Sestrino stanje

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 03. Jan. 2015 17:42

Pozdravljeni!
Imam sestro v najstniških letih. Zadnje čase (od jeseni 2014) je skoraj ves čas žalostna, nezainteresirana, slabe volje, razdražljiva,... Vedno je bila odlična učenka, sedaj pa ima kar slabe ocene, precej enk in dvojk, le redko kaj ima 4 ali 5, ker se težko osredotoči na učenje. V družini se ni zgodilo nič drastičnega, kar bi lahko vplivalo nanjo. Včasih se je veselila vikendov ko je šla ven s prijateljico, sedaj pa se tudi tega ne veseli več, le redko gre kam. Ima tudi bolj malo prijateljev - samo eno res dobro. Rada bi ji pomagala, a ne vem kako. Js sem čez teden v Ljubljani kjer študiram tako da je sama s starši doma, njim se pa ne zaupa, tako kot se je meni včasih. Zdi se mi, da nima nobene volje do življenja, vse kar ima je računalnik in mobi... Hudo mi je zanjo in bi ji res rada pomagala... Bila je tudi pri šolski psihologinji vendar se mi zdi da ni nekega učinka.
Kaj bi vi naredili na mojem mestu?? :(
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
avanii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 16. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a avanii » 03. Jan. 2015 18:49

Rabi družbo, ob kateri bo pozabila na težave...mogoče se lahko pogovorita in uprašaš, kaj je narobe.
Envynne
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 3. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Envynne » 03. Jan. 2015 20:20

pogovarjaj se z njo preko fb, sms ali telefona medtem ko si v lj in čakaj da ti kaj zaupa..
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 04. Jan. 2015 21:09

Lahko si en dan čez vikend vzameta čas zase... Pojdita nekam sami, mogoče na izlet, smučat, drsat, gledat lučke v Ljubljano, lahko daljši sprehod ... kar vaju veseli :) Pomembno je le to, da imata dovolj časa in vaju ne bo nihče motil. Potem ji pa ti zaupaj kakšne podrobnosti iz svojega življenja in poskusi navezati pogovor na njeno šolo in prijatelje ... Verjetno ti takoj ne bo povedala vsega, se ti bo pa počasi začela odpirati, če bo vedela, da ti lahko zaupa.
Med tednom se lahko slišita po telefonu in potem naslednji vikend spet ponovita sprehod ... Lahko se dogovorita in gresta vsako soboto skupaj na zrak, pa si takrat povesta vse, kar se je posebnega zgodilo med tednom ...
Predvidevam, da bo potrebovala kar nekaj časa, da bo spregovorila o svojih tegobah, zato je pomembno, da si vztrajna in ne vrtaš preveč vanjo. Počasi in po malem, pa mogoče bo učinek ;)
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 04. Jan. 2015 21:31

^^ se strinjam

Druži se čimveč, bo že sama povedala.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov