Opice

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bunncy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 29. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bunncy » 03. Sep. 2010 20:55

ker nism zasledila da bi bila že odprta podbna tema sem se odločila da vas povprašam za vaše mnenje.

Kaj menite na to da imajo nekateri ljudje za hišnega ljubljenčka opice? Se vam to zdi sprejemljivo? Bi jo imeli vi ?
Slika



Meni osebno se zdi da bi morali opice pustit v njihovem naravnem domu NARAVI in jih ne zapirati doma v kletke, ker je večina kletk bistveno premajhnih za opice katere potrebujejo ogromno prostora. Drugače so mi opice simpatične živali ampak v naravi, kjer pa se počutijo tudi bistveno boljše kot v domovih ljudi, ki jim nemorejo nuditi niti tisto malo kar imajo v naravi.

To je le moje mnenje.


Če pa sem temo mogoče spregledala prosim da jo zaklenete.
“Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.” Coco Chanel
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 04. Sep. 2010 1:53

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 19:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 04. Sep. 2010 8:16

Jz se strinjam z bunncy, da so sicer opice luštkane in zanimive živali, da pa jim doma kot hišnim ljubljencem ne moremo nuditi tega kar potrebujejo. Izkoriščanje v filmske in gledališče namene se mi tudi ne zdi ustrezno, saj so opice živa bitja, ki čutijo, želijo svobodo in ne razumejo zakaj je ne morejo dobiti.
Zapiranje dobro prikazujejo kletke v ZOO na Hrvaškem, kjer je prikazano kako veliko kletko bi imel človek, če bi bil zaprt med ostalimi živalmi.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 06. Sep. 2010 14:54

Opice so divje živali, kar pomeni, da se niso prilagajale življenju s človekom nekaj tisoč let (kot npr. psi in mačke). Imajo tudi večje potrebe kakor npr. hrčki, morski prašički, zajčki, male papige.

Imeti opico pomeni:

1. da se sprijazniš s tem, da žival (odvisno od vrste) živi 20 do 45 let, potrebuje izredno veliko tvoje družbe in da ne sme biti nikoli dolgo sama doma (ne sme biti kaj dosti zaprta v kletko, sicer pade v depresiji podobno stanje in zboli),

2. da si moraš zmišljevati vedno nove naloge zanjo (npr. Kam ji boš skril hrano, da bo morala iskati in razmišljati, kako jo bo dobila ven,... Če ni skoz zaposlena, dela ,neumnosti'. Intelektualno je namreč na stopnji 4-letnega otroka, poleg tega pa zna plezati bolje kot mačka in za razliko od psa/mačke doseže vse dele stanovanja, tudi kable, strupene rastline, spleza čez balkonsko ograjo, odpira/odklepa predale z noži, plastenke s čistili,...),

3. da moraš večkrat na dan pospraviti njen urin in iztrebke, če ne želiš, da stanovanje smrdi (nikoli se namreč ne navadijo sobne čistoče in spustijo tam, kjer trenutno so, pleničke za dojenčke pa zanje niso preveč primerne, ker se zaradi dlak in iztrebkov koža pod plenicami hitreje vname),

4. da je precej težje najti dobrega in veterinarja kakor za psa ali mačko (veterinarji za eksotične živali so redki in predvsem DRAGI),

5. da lahko zboli za skoraj vsemi boleznimi, za katerimi zboli tudi človek (Že navadna viroza je zanjo lahko usodna. Če pa prihaja iz držav tretjega sveta in ni bila dovolj dolgo v karanteni - karantenske dokumente iz finančnih razlogov pogosto ponaredijo - lahko s seboj prinese kakšno nevarno bolezen, s katero okuži lastnika).

Verjetno mi po napisanem ni treba podati svojega mnenja, ali je opica primerna za ljubljenčka oz. ali bi jo imela. :)
Zadnjič spremenil katja_t_1980, dne 06. Sep. 2010 15:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 06. Sep. 2010 15:13

...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov