Je zainteresirana?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

BlackFlash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 26. 11. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackFlash » 21. Jan. 2018 17:51

Sem že v eni drugi temi pisal o tem, pa vseeno... rabim mnenje.

Kakšno leto nazaj sem se spoprijateljil s prijetno punco. Ker sva na različnih koncih, se lahko vidiva le čez vikende, sva pa ves čas v stiku ali preko sms-ov ali preko fb. Parkrat sva bila tudi na pijači - ampak res kot prijatelja, saj sem jaz bil bolj zagledan v eno drugo.

Ne spomnem se, kako se je vse skupaj začelo, ampak vem, da me je enkrat par dni zapored začela ful podrobno spraševat kako sem preživel dan, kaj sem počel, kaj imam v planu naslednji dan in če imam čez vikend kaj časa itd., na koncu pa mi zaželi nočko in lepe sanje. Prvič tega sploh nisem registriral, šele po nekaj dneh takega dopisovanja sem postal pozoren. Kolikor se spomnem, sem ji dal nekaj komplimentov, napisal naj lepo pančka in da bi jo kmalu rad videl. In potem sem jo parkrat videl, vendar v družbi prijateljic, zato nisem mogel narediti kakšen korak več.

Potem sem ji moral nekako namigniti in sem ji enkrat zaželel dobro jutri in ji zraven poslal "lupčka" in srčka - smajlija. Od takrat (to je že nekaj mesecev) si dopisujeva na takem nivoju. Tudi ko sem ji zaželel srečno novo leto, sem ji napisal, da mi drugič ne uide brez lupčka in objema. In nazaj je odpisala, da komaj čaka.

Vse to bi ji rad povedal v živo, ampak punca preprosto nima? časa. Že dober mesec se meniva, kdaj se dobiva, potem pa nič od tega in mi tik pred tem ali pa naslednji dan napiše, da je bila zaposlena, ali imela obiske, ali bila odsotna, ali zbolela ali bila na pijači s sosedi/sodelavci/prijatelji... res, vsakokrat pride nekaj vmes. Rad bi se pogovoril z njo, da vidim pri čem sem in lahko planiram kakšne načrte za oba, ampak te priložnosti ni. Probal sem jo za nekaj ignorirati in se ji sploh nisem oglasil, da vidim kakšna bo njena reakcija. In se je spomnila name ter mi napisala kako sem, kaj je novega itd.

Zdaj sem čisto zmeden. Rad jo imam in sem samo za njo že parkrat preklical svoje načrte, če bi slučajno bila vsaj malo prosta, da se vidiva in resno pogovoriva, ampak počasi sem se tega naveličal. Ne govorim o kaki najstnici, ampak o punci, ki je pred kratkim dopolnila 25 let in za sabo že ima vezo.

Če je zainteresirana za kaj več, kako da ne najde niti 15 minut časa? Če ni zainteresirana, zakaj se mi potem oglaša, kadar ji jaz dlje časa nič ne napišem? Ne razumem kaj misli. Kaj menite - se splača vztrajati ali boljše, da grem naprej?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Jan. 2018 18:38

Očitno ni zainteresirana, lahko ji napišeš, naj te sama kontaktira, če bo imela čas za se videt, razen tega, pa ji ne pisat in si dopisovat več, boš samo neka copata izpadu.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
BlackFlash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 26. 11. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackFlash » 21. Jan. 2018 19:02

Dopuščal sem možnost, da govori resnico in je en teden res s kom zmenjena, drugi teden spet nekaj pride vmes in zato sem toliko časa vztrajal. Ampak po enem mesecu pa je že sumljivo... nihče nima toliko ljudi okoli sebe, da bi zmeraj bil z nekom zmenjen.

Kljub temu pa mi še vedno ni jasno, zakaj mi vsake toliko časa piše, če noče imeti nič. Zakaj je sploh začela to dopisovanje? Od začetka sem jo še spraševal kakšne ima načrte, potem sem samo še rekel, naj sporoči če bo slučajno imela časa. In danes je bila njena pobuda, da bi se lahko videla, ampak iz tega ne bo nič... pojasnilo še čakam.

Ne vem ali je boljše, da jo dam na stran in neham z dopisovanjem ali pa si jo privoščim, kot si je ona očitno mene.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Jan. 2018 19:10

Meni se zdi, da za brezvezne stvari zgubljaš energijo, raje poglej malo okoli za še kakšno drugo punco, ki lahko bo zainteresirana.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 21. Jan. 2018 19:40

Ima te za preganjanje dolgcasa in ego boost, ko ni nobenega drugega naokoli. Verjemi mi, ce je punci nekdo res vsec, ji zanj ne bo tezko niti skenslati kak drug dogovor / plan / whatever. Na prvem mestu ji bo to, da se cim prej vidita.

Tile smajliji so samo tease (in meni osebno malo mimo, ce dva cloveka nista res ze dejansko prebila ledu in sta sigurna, da bosta na tak ali drugacen nacin pristala skupaj).

Slika
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Jan. 2018 19:58

Lol, meni so tudi ti smajliji,srčki in pomanjševalnice mimo (s strani tipov), če med osebama še ničesar konkretno ni, (pa tudi kasneje, če so slučajno v preveliki meri), ne vem kako je pa drugim, če ti iste smajlije vrača, so mogoče njej kul? Js vem, da če so mi kaki mežiki alpa preveč sentimentali smajliji mimo, pol jih preprosto ne vrnem in ponavadi folk ušteka :lach: .
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
BlackFlash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 26. 11. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackFlash » 21. Jan. 2018 20:52

Sam sicer ne uporabljam smajlijev (razen v določenih primerih, kadar res ne gre povedati z besedami), če pa kakšnega dobim, potem ga tu in tam tudi vrnem, kot kakšne pomanjševalnice ipd.

Ne vem, jaz sem na začetku dobil občutek, da je zainteresirana za kaj več. To sem sklepal na podlagi njenih vprašanj (ma koga briga kaj bom počel čez vikend - to me še najboljši prijatelj ne bi vprašal, če ne bi imel kakšnih načrtov), odziva na moje odgovore (vsak drugi jo je spravil v smeh) in potem so tu še smajliji in srčki. Ko sem jo nazadnje videl (kak mesec nazaj) sem bil tik pred tem, da jo vprašam kako je z nama, pa mi je nekaj reklo, naj še malo počakam. Od takrat pa je več nisem videl... če bi danes imel priložnost, bi stvari razjasnil, da ne zapravljam časa.

Dejstvo je, da ve, da mi je všeč. Razumel bi, če bi bila sramežljiva, ampak ker ima za sabo vezo in ve da mi je všeč, nimam pojasnila. Vem tudi, da se ženskam ne da dolgo ukvarjati s tipi, če ne kaže zanimanja, zato ne razumem kaj hoče doseči... če ni zainteresirana, zakaj se še ukvarja z mano, zakaj ne išče dalje?

Lahko pa da hoče ostati samo pri kakšnem prijateljstvu in če jo način komunikacije ne moti, potem je to to. Ne vem, rad bi izvedel kaj si misli in se pogovoril, ampak ne dobim priložnosti, zato moram testirati s temi smajliji, kakšen bo njen odziv.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 21. Jan. 2018 21:06

Sem že pisala v drugo temo, kjer si tudi pisal, bi pa napisala še to: Meni se po tem kar pišeš zdiš strašno neodločen, nesamozavesten, oklevaš kar nekaj v tri dni. Zakaj enostavno ne rešiš vsega z enim smsom? Lpeo ji napiši, da si jo želiš videt in da če si ne misli vzeti časa za srečanje, potem tudi pogovarjanje nima smisla. Se da take direktne stvari napisat na lep način pa da je sporočilo še vedno jasno in da ji daš vedet, da se ne greš teh igric.

Res ne vem, zakaj tega še nisi storil in še kar naprej kupuješ te njene bučke, kako nima časa in blabla.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 21. Jan. 2018 21:27

Se strinjam s Saarijarvi.
Če ti je nekdo resnično všeč in si z njim želiš zvezo, boš z veseljem prestavil druge ljudi in sprostil svoj urnik, pa tudi če samo za eno urico, ker dejansko komaj čakaš, da boš spet lahko s to osebo :)
Tudi jaz mislim, da si s teboj (žal) samo pumpa ego.
Premakni se naprej, če pa res želiš razčistiti stvari, pa naredi kot ti je svetovala Cryselle. -Direkten sms in boš imel vse odgovore.
BlackFlash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 26. 11. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackFlash » 22. Jan. 2018 17:18

Če povzamem zadnja 2 meseca:

Tik pred koncem leta sva se na njeno pobudo dobila na pijači. Prišla je še njena kolegica in njen tip, zato se nisem mogel resno pogovoriti. Šele ko sva se poslovila, sem jo lahko za trenutek stisnil k sebi. Še isti večer me je ob pozni uri poklicala - ne vem kaj je hotela, vendar sva kar nekaj časa govorila po telefonu. Rekel sem ji, da mi je bilo lepo in bi jo kmalu spet rad videl... tudi ona je potrdila da je bilo lepo in bo treba ponovit. Prepričan sem, da je tedaj že vedela, da mi je všeč, čeprav ji tega nisem povedal.

Novega leta nisva čakala skupaj, ker je imela ona že prej načrte in ni hotela prijateljic pustit na cedilu - kar popolnoma razumem. Kljub temu se je prva spomnila in mi voščila, zraven še nalepila nekega srčka in kiss - smajlija. Jaz sem ji zaželel enako, ter pripisal, da je drugič ne spustim brez lupčkov in objemov. Potem so sledili prazniki in sva šla voščit vsak svojim, zato se nisva mogla videti (razumljivo).

Prvi vikend po novem letu: en dan je bila v tujini, drugi dan se je dobila s sodelavci, da so si voščili med seboj. Vmes sem bil tudi sam odsoten, tako da nisva uspela priti skupaj (to sem tudi nekako razumel)

Drugi vikend: Skozi ves teden sva bila v kontaktu, medtem pa je ona zbolela. Rekel sem ji, naj počiva, da se bo čim prej pozdravila in bom jaz že počakal (tudi to se da razumet). V soboto se tako nisva videla, je pa odpisala, da bi se morda lahko videla v nedeljo, če ji bo boljše. Odpisal sem ji, naj sporoči v primeru dobrega počutja, sicer naj raje počiva. Oglasila se ni, zato sem ugibal, da še ni povsem zdrava.

Tretji vikend (21. in 22.): Soboto sva imela oba dva delavno - jaz dopoldne, ona popoldne. Zvečer bi se lahko videla, vendar so pri njih menda nekaj praznovali in zato ni mogla nikamor (tudi to se da razumet). V nedeljo dopoldne je bila njena pobuda, da bi lahko danes končno kam šla skupaj... napisala je še, da mora takoj po kosilu doma nekaj pomagati, potem pa se mi oglasi... tudi tu sem verjel na besedo (predvsem zato, ker je sama dala pobudo), zato sem rekel, da naj v miru uredi in mi javi, vendar se ni oglasila.

Skozi ves ta čas, sva si dopisovala - mislim, da sem ji celo enkrat napisal, kdaj bo končno imela čas zame, saj ne morem več čakati, da jo vidim. Nikoli ji nisem rekel, zakaj si ne vzame časa, saj sem ji verjel na besedo, pa čeprav sem včasih tudi sam dvomil. Enkrat se je celo zanimala, da bi prišla k meni, saj je imela opravke v mestu, kjer stanujem med tednom... zaradi tega sem še dodatno sklepal, da si res kaj želi.
Zdaj sem z dopisovanjem zaključil. Če bo sama izrazila željo in določila čas, kdaj bi se lahko videla, ji dam še možnost. Če bo tako minil še en vikend, pa jo bom odslovil. Ne vem, zakaj je potem zgubljala čas z mano na pijači in mi jo nazadnje še častila, če bi se lahko izognila že temu.
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 22. Jan. 2018 17:44

Si napisal v enem postu, da se poznata že eno leto. Kaj se je pa dogajalo v prejšnjem letu, da nista prišla niti do poljuba? :D

Ok, pač zdaj se nista videla en mesec. MOGOČE obstaja možnost, da je bla res tolko zaposlena, če imata na voljo samo vikende.
Mi pa vse skupaj tudi diši malo po tem, da te ima za rezervo, ker ima vmes še koga drugega in ti še nisi prišel na vrsto in mogoče se bo spomnila nate v prihodnjih tednih, ko jo bo morebitni sedanji pustil na cedilu in ji bo dolgčas.

Jaz je vabila več ne bi, mogoče bi napisala, da naj pove, ko bo imela čas in na prijazen način ji dala vedet, da si dal pobudo, da pa ne boš tekel za njo. Pa dokler boš imel občutek, da se gre nekakšne igrice, ji ne pumpaj ega, ker mogoče ti ravno zato piše prva, ker ve, da ji boš dal še kak kompliment ipd.
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
BlackFlash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 26. 11. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackFlash » 22. Jan. 2018 21:54

Cryselle napisal/-a:Si napisal v enem postu, da se poznata že eno leto. Kaj se je pa dogajalo v prejšnjem letu, da nista prišla niti do poljuba? :D


Res je, poznava se nekaj manj kot eno leto. Jaz sem bil takrat bolj ogret za eno drugo in potem sem srečal njo (o kateri gre tema). Videl sem jo enkrat in po daljšem času še enkrat, potem sem navezal stik - napisal sem ji nekaj v smislu, če se vidiva še tretjič, bo treba na pijačo. Potem sva si občasno pisala, vendar vse bolj pogosto. Jaz sem jo še vedno videl kot prijateljico. Šele na neki točki mi je ona začela pisati v pomanjševalnicah in pošiljati smajle. Na začetku temu nisem posvetil pozornosti, potem pa sem enkrat probal in ji začel vračati s komplimenti. Tako se je potem nadaljevalo. Skozi vso to dopisovanje pa sem videl, da imava kar nekaj skupnega, zato mi je še toliko bolj všeč.

Lahko da ima še koga in trenutno izbira, vem pa, da ima "povpraševanje". Enkrat je v družbi prijateljic omenila, da nadležnim tipom takoj pove, da več kot prijateljstva noče. Če ne zaleže, pa prekine komunikacijo. Meni nikoli nič ni omenila in kljub načinu komunikacije mi je vedno odpisala.

Kar se tiče zasedenosti, sem jo tudi na prvo pijačo vabil nekaj tednov, vendar takrat je bilo drugače. Sedaj ve, da mi je všeč in kako rad bi jo videl, zato ne razumem, zakaj je tako zasedena. Če bi ji bil nadležen, bi verjetno kaj omenila ali prekinila stik (če je temu tako, kot je sama rekla), če pa je zainteresirana za kaj več, zakaj toliko traja... razen če si misli "bo tip že počakal", saj ve, da mi je všeč.

Tako je to vse skupaj. Pa naj še nekdo reče, da žensk ni težko razumet!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Jan. 2018 22:34

Ko ti je do tega, da bi nekoga videl, najdeš pot. Če ne, najdeš izgovor. Problem nastane, ko želite šifrirati vsako sporočilo, poved, sms.
The world is as you are.
BlackFlash
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 26. 11. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackFlash » 23. Jan. 2018 23:49

Danes sem malo razmišljal o vsem skupaj.

Čisto možno je, da ni zainteresirana za vezo, pa si dopisuje le zaradi kakšnega drugega vzroka. Morda ima še koga na seznamu in se trenutno odloča. Lahko da ima slabo izkušnjo in je zgolj previdna. Lahko pa da je res toliko zasedena in ne želi hiteti, ampak pustiti času čas. Tega ne vem, lahko samo sklepam.

Bega me nekaj stvari: Pri mojem prijatelju je poizvedovala zame (ni direktno vprašala, ampak obrnila na to temo) in to mi je tudi sama povedala. Razlagala mi je o svojih težavah (tam spodaj). Večkrat me je vprašala, če bi si lahko poiskal delo kje bližje (ona je v domačem kraju, jaz pa delam drugje). Ko sva se nazadnje videla, je ona poračunala (torej je poštena). Enkrat mi je sama od sebe poslala neko sličico (pošlji osebam, ki ti veliko pomenijo). Če sem se je še toliko dotikal in iskal njeno bližino, se ni nikoli umaknila ali pokazala, da jo moti (vedno je vrnila nasmeh). Če bi ji šlo samo za dopisovanje (v smislu preganjanja dolgčasa), bi se teh stvari lahko izognila in to mi ne gre v glavo. Poleg tega lahko večino stvari (ko je kam šla) lahko preverim in vem da pove po resnici. Edino to da težko najde čas, mi ni jasno.

Nočem biti direkten in ji dajat nek ultimat, med kom naj izbira ali do kdaj se moreva videti. Čas bo vse pokazal - dovolj bo, če zmanjšam komunikacijo oz. jo neham spraševati kdaj se vidiva in čakam na njen predlog.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 24. Jan. 2018 0:36

Si že imel zvezo, punce, pred tem?

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]