Mačka: perzijka

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*NiNa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 28. 10. 2005
Kraj: *** h34w3n ***

Neprebrana objavaNapisal/-a *NiNa* » 16. Jul. 2006 20:04

živjo
poleti, konec avgusta bom najverjetneje dobila perzijskega mladiča. zanima me, če ga katera tukaj ima (perzijko) in kako poteka življenje z njo? zanima me tudi, ali se poleti bo sploh dalo dobiti mačjega mladiča?
HVALA :razz:
***** UPAJ SI VSE *****
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 16. Jul. 2006 20:26

Mislim, da bi bilo dobro se pravi cas kontaktirati rejca, da izves, kdaj bo leglo in muco rezerviras. Je pa vsaka dolgodlaka muca zelo zahtevna. Brez pardona jo moras vsak dan dobro razcesati, obcasno skopati,... Vec o mucah (tudi perzijkah) si lahko preberes na˙tej strani ali povprasas na njihovem forumu.
rastalove
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 11. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a rastalove » 17. Jul. 2006 11:36

Jst sm mela perzijskega mucka od mojga 3 leta. Z mano je bil 17 let, kot bratec. Jst nisem mela nobenih problemov z njim, lepo se je navadil na wc (pesek), ni brusil kremplčkov kjer jih ni smel (v ta namen smo mu postavli brezo in jo je čist olupu ;) ), za dan, dva je bil lahk sam doma, skratka nobenih problemčkov... Pa še dobr poslušalec je biu, vedu vse moje skrivnosti in ni nobenmu povedu ;) Res je biu pravi cukrček...

Pogrešam ga... :cry:
Uporabniški avatar
petyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 101
Na forumu od: 7. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a petyka » 17. Jul. 2006 12:25

Če bi mela mucko bi mela perzijsko... belo :P
I just want 2 hold u again
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 17. Jul. 2006 14:57

jz sem mela ko sm bla mlajš belo perzijko. ni blo glih problemov z njo, sam ni bla pa tko razvajena dab se rada crkljala. drgač pa je blo kr ok. česat je treba redno pa take stvari. mi smo meu knjigo od mačk tak da nismo mel problemov. za mladiče ni problema, bedno je ko se goni. naša sicer za mladiče po rojstvu takoj ni poskrbela pa je mogla moja mami babico igrat pa oživlat pa te fore. sam je ratalo.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
motorola
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 10. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a motorola » 17. Jul. 2006 15:27

imam perzijko in to že deseto leto :D nobenih problemov ni z njo, pač na začetku je treba muco navadit, kje je njeno stranišče, kje si lahko kremplje brusi (in kje si jih ne sme). je razvajena - zeeeeelo (druga kot whiskas ne bo jedla), pa zelo rada se carta in vedno doseže svoje :wink: dobiš jo lahko tudi poleti - naša je namreč julijska.
beyonce7
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 27. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a beyonce7 » 18. Jul. 2006 21:40

Jaz mam mačko že 7 let. Ni perzijka, ampak čist navadne sorte. Predno dobiš mačko domov ti priporočam, da si sposodiš kakšno knjigco v knjižnjici o mačkah.
Pomembno je to, da je ne smatraš kot igračo in jo spoštuješ in imaš res rada.
Fajn je tud, če imate doma vrt in je ne boš imela le v stanovanju, ker mačke ne ljubijo omejen prostor. Jaz sem našo imela pol leta le notri, ker me je blo preveč strah, da mi jo bo avto povozil. Fajn je, da ma mačka tudi življenje zunaj doma, da je mačka res mačka.

Pozanimaj se kakšna hrana je najbolj primerna za perzijke, ker Whiskas ni najbolj kvalitetna, čeprav ima luškano reklamo. Moja mačka ima namreč zaradi Whiskasa slabe zobe, ker mi tega ni nihče povedal.
Uporabniški avatar
Mea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 18. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Mea » 19. Jul. 2006 5:49

Imam perzijko, stara je 15 let. Je strerilizirana in je ves čas noter, razen na vrtu, ki je ograjen. Perzijski mački niso primerni za življenje zunaj, ker so precej bolj občutljivi kot navadni. Moja soseda ga je imela zunaj, pa je imel ves čas totalno zapacane učke in gobček, nonstop je hropel in kašljal in pri 3 letih poginil. Pa tudi glede dlake imaš lahko hude probleme, če je ne neguješ, zelo hitro se namreč vse zvozla in razčesat je včasih nemogoče. Mi jo poleti kar ostrižemo na cca. 3 cm, da ji ni vroče.
Zelo zelo pomembna pa je hrana. Whiskas je smrt za ledvice, ker je zelo slan, zato ga imajo mački tudi radi. Pa vse te konzerve v akciji v Tušu ipd., če želiš imeti mucka dolgo časa, se temu izogibaj. Sploh je značilno za perzijke, da imajo na stara leta težave z ledvicami. Moja ima že kar slabe, glede na to da je toliko stara in jo hranimo le še z dietno hrano Hills, ki jo kupiš pri veterinarju in je posebej namenjena mačkam z ledvičnimi obolenji.
Glede na to, da muc živi z mano že od mojega 9. leta, sem nanjo strašno navezana in tudi ona je nenormalno razvajena, ampak za kaj češ imet mačka če ne zato da ga boš crkljal :D Všeč mi je tudi zato, ker je zelo inteligentna in zvita in z njo ti res ni nikoli dolgčas. Če imaš dovolj časa za takega mucka, ti zna res polepšat življenje.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 19. Jul. 2006 8:30

Eeeej, Mea, kaj je to z Whiskasom?

Moj muci že ush svojih dvanajst let je Whiskas za mladiče :oops: kr drucga noče... In sm tut js slišala neki, da ni lih dobr za ledvičke, sam pr njemu nč drucga ne pali... Zutri Whiskas, zvečer pa briketke. Pr veterinarju ni biu že ulala douk cajta, kr nima (trkam...) nobenih problemou... Zdej si me pa mau prestrašla :?
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Mea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 18. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Mea » 19. Jul. 2006 9:19

Ja Whiskas vsebuje preveč soli, sol pa je slaba za ledvica. Nisem hotla strašit nikogar, me veseli da je tvoj muc zdrav kljub temu.
Res pa je, da hrana za mladiče ni primerna za odrasle ali ostarele mačke, ker potrebujejo drugačno hrano. To so pač nasveti nekomu, ki ima majhnega muca, če tvoja muca tega ne rabi, super.
Uporabniški avatar
tassika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 12. 4. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tassika » 19. Jul. 2006 14:30

jaz imam pa belo mešanko med navadno in perzijsko muco, ima vse samo gobčka nima potlačenega. Je tudi ful lena in veterinar mi je rekel, da je to značilno z njih. Imamo pa ves čas probleme z vozlanjem dlake kljub rednemu česanju, kako pa kaj ve to rešujete?
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 19. Jul. 2006 15:42

sej nimajo vse perzijke gobčka potlačenga. moja ga recimo ni mela. pa je bla čistokrvna.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
tadejci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 183
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a tadejci » 21. Jul. 2006 15:17

jaz mam modro sivo perzijko :) pa je stara že 14 let :) večinoma je bolj lena... ampak ko se ji vtrga te pa začne kuj laufat po stanovanju
I never wanted anything, other than to be ur everything...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov