Strah pred novimi ljudmi

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kateglorija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 9. 2. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a kateglorija » 15. Feb. 2017 21:43

Oila! mene je pa vedno strah novih ljudi.. bojim se da sem preveč nerazgledana da jim ne bom bla všeč, da se bom z nečem osmešila itd.. kako to omiliti? če je bla že kakšna tema na to tematiko lahko zbrišete.
dreams
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 19. 8. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a dreams » 16. Feb. 2017 14:36

Preprosto, ne razmišljaj o tem.
kateglorija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 9. 2. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a kateglorija » 16. Feb. 2017 15:20

dreams napisal/-a:Preprosto, ne razmišljaj o tem.

hvala za nasvet :) sam je včasih to kar težko naredit...
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 17. Feb. 2017 0:11

Vbij si v glavo, da nihce ni popoln.. tudi ljudje, katerih te je 'strah' imajo svoje napake, slabe izkusnje, nesigurnosti, sibke tocke, strahove.. Znebi se prepricanja, da je kdo nad tabo oz. da je kdorkoli vreden vec, kot si sama, ali bi se morala cesa sramovati. Ljudje smo precej self-centered, in tako kot se sama sprasujes, kaj si ljudje mislijo o tebi, se podobno sprasujejo tudi drugi.. :) vecina nas je konstantno fokusiranih na nas same in na lastne stvari/probleme, tako da si je treba dopovedat, da novi sogovorniki v resnici zaznajo bore malo stvari, zaradi katerih se mi sekiramo. Isto je na ulici - velika vecina mimoidocih te se opazi ne.. kaj sele, da bi si kdo vzel cas, da te oceni. (Ce malo obrnem: mogoce si celo malo laskamo, ker si mislimo da smo tako pomembni, da se ljudem da ukvarjati z nasimi napakami :lol: )
kateglorija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 9. 2. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a kateglorija » 17. Feb. 2017 17:51

saarijarvi napisal/-a:Vbij si v glavo, da nihce ni popoln.. tudi ljudje, katerih te je 'strah' imajo svoje napake, slabe izkusnje, nesigurnosti, sibke tocke, strahove.. Znebi se prepricanja, da je kdo nad tabo oz. da je kdorkoli vreden vec, kot si sama, ali bi se morala cesa sramovati. Ljudje smo precej self-centered, in tako kot se sama sprasujes, kaj si ljudje mislijo o tebi, se podobno sprasujejo tudi drugi.. :) vecina nas je konstantno fokusiranih na nas same in na lastne stvari/probleme, tako da si je treba dopovedat, da novi sogovorniki v resnici zaznajo bore malo stvari, zaradi katerih se mi sekiramo. Isto je na ulici - velika vecina mimoidocih te se opazi ne.. kaj sele, da bi si kdo vzel cas, da te oceni. (Ce malo obrnem: mogoce si celo malo laskamo, ker si mislimo da smo tako pomembni, da se ljudem da ukvarjati z nasimi napakami :lol: )

hvala za nasvet :) mora msi ga večkrat prebrat, dase ga bom držala:)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]