Molji

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
lesnik
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 264
Na forumu od: 27. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lesnik » 01. Apr. 2011 13:04

Zdravo! V stanovanje so se nam naselili molji. Pred 2 mesecoma smo jih imeli tudi in potem smo se jih rešli.Zdaj so prišli nazaj imamo sivko,celo stanovanje diši in v vsaki omari nalepke ze kuhinjske molje.Še v sobi z oblačili.Vso hrano imamo v kozarcah.Je imela katera isti problem?Kako se jih naj rešimo? Na nalepke se skoraj nobeden ne prilepe,smo pa videli letat.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 22. Apr. 2011 21:20

Sivka pomaga, meni niso nobenega puloverja požrli. Kar se pa tiče kuhinjskih moljev, imam pa pač vso hrano v hladilniku in pa v omari v zaprtih plastičnih posodah. Nalepk ne uporabljam, ker niso humane (molj se matra verjetno vsaj nekaj ur, preden pogine).
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Apr. 2011 21:23

katja_t_1980 napisal/-a:Nalepk ne uporabljam, ker niso humane (molj se matra verjetno vsaj nekaj ur, preden pogine).


Ti to resno?
Huh, potem boljše da ti ne napišem o loparju, s katerim stresem komarja :P
The world is as you are.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 22. Apr. 2011 22:55

emanuela napisal/-a:
katja_t_1980 napisal/-a:Nalepk ne uporabljam, ker niso humane (molj se matra verjetno vsaj nekaj ur, preden pogine).


Ti to resno?
Huh, potem boljše da ti ne napišem o loparju, s katerim stresem komarja :P


Ja, resno. Zakaj bi morali pobijati, če se lahko zaščitimo pred njimi ali jih samo preženemo?
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 26. Apr. 2011 7:13

to da on meni (brez dovoljenja) krade hrano in oblačila pa je?
:D
Don't worry, be happy!!
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 26. Apr. 2011 10:40

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 16:17, skupaj popravljeno 1 krat.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Apr. 2011 19:10

1. Molji so bili na svetu pred nami, torej če je že kdo komu kaj ukradel, smo ljudje njim.
2. Če molja preženeš, bo našel drug vir hrane, ni tako neiznajdljiv kot človek.
3. Če je pulover cel, ga ne zavržeš, ne kupuješ novega in s tem prihraniš nekaj surovin.
4. Če bi kar vsi pobijali vse 'škodljivce', ki nam škodijo/gredo na živce/kradejo hrano ipd., bi se jaz že zdavnaj znebila soseda, ki žaga ob 7h zjutraj in me zbudi, pa ljudi, ki nažigajo motorje, pa ljudi, ki polivajo pesticide in mi zastrupljajo vodo, zrak, hrano,... Samo ne bom, ker ne verjamem v ubijanje.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 26. Apr. 2011 20:22

oh ko bi ti vedla kolk živali si že ubila pa se zdej delaš neko pametno tle zarad enga usranega molja. Lepo te prosim
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 26. Apr. 2011 20:26

Katja, tebe bi kazensko deportiral v kak Kongo, da bi spremenila mnenje o ubijanju mrčesa... :D
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Apr. 2011 21:21

No, jaz hočem biti tolerantna do drugače mislečih, ampak navsezadnje-tudi v živo bi se iz tega okrog moljev naredila malo norca.... :P
Točno tako, kot je rekla štručka.Ti ga preženeš, a molj pa potem ni enakovreden psu, mački, ki bi jima pa mogoče pomagala in jima ponudila hrano?Pravica za vse živali ni odganjanje in preganjanje, ampak skrb.Pač za ceno enega puloverja.
The world is as you are.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Apr. 2011 21:32

Kakšne odzive dobim na teh forumih zmeraj, ko malo spodbudim človeško vest. :lol: Kako sem naenkrat grešni kozel. :lol: Ubijanje postane kar dovoljeno, samo da bi nekdo drug izpadel grd, ne pa oni. Oni že ne. Kakšen psiholog bi rekel: 'Šolski primeri'.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 26. Apr. 2011 21:38

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 16:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Apr. 2011 21:39

In zakaj se potem zdaj ti izogibaš odgovoru?
Glej, tvoj podpis :
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.


VSE živali?Pravica ni to, da jo odženeš iz svojega doma, ampak to, da poskrbiš za njo...če sama ne more.Česar pa ti za sestradanega, ubogega molja ne moreš vedeti.

Jaz pač molja lopnem, če ga vidim letati.Kljub sivki in nalepkam ga vseeno zašamarim, če ga vidim.In zaradi tega še nisem slab človek :wink:
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 26. Apr. 2011 21:41

katja_t_1980 napisal/-a:
Ja, resno. Zakaj bi morali pobijati, če se lahko zaščitimo pred njimi ali jih samo preženemo?


ti verjetno nisi voznica in se ne voziš z avtom ampak samo z biciklom, kajne???

ker če voziš avto, si morilka mušic in druge nesnage, kar se zaleti v avto.... :evil: :evil: :evil:

ali pa ti uspeva ničesar zadeti! :eek: če mi poveš, kako, bom zelo vesel, če ne drugega, bo šajba čista.... :D :D :D
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Apr. 2011 21:45

katja_t_1980 napisal/-a:Kakšne odzive dobim na teh forumih zmeraj, ko malo spodbudim človeško vest. :lol: Kako sem naenkrat grešni kozel. :lol: Ubijanje postane kar dovoljeno, samo da bi nekdo drug izpadel grd, ne pa oni. Oni že ne. Kakšen psiholog bi rekel: 'Šolski primeri'.


Evo, bom še enkrat napisala. Mogoče bo zdaj bolj jasno, hehe. Mojim 11-letnim učencem je sicer ponavadi že v prvo jasno, samo morda sem precenjevala forumsko inteligenco.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov