Pesek v sečilih pri mačku in cene zdravljenja

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
SheShy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 29. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a SheShy » 26. Jul. 2011 17:08

Malce sem preiskala forum, ampak nisem zasledila podobne teme (je res, da sem na hitro pogledala, tako da se v naprej opravičujem, če sem odprla dvojno temo).

Problem je v tem, da sem danes peljala svojega mačka (star je skoraj 3 leta, kastriran, izključno notranji - do sedaj še ni zbolel) k veterinarju, ker ima vnetje sečil (pesek v sečilih) in je lulal po celem stanovanju po kapljicah, mučil se je, itd... (v urinu ni bilo krvi)

Na žalost je tako hudo, da veterinar ni mogel vstaviti katetra in ga bo jutri odprl. Mi je šel toliko na roko, da se bova lahko zmenila na obroke, kolikor bo pač zdravljenje prišlo, ampak mi neke okvirne cene ni mogel povedat, ker ne ve, kaj vse bo treba naredit.

Računam že na dieto, torej posebno hrano, ki je seveda dražja. Bolj me zanimajo cene operacij in zdravil, kaj lahko pričakujem in kolikokrat ga bo treba peljati na pregled...pa če se stvar ponovi itd...

Zanima me, če ima kdo podobne izkušnje in koliko je vse skupaj prišlo, da lahko vsaj približno zračunam. Seveda ni druge opcije, ker mačka ne mislim pustit trpet samo zato, ker ni denarja. Tako da nekak se bo že napraskalo skupaj, samo toliko, da me ne bo kap, ko bom videla račun.

Hvala že vnaprej!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Jul. 2011 19:31

Ne vem če je katera imela rahlo podoben primer, mogoče da ti pove, sicer pa težko če ti že veterinat ni mogel...mogoče bolje da vprašaš na kakšnem bolj specializiranem forumu (Moj pes, Mačji svet ipd).
Uporabniški avatar
SheShy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 29. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a SheShy » 26. Jul. 2011 21:37

Po teh forumih sem že brala in vidim, da na splošno veterinarji ne glih radi govorijo o cenah svojih storitev...tut ko sem ga vprašala koliko je cena samega pregleda mi je z muko rekel, da je 18 eurou... ne vem kje je fora...zakaj mi ne more povedat, pa sej ne bom komplicirala, če se gre za živo bitje, ki je v bistvu član družine! Okvirno je pa fajn vedit...

Tko da res upam, da je kakšen/kakšna, k ma podobn primer...na te forume bom pa definitivno odprla temo. Hvala!

_________________________________________
Sem danes dobila račun - če bo kdo rabil podobno informacijo:

Pri veterinarju Mlakarju iz vet. postaje Sevnica sem za pregled + ultrazvok + operacijo + antibiotike+ dietna hrana + kontrolni pregled po operaciji plačala 63 €.

Za vse skupaj sem pričakovala veliko več, tako da se mi je kar kamen odvalil od srca.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov