Zaljublena v drugega

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Zmedena83
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 2. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Zmedena83 » 02. Apr. 2016 14:34

No mogoče me bo kdo obsojal ko bo prebral to mojo zgodbo. Toda jaz se moram nekje izpovedat,ker drugače me bo razneslo. Mojega zdajsnega partnerja sem spoznala pri mojih rosnih dvajsetih. Takrat se počasi zaljubila vanj. Po petih letih najine veze so se prvič pojavile resne težave. Kajti pri njemu so se začele pojavljati psihične motnje-prisluhi. Šel je na zdravljenje in stala sem mu ob strani in stvari so se s pomočjo tablet izboljšale. Čez dve leti potem se nama je rodila hčerkica. Bilo je spet nekaj časa vse ok. Potem pa ko je upustil zdravila se je drama ponovila zopet prisluhi,razne obtožbe do mene ki so bile seveda ne resnične,prišlo je tako daleč da je poskušal narediti samomor.Skočil je iz četrtega nadstropja in po čudežu preživel. Seveda je to pustilo posledice dolgo je bil po raznih bolnicah in tudi takrat se bila skozi ob njemu. Zaradi teh poškodb ki jih je doživel takrat težje hodi je 70 % invalid. Psihično stanje je zaradi tablet dokaj uredu. Ampak v njemu ni nobene prave volje. Za vse stvari sem popolnoma sama. In skozi vse to kar sem doživela z njim se je moja ljubezen do njega spremenila. Saj ga imam rada ampak bolj kot brata. Tudi spolnih odnosov nimava več zaradi njegovih zdravil. Da pa sem si življenje še bolj zakomplicirala sem nekaj časa nazaj spoznala nekoga in se res nehote zaljubila vanj. Trpim razneslo me bo ker ne vem kaj naj naredim ali naj zrtvujem svoje življenje za zdajšnjega partnerja ki pač ne mora skrbeti sam zase ali naj gledam nase in končno spet zazivim. Prosim pomagajte mi.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 02. Apr. 2016 17:58

popolnoma razumljivo, ker se mene tiče. tole je bolj socialno skrbstvo kot pa zveza, ki ga nikakor nisi dolžna sprejet in se odpovedat življenju, ki si ga želiš, s pravo zvezo, z moškim, ki nima toliko svojih težav, da se ne bi mogel posvetit tudi tebi.
zelo težko pa dam kakšen nasvet o tem..
hej norci :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 02. Apr. 2016 18:10

Zdi se mi lepo, da si mu stala ob strani v bolezni, ampak sama bi mu dala pogoj-dokler bo redno jemal zdravila. Ima mogoče neko obliko psihoze? Ker v tem primeru je to obtoževanje lahko del bolezni, on pa se dejansko ni zavedal kaj je res in kaj ne in je videl povsod okrog sebe zarote.
Ker pa si se ti medtem zaljubila, mogoče ni najbolj pametno, da ostaneš z njim. Po mojem mnenju.
The world is as you are.
Zmedena83
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 2. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Zmedena83 » 02. Apr. 2016 18:36

Najprej obema hvala da me ne obsojata. Ja zdajšnji partner ima shizofrenijo. Tako da vem da so bila njegava obtoževanja plod njegove bolezni. Ampak jezi me to da ko se malo boljše počuti bi takoj nehal jemat zdravila. Skratka če ga zdaj ne bi jaz silila da jih jemlje bi bil že spet tam kot je bil nekaj časa nazaj. Meni pa resnično zmanjkuje energije za vse to.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 02. Apr. 2016 18:55

Nezavidljiva situacija.

Verjamem, da bos mogla zelo stisniti zobe, ko bos sla cez vse - ker ga imas po vsem, kar sta dala cez seveda se vedno rada - ampak si dolgujes, da zadihas in zazivis lastno zivljenje.. Ker iskreno dvomim, da se bo stanje z leti izboljsalo, prej obratno. Mlada si se, tvoj cel lajf je se pred tabo in sama ves, da to ni clovek, v katerega si se pred leti zaljubila (tudi, ce je to malo grdo receno).. Psihicne bolezni so jeba, nikoli ne ves, koga in kdaj bo zadelo in cloveka popolnoma spremenijo, tega ti pac ne mores nadzorovati. Res lepo, da si ga toliko casa podpirala in mu stala ob strani, marsikdo tega ne bi bil zmozen.. a roko na srce, na koncu ugotovis, da si se vedno odgovorna le zase in za svojega otroka, ne za vse ostalo. Ker ne mores biti. Upam, da bos lahko kmalu potegnila crto in sprejela, da gre v tem primeru za cisto zdrav egoizem - na mnenja drugih pa se ne oziraj, ker se vecini sanja ne, kako je ziveti s shizofreno osebo. Srecno!

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov