Fant mara/ne mara tvojega psa

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

barbySSS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 11. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbySSS » 04. Jan. 2011 10:54

Zanima me, kaj naredite v primeru, ko vas partner ni pripravljen sprejeti vašega psa? Na primer, da načrtujete skupno zivljenje, ti si ne znas predstavljati zivljenja brez psa, on pa za psa noče niti slisat ali pa je mnenja, da zivali sodijo na dvorišče. Ali bi odkantale tipa, ki ne sprejme tvojega psa?
Jaz sem celo zivljenje imela pse. V trenutku ko sem zacela sedanjo vezo sem bila brez psa, ker se nisem prebolela smrti prejsnjega. S fantom sva se po parih letih veze preselila v skupno stanovanje in ko se je vse ustalilo sem zelela kupiti psa. Tukej so se zaceli problemi, ker je on zatrjeval, da pes nikakor ne more biti v stanovanju, to da bi spal na postelji sploh nisem smela omenjat, da pes sodi na dvorišče,....bla, bla.
Nekej casa sem ga poskusala prepričat, na koncu pa sem izgubila potrpljenje in v casu njegove odsotnosti domov pripeljala psa. Bila sem pripravljena na to, da v primeru da fant nikakor ne sprejme psa, da otkantam fanta. Zavedam se, da ni bilo lepo z moje starni, da sem fanta postavila pred dejstvo on ali pes, ampak imela sem obcutek, da se bo on le premislil, ko bo pes enkrat pri hisi. Ker njegovi argumenti proti psu niso bili tako močni. On ne sovrazi psov, ampak samo meni, da psi niso za v stanovanje. Pes je star 2 leti in v teh 2 letih sta se navadila eden na drugega. nasla sva nek kompromis, da pac pes ne sme na posteljo, ampak vseeno lahko spi v spalnici z nama, da lahko zivi v stanovanju, da kamor greva midva gre tudi pes, itd....
Zanima me kasne iskusnje imate vi? Ali bi se odrekli psa, zaradi tega, ker fant/punca ne mara zivali?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 04. Jan. 2011 11:16

In v čem je zdaj problem?
Res ni bilo lepo da si psa kar pripeljala domov brez predhodnega dogovora.Kaj če bi on pripeljal domov nekaj, kar ni po tvoji volji?
Jaz si sicer že v startu ne bi izbrala tipa, ki ne mara živali-v hiši psa sicer nimam, imam pa mačka...
Ampak vseeno ne bi pripeljala živali k hiši brez strinjanja, glede na to, da v stanovanju živita dva in ne ti sama-kaj misliš, je enostavno za fanta,da se navadi na začetne lužice,sprehode v primeru da ti zboliš, lajanje, malo drugačen vonj v stanovanju in nenazadnje dlake?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 04. Jan. 2011 12:33

Jz sm mu že jasno dala vedt, da bosta V hiši bila z nama vsaj dva psa. :) Ima rad živali, kvečjemu bi kompliciral, če bi pes bil svinjski, kar pa zagotovo ne bo(z redkimi izjemami če se zgodi pač). Vglavnem..ja pr men je to kr pogoj recimo, ker če že imam žival jo hočem imeti blizu, na žalost imam tako nesrečo zdaj, ko sem pri starših, da nobene živali nočejo v hiši..v moji hiši pa definitivno bo drugače.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 04. Jan. 2011 12:45

Ni prav da si psa pripeljala brez njegove vednosti.
Jaz imam malega psička tako da niti ni primeren za bivanje zunaj, zaenkrat ker spim sama sem ga razvadila da spi pri meni na postelji. Ampak ga bom mogla odvadit ker bi potem lahko prišlo do ljubosumja iz obeh strani :D Zaenkrat se super razumeta, kadar je moj pri meni.
Je pa to tvoja odločitev če ti pes pomeni več kot fant in ni možen noben kompromis.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 04. Jan. 2011 13:04

Jaz ne bi mogla met tipa k ne mara pse ali nasploh živali. Jaz si ne predstavljam, da ob sebi ne bi mela psa, ker sem že od malega navajena živet z njimi. Tko da ja bi se odločila za psa, tipa pa nagnala nekam.

Moj ma isto ful rad živali. Živima skupaj in imava oziroma imam pomeranca. Fant se je strinjal, da bo pes v stanovanju, saj mu to ni nič takšnega. Je pa tko, da sprehaja ga zunaj sam ravno ne in večinoma skrbi okoli njega imam jaz ( zato tudi pravim da je ubistvo moj), je pa zelo navezan na njega in se doma cartata pa igrata ko dva mala otroka :). Je pa res, da tukaj se gre za majhno pasmo, ker večjega psa tudi sama nebi mela v stanovanju. ampak to zarad tega, ker bi se mi smilil, ker mislim da večje pasme spadaj k ljudem, ki živijo v hiši z veliko okolico, kjer se lahko prosto gibljejo.

Ma jaz ne bom rekla, da nisi storila prav, ker bi jaz najbrž v tvojem primeru storila isto. Pol se pa nej tip odloči a bo šou al bo sprejel kužka.

Me pa veseli, da se sedaj tako dobro razumeta :)
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
barbySSS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 11. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbySSS » 04. Jan. 2011 13:09

emanuela napisal/-a:In v čem je zdaj problem?
Res ni bilo lepo da si psa kar pripeljala domov brez predhodnega dogovora.Kaj če bi on pripeljal domov nekaj, kar ni po tvoji volji?
Jaz si sicer že v startu ne bi izbrala tipa, ki ne mara živali-v hiši psa sicer nimam, imam pa mačka...
Ampak vseeno ne bi pripeljala živali k hiši brez strinjanja, glede na to, da v stanovanju živita dva in ne ti sama-kaj misliš, je enostavno za fanta,da se navadi na začetne lužice,sprehode v primeru da ti zboliš, lajanje, malo drugačen vonj v stanovanju in nenazadnje dlake?


V ničemer ni problem, zanimajo me le vaše izkušnje, kako ste vi to uredili.

Ah vrjamem, da ni bilo enostavno zanj,da se privadi. Ampak če psa ne bi pripeljala, sploh ne bi imel moznosti se navadit. V mojem primeru se je pač navadu, če pa se ne bi, pa tudi ne bi bilo konec sveta, če bi se razšla. Fanta imam sicer rada in vse, ampak če bi morala zbirat med njim (ali komerkoli drugim) in psom, bi izbrala psa.
barbySSS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 11. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbySSS » 04. Jan. 2011 13:17

Ja pri nama je podobno, kot pri vas ( Nanamiša). Moj pes je sicer srednje velikosti ( 25 kg), ampak mi ni problem ga imeti v stanovanju, ker je veliko na sprehodu, pa tudi sluzbo imam tako, da je več ali manj skoz z mano. Tko da je v stanovanju sam največ par uric v celem tednu.

Je pa isto tudi pri meni, fant ga sicer ne sprehaja sam ( predvsem zato,ker se on sam ne mara sprehajat) razen v ekstremnih primerih ( če sem bolana ). Je pa zdej tudi on zelo navezan na psa, mu celo dovoli na kavc, ko gledata tv, in celo sam inzistira da gre pes povsod zraven.

Monique- nisem rekla, da nisem pripravljena na kompromise. V določeni meri sem- pes ne spi več na postelji, zelo pazim, da je čim manj dlak po stanovanju, vse obveznosti do psa sem prevzela sama,....itd. Tako, da mislim, da sem zelo tolerantna. :cool:
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 04. Jan. 2011 13:51

Bolj sem se spraševala koliko je on pripravljen sprejeti kakšen kompromis, ker nekateri res ne marajo živali v stanovanju.
Kar se tiče spanja na postelji sploh nebi smelo biti vprašanje ker to je samo razvajanje :oops:
barbySSS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 11. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbySSS » 04. Jan. 2011 13:57

ja se strinjam s tabo glede razvajanja na postelji,..... ampak včasih pa tko paše se stisnt k njemu ( k psu),al pa se valat po postelji... :D
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 04. Jan. 2011 14:00

paše že paše ampak potem zračenje, spreoblačenje postelje, čiščenje dlak iz rjuh pa ni tko fajn :D
Tko da js sm psa navadla, da na posteljo ne sme!
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 04. Jan. 2011 15:19

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 18:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 04. Jan. 2011 16:47

Mišljenje da pes ne spada v stanovanje itd je meni dejansko abnormalno. On bi imel psa zunaj na ketni al kaj? Kot neko divjo žival? Pes ja postane del družine in ne vidim razloga zakaj bi moral biti zunaj, če je čist pa tudi ne vem zakaj nebi spal na postli :) Drugače si pa prav nardila, jaz bi nardila isto.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 04. Jan. 2011 16:57

Če bi jaz bila tip, bi bila veza resno na vprašaju, samo zaradi nespoštovanja mojega mnenja.Me zanima, kako bi bilo,če bi tip privlekel domov kaj kar vam ni po godu.Svašta res, spoštovanje na vrhuncu :roll:

Dodajam:resno me zanima, kako bo v primeru dojenčka.Kaj boste pa potem?Boste pustile psu da spi v isti postelji kot otrok itd?
Me smo delale isto-pes v hiši, itak.Potem pa mamina alergija in psa sta zunaj, v ogromnem boksu.Ampak kaj če dobi alergijo otrok-kam potem s psom, če živite v bloku npr?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 04. Jan. 2011 19:42

Jaz niti pomislila nisem, da bi mojemu kar pripeljala žival. Sicer je bil malo nejevoljen, ko sem mu rekla, da bosta dve podgani (in ne samo ena), ker rabijo družbo, ampak jih ima rad in ni problemov. Sicer pa on ve, da jaz hočem imeti mačko, jaz pa vem, da bi on imel psa; oba čakava, da bova živela nekje, kjer bova lahko imela živali spuščene po stanovanju. Pes je tudi bolj pod vprašajem, ker on bi že imel psa in se igral z njim, ampak do vzgoje in vožnje na sprehode mu pa ni toliko.
Every rose has its thorn
barbySSS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 11. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbySSS » 05. Jan. 2011 10:21

Emanuela, sorry res se ne morem strinjat s tabo. Ne mislim, da nimam spostovanja do fanta, zaradi tega ker sem pripeljala psa. On ve koliko meni pomeni pes ( oziroma zivali nasploh). Jaz se na primer bojim vseh vrst plazilcev, ampak v primeru, da bi njemu tok ogromno pomenil, da ma kaco kot hisnega ljubljencka, bi to sprejela oz. poskusala sprejet.

V primeru dojenčka pa,.... Ne vem... Prav tako ne vidim problema, zakaj pes in otrok ne bi mogla odraščat skupaj. Jaz sem celo otroštvo prezivela s psi, pa mi cist nic ne manjka. Dokler je otrok dojencek sicer itak ne prihaja do pretirane interakcije med psom in otrokom, kasneje pa ob pravilni vzgoji ne vidim problema zakaj ne. Celo nasprotno. Močno si zelim, da moj otrok odrašča v druzbi zivali. Dokazano je, da imajo otroci, ki zivijo s psi manjse moznosti za razvoj alergij, oziroma jo psi celo zavirajo. Ravno tako pes pozitivno vpliva na socializacijo otrok, tko da sploh ne vidim problema.

Sun Flower, pes je odgovornost ( ne obveznost, ampak odgovornost). Še zdalec ni dovolj da si nekdo kupi psa zato, da se lahko igra z njim. Poleg sprehodov in vsakodnevne nege je izrednega pomena tudi vzgoja. Ker nesocializiran pes lahko hitro postane nevaren za okolico in s tem visek v druzini. Kdo si zeli prezivljat cas s psom, ki ti na vsakem sprehodu ali izhodu iz hise pozre zivce zaradi neposlusnosti. Pes, ki je del druzine in ki ga nimas samo zato, da cuva dvorisce MORA biti socializiran. zato ti svetujem, da preden se odločita za psa močno pretehtajta kaj mu zelita in kaj sta mu sposobna nuditi.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov