Kako zabavati zajčka

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Leja88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 9. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Leja88 » 27. Sep. 2009 20:13

No, kot v naslovu piše me zanima, tiste, ki imate doma hišne zajčke/kunce, kako jih zabavate, kake igrače imajo, kako jih zaposlite?
moja ima sicer prostor po celi sobi, ker je izpuščena.
ima pa oni šumeči predor, žogico z luknjo za hrano, plastenko napolnjeno s koruzo, dolge tulce od papirnatih brisač, pa razne škatle, v katerih se skrije in jih gloda :) pol pa Leja mora čistit vsaki dan.. v sobi imam tudi tepih po katerem ima dirke :D
Rada bi ji dala neka novega, ker je zelo radovedna pa nimam več idej..
v raznih trgovinah pa tudi nimajo skoraj nič igrač za zajčke.

kaka ideja mogoče?
Bodi to kar si
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 28. Sep. 2009 15:11

Sobni zajček,je za lastnika,ki si želi življenje popestriti s tem hišnim ljubljenčkom,lahko tudi razočaranje,sploh,če od njega pričakuje igranje ali odzivanje na nagovarjanje.
Sama sem ga nekaj let nazaj tudi imela,a ko je umrl,nisem razmišljala o nakupu drugega
Na splošno so zajčki sila ljubki,scrkljani,to pa je po večini vse.Niso navihanci,ki bi te spravljali v smeh in presenečali z novimi vragolijami.
Mojega zajčka po večini igrače niso zanimale.Zares zaljubljen je bil edino v kable.:)
Leja88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 9. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Leja88 » 28. Sep. 2009 15:18

haha, ja tudi moja obožuje kable, odkar mi je polnilec za telefon porgizla na 5 delov, sem vse kable nekako zaščitila, da sedaj ne more do njih. drugače pa, moja se zelo rada igra s tem kar ima, meče po zraku tulce in ima dirke po sobi, sem mislila pač na kako novo igračo, pa nimam idej.
Bodi to kar si
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 28. Sep. 2009 15:21

sicer se ne spoznam na zajcke ampak pri hrckih vzge da jim kdaj umaknes kaksno stvar in jo cez nekaj casa das spet nazaj...
Uporabniški avatar
sm00tka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 10. 12. 2007
Kraj: medvode

Neprebrana objavaNapisal/-a sm00tka » 28. Sep. 2009 16:07

dvojni post
Zadnjič spremenil sm00tka, dne 28. Sep. 2009 16:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
sm00tka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 10. 12. 2007
Kraj: medvode

Neprebrana objavaNapisal/-a sm00tka » 28. Sep. 2009 16:07

samo nekaj za začetek: doma imamo pritlikave KUNCE, zajci so izključno divje živali.
sem imela pritlikavo kunčico...pa sem ji velikokrat dala kakšen balon za igrat poleg ostalih igrač... ga je z gobčkom potiskala naokrog... hehe naša je tud rada dirkala po sobi, pa skakala na pojstlo pa počela vse živo, samo kabla ni pa nobenega pregriznila. mogoče zato, ker je imela skos nekaj za glodat, da si je brusila zobe.
če se spomnim česa ob čemer se je resnično zabavala, bom pa dopisala..
Saga_Luxie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 10. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Saga_Luxie » 13. Okt. 2009 21:28

Naša levjegriva ovnačka se igra, če se temu lahko tako izrazim, z žogo, ki se napihne (ono za v vodo); to z gobckom potistka in teka za njo kot nora, drugac pa imamo doma tudi muca in tekata za drug drugim, skupaj lezita, se z gobckom vohata in tako...skraka si delata na nek nacin druzbo...
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 13. Okt. 2009 22:18

PeggySue* napisal/-a:Sobni zajček,je za lastnika,ki si želi življenje popestriti s tem hišnim ljubljenčkom,lahko tudi razočaranje,sploh,če od njega pričakuje igranje ali odzivanje na nagovarjanje.
Sama sem ga nekaj let nazaj tudi imela,a ko je umrl,nisem razmišljala o nakupu drugega
Na splošno so zajčki sila ljubki,scrkljani,to pa je po večini vse.Niso navihanci,ki bi te spravljali v smeh in presenečali z novimi vragolijami.
Mojega zajčka po večini igrače niso zanimale.Zares zaljubljen je bil edino v kable.:)


to velja tudi za morske prašičke? So oni tudi samo ljubki?
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 27. Okt. 2009 21:53

moj zajček pa ni preveč živahen... mogoče je preveč zavaljen...
ima svojo kletko in katere lahko gre po celi dnevni kadar hoče... včasih ga spustim na vrtu....
ima tudi eno škatlo z okencem....
pa všeč mu je da ima kak majhen povšter ali rjuho po tleh, da jo potem sam popravlja....
prežru mi je že 2 polnilca...
pa ima tudi 2 "ljubici" - 2 plišasta medveda, ki jih naskakuje, če ne bi se mu zmešalo...
dobi večkrat tudi kak priboljšek: banano, lešnik, grozdje...
Saga_Luxie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 10. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Saga_Luxie » 27. Okt. 2009 21:57

delusional napisal/-a:moj zajček pa ni preveč živahen... mogoče je preveč zavaljen...
ima svojo kletko in katere lahko gre po celi dnevni kadar hoče... včasih ga spustim na vrtu....
ima tudi eno škatlo z okencem....
pa všeč mu je da ima kak majhen povšter ali rjuho po tleh, da jo potem sam popravlja....
prežru mi je že 2 polnilca...
pa ima tudi 2 "ljubici" - 2 plišasta medveda, ki jih naskakuje, če ne bi se mu zmešalo...
dobi večkrat tudi kak priboljšek: banano, lešnik, grozdje...


moja ma pa ljubčka zajčka, ovnača v velikosti pravega in si ga je tudi prisvojila oz. si ga prisvoji včasih:)
Tara_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 30. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tara_ » 30. Okt. 2009 21:55

moj zajček je že precej v letih tko da ni več tolk živahen kot včasih, ampak useen ma svoje momente..ma pa v svojmu domeku eno leseno reč, da si zobke brusi in pol se s temu tud igra - jo premetava gor in dol :D kadar je pa zunej pa mal po stanovanju skače, pa s kužiko se gresta lovit naokol :) je pa treba seveda gledat kaj počne ker smo že več kablov na tak način zgubil..
"Friendship is certainly the finest balm for the pangs of disappointed love. " (Jane Austen)
Uporabniški avatar
Seyfullah
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 851
Na forumu od: 4. 6. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Seyfullah » 31. Okt. 2009 6:54

Zajčku je full všeč,če ga tko mal uzuni spustiš,če mate vrt, da mau laufa okol hehe...K mi tko spustimo mejhnga bajska je čist veseu pa razigran :D
***Everything is possible...Impossible just takes a while longer***

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov