Ko ostaneš čisto sam...

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

linlino387
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 1. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a linlino387 » 01. Jan. 2015 19:50

Pozdravljeni,
nevem kako zaceti... v zgodnjih dvajsetih sem ostala brez starsev. S sorodniki se ne razumem. Sem v dolgoletni zvezi in brez njega bi tezko zmogla cez vse to sama. Problem je v tem, da ni to to. Z njim vztrajam le zato, ker po domace povedano nimam jajc biti sama. Tega se najbolj bojim. A hkrati zelo zelim... najina zveza ni popolna, dalec od tega. Veliko je posesisvnosti, ljubosumnosti... a se drzim tega, ker nimam kam iti. Vem, grozno od mene. Partnerju sem to povedala, a se mi zdi da si nekako noce to priznati oziroma to izkorisca, da me nekako drzi pri sebi. Nocem vec tako naprej. Hvalezna bom za vse kritike, predloge, spodbudne besede....
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 01. Jan. 2015 20:11

Imaš vsaj kakšne prijatelje, ki ti stojijo ob strani?
Kakšna je pa tvoja finančna situacija, imaš reden dohodek da greš lahko na svoje živet?
linlino387
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 1. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a linlino387 » 01. Jan. 2015 20:18

To je tudi problem...trenutno brez službe. Rada bi sicer dom svojih starsev prodala, ker sama gor ne morem ziveti...slabi spomini. A zau ni interesentov/kupcev. Prijatele imam, a vsi zivijo pri starsih in je tezko se naslanjati pri njih... nevem...
punca1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 4. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a punca1 » 04. Jan. 2015 13:20

s kje pa prihajaš?
poskusi najti najprej neke nove ljudi ( prijatelje) s katerimi se boš malo zamotila, nato pa ti bo vse lažje
Tulip
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 10. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Tulip » 05. Jan. 2015 12:23

Zakaj kritike? Ni narobe, da si želiš boljšega življenja.

S prodajo je v teh časih res utopija. Slabi spomini praviš. Nahajaš se v slabi situaciji, na izbiro imaš dve slabi situaciji, kaj je boljše, kaj lažje prenašaš?

Če boš ostala s fantom, v razmerju v katerem nisi srečna, mečeš življenje stran, stagniraš. Če se vrneš v dom slabih spominov in se s tem soočiš, lahko osebnostno zrasteš. Vem kakšno moč imajo spomini in kraji, ki te na nekaj spominjajo. Sama sem bežala predolgo, žal mi je vseh let, ki sem jih izgubila.
Stanovanje lahko prenoviš - za to ne potrebuješ nevemkoliko denarja. Veliko ljudi oddaja/podarja pohištvo, malo obnoviš, restavriraš, malo prebarvaš (lahko ti pomagam, ker obožujem take stvari). In si tako ustvariš svoj prostor, svoj dom, brez zadev, ki bi te neposredno spominjale. Kaj pa dajanje v najem? Kakšna sostanovalka, s stroški bo tudi lažje...

Opcija je tudi, da poiščeš pomoč pri kakšnem sorodniku, ne vem sicer zakaj se ne razumeš z njmi in, če so odnosi rešljivi? Verjemi, marsikaj je rešljivo, četudi je treba včasih požret malo ponosa. V takem primeru bi npr. v zameno za sobico in hrano, lahko kuhala, jim pomagala pri raznih opravilih, dokler se ne postaviš na lastne noge. In si tudi čustveno opomoreš in postaviš nove cilje.

Najti moraš sebe, si povrnit moč in voljo do življenja, v toksičnem razmerju ti to ne bo uspelo. Včasih moramo biti sami, ne se bati samote, lahko bi bila najboljša stvar, ki jo boš naredila zase. Novi ljudje lahko kadarkoli vstopijo v tvoje življenje in, ker boš bolj zadovoljna sama s sabo in vedela kaj si želiš in česa si vredna, bodo to kvalitetni ljudje.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Jan. 2015 13:33

^^Resnično super napisano! :zustimm:
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 05. Jan. 2015 13:52

Tulip kapo dol ;).

Tudi jaz hočem prodat hišo, ampak dejstvo da jo lahko zdajle prodam in izgubim ogromno denarja.
Hiša lahko stoji in čaka, treba je le skrbeti da ne propada...preglej streho, če se plesen nabira a stenah, samo postrgaj zgornjo plast barve da bodo stene dihale, pozimi vsake toliko časa ogrevaj prostore, spusti vodo iz odtokov...les se prebarva in zaščiti, pohištvo oblečeš v vrtex folijo da ne pride vlažnost do nje.

Samota je pa tako, ni je treba jemati s strahom...v samoti se skriva čas in odkrivanje samega sebe. Več časa kot si sam, več lahko delaš na sebi...ljudje velikokrat skrijemo svoje probleme s tem da imamo veliko "prijateljev", partnerja in se oklepamo tega ker mislimo da bodo oni rešili naše težave, in so dejansko edin steber ki lahko še stoji pri nas.

Ampak, če si ti v zvezi zato ker se bojiš sama, delaš dvojno škodo...kot prvo, si delaš trenutno škodo in še škodo ker si ne omogočiš da bi se zgodilo kaj dobrega v prihodnosti.

Itak pa kar napišem bo sam copy paste od Tulip, z bajto počakaj, pojdi ven z razmerja, nekaj časa bo hudo...ampak potem bo lepo.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
RomanB
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 6. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a RomanB » 07. Jan. 2015 19:07

... težko je, v človeku se nabere ogromno čustev. Doživela si tragično izkušnjo, ki bo gotovo pustila posledico v tvojem življenju. Tudi jaz sem doživel podobno, zaprl sem se vase a sedaj vem, da nisem ravnal pravilno.

Nasvetov, kako skozi težko življensko obdobje je veliko. Veliko je tudi ljudi, ki so pripravljeni pomagati, stati ob strani, se s teboj pogovarjati in ti dajati nasvete. Sam sem spoznal, da je "pravih prijateljev", takih ki ti res pomagajo bolj malo. Kar nekaj ljudi deli nasvete, saj si od tega obetajo tudi sami kakšno korist; žal smo ljudje egoistična bitja. Bodi pozorna.

Verjamem, da bi bilo sedaj za tebe hudo, če bi se razšla še s fantom in ne bi vedela, kako in kaj naprej. Vztrajaš v vezi, ker si pač mnenja, da je to boljša opcija kot ta, da ostaneš sama. Verjetno gre pri vsem tem tudi za preživetje.

Tudi sam sem bil v vezi, ki se ni dobro končala ... tudi sam sem bil tak, da sem si zatiskal oči in menil, da se bo nekako že izšlo, pa se ni.

Sedaj sem pametnejši, a tudi bolj samozavesten in odločen. Bila je to težka pot, a spoznal sem kaj je v življenju pomembno. Celo odločil sem se in javno spregovoril o tem, kaj ljudje doživljamo ko nas drugi zapuščajo. Več informacij o tem, če v google vpišeš Moje življenje brez nje. V kolikor te zanima več naj te ne bo strah kontaktirati me.

Roman

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov