanjšalna 2uri na teden, zvečer me pokliče in reče, da je utrujena in da se slišiva jutri...
No, ko sem jo vprašal kaj je razlog, pač študij in da ni imela časa. No potem, ko sem to omenil mi je kazala star urnik in je navada komuniciranja nenadno prišlanazaj na stari tir.


Naj povem, da punca je imela čas! Nevem pa za koga.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Maj. 2018 5:11

Kaj pomeni sestajanje z drugimi moškimi? Dobivanje z že starimi prijatelji, kolegi, sošolci ali z nekimi novimi tipa zmenki? Ajde ena je če te en bol nov povabi na pijačo, lahko greš in če vidiš, da hoče met kaj več, poveš, da si v zvezi, samo drugače mi je to malo čudno, razen če maš pač odprto zvezo.. Drugače pač nisi v zvezi..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 06. Maj. 2018 10:38

To, kar ti opisuješ je čudno in si ne znam predstavljat, da ma nekdo (v tem primeru ti) se voljo ukvarjat s tem, ker se niti najmanj ne bere, da bi šlo za kakšno resno, zvesto punco.

Drugače pa ja, bi lahko definiral, kaj je za vaju definicija sestajanja z drugimi. Sestajanje = pijača s starimi kolegi iz npr. srednje šole vsake toliko časa ALI vedno znova neke pijače s tipi, ki te kliknejo na facebook messengerju (primer), ker si puščaš odprte možnosti, da spoznaš koga boljšega, medtem ko si v zvezi in npr. nočeš bit samski.
(in spet, ne zagovarjam sestajanja v zvezah z drugimi, samo si spet tok splošno napisal, da bi lahko skoraj vsak, ki je v zvezi padel v to skupino ''sestajanja z drugimi'', namreč je lahko povsem normalno, da obdržiš stike z bivšimi kolegi nasprotnega spola, v primeru, da gre za stara poznanstva, ki od nekdaj temeljijo na prijateljstvu, in ne za neka sveža dopisovanja seveda).
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Maj. 2018 11:01

vprašalko napisal/-a:
En primer:
Dovolim ji, da se lahko sestaja z drugimi moški, ampak brez varanja. No tu je problem, ker en dan mi pove s kom se je dobila. Za 2 tedna pozneje taji, da se je sploh s kom dobila. No, take stvari so me pripeljale , da preverim sporočila. Ampak kaj, ko stvari zbriše. In govori, da od moških, ki ji pišejo ne briše sporočila.
Finta je pa tudi ta, da postaja bolj previdna.


Kaj točno to pomeni?
Pa tudi beseda 'dovolim ji' mi deluje malo huda. Jaz ne sprašujem partnerja za dovoljenje s kom se lahko dobivam in s kom ne.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 06. Maj. 2018 11:04

Nekaj je sestajanje s prijatelji - samo, če bi bilo vse nedolžno, zakaj bi lagala?
Drugo pa je sestajanje z drugimi tipi, ki jih na novo spozna.
Ženska, ki je zadovoljna v zvezi in res ljubi fanta, ne bo imela potrebe po pozornosti drugih moških. Ukvarjanje z drugimi bi ji bilo v takem primeru izguba časa. Kar pa njej očitno ni, še sploh, če jim da prednost pred tabo.
Nekako mi deluje kot neka zdolgočasena punca, ki se te je po 4 letih malo naveličala in išče popestritev pri kofetkanju in dopisovanju z drugimi.

In dvomim, da bo v prihodnje kaj drugače.
vprašalko
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 5. 5. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a vprašalko » 06. Maj. 2018 11:16

Mislil sem z novimi tipi, ki jih spozna ali ji pišejo.
Po moje vsak ima pravico, do tega. S prijatelji itak, da lahko.

In nisem tega mnenja, da bi osebo omejeval pri druženju, če si najde boljšega. Pač lepo za njo. Ampak nočem pa, da sem neka rezerva.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 06. Maj. 2018 11:25

Ah daj no. Nekaj je biti odprt in pustit ljudem svobodo, nekaj drugega pa je zahtevat spoštovanje.
Ko sem bila v zvezi, sem dobivala raznorazna povabila od drugih moških in veš kaj? Vse po spisku sem zavrnila. Zakaj? Prvo iz spoštovanja do svojega moškega, drugo pa zaradi tega, ker nobena ženska ni tako naivna, da bi mislila, da povabilo na pijačo s strani novega tipa pomeni, da te hoče za prijateljico.

In od svojih partnerjev tudi pričakujem, da neka flirt povabila vljudno zavrne, pa se nimam za neko posesivno in negotovo žensko.

Vsi imamo svobodo in vsak lahko najde bolj primernega partnerja in se strinjam, da v takem primeru nimamo kaj... nekaj drugega je pa, da se oseba, ki je v zvezi obnaša in počne vse kot da je samska.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 06. Maj. 2018 11:30

vprašalko napisal/-a:In nisem tega mnenja, da bi osebo omejeval pri druženju, če si najde boljšega. Pač lepo za njo. Ampak nočem pa, da sem neka rezerva.


Ja saj najbolj žalostno je, da po tem, kar pišeš, lahko sklepamo, da si ravno to, kar nočeš biti, REZERVA. Namreč takoj, ko oseba, ki je v zvezi, išče še kaj boljšega, je njen partner avtomatsko rezerva. Rezerva, ki je dobra do takrat, ko ne pride boljši.
Škoda, da tega ne vidiš in se še kar sprenevedaš, da je to normalno, kar počne. Gre namreč za očitno manipulacijo iz njene strani.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 06. Maj. 2018 11:31

Seveda ima vsak pravico do novih spoznanstev. Koliko pa je v neki "normalni" vezi to, da si višaš ego in si krajšaš čas z dopisovanjem z neznanci ter posledično lažeš partnerju, je pa druga stvar. Najprej razčisti s sabo, kje so tvoje meje, kaj si ti želiš, če ti je ok, da si kjer si in potem se odloči naprej.
Tako, samo po spisanem (za kaj več bi morali slišati obe strani) je ženski postalo dolgčas v vezi in namesto, da bi kot dva odrasla na tej točki razčistila, se vleče vsak k sebi in dela po svoje-aka ti vztrajaš pri nekih forah, kot so 1h pogovor/dan in ona, ki išče nova poznanstva.
Sama si takšne veze ne bi želela.
Mogoče sem tukaj staromodna-ampak po moje to, da namenoma ne iščeš novih poznanstev (za druženje, ne za recimo posel itd) spada k resni vezi in bi me takšno dopisovanje slej kot prej odvrnilo od partnerja.
The world is as you are.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov