Mučenje živali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 08. Jan. 2007 13:12

Kje in kako dobimo volno dobro vemo, še posebej merino volna je zelo dobra saj je mehka in zelo topla...vse to nam dajo merino ovce in ostale ovce pač volno...


Ampak kar je pa preveč je pa preveč, da jih mučijo in sploh lepo ne ravnajo z njimi :cry:

Take ljudi bi sama mučla...

Tudi Pink je rekla, da je proti temu...oglejte si filmčk....

Enako mislim, da delajo s piščanci, prešičereja in govedoreja...in se prov zamisliš a boš sploh še jedu kdaj meso ali...čim manj sem rekla...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 08. Jan. 2007 16:41

Mislim da je med mučenjem živali in med ubijanjem živali bistvena razlika. Npr: doma imaš kravo, ovco, bika, konja, kozo, piščanca,... ko je žival dovolj stara in primerna za zakol, jo zakolješ ali daš v klavnico. Meso, ki je užitno obdržimo in pojemo, določene kože lahko damo ustojit. Pod mučenje živali smatram dejanja, kjer je živali odvzeta hrana in voda, oz. kar pač žival pije, možnost gibanja, uporaba verige, ki je zanjo že zdavnaj premahjna, zapostavljenost živali oz. neskrb zanjo (da jo napadajo klopi in bolhe), da se živali ne oskrbi, kadar je bolna ali kadar se poškoduje. Prav tako ne toleriram počasne smrti pri živalih (udarci s kolom ali kladivom, kjer žival poginja še nekaj minut).
Človek je vedno bil lovec in verjetno se človeška funkcija ne bo spremenila. Zdi pa se mi trapasto, da bi zaradi tega prenehali jesti meso...
Sem proti mučenju in lovu na črno, to absolutno.
Živali, ki gredo v zakol, se ne muči. Tovornjaki so narejeni po veterinarskih standardih (živali imajo vodo, imajo seno, dovolj prostora, samci in samice so ločeni, samci so privezani, da se med seboj ne ravsajo,...), pri nakladu in razkladu se uporabljajo palice ali elektrošokerji le pri živalih, ki ne izstopijo iz kamijona (elektrošokerji nimajo velike moči, le toliko, da žival vzpodbodejo) in tudi sam zakol poteka hitro. Dandanes so sodobne klavnice in sodobni prevozi za živali zelo urejeni.
Sploh pa... Drage dame, ki ste toliko proti mučenju in ubijanju živali... Kaj imaste od tega, da se odrečete mesu??? Ali veste, koliko naše kozmetike je preizkušene na živalih??? Kite ubijajo med drugim za to, da iz njihove masti naredijo izredno kakovostne pudre in kreme. Druge nedolžne živalce pa pobijajo za to, da imamo mi lepe plaščke, škornjčke, torbice, denarnice....
Uporabniški avatar
LovelyM
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 10. 6. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a LovelyM » 08. Jan. 2007 19:55

In dobro vemo, da kjerkoli imajo živali za meso, volno, usnje ali karkoli ponavadi nimajo preveč spoštovanja do živali, tko da ne se slepit, da so pogoji dobri, ker dvomim, da kjerkoli res so pogoji dobri. Povsod živali obravnavajo kot predmete ker drugačen ne morš bit če si sposoben ubit žival. Tko da lahko bi se malo zamislil.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 08. Jan. 2007 20:51

Ja mučenje živali je res grozljivo... :? Lih danes smo se nekaj o tem pri ang učili in debatirali.
Meni se zdi še najhujše ko na živalih testirajo kozmetiko. Čist adijo, boge živali umrejo oz. trpijo samo zato da mamo pol me novi puder ali nekaj... :?
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 08. Jan. 2007 21:25

Ja tako pač je, lepota za umret a ne? Tudi če je neka firma zdej na ako beli listi in ne testirajo več na živalih je itak brezveze. Do tega kjer so, so prišli le s testiranjem oz so drugi stestirali. Pa tle ni samo kozmetika, največ je zdravil in te nekje pač morejo testirat. Ko smo bolani se ne vprašamo kako so prišli do spoznanja, da nam ta zdravila zares pomagajo. Pač jih pojemo.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 09. Jan. 2007 19:35

Jst mislim, da nekateri delate prevelik džumbus okoli tega! Da o PETI sploh ne govorim, ki že prou bedna postaja s svojimi dokumentarci in reklamami :?

Če ljudje hočemo uživat luksuz potem ne moremo mimo tega, da je večina teh proizvodov testirana na živalih. Predvsem pa je večina ljudi čist neosveščena glede izdelkov, ki so testirani na živalih...a ste sploh kdaj pomislili, da med izdelke oz. proizvode testirane na živalih sodijo tudi:

- Always vložki, parfumi FA, Old Spice, šamponi proti prhljaju kot so Head & Shoulders, pampers plenice :eek: , paste Aquafresh, Jonnson & Jonnson, Palmolive, Dove, Rexona, Max Factor, praški od Ariela, Gliss Kur...

Potem še seznam podjetij, ki testirajo na živalih:
- Adidas, Bebe, Carefree, L'oreal, Garnier, Armani, Lancome, Vichy, Pantene, Colgate, Clean & Clear, Persil, Veet, Henkel & Schwarzkopf, Taft, Schauma, Aok, Diadermine, Vademecum, Fiorucci....

Torej, res me zanima če vsi zagovorniki živali NE uporabljate vsaj enega od teh proizvodov! Sej men se živali tud smilijo vendar noben še tako sodoben laboratorij, sofisticiran program, karkoli že, ne more nadomestiti dejanskega preizkusa, ki se zgodi v čim bolj realnem okolju. Kadarkoli je na tapeti človekova varnost, drugače preprosto ne gre.

In verjemite, da mnoga podjetja NE testirajo proizvodov na živalih zato, ker bi bli tako sovražni do njih in zato ker bi uživali v njihovem mučenju ampak zato ker so takšna testiranja bolj zanesljiva. Vzgoja milijonov laboratorijskih miši, podgan, zajcev in podobnega še daleč ni preprosta, niti NI POCENI. Prav tako pa je zelo zgrešeno prikazovat kozmetično industrijo kot trop živalskih sadistov, ki to počne namenoma in v tem neskončno uživa :?
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 09. Jan. 2007 21:59

Frenkie,ne uporabljam izdelkov testiranih na živalih!
Npr:pralni prašek-Faks,izdeluje Saponia Osijek,Ornel,mehčalec,enak proizvajalec,nega telesa las-Loccitane,Nivea,Clinnians...ma ogromno jih je.Čistila znamke Frosch,od sredszva za pomivanje posode,do čistil za steklo,tla,lesene površine!
Tako,da ne poznamo vsi samo Ariela in Fa.

Pa verjamem,da se take svinjarije na meji še dogajajo,ker tam pa res ni stalna prisotnost veterinarske inšpekcije!!!
Ker se ne zganejo,ko prijaviš konkrete primer mučenja živali(ko pes nima vode in hrane,niti zavetja)-na lastni koži videla in doživela!
Kar se pa tiče tjulnjev...pa lahko samo bruham...živalsko jih ubijajo zaradi krzna.
Pa vsi tisti,ki tako radi hodite v cirkuse in gledate razne akrobacije z sloni v glavni vlogi...a tisto pa ni mučenje?
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 10. Jan. 2007 12:39

meni je deda pred leti ubil psico, malo nad leto staro, prelepo, ful sem bla na njo navezana.. zjutro ko je izginla, sem vse okol spraševala kje je, dala oglase na radio... doma (beri deda) so rekli da so jo zjutro eni odpeljali, da se jim je zdela super psica..
drugače jo je pa ubil ob reki, da ga ne bi kdo videl, z navadno sekiro itd.. :cry: še zdaj se mi vsake par dni ponavljajo sanje o nje, da je še živa, stiska me v prsih v spanju, zbudim se cela prepotena :cry:
bogi pes, čisto nič ni bil kriv, po nakjučju smo zvedeli čez par mesecev da jo je pokončal, ker ga je na drugi strani reke videl sosed :evil: jezna sem nanjga ker ni imel jajc da bi ga prijavil :cry: js pa tud, bla sm mlada pa neumna, osnovnošolka, brez moči, obžalujem, grozno obžalujem da ga nisem prijavla, poslala v zapor, karkoli.. samo da bi ukrepala. še danes po tolikih letih ne govorim z njim, čeprav bo kmalu umrl.

žal pa policija ne stori nič, vsi ki imajo malo več ugleda, oblasti, se takoj izmažejo, nikoli nič krivi..
to bi blo treba korenito spremenit
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
Nata_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 5. 1. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Nata_ » 10. Jan. 2007 13:58

Kaj pa krzno? Hvala bogu, da zdaj ni tako mrzlo, da bi morali gledati folk s tem! Nevem kak lahko kdo kaj takega kupi.. da ( primer: ) 90 cincil umre zaradi enega plasca? a je to normalno? :oops:
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 10. Jan. 2007 14:09

Nata_ napisal/-a:Kaj pa krzno? Hvala bogu, da zdaj ni tako mrzlo, da bi morali gledati folk s tem! Nevem kak lahko kdo kaj takega kupi.. da ( primer: ) 90 cincil umre zaradi enega plasca? a je to normalno? :oops:


Marsikatero dejanje, ki ga človek naredi, ni normalno. Delamo jih pa še zmeraj... Je normalno, da ubiješ partnerja, ker si ljubosumen, da bo z drugim? Aja... To je samo en človek, nič posebnega. Je normalno, da naši fantje, možje, očetje, punce, žene, matere tvegajo svoja življenja na misijah zaradi Busheve vojne? Aja... So se sami odločili za ta poklic, nič posebnega. Je normalno, da toliko ljudi zapada v razne omame, ker so osamljeni? Da jih toliko naredi samomor, ker jim ničhče ne stoji ob strani, niti jim nihče ne privošči prijazne besede??? Aja... Jebeš človeštvo!
Res je, da človek nima pravice posegat v naravo (pa še zmeraj posega vanjo in zbija ravnovesje), vendar človeška okrutnost pač nima meja. Ne pri sočloveku, kaj šele pri živalih...
Uporabniški avatar
LoLLypoop=))
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 20. 12. 2006
Kraj: =)) kr tuky

Neprebrana objavaNapisal/-a LoLLypoop=)) » 11. Jan. 2007 0:28

meni se ne zdi nč kritično, če ovčko lepo pobriješ,volno daš v predelavo in imaš merino (oz. karkoli)...
pujckov,kravic,piščančkov gojijo non stop,da imamo kaj jesti...seveda ni lepo gledati,kako se nekateri grobo spravljajo nad živalmi,ampak... :nixweiss: tu nimamo kaj, razen tega,da odpreš svojo farmo in se vsak dan pogovarjaš s svojimi kravicami,lupčkaš prašičke itd.
glede testiranja....to pa sem proti...to je zame mučenje in prej omenjeno grdo ravnanje...kukr pravte..pa nimamo kj dost vplivat na to...

aja...pa totalno bolano se mi zdi,da so nekateri tooook obsedeni s temi psi in mačkami, da iz njih na koncu nrdijo navadne cuceke...poroka,pogreb,pokopališče... :gruebel:

poglejte si tole...

http://www.shoutfile.com/v/BZqXMAU2/Cat_On_LSD

zelo občutljivi želodčki - ne glejte !!!!!
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 12. Jan. 2007 11:29

Človek je bil od nekdaj vsejed. Čeprav lahko v razvitem svetu preživi tudi z rastlinsko hrano (ob pozorno sestavljenem jedilniku), ostaja dejstvo, da so naša prebavila sestavljena tako, da prebavljajo živalsko hrano. Tako je pač čisto od posameznikove odločitve odvisno, kako se bo prehranjeval.

Mučenje živali pa nima nujno zveze s tem. Večina kmetov s svojimi živalmi lepo dela, jih imajo radi, skrbijo zanje, ko so bolne itd., ampak ko pride čas za to, jih zakoljejo. To jemljejo kot nekakšno naravno dejstvo. Problem mučenja se pojavi predvsem zaradi masovne proizvodnje mesa (in drugih živalskih proizvodov)
V prastarih časih si je človek ubil medveda, ko je rabil njegovo kožo, ker se je stara uničila. Tako se je lahko ohranjalo naravno ravnovesje. Ko je pa vsako leto ženi za rojstni dan privlekel novo žival za plašč (pa še kakšnega za ljubico), pa tu ni več ravnovesja. Kaj šele v tej dekadentni dobi modnih trendov ...

Sama sem precej razdvojena glede teh vprašanj. Po eni strani sem velik ljubitelj živali, doma imam pol živalskega vrta za cartanje ... ampak koneckoncev so to živali, iztrgane iz naravnega okolja, kajne? Jih mučim ali razvajam?
Pred časom sem opazovala v svojem akvariju, kako se je ena žival spravila na drugo. Več mesecev sta mirno živeli skupaj, potem pa ji je postopoma odgriznila okončine eno za drugo :eek: Nekaj časa sem ju spravljala narazen ... potem pa ugotovila, da nima smisla. Samo še dlje bo trpel. Tudi to je narava - kjer močnejši prevlada in ubije šibkejšega. Ampak jaz tega nisem mogla gledat. Ker sem očitno zafnana malomeščanka, polna deklarativne ljubezni do živali, v bistvu pa nimam pojma?

Ljudje smo nekako sprejeli kot človeško, da skrbimo za šibkejše. Čeprav se v zadnjem času tudi to spreminja. Pomeni to, da gremo nazaj k naravi? :?

Na koncu pridem do tega, da vsak dela po svoji vesti. Moja vest mi ne dovoljuje pobijanja (še mravljo težko pohodim), mučenja, nošenja krzna ... nosim pa usnje in jem meso (ki ga seveda ne priskrbim sama).
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 12. Jan. 2007 16:51

Jah, kr.ena, mi je kar všeč vse to, kar si napisala...
Npr. jaz prihajam iz vasi. Tako smo vedno doma imeli živali (govedo, praščice, zajce, kokoši, koze, ovce, mačke, pse). In nikakor ne morem reči, da z njimi nismo lepo delali ali da je bila žival lačna. Niti tega ne morem rečt za katerega izmed naših večjih kmetov tukaj okoli. Ampak ko naše živali dosežejo svojo kilažo, starost ali se slučajno poškodujejo ali pa zbolijo, jih damo v zakol, ubijemo doma oz. peljemo k veterinarju. In nismo zaradi tega nič bolj zlobni od drugih... Niti jih zaradi tega ne mučimo...
Sama sem tudi velika ljubiteljica živali. Že od malega imam navado, da domov nosim paglavce in skrbim zanje, doker se ne razvijejo v žabe, nato pa jih spustim v naravo.
Ljubim pa mačke. Njihovo gibčnost, hitrost, način, kako se priprazi do žrtve in hkrati njihovo nežnost, sckrljanost. In kaj morem, če moj maček lovi ptiče in miši (jah, tudi miš je žival)? Sem zaradi tega mučiteljica živali, ker dovolim mojemu mačku, da se ravna po nagonu?
Doma sem imela belo miš (enkratna, zelo inteligentna žival). Si predstavljate borbo med mano, mojim mačkom in mojo belo miško? Kako bi naj jaz mojemu mačku dopovedala, da tista živalca ni za jest, če je kar naprej stal pred omaro in gledal, kdaj bo Billy (moj mišek) padel njemu v gobček... :D . Na koncu sem morala Billyija prestaviti v drug prostor, kamor Miki ni imel vstopa.
Rada imam kače... In če bom imela kdaj kačo (kar upam, da bom imela) jo bom morala hraniti z mišmi, podganami ali zajci (kolikor vem, kača ni vegeterijanec :D ). Bom zaradi tega mučila živali?

In če se ne motim, je ena napisala nekaj v zvezi z jahanjem konjev... To ni mučenje, konj je že od nekdaj bil namenjen sprva za delo, nato pa za jahanje. Ravno tako kot je Husky navajen hladnega ozračja in vleke s sanmi...
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 24. Feb. 2007 21:22

Pa to ni res no.. Zdele dobila dvakrat po mailu kaj se dogaja z delfini na Japonskem..sramota. Tisti ki mate slab želodec raje ne glejte, js sm pa itak jokala zravn :cry:

<object width="496" height="372"><param name="movie" value="http://www.glumbert.com/embed/dolphin"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.glumbert.com/embed/dolphin" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="496" height="372"></embed></object>

Tle pa še link do peticij ministru da ustavi tak ribolov (sam kdaj je še to kej pomagal):
Klik
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 24. Feb. 2007 23:00

Jst sem tut zadnič tole dobla :( . Se prav zamisliš no, kake pošasti smo ljudje. Jst sem se podpisala.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov