Fant in potovanja

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 30. Mar. 2012 13:43

Zanima me, kako je v zvezi pomembno, da fant/punca rad hodi naokoli ter potuje? Jaz si skoraj ne predstavljam biti v zvezi z nekom, ki ne potuje rad- ker sama to rada počnem in bi mi bilo v veliko muko, da fanta nonstop silim nekam iti. Kako gledate na to oz. kakšen pomen imajo skupni hobiji v zvezi?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Mar. 2012 14:12

Ja, definitivno mora tudi fant imeti rad potovanja (kar na srečo ima). Seveda grem pa brez problema tudi brez njega kam (in on brez mene), če njega tisto določeno ne zanima najbolj, pa še nima toliko "dopusta", kot si ga js lahko vzamem.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 30. Mar. 2012 16:26

Pomoje to ni vedno odvisno od tega, če nekdo rad potuje ali ne, pač pa v večini primerov gre za finance. Vsaj jaz ne poznam dosti takih, ki sploh ne bi radi potovali, pa še ti izpostavljajo kot glavno oviro finance. Je pa potem tukaj dosti odvisno od tega, čemu je nekdo pripravljen dati prednost - potovanju ali čemu drugemu, morda bolj življenjsko pomembni stvari. Jaz moram vsaj 1x letno pobegniti nekam daleč vstran od doma, pa če je to dopustovanje ob morju ali nekajdnevni izlet po Evropi ali kam dlje. Nekdo drug pa raje da prednost nakupu stanovanja/hiše, avta ipd.

Sicer nisem ena tistih, ki bi jim potovanja pomenila toliko, da ne bi morale biti skupaj z nekom, ki ne potuje toliko, bodisi ker nima toliko denarja bodisi ker ne želi dati temu prednost, a je 1x na leto kar nek "must to", da grem nekam vstran od doma. :)
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 30. Mar. 2012 18:58

jaz ne poznam osebe, ki si ne bi želela nikamor it. pri meni se problem običajno pojavi pri destinacijah. sploh če je kak dečko bolj avanturistično usmerjen in bi šel v države tretjega sveta, kamor pa mene po večini ne vleče (zaenkrat).
Vsak raj ima svojo kačo.
sarimari
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 172
Na forumu od: 8. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a sarimari » 30. Mar. 2012 21:23

V prejšnji vezi sem bila z nekom, ki je mev lepo plačo, važno je blo da ma dober avto, in ostale materialne zadeve, za vikend na morju je blo pa škoda dat tistih 200 eur. Ampak sem se nekako navadla.

Zdejšni ma pa veliko interesa kam potovat, tako, da, sedaj smuknema kam za čez vikend, poleti pa verjetno kam dlje od doma :D
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 31. Mar. 2012 8:50

Hmmm zanimiva tema. Jaz sem do zdaj bila že v par večjih mestih in praktično cela zadnja tri leta sem prihranke dajala na kup da si bom v absolventu lahko privoščila par potovanj. Rada bi šla za par dni v London, še enkrat v Rim, največja želja pa je ZDA (tam imam tudi znanko, ki je že par let nisem videla in bi jo rada obiskala). Ampak moj in preveč navdušen nad tem, poleg tega pa tudi nima finančnih sredstev, ker ima kup stroškov in minimalno plačo. Jaz bi mu z veseljem plačala kakšno potovanje, če bi imel interes iti z mano, pa ni interesa. Razumem, da smo ljudje različni in so nam različne stvari zanimive. Ampak tudi ideja, da bi šla sama (s sestro, kakšno prijateljico, klapo) mu ni niti malo všeč.

Ne vem, nekako bo treba naredit nek kompromis, ker imam Rim praktično že splaniran. Če ima katera kakšne izkušnje, se toplo priporočam :)
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 31. Mar. 2012 9:19

Ne razumem tvojega fanta- zakaj nebi smela jit z drugimi? A se za take stvari sploh sprašuje dovoljenje? Zakaj rabiš njegovo dovoljenje? Ne štekam lih kak odnos imata to.

Če fant noče jit z mano, ne vidim razloga, da nebi šla z kolegico, družbo, sestrično, komorkol....

Imava pa s fantom letno en dopust na morju, enega pa v kaki prestolnici, kak vikend v bližjem mestu; ostalo pa brez njega.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 31. Mar. 2012 9:55

tukaj se pri meni razmerje konča. Če ne želi potovati potem ne moreva biti skupaj. Zame so potovanje tisti čas ki bo dejansko namenjen samo nama in mislim da dvakrat na leto je to minimum.
Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 31. Mar. 2012 20:01

Moj je ponavadi za, vendar bolj kot ne planiram sama, kar me malo moti (potem se mi zdi kot, da je njemu to brez veze) :D Drugače pa dosti hodiva okoli glede na to, da sva študenta. Rada greva na kakšen nedeljski izlet po Slo, v kakšno večjo evropsko prestolnico, morje... Gledava pa, da je vse bolj kot ne low budget varianta :) Fajn mi je to, da mu ni problem peljati v kakšno glavno mesto, ker rad vozi in nima problemov z večjimi mesti.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 31. Mar. 2012 23:49

Sem bila v vezi, kje fant ni hotel nič potovati. Zmeraj mu je bilo zato škoda časa, denarja, da bo pol v zaostanku na faksu/v službi, da ima dost dela doma, da če bo rabu mal dopusta, da lahko tudi doma leži... v glavnem sto in izgovor. Če mi ga je pa končno ratalo kam spravit je pa zmeraj našel nekaj kar mu ni všeč in potem sem bila jaz vsega kriva, če nekaj ni bilo po njegovem okusu.
Tako, da meni je pomembno da fant rad potuje in res še enkrat ne bi mogla biti v taki vezi.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 31. Mar. 2012 23:52

Marichuy90 napisal/-a:Zanima me, kako je v zvezi pomembno, da fant/punca rad hodi naokoli ter potuje? Jaz si skoraj ne predstavljam biti v zvezi z nekom, ki ne potuje rad- ker sama to rada počnem in bi mi bilo v veliko muko, da fanta nonstop silim nekam iti. Kako gledate na to oz. kakšen pomen imajo skupni hobiji v zvezi?


Samo po sebi se mi to, ali nekdo rad hodi naokoli in potuje, sploh ne zdi pomembno za zvezo.

Se mi pa zdi bistveno, da se najdeta dva, ki imata glede tega usklajene želje. Če si ti ne predstavljaš bit z nekom, ki ne mara potovat, je to ovira zato, ker očitno nista kompatibilna. Samo po sebi to, da nekdo ne mara potovat, ni nič slabega, pač stvar osebnih preferenc.
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 01. Apr. 2012 8:38

Super tema.

Niti slučajno si ne predstavljam biti z nekom, ki nima 60% (če ne več) želja, hobijev po mojem okusu.

Če fant ne mara izletov/potovanj potem defitivno ni zame. Ampak tu je, predvsem pri potovanjih, pomembno še, kakšna potovanja ima rad. Ker sem bolj avanturist in zelo aktiven človek, bi težko shajala z nekom, ki gre rad na morje in potem tam bolj ali manj le počiva (namesto da bi rad še pohajal okol in spoznal kaj novega, šel zjutraj tečt, itd.) ali pa ki ima rad potovanja, ki so bolj hotelske narave. Sem že imela priložnost imet takega fanta in ni šlo. Dejstvo je, da sicer ni treba vedno it na potovanje/izlet s fantom, ker greš lahko tut s kolegi, samo se pa definitivno vprašaš, če si želiš bit s takim človekom celo življenje. Živiš skupaj in ne moreš z njim načrtovati nekaj, kar imaš ti rad - nikoli. To pač ne gre. Sej pravim, za na lepše se spočit, ni problem človeka najt, ampak vseeno je pomembno tudi kam in kako. Drugače pa poznam tudi osebe, ki jim potovanja ne pomenijo nič, raje pač vlagajo npr. v drage avtomobile, ljudje smo si različni.

Glede ostalijh hobijev pa je pri meni dosti podobno kot s potovaji, ampak ni pa treba, da ma zdej vse hobije identične mojim. Je dobrodošlo, da se sklada z enim velikim delom, ostalo ima pa brez problema zase. Js osebno sicer vem, da bi mi blo nemogoče shajat z osebo, ki recimo ne mara zimskih vragolij na snegu. Sej zdej ni problem, grem sama/s kolegi lahko in tut kasneje še vedno, ampak kaj pa recimo, da imam družino z njim? Kaj bom šla v Dolomite/na Roglo za en teden sama z mulci, on bo pa doma - in to vsakič? Če pa gre za kake druge športe, sploh ekipne narave, pa se ne sekiram.

Ne vem, včasih se mi zdi, da sem precej občutljiva na to, kok sem si kompatibilna s fantom v teh stvareh, dostikrat razmišljam tut sama pri seb o tem. Res je, da življenje niso samo hobiji (šport in potovanja), ampak še marsikaj več, ampak je fino, če se v tem skladaš, ker pomojem vsak rad tudi s svojim partnerjem preživi lepo potovanje, gre skup športat. Ne moreš vedno samo s kolegi ali sam. Sploh potem ko imaš familjo, je fajn, da je kokr tok skladna. No, za enkrat mi moj fant glede teh zadev kar ustreza.
Uporabniški avatar
Norika33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Norika33 » 01. Apr. 2012 10:15

Odvsino koliko to tebi pomeni. Zame je to zelo pomembno!
Ne kupujem v DM-u, ker ignorirajo nekatere slovenske izdelke!
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Apr. 2012 18:30

Moj kriterij ni nikoli bil, da mora moj potencialni partner imeti rad potovanja. Itak najraje potujem sama. Samo pač mora biti sposoben razumet in sprejet, da bo cca 2 meseca na leto moral brez mene potrpet, ko bom jaz na potovanju.
No, moj fant zelo rad potuje, sva en mali del poti že prepotovala skupaj, še preden sva postala par. Sedaj je največji problem usklajevanje destinacij in časa, ker je on že zaposlen, jaz pa neki vmes :P

Je imel pa bivši precejšnje probleme z mojimi potovanji. V bistvu ga kar razumem. On pač ni bil nikoli zunaj Evrope, pa še to bolj službeno, in mu je bilo težko razumet, zakaj rinem nekam v eksotiko.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 02. Apr. 2012 8:14

Tako kot pravi moja predhodnica, tudi moj kriterij nikoli ni bil, da mora imeti fant rad potovanja. Je pa res, da si težko predstavljam funkcionirat z nekom, ki ne bi želel nikamor - na potovanje za dalj časa, v evropsko prestolnico samo za podaljšan vikend ipd. Ali pa bi rajši kot poleti na morje, želel v hribe (čeprav bi se to tudi dalo uskladit npr.: 1 teden morja in 1 teden nekje v gorah. Vse se da če se hoče :D)

Se mi večji problem, kot vse zgoraj našteto zdi, npr. da partner sploh nikamor ne bi želel in bi mu bilo dovolj, da vsak vikend, praznik preživi doma pred televizorjem, da se spočije od dela. Da ga niti na enodnevni izlet na morje, ali pa na Bled ne bi mogla spravit.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]