Pravilnik o zaščiti hišnih živali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

pehta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 11. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pehta » 08. Okt. 2005 23:41

Pred kratkim je izšel pravilnik, ki določa, kako moramo ravnati s hišnimi živalmi. Kazni za nespoštovanje so kar hude.
Pravilnik si lahko ogledate tukaj:

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.js ... dhid=77679
Uporabniški avatar
S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 21. 5. 2005
Kraj: kjerkoli kadarkoli

Neprebrana objavaNapisal/-a S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L » 09. Okt. 2005 0:12

zanimivo,zanimovo.........nisem vsega vedla....
Ko se rodiš,so vsi veseli,
Ko umreš,so vsi žalostni,
Ko živiš,jim je VSEENO!
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 09. Okt. 2005 8:45

Men se ne da vsega brat, samo naša lubika ma ziher vse še bolš kot potrebno, hehe. :D
-Ma pesjak narejen po vseh predpisih (s predprostorom, fuuuul velik, blablabla...) --> sam itak nikol ni not.
-Spi v garaži, kjer ima dvignjeno in oblazinjeno ležišče, pa stalno vodo in polet je hladno in pozim toplo. :) Zdej ma še clo zimski vrt, da bo polet še klimo mela. :lol:
-Če je pa kdo doma je pa itak cel dan spuščena zunaj. Jest mislim, da bi ji blo težko kej bolj luštno.

Drugač pa, ja... Večina folka, ki živi tukaj, prepušča pse bolj same sebi... Tut brez vode...
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 09. Okt. 2005 9:26

Applebitecc napisal/-a:Drugač pa, ja... Večina folka, ki živi tukaj, prepušča pse bolj same sebi... Tut brez vode... :(

Caki ti mal, kako vecino folko? Nas ps zivi boljs k pa mi, frej je ubistvu skoz, edin zdele k so se kuzlce gonle smo ga mel "skoz" v hisi vn sm ga pelal na vrvici k drugac bi k***c mali usel. Spi notr na svoji kozi od ovcke, vodo ima vedno na voljo, je itaq prevec, bajs mali tko da mu cist nc ne manjka, se strizt ga mormo, dobr pri tem pa je da ne pusca dlako.
Gone
Uporabniški avatar
Slatka Mala
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 188
Na forumu od: 10. 5. 2005
Kraj: Göteborg,Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Slatka Mala » 09. Okt. 2005 10:16

ja pravilnik je že vredu sam nej začnejo še izvajat kontrole!
U prolazu tjelo pripijena,bez imena samo bez uspomena..
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 09. Okt. 2005 10:20

A to pomen, č mam jz doma zlato ribico pa hrčka da bojo pršl gledat kako se jim godi ??? :D
pehta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 11. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pehta » 09. Okt. 2005 13:57

Slatka Mala napisal/-a:ja pravilnik je že vredu sam nej začnejo še izvajat kontrole!


Predlagam vsem, da opazujejo in prijavijo vse, ki kršijo pravilnik. Sedaj je to mogoče.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 09. Okt. 2005 16:32

Naši dve lubiki sta totalno razvajeni in jima ne manjka popolnoma nič. No ja razen dejstva da živimo v bloku. AMpak je za obe,muco in psičko lepo poskrbljeno. Muca ima svoj wc,ki se redno čisti, pospravi,psičko se redno pelje ven,ker če je ne pelješ ko ona ukaže,teži tolk časa da te mine vse drugo- čeprav to zelo hitro doseže :D , vsaka si je sama izbrala svoje ležišče,čeprav obe najraje spita pod koutrom v postelji pri mami :lach: ....
tako da nam nihče nima pravice rećt da za svoje ljubljnek ne skrbimo tako kot je treba.


Se pa strinjam s tem zakonom :!: zdej ga je treba samo še redno izvajat.

Aja pa moti me predvsem to,da lastniki psov ne popsravijo za svojim psom ko se ta olajša,potem pa se tam igrajo otroci,ali pa kjer se ljudje sprehajajo. mi za svojim psom vedno in povsod pospravimo,ker se mi ne zdi lepo puščat njenih kakijev okoli. REs pa je tudi,da je občutno premalo pasjih wc-jev in prmalo se praznijo,in potem nimaš kam dati kakca :nixweiss:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 09. Okt. 2005 23:19

Vse lepo in prav. Kaj ko bi vse to začel še kontrolirat.

Sicer pa. Jst mam doma kužka, ki ima vse kar si želi. Svojo hiško (skraj vilo), hrane in vode pa ves čas dovolj.
Potem pa imam še dve muci, vsaka ima svoj WC, vsaka svojo hrano in vodo. En je sicer bolj razpuščen, drug pa malo bolj civiliziran, ampak oiba redno veterinarsko pregledana,.....
V glavnem pri nas se živalim godi kot lordom
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 10. Okt. 2005 6:46

sem samo preletela. se pa strinjam kdo bo pa kontroliral....

je pa muj muc najbolj razvajen na svetu in mu je najlepš, pa tudi ne poznam koga ki ne bi za svoje hišne ljubljenčke skrbel kar najlepše kot lahko.... drgače bi že mene poslušal :twisted:
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 10. Okt. 2005 8:04

Je kar prav, da so pravila stroga. Kaj vse ne vidiš samo v naši okolici, kako delajo z živalmi. Sosedova hčerka (9 let) ima pritlikavega kunčka, s katerim počne, kar ji zapaše. Od tega, da si izposodi dedijevo psičko in z njo preganja zajca, do tega, da ga priveže na povodec in ga vrti okoli sebe ko vrtiljak. Revež ima razlito oko!
Sosedovemu mulcu so pa kupili samojeda. Ubogi revež. Sej ima vodo, pa hrano, pa spi na ovčki itd, ja - samo to ni dovolj. Pes je cel dan sam, na sprehode se jim ne da, z njim se ne ukvarjajo 5 posto. Če pa že kdo gre, ga celo pot tepe in zmerja, ker nič ne uboga.

Veste kaj bi si jaz želela? Take sorte oddelek policije, kot ga ima Miami - na Animal planetu Miami animal police!
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 10. Okt. 2005 8:10

krfjolca napisal/-a:
Veste kaj bi si jaz želela? Take sorte oddelek policije, kot ga ima Miami - na Animal planetu Miami animal police!



TUdi jaz,pa še v njihove vrste naj me vzamejo :lol:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 21. Okt. 2005 23:18

Super je ta pravilnik! samo kaj, ko se jih veliko tega ne drži. Zakaj ne kontrolirajo malo več naokoli in sankcionirajo malomarneže!! Samo en sprehod po mestu in vidiš grozote!! Pa jim nič ne moreš...
Don't worry, be happy!!!

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov