Zakaj nimam punce(iskrena izpoved naše novinarke)

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Bunk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 8. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunk » 22. Avg. 2015 9:03

Ker je ta članek pred parimi dnevi postal popularen na facebooku in ker je ravno iz Cosmopolitana, bi lahko glede tega izmenjali naša mnenja.
Članek:
http://www.cosmopolitan.si/aktualno/ana ... novinarke/

Moje mnenje: (Visoki) standardi glede tega, kakšen mora biti fant oz. moški padejo tisti trenutek, ko začne ženski tiktakat biološka ura. S tem namigujem tudi na avtorico tega bloga, tako da bo čas stvari že postavil na svoje mesto, vprašanje je samo kdaj. V tem primeru pa vidim tudi izjemno togost glede njenih ˝standardov˝, kot da smo moški postali blago(obleke) v trgovinah, ki jih ženske po 3 ure preiskušajo, pa nobena kao ne ustreza. Očitno se je rek ˝bolje je biti brez odličnega izdelka kakor kupiti slabšega čeprav še vedno dobrega˝ prenesel tudi na izbiro partnerjev(punc ali fantov). Slaba popotnica. Krivi so tudi mediji in oglaševalci, ki prikazujejo ideale, ki ne obstajajo.

Popolnih sistemov po mojem mnenju ni. In meni se zdi, kot da išče princa na belem konju. Vsak ima neke nesigurnosti, neke šibke točke, ki se slej kot prej pokažejo. Za moje pojme temelji odnos na prilagajanju, sklepanju kompromisov in spoštovanju, itd. Če sam en v vezi nek po svoje tmari in brihtari ni nič, prej al slej gre vse v maloro. Razmerje je prilagajanje in lajf je eno samo prilagajanje, za razmerje in odnos se je potrebno truditi.

Kakšno pa je vaše mnenje?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Avg. 2015 9:41

Jaz sem prebrala ta članek in mi je bil všeč, sploh nisem vedela/opazila, da je postal popularen na facebooku.

Ne strinjam se s tabo. Punca je mlada in se raje ukvarja s svojim življenjem; se uči, raste kot oseba,odkriva svet, živi na polno, kot, da bi svoj dragocen čas porabila za iskanje partnerja. To je po mojem mnenju edino pravilno. Ko pride prava oseba pride, zakaj bi se silil v zvezo,samo zato,da lahko rečeš,da imaš partnerja oz. nisi samski? Ima še vse življenje pred sabo za si iskat fante/može. Če je pa že govora o standardih, ena takšna kot je avtorica tega članka (ki ji štima tako v glavi,kot izven nje), ima kar lahko svoje (višje) standarde.

In meni se zdi, kot da išče princa na belem konju.

Meni se pa zdi, da nič ne išče, ampak preprosto živi svoje življenje.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 22. Avg. 2015 9:55

Jaz tudi ne razumem čudenja okoli tega članka...
In sploh se mi ne zdi, da išče princa na belem konju. A to, da punca pričakuje, da si tip ne bo vzel cel teden, da ji odgovori na sporočilo/jo pokliče, da jo bo imel na prvem ali pa vsaj na drugem mestu (ja ja vsi smo zaposleni) - je princ na belem konju? :D Pa, da pričakuje, da bo imel neke ambicije in zanimanja v življenju in ne bo "mama hotel" do 35 leta je tudi princ na belem konju? :D

Meni se zdijo to čisto normalni kriteriji, daleč od princev. Kot da pa moški bi imeli dekle ki bi vas postavljala na zadnje mesto, pa ki bi poležavala doma, brez ambicij in česarkoli kar bi jo delalo zanimivo v vaših očeh in družbi.

Če se nekdo trudi v življenju in je aktiven, isto pričakuje tudi od partnerja in prav je tako.

Punce pa dobro vemo in čutimo kdaj je nekomu do nas in ne vem zakaj bi se katera morala zadovoljiti z manj, samo zato da ni samska.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Avg. 2015 11:57

Tudi meni se ne zdi, da bi punca pretiravala . Mimogrede, avtor teme, a bi tebi bilo všeč, da bi ti punca šla z drugimi, bila popolnoma neaktivna v življenju itn? Dvomim.
Da pa lahko začneš s sklepanjem kompromisov, pa moraš najprej najti nekoga, za katerega se ti zdi, da je tega vreden. Tudi jaz nikoli nisem bila pripravljena na prilagajanje in kompromise, če se mi ni zdelo, da je to to.
Me pa zanima nekaj- si se, glede na naslov teme mogoče našel v članku in to med tistimi, katerih ona ne bi imela?
Ker v osnovi ne vidim povezave med njenimi željami in tvojo samskostjo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 22. Avg. 2015 13:46

Joj to je ženska stran in seveda ne more novinarka pljuvat svojih lastnih uporabnic, ker bi jih samo zgubljali. Zato pač punca piha na dušo svojim članicam ob enem pa še lepo pretirava od 10 kolegic imata samo 2 fanta ... Svizec pa čokolado zavija ma daj ne seri res edino če se z 15 letnicami druži. Pa neke neumnosti svet se boji samskih ljudi še posebej starih samskih žensk pa daj punca malo se umiri ko bo šlo pa preko 40 bo pa milfica po vseh klubih in barih iskala da bi še ujela tist zadni čas in da bi ji kdo stal ob strani na stara leta. Polno je zadnje čase po klubi takih starih koz. Pa škoda sploh pisat je med komentarji lepo povzela ta punca bistvo :

Slika

Zaradi mene če se v jamo skrije pa si nadene devični pas ko bo stara bo pač najlepše življenjsko obdobje že mimo.
Uporabniški avatar
Bunk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 8. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunk » 22. Avg. 2015 14:11

emanuela napisal/-a:Tudi meni se ne zdi, da bi punca pretiravala . Mimogrede, avtor teme, a bi tebi bilo všeč, da bi ti punca šla z drugimi, bila popolnoma neaktivna v življenju itn? Dvomim.
Da pa lahko začneš s sklepanjem kompromisov, pa moraš najprej najti nekoga, za katerega se ti zdi, da je tega vreden. Tudi jaz nikoli nisem bila pripravljena na prilagajanje in kompromise, če se mi ni zdelo, da je to to.
Me pa zanima nekaj- si se, glede na naslov teme mogoče našel v članku in to med tistimi, katerih ona ne bi imela?
Ker v osnovi ne vidim povezave med njenimi željami in tvojo samskostjo.

Ja, našel sem se med tistimi, katerih ona ne bi imela iz preprostega razloga - ker bi padel na njenem testu privlačnosti. Vsem drugim kriterijem pa bi zagotovo zadostil. Sem zvest(nikoli je ne bi preveral), sem aktiven in zagotovo bi se ji maksimalno posvetil.
Takšen tip ženske me je že velikokrat zavrnil zato, ker nisem bil dovolj privlačen.
Idealen moški, ki ga išče, bi torej izgledal tako: visok > 185 cm, postaven, atletski, s popolnim obrazom + bo imel službo in zaslužil obilo denarja + imel stanovanje + bil pripravljen na dolgoročno zvezo in se maksimalno posvetiti samo njej in nikomur drugemu.
Zadnjič spremenil Bunk, dne 22. Avg. 2015 14:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 22. Avg. 2015 14:21

Bunk napisal/-a:Idealen moški, ki ga išče, bi torej zgleda tako: visok > 185 cm, postaven, atletski, s popolnim obrazom + bo imel službo in zaslužil obilo denarja + imel stanovanje + bil pripravljen na dolgoročno zvezo in se maksimalno posvetiti samo njej in nikomur drugemu.


Nočem bit nesramen sam če ima punca take standarde bi pričakoval da je Kim Kardashian ali Heidi Klum ...

http://i.ytimg.com/vi/qF0S1aBa6KE/hqdefault.jpg

Se bom vzdržal komentarja, si naj pa vsak po svoje razlaga ali ima opravičeno tako visoke standarde ? :roll:

Pač če "nisem" tok "lep" bom imel realne standarde punce ne pa playboy zajčice, če nimam toliko denarja bom vozil neko kolo ne pa da bom se zakreditirall za desetletja samo zato da bom lahko bmwja imel ... Pač neki realni standardi nobenemu nebi škodili.
Zadnjič spremenil capo di banda, dne 22. Avg. 2015 14:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 22. Avg. 2015 14:29

Torej imajo neke želje in merila lahko samo lepe ženske in lepi moški? Ostali pa naj bodo veseli in hvaležni, da jih sploh kdo povoha čeprav sta si nekompatibilna al kako? :)



Bunk, kakšni so pa tvoji kriteriji za punco?
lollypop-@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 7. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lollypop-@ » 22. Avg. 2015 14:54

Meni se zdi pa čisto logično da si vsak zase želi najboljše in da ima svoje želje. Čisto legitimno. Kaj si nekdo pod najboljše predstavlja pa niti ni važno. Tudi vidva (Bunk in capo di banda) si verjetno zase želita privlačno žensko ki bo imela te pa te karakteristike. Vsak bi moral biti sposoben reči za svojega partnerja, da je zanj najboljši, ne pa le dovolj dober zanj.

Bunk, škoda je da se toliko obremenjuješ z zunanjostjo. Če ti kaj ni všeč (in se da spremeniti) se potrudi in spremeni zase, ne za druge. Predvsem se pa sprejmi takšen kakršen si in si najdi nekaj kar te osrečuje.
Never explain yourself to anyone.
Because the person who likes you doesn`t need it,
and the person who dislikes you won't believe it.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 22. Avg. 2015 15:17

Hvala bogu, da so začele tudi ženske postavljat kriterije same pri sebi ko nanese na partnerje in se ne več sprijaznijo s prvim moškim, ki ima dovolj denarja, da jo ''odkupi od očeta''.

Izbira partnerja je najbolj pomembna izbira v življenju (okej, poleg izbire kariere) in tu ne gre sklepat nobenih kompromisov in pika. Noben seznam ne zajame vseh lastnosti in tudi če bi naj idealni partner imel 50 lastnosti, ki ''morajo bit prisotne'', je še vedno širok spekter tistih, ki so tudi lahko prisotne, pa niso ravno zaželene - se pravi; dokler je oseba kompleksna, je vedno prostor tudi za ''napake''. In tole v članku so taki minimalni standardi, da brezveze ... zelo dvomim, da bi bil njen idealni moški nekdo, ki jo lahko pač preživlja in ob tem lepo zgleda, kot piše Bunk.

In sploh: kdor ima dobro definirane želene lastnosti partnerja ima precej manj možnosti, da pristane z nekom, s komer se je ''sprijaznil''. :wink:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Avg. 2015 15:37

In tole v članku so taki minimalni standardi, da brezveze ... zelo dvomim, da bi bil njen idealni moški nekdo, ki jo lahko pač preživlja in ob tem lepo zgleda, kot piše Bunk.

Se popolnoma strinjam.

Bogpomagi, saj ne moreš verjet; lepljenje slike avtorice članka in spotikanje čez njen videz,ki mu čisto nič ne fali...do nekih komentarjev o sexu in tem kje naj bi kupovala obleke,ki so totalno spuščanje na osebni nivo in je tista 'patricija' bolj sebe kot njo pokomentirala s tistimi izjavami.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
suzanne windlow
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 18. 10. 2013
Kraj: Simulator

Neprebrana objavaNapisal/-a suzanne windlow » 23. Avg. 2015 6:38

Ananhas napisal/-a:Torej imajo neke želje in merila lahko samo lepe ženske in lepi moški? Ostali pa naj bodo veseli in hvaležni, da jih sploh kdo povoha čeprav sta si nekompatibilna al kako? :)



Jaz mislim, da si zelo blizu s svojo ugotovitvijo. Lepota ti vedno daje večjo možnost izbire.
yes, I am avatar
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 23. Avg. 2015 7:30

Meni je v tem članku preveč fejlov, da bi ga lahko jemala resno in njo kot kredibilno. Že prvi odstavek je obupen. Očitno je precej obremenjena s to njeno samskostjo, če je čutila potrebo, da te njene misli obelodani - in še na način, da bo "opravičila vse samske punce" - za boga milega, komu in zakaj?! Kot da so ostale pa ene boge revice, ki so se znašle, po njenem, "v nesrečnem stanju". Pa to, da želi nekoga, ki jo bo vlekel naprej - nikjer ni dvojine, samo "jaz, jaz, jaz" - se ne čudim, da je samska. Oz. po njeno "nima fanta". Itd ..... Ful je obremenjena z okolico pa to zelo netransparetno zanika. Ja, pač je samska, ker še ni našla njenega "the one" - so effin' what?! :roll:
As your lover describes you, so you are.
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 23. Avg. 2015 7:30

Meni je v tem članku preveč fejlov, da bi ga lahko jemala resno in njo kot kredibilno. Že prvi odstavek je obupen. Očitno je precej obremenjena s to njeno samskostjo, če je čutila potrebo, da te njene misli obelodani - in še na način, da bo "opravičila vse samske punce" - za boga milega, komu in zakaj?! Kot da so ostale pa ene boge revice, ki so se znašle, po njenem, "v nesrečnem stanju". Pa to, da želi nekoga, ki jo bo vlekel naprej - nikjer ni dvojine, samo "jaz, jaz, jaz" - se ne čudim, da je samska. Oz. po njeno "nima fanta". Itd ..... Ful je obremenjena z okolico pa to zelo netransparetno zanika. Ja, pač je samska, ker še ni našla njenega "the one" - so effin' what?! :roll:
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 23. Avg. 2015 7:51

Jaz se sicer strinjam z nekaterimi pointi te punce, ampak meni osebno so takšne vrste članki napisanimi z izrazito odbijajočim tonom. Kao "dejmo bit samozavestne in močne" ampak v resnici vse skupaj smrdi po nesigurnosti, iskreno povedano.

Ton, agresiven način pisanja- vse skupaj izpade kot neko samoprepričevanje in samopotrjevanje. Ljudje, ki so jim življenske odločitve kot so samskost resnično in iskreno samoumnevne in naravne (in dejansko so), tega ne rabijo obešat na veliki zvon, ne glede na to, kaj pravi okolica in drugi. Ne vem kolikokrat sem že prebrala podobne članke v ženskih revijah in vsi so napisani po istem kopitu, isti odbijajoč ton- "samska a srečna", "samskost ni prekletstvo"- ja ok? Lih tko kot da ene ženske same sebe prepričujejo v legitimnost svojih odločitev.
Jaz osebno se res ne morem poistovetit s takšnimi članki, ker če sem resnično srečna samska, potem mi povezava samska-nesrečna? sploh ne pride na misel.
Zadnjič spremenil tmis_, dne 23. Avg. 2015 9:51, skupaj popravljeno 2 krat.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov