Fant na misiji

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

E227
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 26. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a E227 » 26. Nov. 2015 17:12

Zdravo, pišem po forumih in sem že čist obupana ker nobena ne odpise in upam da bo tu drugače.
Vglavnem moj fant je pred 2 tednoma odšel na misijo za pol leta. jaz pa doma jokam kot dež. Kar ne morem priti k sebi ker sva skupaj ze 4 leta in sem zelo navezana nanj, izgubila sem voljo do vsega kar obstaja najraje bi se zaprla v kako sobico in cele dneve spala. Po glavi se mi cel čas podijo temne misli in me je grozno strah da ga ne bo nazaj, ne spim, ne jem kot bi mogla, ne vidim več smisla. Vem pretiravam ampak že tako v življenju sem bol pesimist zato me take spremembe še bol obremenijo. Zanima me če ima katera podobno izkušnjo in ali je to sploh normalno kaj se mi
dogaja? , kako naj se zamotim?
Hvaležna bom za vsak nasvet.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 26. Nov. 2015 20:27

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Royštilj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 13. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Royštilj » 26. Nov. 2015 20:37

"moj fant je sel na misijo za pol leta"

je šel tvoj "ljubi" na erasmus?
Zadnjič spremenil Royštilj, dne 27. Nov. 2015 7:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 27. Nov. 2015 0:02

20ka?

Vmes bo dva tedna prišel domov, tako da ne bo tako domov.

In verjemi, njemu bo huje kot tebi...zato bodi močna, da ne bo njega skrbelo.
On je šel zato, da bi zaslužil nekaj denarja, ne zato ker bi si to želel.

Verjemi, ruknil bo lepo ene 9 jurjev, vmes bo prišel domov...in ko pride domov, bo imel ene 300 ur PDKja ki ga je nabral med urjenjem in tam dol, tako da bo toliko doma da ga boš sita :D .

Tako je delo, in kot sem rekel...bodi ti močna, da ima lahko malo manj skrbi, ker z vsem drkanjem tam dol, mu ne boš pomagala s svojo paniko. Navadi se na ritem, in to bo to.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 28. Nov. 2015 0:29

E27: Bi rada sočustvovala s teboj, pa ne morem. Vojak je. Šel je nekam, kjer se ljudje pobijajo med seboj in on je del te mašinerije, če samo sedi v neki luknji in nabija igrice se mi zdi to še bolj gnilo, kot če bi bil dejansko na terenu. Ne štekam, kako je v tej družbi umor nekaj sprejemljivega, če gre za umor v določenih okoliščinah (ki niso samoobramba), po nekem vnaprejšnjem dogovoru. Denar se v ''rukerjih'' tudi na drugih področjih služi. Mogoče raje pomisli na to, da bo ta tvoj tip mogoče tam nekoga ubil ali pa, če ne bo in bo samo drkal igrice nekje, kot piše LZ, še vedno podpira ubijanje, vojne, nasilje, represijo ... ne vem, jaz bi raje razmišljala kateri k***c mi je na glavo padel, da sem z nekom, ki je zmožen takih reči, kot pa da bi jokcala za njim.

Kakorkoli že: jah, jebat ga, šel je v vojno, če bo prišel domov v trugi, je pač to ... em ... ''nesreča pri delu''. Ali kako se temu reče? Da je "umrl" za domovino?

Kot je rekel LZ. Sprijazni se, ubijanje ljudi je njegova "plemenita" služba. Ko pride na obisk naštepajta enega froca (ali dva, če le rata), da boš tudi ti imela ženski primerno družbeno vlogo matere in bo vse super in krasno, pa še dolgčas ti potem ne bo. Jej!
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 28. Nov. 2015 1:31

Nisem vojak in sem proti tem finančnim vojnam ki trajajo že par desetletji samo takšne neumnosti kot jih pa ti pišeš to je pa res sramota, pa vem da sem off topic samo opisuješ njenega fanta kot da je psihopat zato, ker je vojak. Se pravi kaj je pa zate kirurg ? Ker večini že ko vidijo kri je slabo, ko pa še kakšna čreva na mizi so pa že v wcju, on pa to reže vsak dan po 8+ ur, vsak dan gleda ljudi ko pridejo v ambulanto celi sesuti in z odprtimi ranami pa ohrani trezno glavo. Čudno res jaz bi ga na tvojem mestu poslal v umobolnico ker z njem je nekaj narobe, verjetno je psihopat in ga takšne stvari privlačijo gledanje poškodovancev in šarjenje po glavah drugih ljudi ... Mislim bolana si, če bi imel tvoji predniki takšno razmišljanje bi bila ti v jajcu svojega prednika 2 metra pod zemljo. Ampak ja saj vem sedaj je moderno za žensko v 21 stoletju da je feministka in levičarka in pametuje vse povprek. A realnost je pa da ravno takšni ljudje ki so za tebe psihopati, delajo napredek v našem življenju. Če bi vsi razmišljali tako kot ti, bi se še vedno po drevesih obešali in glavna točka dneva bi bila sex en dan z moškim en dan z žensko. Banane bi obirali, ko bi pa zbolela bi pa pač umrla. In ja dejansko je vojak bit plemenita služba, kot tudi kirurg, itd. Kaj je pa zate gasilec tudi bedak da se za 1000 evrov z tistim ognjem jeb*, pismo je pa res debil, raje bi bil večni študent kot sem jaz marijanana in bi bogu čas kradel, predvsem pa živel na račun drugih državljanov, mater je bedak, raje bodimo vsi študentje pa mešalci megle bo svet lepši! Aja sori eno delo pa vendarle imaš treba se je pozanimat kdaj se podpisujejo peticije za istospolne družine in za legalizacijo marihuane, ker si bo treba uro navit in vstat malo bolj zgodaj. Res ne moreš verjet da uspe enmu tako neumen post spisat kot je njej, pa še s tem posmehljivim načinom pisanja in z temi "duhovitimi" citati, da ti slabo rata.

Glede same teme in vprašanja. Pa odgovora itak ni ja pač je normalno to kar se ti dogaja. S čim se pa zamotit pa saj ti sama sebe najbolje poznaš verjetno bolje športat-hobiji in druženje s kolegicami. Kot na sosedovem premoženju ali pa od poštarja... :wink:
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 28. Nov. 2015 7:58

MarijaNana napisal/-a:E27: Bi rada sočustvovala s teboj, pa ne morem. Vojak je. Šel je nekam, kjer se ljudje pobijajo med seboj in on je del te mašinerije, če samo sedi v neki luknji in nabija igrice se mi zdi to še bolj gnilo, kot če bi bil dejansko na terenu. Ne štekam, kako je v tej družbi umor nekaj sprejemljivega, če gre za umor v določenih okoliščinah (ki niso samoobramba), po nekem vnaprejšnjem dogovoru. Denar se v ''rukerjih'' tudi na drugih področjih služi. Mogoče raje pomisli na to, da bo ta tvoj tip mogoče tam nekoga ubil ali pa, če ne bo in bo samo drkal igrice nekje, kot piše LZ, še vedno podpira ubijanje, vojne, nasilje, represijo ... ne vem, jaz bi raje razmišljala kateri k***c mi je na glavo padel, da sem z nekom, ki je zmožen takih reči, kot pa da bi jokcala za njim.

Kakorkoli že: jah, jebat ga, šel je v vojno, če bo prišel domov v trugi, je pač to ... em ... ''nesreča pri delu''. Ali kako se temu reče? Da je "umrl" za domovino?

Kot je rekel LZ. Sprijazni se, ubijanje ljudi je njegova "plemenita" služba. Ko pride na obisk naštepajta enega froca (ali dva, če le rata), da boš tudi ti imela ženski primerno družbeno vlogo matere in bo vse super in krasno, pa še dolgčas ti potem ne bo. Jej!


(izbrisano)

To je mirovna misija na Kosovu, in ja, dejansko ima SV vojska veliko vlogo tam dol, ker kot bivša članica SFRJ bližje z obema narodoma.
In, če bi se malo spustila v raziskovanje, imajo ljudje dol veliko spoštovanje do Slovencev, zato ker dejansko dobro delajo dol.
In če ne bi bilo NATA, in SV da bi dol držala oba naroda v mat poziciji, bi tam počilo že jutri.

In delati neke predpostavke o človeku, ker nosi vojaško uniformo je neumno. Večina mojih bivših sodelavcev, je izhajala iz okolja kjer niso imeli veliko izbire da finančno hitro rešijo situacijo.
Po tvoji logiki, je proporcialno v Sloveniji največ psihopatov med Štajerci in Prekmurci, ki jih je v SV največ...poglej katere regije so gospodarsko najšibkejše.
Vsak drug mulc je pa v vojski, ker sta s svojo punco med študijem pomotoma naredila otroka, in je tip naredil odločitev.
To so normalni ljudje, mnogo boljši kot večina "civilov".

Tako da pokaži malo spoštovanja, SV sodeluje v vsaki naravni nesreči in krizi ki jo ima Slovenija. In za 635 evrov, in po 15 mesecih priprav, ko lahko moliš da te šefi ne bodo vrgli iz seznama za misijo, greš za 6 mesecev tja in si dobesedno zaprt v vojašnici. In po 6 mesecih zapora, greš domov in lahko narediš fasado s tem.
Verjemi, noben ne gre z veseljem na misijo, ampak grejo, ker s tem omogočijo boljše življenje.

Tako da, pokaži malo spoštovanja do ljudi, ki sedajle stojijo na meji, ki pozimi kidajo dvorišča, ob poplavah filajo vreče, ob žledu čistijo ceste in enostavno hočejo poskrbeti za svojo prihodnost.

In en nasvet, reši se tega svojega vzvišenega in ciničnega tona v pogovorih. Svoje nestrinjanje lahko napišeš v bolj spoštljivemu tonu, ne pa da zveniš kot zafrustrirana nespoštljiva tečna brezsrčna smrklja.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 29. Nov. 2015 0:12

E227 napisal/-a:Zdravo, pišem po forumih in sem že čist obupana ker nobena ne odpise in upam da bo tu drugače.
Vglavnem moj fant je pred 2 tednoma odšel na misijo za pol leta. jaz pa doma jokam kot dež. Kar ne morem priti k sebi ker sva skupaj ze 4 leta in sem zelo navezana nanj, izgubila sem voljo do vsega kar obstaja najraje bi se zaprla v kako sobico in cele dneve spala. Po glavi se mi cel čas podijo temne misli in me je grozno strah da ga ne bo nazaj, ne spim, ne jem kot bi mogla, ne vidim več smisla. Vem pretiravam ampak že tako v življenju sem bol pesimist zato me take spremembe še bol obremenijo. Zanima me če ima katera podobno izkušnjo in ali je to sploh normalno kaj se mi
dogaja? , kako naj se zamotim?
Hvaležna bom za vsak nasvet.


Meni se zdi, da si ti popolnoma odvisna od njega. Imaš ti sploh kaj svojega življenja izven vajine zveze ali sta prej cele dneve skupaj visela?
Dej vzemi se v roke in se posveti faksu/službi, prijateljem, hobijem, športu... Samo sama sebi se ne smili cele dneve!
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 29. Nov. 2015 12:13

CDB: Najprej, ker mi gre res na k***c, ko kdo nekaj na pamet predvideva o življenjih ljudi, ki jih ne pozna in na ta predvidevanja naslanja svoje odgovore ... diplomirala sem z dvaindvajsetimi leti, magistrirala s petindvajsetimi. Študirala sem na univerzitetni smeri, ki jo je redno zaključilo nekaj manj kot 25% študentov, sama sem bila vsa leta študija med 5% najboljših študentov. Delat sem začela v gimnaziji, na svojem področju pa delam od zaključka prvega letnika dodiplomskega študija. Povsem samostojno se preživljam od triindvajsetega leta, moj delavnik je pogosto dolg 12+ ur, delam od doma.

In zdaj ... primerjat medicino in gasilsko službo z vojsko je absurdno: prvi in drugi rešujejo življenja drugih ljudi, vojska je namenjena represiji in del njene represije je ubijanje čim večjega števila ljudi. Vse ostalo, kar pišeš, je sprevrženo. Vojne negativno vplivajo na ekonomijo, gospodarstvo, tehnološki, znanstveni, medicinski etc. razvoj države, prinašajo revščino, smrt, neizobraženost, bolezni, trpljenje, represijo in zatiranje. Vojne, v katere se vmešava zahod so vse prej kot ''branjenje domovine'', so načrtno podrejanje in zatiranje razvoja manj razvitih regij. Poleg tega se nikoli noben dejanski konflikt ni razrešil z vojno (beri učbenike s področja ZG za OŠ, bi ti prišlo kar prav), temveč z diplomacijo. Sledila so dolga obdobja regeneracije in ponovne vzpostavitve ekonomije, gospodarstva in splošne ''blaginje''. Kultura, dragi, ljubi CDB in razvoj civilizacij nista nikdar temeljila na vojnah, temveč na razvoju jezika, pisave, filozofije, znanosti, medicine, tehnologije ... veliki misleci, znanstveniki in humanisti, ljudje, ki so prinesli razvoj in napredek in blaginjo, niso bili vojaki, ampak - v veliki večini - pacifisti. In to sem tudi sama - pacifistka, ker je to edina možna logična pozicija za nekoga, ki si želi blaginje, miru, znanstvenega in humanističnega napredka etc.

LZ: Tudi tebi je namenjen drugi odstavek odgovora CDB. Mnogi fantje iz revnejših regij hodijo tudi v Nemčijo polagat električne kable, delat na gradbišča in podobno. V pol leta zaslužijo cca. 12.000€ (ali več), hodijo delat v tovarne v Avstrijo ali pa si v Sloveniji poiščejo job, za katerega so usposobljeni. In pri tem ne podpirajo vojske kot najbolj represivnega organa v državi. Da je sprejemljivo za eno kurčevo fasado uničevat naselja, vasi, mesta, države, celine(!) ... in za preskrbet enega po nesreči naštepanega froca ubijat sto tisoče drugih ljudi, tudi otrok, je enostavno nesprejemljivo. (In ogabno in sprevrženo in tako dalje.)

Kar zadeva ''stanje'' na ožičenih mejah, kidanje dvorišč, polnjenje vreč ob poplavah in kar še naštevaš: dragi LZ, to počno tudi policisti, zaposleni na komunalah, ''honorarni'' sodelavci, humanitarne organizacije in (ne nazadnje ter nenazadnje) gasilci. In če bi ves denar, ki ga namenjamo v morilsko industrijo, dejansko namenili humanitarni industriji, ki bi gradila jezove, popravljala ceste, dograjevala mesta, šole, bolnišnice in tako dalje ... če bi, torej, namesto represije dejansko izvajali rehabilitacijo in stopili nasproti sočloveku, bi naredili ogromno, ogromno več. Morda bi bil, če bi ZDA in EU nehali opletat s svojimi kurci, dejansko možen napredek in obči svetovni razvoj.

Ne, ne spoštujem vojakov, ne spoštujem vojske, ne spoštujem represije, ne spoštujem pomorov, ne spoštujem bombardiranj iz avtomatsko vodenih letal ... ne le, da ''ne spoštujem'' in da ne bi in nikdar ne bom ''izkazovala (lažnega) spoštovanja'' do teh družbenih mehanizmov, ocenjujem jih, kot sta najprej zapisala vidva (kar je res skrajno luštna ironija), ne jaz, kot psihopatske.

Oh in cinizem? Ga rabim. Ga bom obdržala. Hvala za razumevanje.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 29. Nov. 2015 14:53

strinjam se z MarijaNana.
Vprašaj se zakaj si z nekom, ki podpira umor in je pripravljen moriti... zavoljo službe.
Eden izmed mojih prejšnjih partnerjev je imel podoben "hobi", ni bil sicer vojak, pač pa je imel svoje odhode na krizna žarišča, kjer je streljal na "objekte". Takoj ko sm to izvedela, sem se vprašala WTF je z mano narobe da sm z nekom, ki je vbijal/vbija/bo vbijal oz. ga lahko jutri prinesejo v trugi. NIkoli mi točno ni povedal zakaj gre, vendar predvidevam da je bil plačanec/ostrostrelec ali kaj podobnega, saj fizične pripravljenosti ni imel ali pa je vse skupaj bila zgodba za male otroke, ni pomembno.

Bila sm zaskrbljena in dokaj panična na trenutno, da ga res kje ne ubijejo, manj kot avtorica, vendar jo razumem... In sm se nato vprašala ali rabim to v lajfu, ali bi imela otroka in se on enostavno ne bi vrnil iz svojih "akcij"... Ne, hvala, moje življenje je čisto dovolj adrenalinsko tudi brez tega :D
Zadnjič spremenil čuftika, dne 30. Nov. 2015 13:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 29. Nov. 2015 15:42

Čeprav nism fan cinizma MN (ampak razumem kako se je skozi leta razvil), se na žalost v veliki meri strinjam... Nič ni nobel na poklicih, ki podpirajo oziroma izvajajo represijo države nad bodisi svojimi državljani ali tistimi za namišljenimi mejami..

Je pa malo grdo, da zdj pišemo o temu fantu vse živo, ker to ni poanta debate, ki jo je odprla avtorica teme.. Then again, drugo kot "vedela si, da je vojak že precej preden je šel na misijo in kakšno tveganje to prinaša, deal with it" ne morem napisat.
It was forever..but it didnt last long..
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 29. Nov. 2015 16:12

^^ Jah, well ... Javno priznavam, da ljudi (v cca. 98%) ne maram in kar mene zadeva, imam za to absolutno dovolj dobre razloge. Večinoma so namreč pač zagnojene, egoistične riti, ki jih ne moreš nikakor odlepit od kalupa, v katerega so bili vliti.

In kot je napisala Evelyn: ne vem, kaj bi bil (razen tega, kar sem napisala in sta bolj ali manj ponovili še čuftika in Evelyn) še smiseln odgovor ... res predrzno je jamrat, da se bojiš, da ti bodo tipa vojaka ubili (ali whatever) na misiji, glede na to, da je bolj mala verjetnost, da ga je ravno pred kratkim na horuk pobral SS, ga majčkeno mučil in ga na ''misijo'' odvlekel ... mislim, draga E27 ... če bi šla na paintball bi ti bilo menda tudi jasno, da obstaja možnost, da te nekdo zadane in boš imela čez joške razpacano barvo od metkov, ne? In to se lahko zgodi, tudi če ždiš v eni luknji nekje in se skrivaš kot ena cmerava jokica. Verjetno se ne bo, ampak lahko se in ... well, shit happens. "Shit" je "malo jači", če metek ni od paintballa, ampak ta pravi ... ali pa če ni metek, ampak je bomba ili nešto slično. Dober nasvet je najbrž torej kaj takega kot "Don't play with fire." (Pun intended.)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Nov. 2015 18:41

na svetu, še posebej zdaj ko je tako povezan med sabo, bojo vedno kriminalci, pohlep in je vojska vedno nujna in vedno tudi bo. vojsko nekateri vidite kot neke morilce, nasilneže. jaz vojsko vidim kot obrambni mehanizem. vojaki se med vojno med sabo pobijajo da se vam ni treba, da varujejo državo ki vam zagotavlja pravice, kakršne imate. če vojske ne bi bilo, bogve kakšen jezik bi govorili, kakšen red bi vladal, kok bi imeli ljudje časa za pisanje literature namesto straženja lastne bajte. da ne govorim da vojska sama vodi razvoj tehnologije - in prav je tako, ker je varnost pač prva.
da je človek v vojski ne pomeni da se gre pobijat, ampak da je pripravljen in usposobljen varovati državo, državljane, ustavo itd itd.. in ja, če nima izbire ima pravico tudi ubijati.

gasilci rešujejo ljudi pred ognjem, zdravniki pred boleznimi, vojaki pred ogrožujočo oboroženo silo - ljudmi (in naravnimi nesrečami, kjerkoli je potrebno). in to ljudmi ki jim noben ni zmožen dopovedati da "mora ljubiti sočloveka in da je ubijati narobe".
dobro je da bo novi zakon dovolil vojski opravljati varnostne naloge znotraj meja in bojo tako razbremenili policiste (ki so, btw, popolnoma zasuti z delom).
hej norci :)
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 29. Nov. 2015 20:35

^^ LOL. Itak. Če ne razumeš zgodovine, politike, ekonomije, gospodarstva, osnovnih premis sociologije kulture etc., če, skratka, ne štekaš pol kurca kaj se dogaja okoli tebe, potem pač verjameš medijski propagandi in potem je vojska res obrambni mehanizem. :wink:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Nov. 2015 21:08

LZ je bil v vojski in iz prve roke ti je povedal kako je. tudi sam poznam nekaj (bivših) vojakov in policistov s katerimi sem se veliko pogovarjal in tudi bil na terenu z njimi. in se popolnoma strinjam z njim. jaz sem povedal svoje mnenje na svoj način, če v tvojih filozofskih knjigah vsiljujejo drugačno ideologijo maš jasno drugačno :)
hej norci :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov