Pekinez ali tibetanski španijel?

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 05. Sep. 2010 9:44

Živjo! pred 4 meseci sem kupila psa za katerega sem bila prepričana da je pekinezer. sedaj nisem več tako prepričana saj nima tako potisnjenega gopčka in ima krajšo dlako! Našla sej tudi na netu da obstaja pasma tibetanski španijel in ugotovila da je moj pes bolj podoben njim. Ampak še vedno niti tak, zanimam me ali mu bo dlaka zrasla ali imam mešančka ali kaj? res bi rada vedela:)

torej pekinezerji naj bi bili le takšni:
http://www.shrani.si/f/3P/YX/3ypExAYa/pekinezer.jpg

Tile so baje usi tibetanski španijeli:
http://azusoy.hp.infoseek.co.jp/contents/ts/ts.jpg

moj pes pa je takšen le drugačne barve:
http://i13.tinypic.com/2viji9f.jpg

star je 5 mesecev.

p.s.: pa ne mi govorit da bi mogla se o tem pozanimat preden sem ga kupila kej je očitno da 90%ljudi ne pozna pasme tibetanski španijel in jih uvššča med pekineze.

Zelo bi bila vesela odgovora, hvala=)
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Sep. 2010 10:13

Na rodovniku piše, kaj je.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 05. Sep. 2010 10:16

pes je brez rodovnika
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Sep. 2010 10:52

Kar ga uvrsti med mešance,kar so tudi vsi ostali psi brez rodovnika.Tvoj pes pa je produkt parjenja po krivdi ljudi, ki vidijo samo zaslužek.
The world is as you are.
dada73
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 27. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dada73 » 05. Sep. 2010 11:05

Ja pol pa imaš mešanca.
Glej mi smo nabavli psa katerega mama je špic, ampak za njega ne morem trdit, da je špic, ker nima dolge dlake, je samo podoben špicem in karakter špica. Ko me kdo vpraša kakšne pasme je, rečem da je mešanec-s tem ga nimamo nič raje, je pač mešanec, pa kaj, tudi mešanci so lepi psi.
Sprijazni se in ne primerjaj z nobeno pasmo, navadi se da je mešanec in to je to.
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 05. Sep. 2010 11:38

to je zdej slišat k da ga ne maram ker naj bi ibl mešanec!!samo zanimalo me je karete pasme je, drugača nimam nič proti mešanceu. Sama sej hotela mešance vendar takrat nisem nikjer našla majhnega mešanga same velike zato sem podem kupila tega. Rada ga imam kakšen je, samo zanimal me je glede ratlike v pasmah..ker s emi zdi da ljudje ne razlikujejo. Če v google napišeš pekinez dobiš iste slikce kot če napišeš tibetanski španijel..
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 05. Sep. 2010 18:47

Jz ne verjamem v to, da je mešanec, če nima rodovnika. Sej ne rečem, da ni dobr če ma pes papirje vendar se velikokrat s tem samo služi, taki psi so precej dražji, čeprav ni garancije, da pa ne bo imel težav in bolezni.

Mislim, da je tvoj pes potem res španjel. Res zanimivo, ker sem vedno mislila, da sta dve vrsti pekinezerjev oz. pekinezerji in pekinčani. Oprostite moji nevednosti ampak tko so govorili ljudje, ki so jih imeli. Mi smo enkrat našli pekinezerja, z dolgo dlako, sosed je pa kao imel pekinčana, ki ima krajšo dlako. Očitno je bil španjel.
A mame pa nisi videla? Vsaj to je včasih fajn, da vidiš starše kužka.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 05. Sep. 2010 18:56

ja saj sej bila tudi jaz do pret kratkem mnenja da sta pač dve vrsti pekinezerjev..s krajšo in dalšo dlako..doklir nisem zasledila pasme tibetanski španijel. Sedej res ne vem več kaj :D mame nisem videla, sem mislil da jo bo lstnica pripeljala s seboj pa je ni je pripeljala le kužka. Nisem pa posebej spraševala saj mi to ni bilo pomembno. Kužek me je takoj prevzel in zame je to dovolj:D
sprašujem se samo ali so potem vsi v zmoti ki na bolhi prodajajo pekinezerje in imajo doma španjele..ali je res to pekinez ki je pousem podoben španjelu ali kaj?
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 05. Sep. 2010 19:08

Spet te polemike o tem kaj je mešanec in kaj ne. :) Ne vem, zakaj se nekateri tako branite, če vam nekdo pove, da pa vaš pes ni čistokrven. Če nima rodovnika, ni čistokrven, ker ni dokaza. In če ni dokaza, ne moreš trditi, da je čistokrven. Simpl ko pasulj! Lahko je podoben neki pasmi, če gre za križanca med določenima pasmama, ampak to še ne pomeni, še manj pa dokazuje, da je dejansko ta pasma. :wink: In oznaka mešanec ni nič slabega ali grdega. Mi pa dvigne pritisk, ker toliko ljudi, kljub nenehnemu informiranju nepoučenih dandanes, še vedno ne loči mešanca od čistokrvnega (beri rodovniškega) psa. Še bolj mi dvigne pritisk, ko se tak folk potem še pritožuje, da nimajo psa, kakršnega so želeli - ker se pojavijo bolezni, na katere niso računali, ne zraste toliko kot bi moral itd. Kar pa me pri tej zgodbi najbolj bega, pa je to, da nekateri še po tolikih mesecih ne veste, ali imate mešanca ali rodovniškega psa. Like wtf?
Ah, neverending story...
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 05. Sep. 2010 19:23

VEM DA MOJ PES NI RODOVNIŠKI! meni se pa pritisk dvigne ko vsi ko kej omenim takoj začnete bluzit s temi rodovniški psi. OK mešanec je srečna?? Ne ne vem kere pasme je..oz med kateri je mešan če ti je ljubše ker so ti dve pasmi omenjene zgoraj čisto zamešani med ljudmi. Če mogoče znaš ti razložit in povedat prosim?

in ja moje mnenje je da če nima rodovnika še ne pomeni da ni čistokrven..je pa res velika verjetnost da je mešanec usaj mejčkn..ampak pustmo to.

Zanima me primerjava pekinezer / tibetanski španjel..anybody?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Sep. 2010 19:29

A je tako težko pogooglat ene stvari???
http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=349
http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=69
Psi kot je tvoj so pa nastali s parjenjem psov, ki niso dobili vzrejnega dovoljenja, parjeni so vsepovprek in tako nastanejo dedne bolezni, napake- sp. čeljust je daljša od zgornje, konkretno navzkriž zobje, ukrivljene tačke, predolg gobček, ni da ni.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Sep. 2010 19:30

Meni gre tudi zelo na k*, ko folk začne morit s temi rodovniki.. če pes identično zgleda, kot določena pasma in ustreza vsem estetskim merilom celo glede razstav je čistokrven pa papir nima jebene veze. Sicer pa, konec koncev.. kaj ti mar, kake pasme je? :) Pač je prisrčen kužek, imej ga rada in to je to.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Sep. 2010 19:32

..Evelyn.. napisal/-a:če pes identično zgleda, kot določena pasma in ustreza vsem estetskim merilom celo glede razstav je čistokrven pa papir nima jebene veze.

Če bi pes identično izgledal, bil tako popoln približek standardu, bi imel rodovnik in vzrejno dovoljenje.Tako je.So rodovniški, čistokrvni in so mešanci.Vmesne ni, kljub videzu.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Sep. 2010 19:38

Ja pa wtf, kaj ma veze? Posebaj tebe opažam čisto v vsaki temi, kjer kodrkoli kaj vpraša o psu, začneš s tem da če nima papirjev, da ni čistokrven. Pa neglede na temo debate. In vedno pljuvaš po ljudeh, ki parijo svoje živali tudi, če nimajo rodovnika. Sodeč po logiki dednih bolezni, krivih zob ipd. pa nebi potem smel obstajati popolnoma noben pes na svetu, razen tisti, katere namerno parimo. In še to morajo bit perfect do zadnje potankosti. :roll: sicer pa naj bi ravno mešanci bili med bolj zdravimi. Nekaterim pač papir ni pomemben, hvala bogu, drugače bi vsi psi, ki so nastali po naravnem postopku parjenja dveh psov in ne prisile v to, bili brez lastnika, crknjeni nekje.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Sep. 2010 19:43

Dokler ne boš bolj seznanjena s pasjo problematiko, ti priporočam, da ne tipkaš preveč.Preden zagovarjaš stališče, se le opremi s podatki.
Priporočam v branje, da ne bom pisala romanov:
http://www.mojpes.net/modules/news/arti ... oryid=1265
The world is as you are.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov