Kako naj ji povem?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

zgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 31. 10. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a zgubljen » 18. Nov. 2017 11:03

V eni drugi temi sem že omenil, da sem spoznal prijetno punco in se zdaj z njo videvam, zdaj pa prosim za eno mnenje ali nasvet.

Kot rečeno, sva oba iz istega kraja, vendar imam jaz službo v drugem kraju, zato med tednom bivam drugje. Kljub temu, da se vidiva le med vikendi (ali pa vsaki drugi vikend), sva v stiku preko telefona in messengerja. Po telefonu včasih govoriva tudi po pol ure, potem si še dolgo v noč pošiljava sms-e, da ne omenjam messengerja. Kadar je priložnost, se dobiva na kakšni pijači in govoriva o marsičem. So pa tudi dnevi, ko se zaradi drugih stvari ne slišiva.

Poznava se cca pol leta, vendar sva bila na začetku bolj prijatelja oz. znanca. Ob vsakem druženju pa mi je bila bolj všeč in zdaj ni dneva, da ne bi mislil nanjo. Ko se po pijači razideva, jo ne morem pustit, ne da bi jo stisnil. Jasno mi je, da ve, da mi je všeč in morda celo čaka, da naredim naslednji korak. Lahko da se motim, ampak če bi jo moji dotiki motili, bi že zdavnaj končala... nazadnje pa sva še govorila o načrtih za praznovanje novega leta.

Ker se to dopisovanje in druženje ob pijači že dolgo vleče, moram čim prej narediti korak dlje - ali resen pogovor ali pa mora čim prej priti do poljuba, da razrešiva te zadeve, ker se bo nazadnje še naveličala čakanja. Problem pa je, ker so priložnosti za skupna druženja redke, pa še takrat kaj pride vmes: ali ima ona po pijači še kakšne opravke, ali je zmenjena s prijateljicami in se ji mudi, ali dežuje in ni razpoložena, ali imam jaz kake obveznosti itd. Rad bi jo peljal nekam na samo, kjer se bova lahko pogovorila (vzdušje mora biti pravo - gostilna odpade in nekje sredi ulice tudi ni primerno), vendar na koncu zmeraj pridejo take okoliščine, da moram 'načrt' preložit.

Kako naj to rešim? Nameraval sem ji to povedat enkrat zvečer ko jo bom pospremil domov... ampak zmeraj pride nekaj vmes in gre potem še kam drugam. A čem ji že med dopisovanjem namignit, da bi se rad z njo o nečem resnem pogovoril?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 18. Nov. 2017 12:22

Ne, to da bi se "rad o nečem resnem pogovoril, ko se vidita", se sliši preveč...resno :D samo nepotreben pritisk bo za oba ustvarilo. Vem da vse skupaj jemlješ resno - kar je prav, vseeno pa bo boljši malce bolj sproščen pristop.

Ji nikoli nisi dal kakšnega komplimenta? Takega, da bi vedela, da ti je všeč kot ženska in ne le kot oseba. Mislim, da je to ključna stvar - ne pravim, da je to najbolj pomembno (pri ženski ali v odnosu, ker seveda ni), ženski pa vseeno da dober občutek, da se ob tipu lahko počuti kot ženska/zapeljiva. Če samo poudarjaš kako je dobra oseba in kako dobro se je pogovarjat z njo, hitro lahko pride bolj tisti bratski-sestrski-frendovski občutek.

Na tvojem mestu bi naredila nekaj takega,
ko se vidita ji sproščeno tekom pogovora reči kaj v stilu:
" zdiš se mi res luštna/lepa ženska (vstavi nek iskren kompliment glede njene zunanjosti), si tudi super oseba in že dolgo se nisem s katero tako dobro ujel...res uživam v tvoji družbi. če tudi ti deliš te občutke mislim, da je čas, da te povabim na en pravi zmenek :wink:
zgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 31. 10. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a zgubljen » 19. Nov. 2017 8:51

Komplimente ji ves čas dajem, in ona meni. Po vsakem druženju ji povem, da mi je bilo lepo z njo in bi jo rad spet videl. Tudi ona meni reče, da je uživala. Pa verjetno je že iz načina pogovora/dopisovanja jasno, da mi je všeč, saj se z ostalimi prijatelji ne bi mogel tako pogovarjat. Ona verjetno čaka na moj naslednji korak, jaz pa že nekaj tednov čakam na pravo priložnost. V glavi imam že vse premišljeno, kdaj, kaj in kako ji moram povedat in kaj naredit, samo ni bilo še tistega primernega vzdušja, zmeraj je vse v naglici.

No, potem pa jo povabim na zmenek. Če povabilo sprejme, je že jasno da sva drug drugemu všeč.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 19. Nov. 2017 11:18

s takšnim načinom boš kmalu samo še prijatelj... ko prideš v to fazo ne bo poti nazaj, tako da naslednjič ko jo vidiš kar v akcijo. in ne kompliciraj. Manj kot boš govoril o tem bolje bo. Poskusi jo poljubiti pa boš videl kako se bo odzvala. Potem bo vse lažje..
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 19. Nov. 2017 12:35

3x :D
Zadnjič spremenil Ananhas, dne 19. Nov. 2017 12:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 19. Nov. 2017 12:35

2x
Zadnjič spremenil Ananhas, dne 19. Nov. 2017 12:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 19. Nov. 2017 12:35

Jaz pa odsvetujem, da to ali ji je všeč preizkusi s poljubom. Ker mi deluje malo neizkušen in da ne zna ravno dobro brat signalov. Tak pristop je pa za samozavestne tipe.
Plus veliko bolj awkward bo vse skupaj za oba, če se punca poljubu umakne.
Povabi jo na zmenek, če sprejme imaš zeleno luč za poljub.

In pa ne kompliciraj toliko. :) Če si ji všeč, si ji. Ni tako vse odvisno od tega kakšen trenutek izbereš in to nima nekega blaznega vpliva na njen odziv.
Oblomov
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 10. 9. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Oblomov » 19. Nov. 2017 14:26

Glede na opisano bi rekla, da punca ni zaljubljena vate, temveč te vidi kot prijatelja. Punca - predvidoma tvojih let (29, mar ne?) bi v pol leta verjetno sama povedala, da se je zaljubila/naredila kak drug korak, da odnos premakne iz prijateljske cone.

Sama sem imela nekaj podobnih izkušenj in nikoli ni bilo interesa na moji strani, da bi bilo iz odnosa kaj več, mi je pa, iskreno, ustrezala pozornost in ti ljudje so mi bili všeč kot prijatelji, zato sem pač vzdrževala odnos. Sem pa tudi bolj iskrena oseba in sem enostavno na začetku (po nekaj srečanjih), ko sem videla, da fant pričakuje nekaj več, povedala da me seksualno in/ali romantično ne zanima.

Sicer pa punca zelo jasno ve, da si zaljubljen v njo. Nemogoče je, da ne bi. Če bi bila zaljubljena, bi kaj naredila v tej smeri.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Nov. 2017 17:22

Hm js nisem prav prepričano glede na prebrano kakšna je situacija in kaj si tista punca misli. Se mi pa ne zdi noben big deal , če jo provaš poljubit in te zavrne, boš vsaj videl kje si.
Js pa če me nekdo ni zanimal in pred tem nisva bila kolega/prijatelja nisem nikoli šla ven z njim več kot 1x, mi je že awkward in neprijetno na začetku, če vidim da bi nekdo kaj več, meni je pa čisto mimo, me (pre)več pozornosti prej moti kot ugaja.

Zakaj bi se z nekom,(ki ni prijatelj ali družinski član) in ki te ne zanima in nimaš nobene želje za bit skupi ali vsaj mutiti, pogovarjal po pol ure po telefonu, in si na veliko pošiljal smse mi pa tudi na noben način ni jasno.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 19. Nov. 2017 18:29

Je to tista punca, ki je bivša od prijatelja ali sem kaj zamešala?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Nov. 2017 18:30

Če se js prav spomnem je tisti uporabnik imel ime fantek, ta je pa un k ma probleme z jobom. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 19. Nov. 2017 18:40

Na tem forumu se nikoli ne ve :D
zgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 31. 10. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a zgubljen » 19. Nov. 2017 19:00

Najbrš je bivša od nekoga, ampak ga jaz ne poznam. Spoznal sem jo na nekem dogodku, nisva sicer dobro začela, zato sem jo po kakšnem mesecu prvi povabil na pijačo z namenom, da bi se ji opravičil (nočem v podrobnosti). Ona se je opravičila meni, ker mi je izrekla nekaj grdih besed in potem sva tako začela. Imava skupne znance, ne pa tudi skupnih prijateljev.

Kaj si punca misli, se ta trenutek niti ne sprašujem, ker bom izvedel kmalu. Odločil sem se, da jo naslednjič namesto na pijačo povabim na zmenek... to se mi zdi še najboljša možnost in je v vsakem primeru najmanj nerodnosti. Če sprejme, imam zeleno luč in vem, da je primeren čas za kakšen poljub.

Lahko, da res hoče samo prijateljstvo, lahko da je sramežljiva, lahko da noče hitet. Škoda ugibat, ker bom kmalu vedel pri čem sem. Ampak po mojih izkušnjah si prijatelji ne dopisujejo vsakodnevno, ne kličejo se pred spanjem in si podrobno razlagajo kako so preživeli dan, ne zaželijo si lahko noč ali zjutraj dobro jutro itd. Običajno se z ostalimi prijatelji slišim tu pa tam - če smo si res blizu enkrat tedensko, sicer na vsakih nekaj tednov.

Pol leta se sliši veliko, ampak kot sem že omenil, problem je v daljavi. Poleg tega na začetku niti nisem imel namena iskat kakšno vezo, ampak sem jo videl kot prijateljico in ji zato tudi nisem kazal kakšne posebne naklonjenosti ali ji dajal komplimente. Zadnje 3 mesece pa mi vse bolj hodi po glavi. Povedal sem ji, da mi je lepo z njo in mi je žal, da je ne morem bolj pogosto videti, ampak okoliščine so takšne - služba je pač služba.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 19. Nov. 2017 19:33

Good luck :)
Oblomov
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 10. 9. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Oblomov » 19. Nov. 2017 19:55

Mjaaaah. Tri mesece tudi ti nisi hotel nič več od nje kot prijateljstvo, zdaj se ti 'mota po glavi' ... malo mlačno zveni vse skupaj. V redu, glede na potek je morda tudi ona bolj počasi razvila neka seksualna čustva do tebe in zdaj ni prepričana, kako naj to izrazi, glede na to, da nista imela dobrega začetka.

Vseeno pa: ja, moja prijateljstva z vsemi temi dečki so bila ravno takšna - dokaj intenzivna, vsak dan smo se slišali, sms ves čas, pisali so mi za lahko noč in dobro jutro ...

"Daljava" (ki je 60km, če se prav spomnim iz prejšnje teme) ni nobena ovira. Ljudje se na začetku zvez pogosto videvajo za vikend in ne med tednom, razdalja pa je tako miniaturna(!), da bi lahko prišla tudi na teden praktično vsak dan na obisk ob večerih, če bi imela interes. Tako da je to kar slab izgovor. Da ne govorim o tem, da odrasli ljudje redkeje čakajo pol leta na prvi seks - kaj šele na prvi poljub.

Pa kar bad se mi zdi, da napišeš, da se sploh ne sprašuješ, kaj ona misli. Brrr. Mogoče, če bi se spraševal, pa se naučil bit pozoren, bi vedel, kaj čuti do tebe.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]