Kaj bi naredila, če bi ti fant povedal... (samomor)

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 31. Okt. 2016 13:43

Kaj bi naredila, če bi ti po nekaj mesecih veze priznal, da je v preteklosti že poskusil resno izvesti samomor?


Bi se umaknile ali ostale?
Bi se postopoma ohladile?
Bi mu manj zaupale?
Kakšna bi bila reakcija, vaša občutenja, kako bi gledale na to vezo?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 31. Okt. 2016 14:40

Za prijatelja lahko, za partnerja ne.

Sem imela v ožji družini samomor, bivši je imel neke popadke, tako da kar sem iz tega potegnila je to, da za partnerja definitivno ne bi želela take osebe. Sem dokaj sočutna in sem lahko v oporo prijatelju, samo pri partnerstvu pa želim trdnega moškega ob sebi.
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 31. Okt. 2016 15:27

Ananhas, ali misliš da se "labilnost" partnerja vidi že od samega začetka, in se tega ne da skriti, pa tudi se trden moški ne more spremeniti v "ne-trdnega"?

Si res mnenja, da tudi tvoj "trdni moški" ob tebi ne more klecniti v življenju zaradi česar pristane v takih težavah?

Ali ga boš potem kar pustila, če bo kasneje zašel v težave samo zato, ker si tako zaverovana v to, da mora biti ob tebi trden moški?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 31. Okt. 2016 15:37

Ne gre samo za trdnost ampak tudi za mentaliteto, odnos do življenja in težav in ne morem bit z nekom, s katerim ne delim iste mentalitete. Sem že prerasla fazo špilanja psihoterapevtke partnerju. Kar pa ne pomeni, da nisem v dobro oporo tudi v partnerstvu oz. partnerju, a gre za drugačno stvar. Življenje prinese marsikaj, vzpone in padce, odločitev za samomor pa je liga zase. Take so moje izkušnje in mnenje.
Lahko "krivim" naravo ampak mene tak moški pač ne privlači. Ne vem zakaj bi morala to opravičevat.

V meni to bolj vzbudi sočutje in materinskost, kar je v tem primeru nasprotje privlačnosti in moški energiji, ki se vsaj pri meni mora pretakat v romantični zvezi.
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 31. Okt. 2016 19:42

zarečenega kruha se največ poje


Ananhas napisal/-a:V meni to bolj vzbudi sočutje in materinskost, kar je v tem primeru nasprotje privlačnosti in moški energiji, ki se vsaj pri meni mora pretakat v romantični zvezi.


Life is not just sunshine and rainbows. Držim pesti, da najdeš svojega čarobnega princa.


Slika
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 31. Okt. 2016 19:45

Ne moreš postavljati vprašanj, prositi za resnico, in potem moralizirati.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 31. Okt. 2016 20:01

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 6:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 31. Okt. 2016 20:06

Glej, prosil si za mnenje in jaz sem svojega povedala, ne vem zakaj si zdaj užaljen (predvidevam, da gre za tvojo zgodbo)...

Kar se tiče sončnega in mavričnega življenja, mimogrede, sem dala precej s*anja skozi v svojem življenju (nerada pišem preveč o sebi ampak oseba v družini, ki je storila samomor je moj oče) tako, da nisem neko razvajeno bitje, ki ne bi razumela življenja in težkih čustev.
Kar se tiče zvez sem pa srečno oddana.
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 31. Okt. 2016 20:12

Led Zeppelin napisal/-a:Ne moreš postavljati vprašanj, prositi za resnico, in potem moralizirati.


Kje sem moraliziral?

Sem samo povedal svoje mnenje glede njenega pogleda na vse skupaj.
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 31. Okt. 2016 20:16

sirova štručka napisal/-a:kaj je fifi, si šel k prostitutki, zdaj razmišljaš o samomoru, da ga boš lahko naredil, pa rabiš še potrditev, da to dvoje ni najbolj zaželeno pri dekletih in si pač obsojen na samskost, zato si boš sodil sam. :D

Saj imaš tist telefon samarijan, pa tom, pa ziher še kakšnega. Pokliči jih kaj.


Sicer se ti ne rabim zagovarjat, bom pa napisal za vse druge, ki so ti podobni:

- ne nisem nikoli šel k prostitutki, zanimalo me je mnenje, ker sem v zadnjem mesecu dni že drugič dobil podobno vprašanje (vprašanje v smislu "ej a si ti tut bil kdaj pri prostitutki? Ker sem spoznala tipa, ki je bil pri njej in mi je to mirno priznal...") in se je potem debata razvila po svoje. Zanimalo me je splošno kako ženske sprejemate to, ker sem dobil občutek, kot da ženskam to ni nič takega.

- samomor...en od kolegov ga je pred časom delal in je v družbi tipov vprašal a naj to resni punci sploh kdaj pove al naj raje zamolči. Sam mu nisem znal dat odgovora, večino ostalih kolegov pa mu je reklo da naj tega nikoli ne pove, ker ne bo razumevanja. Debata je šla celo v to smer, da je več razumevanja za ženske v stiski kot pa za moške in da se zato več moških odloča za samomore glede na to, da je baje razmerje moški-ženska 4:1.


Glede na vzvišen in zaničljiv odziv sirove štručke me prejšnji stavek niti ne preseneča, ker sirova štručka samo potrjuje to kar so v tisti družbi govorili.



Ananhas napisal/-a:Glej, prosil si za mnenje in jaz sem svojega povedala, ne vem zakaj si zdaj užaljen (predvidevam, da gre za tvojo zgodbo)...


Kot sem napisal malo višje ne gre zame in nisem užaljen. Zakaj projicirate neka svoja čustva name?


A na tem forumu res niste sposobni držati neke normalne ravni debate? Najprej sirova štručka, zdaj ti... edini normalen odgovor brez nizkih udarcev je bil od Led Zeppelina.



Ananhas napisal/-a:Kar se tiče sončnega in mavričnega življenja, mimogrede, sem dala precej s*anja skozi v svojem življenju (nerada pišem preveč o sebi ampak oseba v družini, ki je storila samomor je moj oče) tako, da nisem neko razvajeno bitje, ki ne bi razumela življenja in težkih čustev.


Žal mi je, da imaš tako izkušnjo. Ampak kot vidiš se lahko vsak zlomi, tudi trden moški, oče ali pa robot. Če pa že zmoreš s svojo "trdnostjo" premagati svoja čustva, se pa potem tisti zlom manifestira preko druge bolezni, npr. raka. To je pa že bolj sprejemljiva oblika zloma.

Samo to sem hotel izpostaviti s tistim komentarjem.


Čestitke za uspešen ulov! Naj ta tvoja zlata ribica živi čim dlje, redno ji menjaj vodo, dobro jo hrani, veliko se pogovarjajta itd.
Zadnjič spremenil Fi-Fi, dne 31. Okt. 2016 20:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 31. Okt. 2016 20:19

Kakšni nizki udarci z moje strani? :D

A tvoj porogljiv odgovor, da upaš, da mi uspe najt čarobnega princa in, da lajf niso samo mavrice in sonček, si pa spregledal... samo okej, nisem tako občutljiva, da bi to označila za nizke udarce... :D
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 31. Okt. 2016 20:28

Punca, malo boš morala delat na sebi...sori ker ti to povem ampak si preveč občutljiva.

Nisem bil porogljiv, povedal sem ti da se v lajfu običajno največ poje zarečenega kruha.
Da pa lajf ni samo sonce in mavrice je pa dejstvo. Ali pač je? Je tvoj lajf samo sonce in mavrice? Najbrž ni, vsaj kot si sama napisala. In s tem sem ti hotel povedat, da tut tvoj železni princ s trdnim karakterjem nima takega lajfa in se zato lahko nekoč zlomi. Samo to sem povedal. Res ne razumem teh tvojih burnih odzivov.

In mi nisi odgovorila na vprašanje kaj boš naredila, če se tvoj železni princ tudi kdaj zlomi? Ga boš pustila, ker boš ugotovila, da ni tako trden?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 31. Okt. 2016 20:43

Slika
Fi-Fi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 2. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Fi-Fi » 31. Okt. 2016 20:52

Slika
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 31. Okt. 2016 21:38

Kakorkoli pogledamo, samomor je iskanje pozornosti, in je vedno posledica slabega izražanja čustev, in komunikacije.

Nekako si predstavljam da je Ananhas s tipom ki ima te kvalitete, ne rečem da se tip ne more zlomiti, jaz sem se zlomil, moj kolega se je zlomil, point je v temu kako odreagiraš na to.

Jaz sem začel komunicirati in izražati čustva, moj prijatelj jih ni.

Jaz sem preživel, moj prijatelj ni.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron