Kaj ste se naučili iz svojih propadlih zvez?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 13. Mar. 2016 11:45

Torej, kot piše že v naslovu teme ... kaj dobrega so vas naučile propadle zveze? Katere napake ste delali pa jih več ne ponavljate? So napake, ki jih delate vedno znova in znova?
Ste se kot partner/partnerica spremenili skozi leta, bodisi ker bi ugotovili, da ste včasih delali napake, ki so vodili v propad zveze? :)

Sama sem mnenja, da nas zveze lahko naučijo ogromno, o sebi in o drugih , če smo le dovolj kritični sami do sebe, ne samo do drugih. :)
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 13. Mar. 2016 20:28

Veliko. Naučila sem se zaupati, komunicirati - povedati kar želim in ne pričakovati da mi bere misli, pustiti da me ima rad in mu dovoliti da občasno poskrbi zame. Naučil me je biti ženska in ne najstnica.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 14. Mar. 2016 19:05

da ljudje dajejo prazne obljube in da nikomur ne moreš verjet
da ti lahko toliko časa lažejo v obraz
da te lahko oseba izkorišča ali čustveno manipulira s tabo kak dolgo ji pač pustiš, očitno brez slabe vesti, dokler ima od tega korist

tak da, če bi morala povedat kaj DOBREGA sem se naučila, je to to, da ne nasedaš ljudem, da se ne bodo spremenili in maš vedno nek back up blan, ter da moraš delat kar hočeš, ter se razvijat kot oseba sama po sebi, ne v zvezi.

sicer pa mam občutek, da je to bolj nekaj kar se naučiš v življenju na splošno, ne iz zvez, pri meni je pač blo ravno tak povezano
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 14. Mar. 2016 19:33

* da ljudje ne znajo ločiti med tem, da imajo nekoga res radi, in med tem, da so na nekoga samo navezani/jim je z nekom fajn/preganjajo dolgčas

* da je občutek, da imaš nekoga rad nekaj povsem drugega, kot pa občutek, ko se z nekom vidiš za celo življenje/si z njim predstavljaš imeti otroke itd. Gojiti do nekoga čustva ni nobena umetnost, ampak gojiti pristna in globoka čustva pa je nekaj povsem drugega.

* da folk obožuje rutino in dejstvo, da je nekdo vedno tam za njih, pa čeprav furajo bedno zvezo

* da se nikoli ne bi več spustila v zvezo, kjer bi vztrajala samo zaradi že zgoraj omenjenih stvari. Enkrat to početi 2 leti skupaj je bilo dovolj. Ampak ok, si ne zamerim, prva resna zveza pač.

* da je predpogoj za dobrega partnerja (v mojih očeh) ta, da je človek zmožen z zanimanjem poslušati/ je z mano sposoben debatirati o praktično vsem in je moj najboljši prijatelj.

* da je v zvezi potrebno včasih veliko prilagajanja, ampak če se z nekom ujameš so to malenkosti in ti ni težko. In ko so enkrat prisotni izgovori, potem vem, da škripa.

* da NIKOLI ne smeš spreminjati partnerja. Če se z nekom ne ujamem, to ne pomeni, da je slab človek, ampak pač nisva za skupaj. Lahko me bo na tej osebi motila 101 stvar, druga ženska pa tega še opazila ne bi. (pustimo spreminjanje malenkosti, npr. da se redno pobrije, ker ti je tako všeč, prej pa ni imel te navade)

* Da je trmanje in kuhanje zamer nekaj najslabšega za zvezo. VSE je treba razščistiti sproti in če ne gre, je to znak za alarm.

* da je nekaj najslabšega, kar lahko narediš to, da se nalezeš partnerjevih napak in si rečeš ''če to dela on, bom pa še jaz.'' Bullshit.

* da nekateri ljudje lahko oprostijo vse grde stvari, jaz jih pač ne morem, zato mi ne preostane drugega, kot da ostanem pri svojih kriterijih in jih ne znižujem, ker vem, da v nasprotnem primeri nikoli ne bom srečna z nekom.

* da če me začne motiti kakšna večja stvar pri sexu, potem se to prenese na ostale stvari in gre lahko še vse ostalo v k.

In še miljon drugih stvari, ki se jih trenutno ne spomnim. :D
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
littlebird_18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 219
Na forumu od: 7. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a littlebird_18 » 14. Mar. 2016 20:25

-Da ni preveč pamentno takoj skočit v zvezo, samo zaradi neke začetne privlačnosti, ne da bi človeka prej zares spoznav, ker je potem velika pizdarija, ko izveš kdo to sploh je.

- seks je ena izmed najpomembnejših faktorjev v zvezi takoj po komunikaciji, oz. gresta eno z drugim z roko v roki.
And in the end we're all just humans drunk on the idea that love only love could heal our brokenness
Mataio_1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 8. 10. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Mataio_1 » 15. Mar. 2016 17:22

littlebird_18 napisal/-a:seks je ena izmed najpomembnejših faktorjev v zvezi takoj po komunikaciji, oz. gresta eno z drugim z roko v roki.

Potem sva s punco dobro naredila, da sva se dala dol isti dan, ko sva se srečala :D (temu je prednjačilo 2 meseca trajajoče dopisovanje).

Iz preteklih zvez sem se naučil:
- da ni dobro punci utrujati
- da je treba ukrepati takoj, ko partnerja (jaz seveda partnerico) dobiš na laži
- da ni pametno iti v zvezo s punco, ki je v oblakih še preden se sploh vidita
- da je treba imeti svoje mnenje, pa četudi se je zavoljo tega potrebno skregati, ustvariti neprijetno napetost
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 15. Mar. 2016 17:49

Ash., tole je pa tako kot bi sebe brala. Odlične ugotovitve.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
nekogirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 11. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a nekogirl » 15. Mar. 2016 18:44

..
Zadnjič spremenil nekogirl, dne 17. Jul. 2016 16:19, skupaj popravljeno 1 krat.
LiEn
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 15. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LiEn » 16. Mar. 2016 11:14

Iz ene, sicer "krajše" veze, sem se naučila nekaj zelo pomembnega:

če mu tič ne dela, kot je treba, ga odslovi takoj.
Ne glumi Mati Tereze, ne hodi z njim k zdravniku in ne igraj njegove psihologinje.

P.S. Funny thing, zdaj je v vezi s psihologinjo :D
Queen A
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 17. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Queen A » 17. Apr. 2016 11:37

Jaz sem se naucila, da nikakor ni vredno jokati za taksnim fantom, ki je izvajal psihicno ter fizicno nasilje nad mano :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 17. Apr. 2016 14:28

Ne, res ni. Pri naslednjem pa pazi, če greš na isto, se nisi nič naučila.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Apr. 2016 19:32

Ma ne vem,js pr svoji edini daljši zvezi nisem nobene tople vode odkrila. Sem pa bla že pri svojem prvem fantu zelo selektivna. Pač da ljudje se spreminjamo in se lahko čez čas oddaljimo ali ugotovimo,da nismo več tisti pravi drug za drugega in da je to čisto normalno, je lahko konec za enega ali oba boleč ampak jbg,tak je lajf in čez čas je vse spet good. Pa da svoje probleme rešuj sam,ne obremenjevat partnerja,če ni nekaj kar se tiče obeh-načeloma,malo moralne podpore je že ok,da mora vsak poskrbet za to,da prinaša v zvezo dobro energijo,fer odnos..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 26. Nov. 2017 21:52

+ da moraš ločiti med zaljubljenostjo/ zatreskanostjo in dejansko ljubeznijo. In da nekateri tega ne štekajo... :nein:

+ da je čisto prav, da sem vedno sila direktna, in da če tip ne zna tega sprejet ali pa obrnit na smešno oz. konstruktivno plat, potem pač nič ne bo ;D

+ da je moški ego najbolj ranljiva stvar sploh :?

+ da ženske dostikrat pretiravamo in tečnarimo za brezveze :P
I am not an enigma, just a contradiction!

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]