Poziv k akciji - hrta v Kranjski Gori

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 27. Jan. 2010 23:52

7. septembra 2008 je šel mimo nekdo, ki mu ni bilo vseeno. Štirje hrti, stari, bolni, izmučeni, prezebli, v obupnih razmerah v Kranjski Gori. Danes, 27. januarja 2009, sta tam le še dva. Vmes je bila zadeva na TV, prijavljena inšpekciji, v časopisih, a se pristojni niso zganili in ves čas zatrjujejo, da je vse v redu. Vse te službe plačujemo mi, zato naj začnejo izvajati svoj posel, tako kot je treba.

V Kranjski Gori je trenutno -12 stopinj, psa sta zunaj.

Pridružite se akciji, več nas bo ukrepalo, več je možnosti, da se kaj končno premakne:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/t ... 829.0.html
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 27. Jan. 2010 23:59

frigga sem vesela da obstajajo taksni ljudje kot si ti :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: !
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Jan. 2010 0:04

Ja pa a ta zadeva s hrti se še kar ni rešila?Ob takih stvareh se sprašujem, kaki ljudje so pristojni in kako sploh lahko opravljajo takšna dela...podn od podna no.
Sama na žalost konkretno ne morem pomagati, držim pa pesti za ta dva psa in za člane mojpes.neta, da jim bo končno uspelo spraviti ta dva psa na toplo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 28. Jan. 2010 0:07

malo neumesna....danes sem bila pri veterinarki in je en tip prinesel malega hrta in ga je tok bozal pa crklav :) ...pol ko sta pa sla ga je pa oblekel v en topel plascek in ga odnesel ven...eni si res zasluzijo imeti hrta...druge bi pa do gat slekla pa jih postavla na mraz da vidijo kako je!

full upam da se bo s temi hrti resilo...res upam :grosseaugen:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Jan. 2010 0:13

Hrt ima maksimalno do 16 % telesne maščobe, medtem ko ima mešanec z enako kilažo lahko tudi 35 % telesne maščobe.

Jaz grem v torek gor. Na bruhanje mi gre, res. Ker smo taki zarukanci, da imaš primer pred nosom, vidiš psa z bulami, kako komaj še stoji, si vet. inšpektor in si upaš rečt, da je vse ok.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Jan. 2010 0:17

In čemu se veterinarski inšpektorji ne zganejo?
Pa ne samo tukaj-to leti tudi na Matošo itd...meni vse skupaj smrdi do neba in še dlje.
A lahko pomagamo še kako drugače kot z obiskom in dokumentiranjem vsega?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Jan. 2010 0:19

- o tem pozivu obvestiti vaše znance - znane in sicer medijsko izpostavljene Slovence, ki bi se bili pripravljeni priključiti tej akciji!
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Jan. 2010 0:43

Poznam samo poklicnega košarkaša...ne vem če lahko naredi kaj v tej smeri?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Jan. 2010 7:34

Tudi jaz sem čisto razočarana nad našimi inštitucijami, sem tudi že glede tega pisala na VURS, pa danes spet. Ne vem, če bo kaj pomagalo, ampak vejetno je bolj, če nanje pritiska čim več ljudi.

Jz resnično upam, da bodo gor spravili TV ekipo kakšno ponovno, pa čeprav tisto od Sveta. Čeprav ga ne maram gledati, bofdo edino oni, roko na srce, verjetno tam naredili še največji halo. Kar je prav!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Jan. 2010 7:26

Kot sem prebrala na mojpes.net, bi naj ta dva psa nekdo odtujil...sicer na en način dobro za psa, ampak ... kdo bo lahko zdaj kaj dosegel?Nihče...
The world is as you are.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 29. Jan. 2010 8:13

Ja, sem tudi jaz videla. Sploh ne vem, kaj naj rečem. Končno je obstajala možnost, da se nekaj le premakne, ker bi bil pritisk ljudi velik, mediji so se odzvali v velikem številu in bili pripravljeni iti na teren, veterinarji so podajali strokovna mnenja, zdaj pa bomo spet vsi izpadli glupi živalovarstveniki, ki sami ravnajo v nasprotju z zakonom.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 29. Jan. 2010 8:34

Pa še tožil bo lahko ravno tisti, katerega bi morali drugi tožiti. :( :( :(
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 29. Jan. 2010 10:57

No, to so pa meni iz VURSA odgovorili:

Spoštovani,

kot ste verjetno že seznanjeni, smo k vsemu podali tudi doddatne obrazložitve. Žal nam je, da se v tej zadevi ne strinjamo, hkrati pa ponovno poudarjamo, da lahko ukrepamo le na zakonski podlagi.

Nikakor pa ne moremo reči, da ignoriramo "prošnje za posredovanje". Kot že povedano, na omenjenem naslovu smo izvedli 20 inšpekcijskih pregledov, v zvezi s postopkom že sedaj opravili 34 upravnih dejanj, pridobili mnenja tako Slovenskega kluba za hrte kot tudi veterinarske ambulante.

Osebno menim, da smo tem psom posvetili več pozornosti, kot je je deležen marsikateri človek. Pa ne brezpredmetno, da se razumemo. Zaradi našega posredovanja je lastnik psov že leta 2007 in 2008 uredil bivalne prostore psov tako, da ustrezajo zahtevam veljavne zakonodaje.

Vurs je institucija, ki varuje zakonitost iz področja veterinarstva, ukrepa
na podlagi dejstev in ne na podlagi čustev, in tako bo tudi v bodoče.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 29. Jan. 2010 11:10

Men res ni jasno, kaj vursovcem ni jasno. V sedmem členu ZZZiv je jasno napisano, da:

Skrbnik živali mora živali zagotoviti:
– bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;


Eden izmed odgovorov Vursa pa vsebuje tudi tole trditev (citiram):
Še enkrat vas bi radi spomnili (...) da zakon o zaščiti živali ne predpisuje posebnih pogojev za posamezno pasemsko vrsto, kot so naprimer hrti

Posebnih pogojev res ne predpisuje, ampak če je v zakonu določeno, da je treba psu zagotoviti bivališče, hrano, vodo in oskrbo tudi glede na pasmo, je pač treba to upoštevat.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 29. Jan. 2010 11:26

Zdaj je na žalost itak vseeno, ker se je nekdo odločil ravnati na lastno pest. Sem vidla na Mojpes, da so se ljudi že menili s TV ekipami, pošiljali po TV hišah za prispevke, organizirali da so ljudje šli tja ipd. Potem pa se je vse v trenutku sesulo... Škoda, ker niso tja pravočasno uspeli Svetovci pridit.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov