Opozorilna tabla-Pozor hud pes!

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Princess_8
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 12. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Princess_8 » 12. Nov. 2012 18:32

Zdravo!

Mi lahko kdo priporoča koga, ki bi mi poceni naredil lepo opozorilno tablo-Pozor hud pes (na tabli bi rada imela sliko svojega kužka)?

Hvala :)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 12. Nov. 2012 19:40

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 8:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Nov. 2012 21:00

Teritorijalnost pa se res ne odpravi kar tako, tako da ne bi temu rekla vzgojna napaka. Sploh pa se eni psov bojijo kot hudič križa in ni nič narobe, če jih tabla opozori na psa. Ali je boljše, da nekdo vstopi in ga pes npr napade, ker brani dvorišče, kot pa da vidi tablo in sploh ne vstopi? Moraš malo logiko vklopit ne samo napasti , da nima vzgojenega psa.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 12. Nov. 2012 21:09

Emanuela, "like". :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 12. Nov. 2012 21:54

tabla tud prav pride, če hočeš odgnat nadležne prodajalce, ki ti po možnosti še kar sami vstopijo v hišo in pokradejo par stvari.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 12. Nov. 2012 22:36

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 8:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Nov. 2012 0:23

sirova, naša družina ima nemškega ovčarja...vrhunski pes, ima šolo 1. stopnje ter 2. stopnje, izjemno socializiran, super z otroci..nikoli ni ugriznil nobenega niti kazal kakšnih nasilnih znakov.

Ampak, čisto vsakega ki ni član ožje družine nalaja ko vstopi na njegov teritorij. Njegov teritorij poteka okoli naše hiše ter parking a ne ceste. Nalaja vsakega, soseda, mojo mamo...to pa zato ker je to v njegovih genih, on ima v sebi na tisoče let stare gene ki mu pravijo da mora braniti svoj teritorij ter svojo družino. To je on, to je nemški ovčar...in čeprav mi je včasih zoprno ko zalaja in moram ven in vidim da je kdo ki ga poznam, da psu rečem da je ok in takrat ga spusti mimo in gre počet svoje zadeve, sem vesel da imam takšnega psa. Zakaj, to je Sintal, g-9 varovanje ter specialna enota vse v enem čudovitem bitju.
Mogoče bo prišel dan ko bo odgnal nekoga slabega človeka, in vem da ne bi nobenega spustil v hišo če jaz pozabim zakleniti.

On če čuvaj, in tega mu ne moreš preprečiti niti ga spremeniti...isto kot da bi rekel: moj hrt ne bo hitro tekel, ali moj beagle ne bo vohal mrtvih živali ali spizdil v gozd ko nekaj zavoha. To je on.

In če imaš tablo je primerno da opozoriš da se nekje okoli hiše nahaja tvoj pes, ni nujno da je hud...samo informacije.

Slika
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 13. Nov. 2012 2:47

Ce imas doma spuscenega psa, ki sodi med "nevarne" pasme, moras obvezno imeti opozorilno tablo, kljub temu, da je pes v ograjenem prostoru. Tako je doloceno z zakonom in nima zveze s tem, ali je pes divji ali ne. Tudi je doloceno, kaj mora pisati na tabli, tako da zate kot lastnika je bolje, da se zavarujes s tablo, kot pa da te je sram in nimas table in potem ti nasankas, ko nekdu psu tisci roko v ograjo in ga ta ugrizne. Ali se huje - nekdo poskusa vlomiti v tvojo hiso in ko ga pes ugrizne, si kriv ti, ker nisi imel table, da je na posestvu pes (se je ze zgodilo).
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Nov. 2012 5:03

dajte ne serite....tadrugi post, ki je taprva oseba, ima maltežana...mali plišasti....in to naj bi bil hud pes? niti gobca ne more toliko odpreti, da bi me za prst ugriznil... :D

čista reklama...
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 13. Nov. 2012 10:00

tabla te ne reši, če tvoj pes koga ugrizne...

pri frendici imajo zlatega prinašalca, ograjeno bajto, pa imajo pri vhodu vseeno tablo na kateri piše pozor, pa slika psa je zraven.

kljub temu, da je njihov pes tako scrkljan, da si je z vsakim dober in še lajat ne zna, njena mama pravi da je vsak pes kosmat za ušesom :) LZ, jaz niti slučajno ne bi imela nemškega ovčarja frej, če ni ograje okrog hiše. sej odrasel človek ima toliko pameti, da pač ne rine dalje, če se pes repenči. sam dej, da kak otrok zaluta mimo, pa se hoče s kužkom igrat... nevem no, jaz bi def bajto ogradila ali pa postavila en velik pesjak. ali pa bi obvezno bil kdo zunaj s psom, kadar je frej.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 13. Nov. 2012 10:00

Post z reklamo je izbrisan.
Jochie, mali pri ugriznejo. do krvi. Dovolj, da te gre nekdo tožit.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 13. Nov. 2012 10:54

Jochie, tudi jaz sem tako mislil dokler se nisem pogovarjal z lastnikom pasje šole in je rekel da nobena pasma ne grize toliko folka kot maltežani.

Je rekel da ne pozna človeka ki se ukvarja z psi da ga ne bi ugriznil maltežan, njega je v 30ih letih ugriznil samo en pes: maltežan
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 13. Nov. 2012 11:14

LZ-jev pes se dere samo na odrasle, ki zvonijo ali pa na odrasle, otroke ignorira. So pa brez sosedov, tako da si ga pes bluzi po travnikih, ne med bajtami in folkom :)-je pa res, da če bi bilo kaj, bi bilo konkretno, nemški imajo pač močan ugriz, hočeš nočeš.
Sem pa 100%, da bi moj pekinezer ugriznil prej kot njegov nemški. Sama imam tablo s sliko, ograjo, boks in se še najdejo primerki, ki ignorirajo vse tri "prepreke" in pridejo z otrokom in tiščijo prste v boks, psoma pa se meša, lajata kot nora-pač teritorij,tujci, nas ni zraven. In pol sem jaz grda, ki ne pustim random folku, da pride na dvorišče "božat peseka, ker je mali, drugi pa pač lepi".
Očitno ni normalno, če nočem, da kdo faše ugriz malega psa, ki vseeno boli ali ugriz malo manj majhnega psa, ki pa bi, če bi hotela, komot zdrobila prste na roki.
The world is as you are.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 13. Nov. 2012 12:24

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 8:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 13. Nov. 2012 13:03

se vam opravicujem, sepetalka psom, katere moc vzgoje je vecja od nagonov, teritorialnosti in lastnosti psov, ki so tu kar nekajkrat dlje od tebe same.
The world is as you are.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov