Zoo Ljubljana

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Vam je všeč naš živalski vrt?

Da
20
34%
Da, za silo
22
38%
Ne
9
16%
obup
7
12%
Skupaj glasov : 58

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 11. Jun. 2006 23:36

No učeri sem bila s fantom v živalskem vrtu in sem prvič gledala na živalski vrt iz drugega zornega kota...zgrozila sem se ob vseh teh premajhnih kletkah in natrpanih živalih...

recimo levja kletka je veliko premajhna, pra tako pa tudi od gepardov, edtem ko imajo trije jeleni cel travnik...in opice malo manj kot da ne stojijo ena na drugi, ker imajo res premal premal placa v kletki...

in ne bom pozabila izjave bivše direktorice zooja, ko so ji predlagali, da bi v dobro živali vsak mesec (ali vsake par) poklonila 50000 sit, da bi jim zgradili kako novo kletko in tako dalje...in je ženska cel vik in krik naredila, da ne da denarja, ki se ji mimogrede na njen miljon plače sploh nebi poznal...... :evil: mislim halo, tole mi sploh ni jasno, kako je lahko taka "ljubiteljica živali" sploh direktor v nekem živalskem zavodu, ki striktno rabi pomoč in ne samo da uprava poteguje denar...

zanima me vaše mnenje o našem živalskem vrtu, kaj bi spremenili, izboljšali, katere živali dodali, katere odvzeli....pač mnenje nasplošno, ki je povezano z zoojem......

:)
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 12. Jun. 2006 10:12

menim da jelenov pa gepardov in opic ne moremo primerjat kar se tiče prostora...ker ga eni potrebujejo ogromno..nekateri pa so dejansko zelo zadovoljni v mali kletki...pa ne podpiram zapiranja živali v kletke...
sicer v živalskem vrtu nisem bila že enih 5 let....je pa bil takrat kar precej izropan...in veliko živali sploh niso imeli...sedaj ne vem kako je...
menim pa, da so živali najsrečnejše v svojem lastnem okolju...da so ti živalski vrti ena velika bedarija...in se mi živali dejansko smilijo...ko jih tovorjio iz enega konca sveta na drugega...kot da to ne pusti na živali posledic.... :roll:
sem pa se sedaj spomnila na to veliko razstavo kač, ki je vsako leto v europarku...te boge male revice(no nekatere malo večje) so strpane v terarij...cel dan pa izpostavljene lučem pa množici ljudi...nekatere so se prav skrivale...
že sam transport, da jih pripeljejo iz nemčije je po mojem zelo stresen za njih...potem pa napišejo, da naj se ne trka po steklu, ker jih lahko vznemiriš...haloo??kaj pa ko so se vozile 1000 km? to pa jih nič ni vznemirilo?te kačice so po mojem čisto zmedene...
čeprav imam zelo rada živali...in sem hodila in še hodim po živalskih vrtih...se načeloma z njimi ne strinjam...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
Latte
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 29. 11. 2005
Kraj: New York

Neprebrana objavaNapisal/-a Latte » 12. Jun. 2006 10:53

Jst sm bla v živalskem vrtu prejšnji teden v četrtek. Moram rečt, da se mi zdi da blazno propada. Kač skoraj polovico ni, krokodila ni več, da o ovcah in kozah niti ne govorim. Panterja in več in tudi pol kletk s pticami je praznih. Edino kar malo popravi stanje sta tisti dve žirafi.
Prostor je neizkoriščen, npr. tist leopard ma tretjino levje kletke, pa še levja je 5x premajhna, skoraj 15 opic se gužva v kletki, ki bi bila po vseh pravilih še za eno premajhna verjetno. Pa zdi se mi, da se je nivo oskrbe zelo poslabšal, v vseh terarijih, vivarijih al kaj so že je blazno umazano in smrdi. Res bi lahko dali malo več na te živali.
How blind can you get and still have eyes?
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 12. Jun. 2006 12:15

Nazadnje sem bla v živalskem vrtu v Bukarešti ene 4 leta nazaj. Takrat sem se odločila, da nikoli več ne obiščem živalskega vrta. Ne podpiram tega!! Živali tam trpijo, definitivno in jaz tega ne bom gledala, še manj pa podpirala.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 12. Jun. 2006 15:07

Ljubljanski zoo je prow zalostn. Sicer ze doug nism bla, ampak ze ene 5 let nazj je blo grozn, zdej je pa najbrz se slabs. Ne vem, k da ne morjo mal zrihtat. Pa nej majo manj zivali pa za tiste boljs poskrbijo, ce ze kao ni denarja. Vstopnina je pa tut cist previsoka za to, kar ponujajo.

U Münchnu al pa u Budimpesti sta taka zivalska vrta, da sam gledas. Vstopnina je sicer ene dva- al pa trikrat tok k pr nas, sam majo zivali res ogromn prostora pa tut velik vec jih je, poleg tega je pa res zrihtan, tko k treba. To rabs skor ceu dan, da si pogledas use.
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 12. Jun. 2006 15:33

Men se tut to zdi grozno. Prov smiljo se mi te živali...sicer že doug nism bla v našem živalskem vrtu...in to prav zaradi tega k ne morem gledat te boge živalce k so čist natrpane v takih mičkenih kletkah. Pa nej še kdo reče, da se majo fajn :roll:

Bla sem pa par let nazaj v Munchenu v živalskem vrtu in tm pa res lahko samo gledaš...res kot je že legally blonde napisala...živali imajo res ful placa in prov z veseljem greš not.
Naš živalski vrt se lahko skrije v primerjavi z tem. :?
Somebody save me
I don't care how you do it
Just save, save me
Come on
I've been waiting for you
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 12. Jun. 2006 16:00

ja ljubljana sux. sem zato da so zivali v naravnem okolju.
sicer sem bla prejsni mesec en x v gracu in sicer v tem zooju. oziroma je bol park
http://www.herberstein.co.at/de/herberstein/index.php
ful urejeno. zivali se prosto sprehajajo. ti pa hodis okoli. recimo bizoni majo tako vlko njivo, najbol me je impresioniralo pri volkovih, ko si sel v jamo z steklemini okenci malimi in si jih ven z zemle gledau kak oni polezavajo na travniku. majo pa tudi vsega in stvasta. res je za pogledat. ce bi ocenjevala bi dala lj 2 tocki njim pa 9 (izboljsajo se se vedno lahko an :D )
drugace pa res ful lusno ko se sprehajas pa mimo tebe laufajo. tisti mali bobercki al kaj so tiste zadevice. je pa v hribu. tk da ogled s kakimi vozicki pa temi zadevami odsvetujem. ampak res 1a :D
sonček=)
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 28. 1. 2006
Kraj: pekel, ker je dobro ogrevanje, v nebesih bi zmrznla...

Neprebrana objavaNapisal/-a sonček=) » 12. Jun. 2006 16:13

res ne vem kaj naj bi se ljudje naučil v zooju. kokr jest razumem te ljudi, k tm delajo je to tu namen. sicr pa niso oskrbniki prov nč krivi, ampak tisti nadrejeni
je pa res da folk na ta način samo služi in cuza iz državne blagajne, češ da je treba kupit nove kletke, prostore, kaj jas vem.

to je mučenje živali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
in tega nikakor ne podpiram!!!!!!!!!!!!!
nekdo mi je rekel da sonček nadomesti vse kletvice, zato sem jaz sonček
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 13. Jun. 2006 2:19

Sploh nimam veselja obiskovat našega ZOO-ja....prvič...pol manj živali kot jih je bilo, ko sem tja hodila še kot majhna punčka, drugič pa obupne razmere za živalik, ki sploh obsojajo tam....

Da ne omenjam živali, ki so noter....konj ves shiran, pes neurejen (če pogledamo nego), žirafa se komaj premika,....še bi naštevala

Sicer je že nekje 1 leto odkar sva bila s fantom zadnjič tam, ampak vseeno....porazno. Dvomim, da se je od tistega časa, kaj spremenilo.

Če bi mogoče nekomu 2 milijonsko plačo znižali na 500 jurjev, bi mogoče to lahko za silo uredili. Dokler bo pa to tako teklo, bo šlo pa vse k hudiču.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 30. Jun. 2006 21:44

Baje, da so dobil novega morskega leva. Sm zanč gledala na 24h. Pa, da dobijo še dva jeseni...samca pa samičko....
:)
marakeech
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 8. 1. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a marakeech » 01. Jul. 2006 10:20

Men se tud zdi to mucenje zivali. Sicer jst zelo zelo redko grem tja. Pred enim letom sem bila zadnjic... pa se to po kaksnih 10letih. Zato, ker se strinjam... to je mucenje zivali in tega jst ne podpiram. Mam nekak do zivalskih vrtov isto odnos kot do cirkusov. Ne bom dajala kesa za to, ker je to mucenje zivali!
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 01. Jul. 2006 11:47

Če bi imeli za živali poskrbljeno tako kot treba in bi imele veliko prostora za gibanje, bi mi bil ZOO še kar všeč. Sicer zdaj ne vem kako je, ker sem bla tam nazadnje pred sto leti, ampak po vseh vaših postih sodeč, so razmere katastrofalne in me prav nič ne vleče it gledat teh revčkov zaprtih v premajhnih kletkah. :cry:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Jul. 2006 14:03

Res je žalostno v kakšnem stanju je naš ZOO, pa vodstvo tudi.. :roll:
Pa še predrago se mi zdi. No ja.

Ne bom pa pozabila Lizbonskega ZOO-ja in njihove gorile.."pustmo" to, da vsakih 5minut letajo letala čez (ker je slučajno letališče samo par minut stran :roll:) in je neznosen hrup..ampak v kako majhni kletki je bila, grozno..in dejansko se je videlo živali v POGLEDU kako nesrečna je..samo sedela je tam in počela nič.. :(
Uporabniški avatar
*_nincy_*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 690
Na forumu od: 7. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *_nincy_* » 01. Jul. 2006 15:19

Ja jz si redno obiščem vsako leto živalski vrt s sestro od mojega lubija ...ni nama težko odšteti 1200 sit za živali(vsaj tako pravijo da gre ves denar za njih)...pa sva mislile da je naš živalski vrt še v mejah normale dokler si nisva ogledali živalskega vrta v minimundusu (to je tist mali svet v Avstriji-supr zadevca)res...da je karta 18 evrou kar je bistveno več kot v LJ..ampak ko sva pa vidle ta živalski vrt,ki ga niti v 3 urah nisva prehodile kaj šele poslikali in dobro ogledali...skratka tam pa dejansko kraljujejo živali...se vidi ogromna razlika v primerjavi z našim živalskim vrtom...no in je pač od lubija sestra šla 1x iz faxa v živalski vrt in jim pokazala slike (imava kolegico,ki tam dela)..no in so rekli da ljubljanska občina ne dovoli širiti zoo-ja,ker ima z njim samo stroške ne pa korist to so sami zaposleni tam povedali ter da se njim tudi živali smilijo ampak ne morejo pomagati,ker njim itak nihče ne prisluhne..tako da ni čudno da je vsako leto manj živali&man denarja...ja no sedaj so dobili morskega leva,ki je nova atrakcija našega katastrofalnega živalskega vrta...nadrejeni pa upajo da bodo z njim in njegovo predstavo čim več zaslužili...žalostno :?
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 01. Jul. 2006 15:36

ko sem bil mali smo enkrat šli v živalski vrt v lj... Tam neki 1,2 al 3 klas sn že pozabo!

Takrat sem bil vesel, da sn videl živali pa to... Zdaj pa nevem kak zgleda, ker zaradi tega nebi šel v LJ. Te grem rajši v kak drug zoo... Npr Graz, Zagreb itd

V Grazu še nisem bil v zoo, načrtujem pa ogled :D
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]