nakup psa v tujini

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 09. Mar. 2011 13:54

Teme o tem še ni, zato sem jo odprla kar sama. :razz:

Zanima me, če je kdo od vas že kupil psa v tujini? Že nekaj časa spremljamo legla določenih dveh pasem, a smo nekako začeli razmišljati o ogledu in nakupu mladička pri psarni na Hrvaškem. Gre za znane vzreditelje v tem krogu, zato nas tukaj nima skrbeti nič drugega kot edino to, ali lahko pride do kakšnih nevšečnosti pri prečkanju meje. :? Seveda bi v primeru nakupa dobili vso potrebno dokumentacijo za mladička, a se vseeno utegne kaj zaplesti, ali ne? Prav tako smo skeptični glede morebitnih zdravstvenih težav mladička oz. kakršnih koli problemov, saj je zakonodaja na Hrvaškem drugačna kot pri nas.

Kakšne izkušnje?

LP
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 09. Mar. 2011 13:58

Z nakupom preko meje sicer še nimam izkušenj, imam pa jih s prečkanjem.
Na meji nič ne komplicirajo, sama sem dvomesečnega psa peljala preko meje s potnim listom, s tem da še ni bil cepljen proti steklini.Ponavadi se ne poglabljajo ravno v pse :wink:
Glede zakonodaje in ostalega-preveri, išči informacije na netu in ti bo hitro postalo jasno kako in kaj :)
The world is as you are.
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 11. Mar. 2011 16:00

Eh na meji nikoli ne komplicirajo oz. se mi še nikoli no zgodilo..
Ob nakupu je treba podpisat pogodbo (v kateri je zapisano tudi da je mladič zdrav), ko pridete domov pa takoj k veterinarju na pregled..
Sicer pa če je psarna priznana te v osnovi nima kaj skrbet.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 11. Mar. 2011 17:43

Moja kolegica je pred leti kupila mladička na Slovaškem, pa ni bilo nobenih zapletov. Sploh če praviš, da gre za priznano psarno, se zavedajo, da si kakšnih komplikacij ne smejo privoščit in itak dajo vse papirje, s papirji pa na meji nimajo kaj težit. Prej težijo za kaj drugega kot za psa. :)
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 11. Mar. 2011 17:46

Aha, ok super, potem najbrž ne bi smelo biti težav, smo pa pač na to pomislili, ker naši južni sosedje radi kaj zakomplicirajo če se le da. :D Kako pa je glede kakšnih bolezni ali česarkoli podobnega? Mogoče malce nejasno vprašanje, ampak nas zanima v bodoče, če je vse (pregledi itd.) enako kot pri psu, ki ga kupiš pri nas? Razen rodovnika, ki pove iz kje je pes, je vse enako kot pri mladičku skotenem v Sloveniji, ne?
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 14. Mar. 2011 22:14

Nisem čist sigurna če razumem vprašanje.. K veterinarju ga seveda voziš normalno, edino kaj je drugače je da ima tuj potni list (cepilno knjižico), ki jo pa lahko zamenjaš za slovensko (čeprav ne vem zakaj bi bilo to smiselno)..
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 14. Mar. 2011 23:02

moj foter je pripeljal iz rusije 2 afganistanski hrtici...z letalom...ju je imel kar v potovalki na kolenih.... :D :D :D

mislim, da bi ti na veterinarski upravi dali vse potrebne informacije... :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 14. Mar. 2011 23:25

Prosim, napiši, da se hecaš glede hrtic....ker je drugače wrong on so many levels...
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Mar. 2011 0:54

ne hecam se....to je bilo pred 15 leti nekje...seveda z vsemi potrebnimi papirji, veterinarskim pregledom že na letališču itd...seveda ni ju pripeljal skupaj ampak vsako posebej...pa prav lepo življenje sta imeli, čeprav prva zelo kratko (2 leti), ker je bila ukradena in ubita....
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 16. Mar. 2011 14:28

underdogy napisal/-a:Nisem čist sigurna če razumem vprašanje.. K veterinarju ga seveda voziš normalno, edino kaj je drugače je da ima tuj potni list (cepilno knjižico), ki jo pa lahko zamenjaš za slovensko (čeprav ne vem zakaj bi bilo to smiselno)..

Ja, glede pregledov sem (izmed drugim) mislila. Drugače pa smo po tehtnem premisleku sklenili, da počakamo na spomladansko leglo vzrediteljev pri nas, ker se je lažje obrnit na nekoga, ki ni oddaljen dosti km oz. bodo pri njih imeli takšnega mladička kakršnega si želimo (dolžina dlake itd.). :)
Vseeno hvala za odgovore.
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 17. Mar. 2011 14:58

Dolžina dlake?? Lahko vprašam katero pasmo kupuješ? (ker dolgo- in kratko- dlake so samo čivave, vsaj kok jaz vem)
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 17. Mar. 2011 15:09

Ja saj ravno čivavo kupujemo in smo se odločili za kratkodlako, katere leglo pa bo letos spomladi/poleti.

Drugače pa so tudi dolgodlaki in kratkodlaki škotski ovčarji, pa še kakšna pasma, ne samo čivave.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov