kam naj grem

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

rainbow315
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 28. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a rainbow315 » 23. Sep. 2015 16:20

Pozdravljeni,

ker letos nisem dokončala šole -faksa , me oče meče iz hiše. Za odselitev imam čas do konca meseca, in enostavno ne vem kam naj grem :/. Naj povem da bom naslednje leto imela absolventa, tako da status imam. Največja težava pa je seveda denar. Vse kar imam je namreč 50 evrov. Kaj sploh lahko naredim? Še pa naj povem, da tožba na preživljanje staršev dokler se šolam ne pride v poštev.
Vnaprej hvala za vse nasvete.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 23. Sep. 2015 16:49

Hm torej status študenta še imaš? Najdi si študentsko delo! Če nisi doma ravno v nekem zabačenem kraju in glede na to, da nimaš več obveznih predavanj/vaj boš zagotovo kaj dobila (ker vsi rajši vzamejo nekoga, ki nima več obveznosti na faksu).

Me pa zanima...a tvoj oče je pričakoval, da boš dokončala faks pred iztekom absolventa? Kaj pa potem - zavod?
Ne vem kako tvoj oče razmišlja, samo smo v takih časih da je boljše, če imaš še status študenta, ker lažje dobiš neko delo kot pa da hitro končaš faks in potem 'visiš' na zavodu (ok razen če te že kje čaka zagarantirana redna služba).
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 23. Sep. 2015 16:59

Nekaj vprašanj:
1. Zakaj tožba ne pride v poštev?
2. Koliko si stara?
3. Si redna študentka?
4. Si med študijem delala/kaj si delala?
5. Je to prvi faks, ki ga delaš?

Takole od oka: precej velika razlika je, če si recimo stara ravno 22, redno delala faks, bila pridna študentka, med faksom delala in je tvoj oče očitno pričakoval absolutno preveč od tebe in ne razume, da potrebuješ absolventski staž ali pa če je to tretji faks, ki ga končuješ (ampak ga ne uspeš končat), si stara 26+ let, živiš na tuje stroške (na stroške svojih staršev), med študijem nisi delala, si pa veliko žurirala, ''se iskala'' in nisi bila odgovorna do svojih obveznosti.

V prvem primeru starše prijavi.

V drugem primeru, se brcni v rit in se znajdi sama, ker si ne zaslužiš niti odgovorna na temo, kaj šele še en nasvet, kako naj ti nekdo drug rešuje lajf.

Zasilni plan, ker si najbrž nekje vmes, je pa takle:
1. Najdi nekoga, ki te je pripravljen vzet pod streho za največ en mesec, dokler pač ne dobiš prvih prihodkov. (Sorodniki, prijatelji.)
2. Intenzivno išči službo. Če imaš status, vzemi prvo, kar najdeš/kjer te sprejmejo. Prodaja, strežba ... kaj takega. Ne izbiraj in vzemi prvo, kar ti bodo ponudili.
3. Delaj in si dajaj denar na stran, za vmesni čas si poskusi sposodit manjšo vsoto denarja. 50€ bi tudi moralo zadostovat za nekaj časa za hrano, če boš našla nekoga, ki te vzame pod streho (še zlasti če bodo to sorodniki), boš pač kratek čas jedla bolj pusto, revno hrano.
4. Najdi si študentsko sobo, takoj ko boš imela prvo plačilo in s tem denar za najemnino.
5. Preveri vse možnosti na CSD - mogoče lahko dobiš kako štipendijo, podporo, karkoli takega.

Pa malo več podatkov bi prišlo prav, da vemo, če naj napišemo da si boga in je tvoj oče svinja ali pa si si ti sama problem in si tako potezo zaslužiš.
rainbow315
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 28. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a rainbow315 » 23. Sep. 2015 17:45

Je moj prvi faks, sem pa eno leto ponavljala študij. Med študijem sem delala, ampak je šlo teh 300 na mesec, za mesečno karto, hrano, oblačila, knjige ... tekoče stroške pač ... je pa šlo podjetje v katerem sem sedaj delala 2 leti v stečaj :/
Tožba ne pride v poštev ker me je groza samo misli na to tožim lastne starše . Na nek način vem da je moja krivda, da sem sedaj v tej situaciji, ampak takšne reakcije pa s strani staršev nisem pričakovala.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 23. Sep. 2015 18:09

Okej, če je to vsa zgodba, potem lahko mirno rečem, da je tvoj oče res svinja. Jezus, pa kdo to naredi? (Pa računaj, da to prihaja od osebe, ki ji je oče prepovedal vzet jogurt iz hladilnika, ker naj si kupim svojega, ker ''imam denar za to'' ...)

Moj odgovor je še vedno isti, kot sem ti ga dala prej v tistih korakih. Kaj drugega ne moreš naredit.

Kaj pa tvoja mama pravi o tem?
rainbow315
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 28. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a rainbow315 » 23. Sep. 2015 18:28

Saj vem, da mi drugega ne preostane, ampak četudi takoj najdem delo , je do plačila cel mesec. No pa saj bo, upam ... Mama je sicer na moji strani, ampak je nočem obremenjevat, namreč dela za minimalno plačo, ima veliko zdravstvenih problemov, ter na nek način živi v strahu, namreč psihično nasilje s strani očeta je konstantno prisotno.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 23. Sep. 2015 19:03

Oče je torej tiranski in nasilen. Okej, punca ... poskusi it preko tega, vem, da je to lahko hudičevo težko, ampak najbrž itak nisi mislila ostat pri starših za vedno, ne? Mogoče je tole neugodna situacija, ampak boš vsaj kasneje vedela, da ZMOREŠ. :)

A imaš koga, h komur bi lahko šla za en mesec? Brate, sestre, babice, dedke, tete, strice, prijateljice? Mogoče bi lahko prosila, da bi bila začasno pri kakih sošolkah/sošolcih? Jaz vem, da so v moji generaciji tako počeli, če je kdo recimo še iskal stanovanje ipd. Tako da prebrodiš en mesec pač ...

Službo pa začni iskat ZDAJLE, seveda.
alixx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 3. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a alixx » 23. Sep. 2015 19:07

A ni to nasilje v družini? Resda psihično, a še vedno je nasilje.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 23. Sep. 2015 20:01

^^ Ja je, ja ... in? V tej in v več kot vsaki drugi slovenski družini pač ... ampak saj vidiš: punca ga noče prijavit, skrbi jo za mamo, mama ne zmore stran ... kaj pa boš?
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 23. Sep. 2015 20:16

Ti težko svetujem, ker sem sama imela dovolj sreče, da sem se lahko na izselitev pripravila, sem v času izselitve imela štipendijo in nekaj prihrankov, do izselive pa je prišlo zaradi moje želje in ne zaradi tega, da bi me kdo vrgel ven. Je pa vseeno bilo izredno težko, ker sem se izseljevala isti trenutek, ko sem postala polnoletna, med študijskim letom in poleg tega še v času izpitov in sem zaradi časa in načina izselitve, poleg tega pa tudi zaradi zunanjih okoliščin, ki jih nisem ne povzročila ne mogla predvideti, med izselitvijo in tudi med prvim in drugim letom življenja na svojem bila v veliko kočljivih situacijah, ko si isto kot ti nisem predstavljala, kako bi si privoščila kaj nujnega za življenje ali za študij.

Ti lahko svetujem edino to, da poleg tega, da poskušaš najti koga, ki bi ti kaj posodil ali pa te vzel na od par dni do par tednov k sebi, poskušaš vzpostaviti stik tudi s Centrom za socialno delo, varnimi hišami in ostalimi organizacijami, ki se ukvarjajo z nasiljem v družini, ki bi ti lahko svetovale kako dalje ali ponudile začasno nastanitev. Pri iskanju dela pa ti lahko svetujem edino to, da poleg običajnih prijemov, se pravi iskanja po študentskem servisu, pisanju absolutno vsem, pri katerih si predstavljaš, da imaš najmanjšo možnost, da bi te vzeli in osebnem oglašanju v absolutno vseh trgovinah, kafičih in podobnih ustanovah, ki jih vidiš v okolici, poskušaš pogledati še internetne strani, vključno s tujimi, namenjene izmenjavi uslug. Ne vem kaj vse znaš delati in tudi kaj vse si pripravljena delati, so pa meni izredno pomagale na primer tuje strani namenjene prevajalcem, lektorjem in posojevalcem glasu, ker sem za usluge znotraj te panoge vedela, da jih znam vsaj nadpovprečno delat in sem na srečo imela poleg mature opravljena še dva popolnoma nepovezana izpita iz tujih jezikov, ki sta bila nekaj vredna, poleg njiju pa še nekaj izkušenj, ki so mi prišle prav pri iskanju sicer zanikrno a vsaj hitro plačanega dela znotraj te panoge. Drugim, ki jih poznam, so izredno pomagale spet druge strani namenjene izmenjavi drugačnih uslug.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov