Trgovina za male živali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_Le`Ona_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 8. 10. 2004
Kraj: MS/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a _Le`Ona_ » 11. Jul. 2005 22:06

Kje v Lj (Bežigrad, center) je kakšna trgovina za male živali?
Kdor upa, vztraja, kdor vztraja, zmaguje...
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 12. Jul. 2005 9:28

jst vem za tri... in sicer za bežigradom je na dunajski, mal naprej od wtc-ja prot črnučam, na isti strani kot tuš (ene 50m pred tušem)... v centru je pa pri maxiju... tam ko greš proti parku zvezda, nasprot picerije oz. zraven enih štacun z oblekami in enega lokala... pa še ena je pri trnovski cerkvi na eipprovi ... drgač je pa boljš če greš v btc... tam maš mr. pet nasprot müllerja ki je zlo ok trgovina... pa v hali a in v city parku maš tud par štacun za male živali
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 12. Jul. 2005 9:34

Men najboljsa taka trgovina je na brdu v lesnina centru... dost je vlka, pa 2 opici majo tudi pa krokodila, pajke, kuscarje,...
Uporabniški avatar
barbie_girl
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 166
Na forumu od: 7. 6. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl » 12. Jul. 2005 11:27

ena trgovina je tut v city parku - zootic.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 19. Jan. 2007 13:25

Zanima me kaj bi mi ljudje, ki imamo radi živali sploh lahko storili za njih. Velik problem so ribice v trgovinah, katere prodajalci prodajajo. Vem za nekaj trgovin kjer imajo v akvarijih bolne ribice, tudi mrtve pa tudi take trgovine obstajajo kjer ti prodajo cel kup različnih rib, ki potrebujejor azlične pogoje, in ti zagotovijo da jih lahkos tlačiš v majčken akvarij ali pa celo bučko.
Eden iz foruma, ki ga obiskujem, je o teh težavah, še posebej v Tukanu pisal in Tukanu, medijem pa tudi tistim za kršenje pravic živali. In kaj pomaga? Prav nič. A ima še kdo idejo kaj bi lahko naredili?Ali mislite, da če bi bilo več prijav bi lahko kaj naredili?
Vem da je med vami kar nekaj takih, ki imate rade živali in verjetno se vam smilijo tudi uboge ribice.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
beyonce7
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 27. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a beyonce7 » 19. Jan. 2007 21:52

Jaz grem največkrat v trgovino za male živali pri Emonski Kleti, če greš proti Maxiju. Ko so majhne štacunce na eni strani, zraven butika z oblekami in salona za urejanje nohtov. Grem pa tudi na Trubarjevi v Tačka.
Glede rib pa manjša je riba manj časa živi. Moja teta ma še vedno prve, ki jih je kupila doma, jaz sem imela pa že tretjo rundo.
Uporabniški avatar
bella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 14. 3. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a bella » 19. Jan. 2007 22:13

Nikjer pri nas nimajo suhih ribic za psa??
Samo v Avstriji sem jih do zdaj našla ...pa ne mislim tistih malih za mačke,ampak tiste večje posušene prav za kužke...moja jih obožuje :)
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 20. Jan. 2007 0:02

Ribic res še nisem vidla, vem pa da imajo skoraj povsod une "kosti" iz kože, ki jih kužiji tut precej obožujejo. :)
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 20. Jan. 2007 11:21

Ni res, da manjša kot je riba manj časa živi. Kakšne neonke dlje živijo kot gupiji, ki so recimo večjo od njih. Gre za razmnoževanje...če je hitro in dobro potem ima ribice krajšo dobo, so pa še drugi dejavniki.
Gre se samo zato, da mnogi prodajalci v teh trgovinah goljufajo in ti skušajo podtakniti vse mogoče, četudi vedo ali pa mogoče celo ne, da to ne gre tako in da nekatere stvari oz. živali ne moremo mešati skupaj. Mnogi pa prodajalcem verjamejo, ker naj bi imeli dobro znanje, kar pa sploh ni res.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 24. Jan. 2007 22:39

Pismo sploh nism vedla za te trgovince v centru.. mislm vedla sm da mora neki obstajat. Pol pa grem z enko skor do Mestnega loga v uno mini trgovino po hrano, namest da bi s filofaksa šla počas do Emonske.. Jah eni se ne znajdemo.
Sicer pa kar se trgovinc tiče, js sm reden gost v Zooticu (Kranj, City Park), v Mr. Pet sm šla parkrat ribice pogledat poleti, zdej niti nimam časa še tja lutat (ker mam vedno neprimerno družbo). Mi je Zootic uredu, samo se mi zdi draaag :? Ovratnica za muca je bla valda 5€ ane, pa posodic normalnih plastičnih nism vidla (npr. sm dobila v Tušu za 300 sti eno od Friskies, ma tm v Zooticu majo samo ene keramične pa drage pa to bi se pr nm razbil takoj pomojm..). Pa glede košar za mačke in pse in svašta - res se ti bl splača pr ribnčan' kupt, kokr pa tm. Al pa js sm dobila en lep moder plastični transporter za 14 € v OBIju. Nimajo vedno živalske trgovinice najcenejš, praviloma je ravno obratno... Sam enmu animal loverju se tm kr rožce pokažejo pomojm pa ni pol cena tok pomembna, k majo pa to lepih stvari :D
Zdej sm bla nazadnje v soboto in v BTCju majo tooook zekotov! Ene 10 sigurn pa so drug po drugem ležali, tok cute!

Aja pa še na moje veselje sem odkrila eno trgovinico za živali malo bližje mene.. Par kolimeterčkov, morm mal prečekirat. :cool:
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 18. Maj. 2007 11:46

V katere trgovine za male živali hodite in katera vam je najbolj všeč?

Meni je zelo všeč Mr Pet v Btcju. Zelo prijazni prodajalci, ki znajo vedno pravilno svetovati. Veliko izbire imajo, skratka všečna trgovina :D Sem tudi včlanjena v klub Mr Pet, ki ima kar fajn ugodnosti.

Všeč mi je tudi Zootic v City parku, je sicer kar drag, ampak tudi tam najdeš praktično vse kar rabiš. Še posebaj mi je pri njih všeč firma Rogz za pse in mačke. Prodajalci tam so pa tko tko, kokr veter nanese. Enkrat zelo prijazni, drugič pa obupni. Tudi tam imajo trenutno akcijo zbiranja nalepk, kot to že poznamo od drugje.

Drugače kupujem še v trgovini Dalmino, v Mestnem logu (blizu veterinarske postaje).
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Maj. 2007 13:23

jst skos večalimanj kupujem v Tukanotu na Brdu, ker mi je najbližje..Drugače sem pa kukr kdaj zadovoljna s svetovanjem...ponavad jim še jst kej novga povem..sicer je pa razumljivo, da ravno vsega ne moreš vedet...
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 23. Maj. 2007 12:50

Ima še kdo slabe izkušnje s prodajalci v Zooticu (BTC)? Že zadnjič sem napisala da so tko tko, odvisno na koga naletiš. Ugotovila sem, da so ponavadi mlajše prodajalke (večinoma so ženske tam) veliko bolj prijazne od starejših. Že zadnjič enkrat nama je pomagala s sestro ena mlajša punca, zelo prijazna, na blagajni pa ena starejša takooooo našpičena da to ni res. Čist odveč ji je blo tam poračunat kar sva kupile, kot da nisva človeški bitji :roll: Pa dobr sem rekla, ko jih šiša.
Včeraj grem tja slučajno nekaj kupit, ker je Mr Petu zmanjkalo in sicer kupovala sem klin, ki ga zaviješ v zemljo, na njem je pa taka močna zajla oz nekakšen štrik, da je kuža lahko pač sam na vrtu in okol skače itd. Bi sama vzela pa šla, samo niso mel pravega štrika, samo unga ful debelega, ne za mladiča. Vprašam eno starejšo prodajalko, če imajo še kej druzga in baba me napade, kaj sploh to rabim prov uno arogantno. In ji pač povem, da želim to imet za mladiča, da bo lahko privezana na vrtu in se babi mal manj kot odfuka, zakaj morm jst to met, da kaj se grem da bom psa prvezovala, da je pes raje spuščen (ja bravo Šerlok, k da tega ne vem), da nej jo raj zaprem nekam kot pa privezujem pa take. Jst sm samo gledala, če se ji je slučajno zmešal. Kot da sem pršla k nje pa ji rekla: jst bi rada ubila tvojga psa, zdj mi pa dej neki da to nardim?!!! Halo!! A oni misljo s takim odnosom obdžat stranke al kaj? Že tko so najdražji od vseh takih trgovin, pol se pa še obnašajo k eni kreteni. Sploh pa pojma ženska nima, kake pogoje za živali imamo mi doma, kaj jim lahko nudimo in kaj ne. In ta klin ni nobena grozna stvar, mislim sej ne kupujem mučilne naprave jaooo. Naš pes bo imel veliiiko več prostora, kot ga ima marsikater drug, ogromen pesjak, veliko dvorišče in trave okoli hiše za noret, samo če ga jst želim privezat ga pač bom, ker me žal ne bo vsako sekundo tam. Pa to sploh nima veze, gre se tukaj za odnos.
Hotla sem še nekaj tam kupit, pa zanalašč nisem in če se bo le dal, v tega Zootica v Btcju ne bom hodila. Hvala lepa, za tak odnos. Kaj pol sploh to prodajate, če je za mučenje psov?!! Kako se vam to zdi?

Primerjava z Mr Petom-sem bla pred tem tam in je prodajalka cel čas z mano okol hodila, mi vse svetovala kaj je dobro kaj ni, kaj bi bilo boljše itd. Vse tisto na nivoju, ne pa tkole no.
Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 23. Maj. 2007 14:04

Jaz bi ji prbila zakaj potem to sploh prodaja če gre za takšno smrtonosno orožje.
Prodajalke v Zooticu so res krave, še niti enkrat se ni ena kulturno obnašala (z izjemo študentk), pa pred vsemi kupci se starejše derejo na mlajše kot da nimajo pojma, čeprav so edine prijazne.
Edina stvar zakaj grem v Zootica je da tam prodajajo stvari od Rogza ki so mi ušeč. A kdo ve kje drugje še prodajajo frimo Rogz? Da lahko dokončno bojkotiram ta neprebavljivi Zootic ki je čist brez odnosa.. :roll:
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 23. Maj. 2007 14:09

Rogz prodajajo še v drugih trgovinah Zootica (Domžale, Kamnik, Mb, Kranj, Ptuj, Ce, Kp, Nova Gorica). V Btcj ne mislim več hodit, šla bom še pogledat v Domžale.
V Lj (Mali trg 5) trgovina Tačka - tudi tam imajo nekaj od Rogza.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov