Yorkshiere terrier

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
MaLicKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MaLicKa* » 27. Sep. 2009 11:45

Čez 2 mesca dobim mladička, pa me zanima če ima kakšna že to pasmo doma, ker na netu ne dobim nekaj dosti informaciij, najbolj pa me zanima, če je to res, da obstajajo tudi mini yorkiji, ker ta gospa ima psičko, ki tehta 1,8 kq pa je že starejša ter, da naj bi bili mladički tudi tako majhni :)
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 27. Sep. 2009 16:26

Kako pa lahko ''naročiš'' mladiča, brez da bi se prej pozanimala o vsem?

Info. so, samo malo je treba pobrskati.

http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=74

http://www.akc.org/breeds/yorkshire_terrier/index.cfm

http://www.dogbreedinfo.com/yorkshireterrier.htm
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
MaLicKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MaLicKa* » 27. Sep. 2009 19:55

hvala, sem že sicer pogledala 2 strani od danih vendar me še zanima mnenje lastnikov, kako se pes obnaša itd, ker tega vsega ni mogoče prebrati na internetu, sicer sem se pogovarjala z lastniki mojega bodočega kužka, vendar bi še rada dobila malo več mnenj.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 27. Sep. 2009 20:04

Seveda je to mogoče prebrati na internetu :lol: pojdi na kak forum o psih, sigurno obstaja tudi kak, ki je namenjen yorkshircem. Verjetno znaš uporabljati google ...?
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
Seyfullah
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 851
Na forumu od: 4. 6. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Seyfullah » 28. Sep. 2009 11:45

Jst sm slišala in tudi občutla na lastni koži,da se naveže samo na enega lastnika,do drugih je pa tečn :D pa tud če si pač nenzanka in pridš blizu kr teži pa hoče ugriznt :D so luškani sam jst ga ne bi mela
***Everything is possible...Impossible just takes a while longer***
Uporabniški avatar
MaLicKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MaLicKa* » 28. Sep. 2009 19:09

*SunFlower* napisal/-a:Seveda je to mogoče prebrati na internetu :lol: pojdi na kak forum o psih, sigurno obstaja tudi kak, ki je namenjen yorkshircem. Verjetno znaš uporabljati google ...?


ja.. hvala :)
dada73
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 27. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dada73 » 30. Sep. 2009 12:03

Na tej povezavi imaš nekaj o tej pasmi http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,272.0.html
pa še ena
http://www.mojpes.com/forum3/viewforum.php?f=65
to so forumi in se lahko vključiš in vse izveš
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 30. Sep. 2009 13:36

MaLicKa* napisal/-a:Čez 2 mesca dobim mladička, pa me zanima če ima kakšna že to pasmo doma, ker na netu ne dobim nekaj dosti informaciij, najbolj pa me zanima, če je to res, da obstajajo tudi mini yorkiji, ker ta gospa ima psičko, ki tehta 1,8 kq pa je že starejša ter, da naj bi bili mladički tudi tako majhni :)


kako lahko naročiš psa, ko pa ne veš nič o pasmi?! samo na osnovi videza? ti psi znajo imet presneto težek karakter :roll: naj uganem, pes bo čistokrvni brez rodovnika? no,naj te zbudim iz zimskega spanja - čistokrvnih brez rodovnika ni! :twisted: :roll: obstajajo rodovniški psi (jah, če želiš določeno pasmo, bo treba mal šparat za rodovniškega) in mešančki. absolutno ti odsvetujem, da kupuješ "čistokrvnega brez rodovnika", v najboljšem primeru boš za 400EUR dobila psa podobnega željenemu, in zapravila zanj ogromno evrov. če nimaš ali nočeš dat toliko denarja za rodovniškega psa, ti svetujem da premislišo teh 2 možnostih:

1. pojdi v zavetišče, poišči majhnega kužka podbenga yorkiju, in reši ubogo dušico

2. poišči v oglasih, ali mogoče kdo oddaja kakšnega yorkija, ker ne more več skrbetzanj

vsekakor pa ne podpiraj nerodovniške vzreje, ki pasmi dela škodo :twisted:
Uporabniški avatar
MaLicKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MaLicKa* » 01. Okt. 2009 16:55

_Dakota_ napisal/-a:
MaLicKa* napisal/-a:Čez 2 mesca dobim mladička, pa me zanima če ima kakšna že to pasmo doma, ker na netu ne dobim nekaj dosti informaciij, najbolj pa me zanima, če je to res, da obstajajo tudi mini yorkiji, ker ta gospa ima psičko, ki tehta 1,8 kq pa je že starejša ter, da naj bi bili mladički tudi tako majhni :)


kako lahko naročiš psa, ko pa ne veš nič o pasmi?! samo na osnovi videza? ti psi znajo imet presneto težek karakter :roll: naj uganem, pes bo čistokrvni brez rodovnika? no,naj te zbudim iz zimskega spanja - čistokrvnih brez rodovnika ni! :twisted: :roll: obstajajo rodovniški psi (jah, če želiš določeno pasmo, bo treba mal šparat za rodovniškega) in mešančki. absolutno ti odsvetujem, da kupuješ "čistokrvnega brez rodovnika", v najboljšem primeru boš za 400EUR dobila psa podobnega željenemu, in zapravila zanj ogromno evrov. če nimaš ali nočeš dat toliko denarja za rodovniškega psa, ti svetujem da premislišo teh 2 možnostih:

1. pojdi v zavetišče, poišči majhnega kužka podbenga yorkiju, in reši ubogo dušico

2. poišči v oglasih, ali mogoče kdo oddaja kakšnega yorkija, ker ne more več skrbetzanj

vsekakor pa ne podpiraj nerodovniške vzreje, ki pasmi dela škodo :twisted:


oprosti ampak eni se še izobražujemo in nimamo nad 1.000 eurov samo za psa, zbiram že kar nekaj časa, da si bom lahko privoščila psa, ki pa tudi ne bo poceni, s tem da moram gledati še na najboljšo hrano, cepljenje in te pripomočke, mama in oče sta rodovniška vendar je preveč mladičev in na žalost vsi ne morejo imeti rodovnika, zato bom vzela to ,ki je ostala brez, kar bi lahko vedel/a če bi se spoznal/a na rodovniške pasme :wink:
Zadnjič spremenil MaLicKa*, dne 01. Okt. 2009 17:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MaLicKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MaLicKa* » 01. Okt. 2009 16:55

dada73 napisal/-a:Na tej povezavi imaš nekaj o tej pasmi http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,272.0.html
pa še ena
http://www.mojpes.com/forum3/viewforum.php?f=65
to so forumi in se lahko vključiš in vse izveš


hvala :)
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 01. Okt. 2009 17:39

Ej, samo ena informacija, ki ti bo mogoče koristila: tvoj kuža po vsej verjetnosti JE čistokrven, če imata oba starša res rodovnik. Ti pa lastniki vsaj pri eni stvari lažejo: kužkov v leglu ni nikoli preveč, da bi imeli rodovnik. Vedno vsi kužki v leglu dobijo rodovnik, ne glede na to, koliko jih je. Rodovnik sam tudi nič preveč ne stane, tam cca 30 evrov. Point rodovnika je pa predvsem v tem, da ti zagotavlja, da starša nimata nobenih genetskih napak, ki bi jih lahko prenesla na mladička.

Če sta starša rodovniška, mladiček pa ne, to pomeni, da starša nimata vzrejnega dovoljenja - to pa pomeni, da imata neko genetsko napako, ki bi jo verjetno prenesla na mladičke, in imata zato oznako, da nista primerna za paritev.

Kaj to pomeni zate? Veliko verjetnost, da boš, ko bo tvoj kuža malo starejši, pri njem odkrila kako bolezen oz. dedno napako, zaradi katere bo življenje tebe in tvojega kužka težje. Taka svar je lahko alergija, huda obraba kolkov, napaka na dihalnih poteh, ali pa tudi kaka veliko resnejša bolezen. V vsakem primeru zdravljenje takih zadev zahteva ogromno časa in denarja, kar na koncu dostikrat nanese več, kot pa rodovniški kuža.

Seveda obstajajo tudi primeri, kjer se to ne zgodi - ampak samo toliko, da veš, kaj vse tvegaš. Zgledaš mi v redu punca, ki želi najbolje za svojega kužka, zato ti ne želim, da bi morala iti skozi neprijetnosti in gledati svojega kužka, kako trpi.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
MaLicKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MaLicKa* » 01. Okt. 2009 17:59

*SunFlower* napisal/-a:Ej, samo ena informacija, ki ti bo mogoče koristila: tvoj kuža po vsej verjetnosti JE čistokrven, če imata oba starša res rodovnik. Ti pa lastniki vsaj pri eni stvari lažejo: kužkov v leglu ni nikoli preveč, da bi imeli rodovnik. Vedno vsi kužki v leglu dobijo rodovnik, ne glede na to, koliko jih je. Rodovnik sam tudi nič preveč ne stane, tam cca 30 evrov. Point rodovnika je pa predvsem v tem, da ti zagotavlja, da starša nimata nobenih genetskih napak, ki bi jih lahko prenesla na mladička.

Če sta starša rodovniška, mladiček pa ne, to pomeni, da starša nimata vzrejnega dovoljenja - to pa pomeni, da imata neko genetsko napako, ki bi jo verjetno prenesla na mladičke, in imata zato oznako, da nista primerna za paritev.

Kaj to pomeni zate? Veliko verjetnost, da boš, ko bo tvoj kuža malo starejši, pri njem odkrila kako bolezen oz. dedno napako, zaradi katere bo življenje tebe in tvojega kužka težje. Taka svar je lahko alergija, huda obraba kolkov, napaka na dihalnih poteh, ali pa tudi kaka veliko resnejša bolezen. V vsakem primeru zdravljenje takih zadev zahteva ogromno časa in denarja, kar na koncu dostikrat nanese več, kot pa rodovniški kuža.

Seveda obstajajo tudi primeri, kjer se to ne zgodi - ampak samo toliko, da veš, kaj vse tvegaš. Zgledaš mi v redu punca, ki želi najbolje za svojega kužka, zato ti ne želim, da bi morala iti skozi neprijetnosti in gledati svojega kužka, kako trpi.


gospa je rekla, da je kužkov 6 pa da 7 na žalost ne more imeti rodovnika, ostali pa ga bi naj imeli, zdaj pa ne vem, saj v nedeljo grem pogledat psičke, ki so zdaj stari komaj 3 tedne, pa upam, da se bo dobro izšlo vse skupaj, res ti hvala za ta nasvet, bom vprašala gospo vse podrobneje :) če se ne bo izšllo bomo pa počakali še do drugega leta, ko bomo našparali dovolj za rodovniškega kužka :)
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 01. Okt. 2009 19:48

MaLicKa* napisal/-a:
gospa je rekla, da je kužkov 6 pa da 7 na žalost ne more imeti rodovnika, ostali pa ga bi naj imeli,


Nateg. In to ornk. Rodovnik dobijo vsi ali pa noben.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 01. Okt. 2009 22:21

Toplo ti priporočam, da počakaš do drugega leta, ko boste našparali, saj se nikamor ne mudi. Nakup psa naj se ne bi naredil na hitro, saj bo vaš spremljevalec veliko let.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 02. Okt. 2009 0:30

frigga napisal/-a:
MaLicKa* napisal/-a:
gospa je rekla, da je kužkov 6 pa da 7 na žalost ne more imeti rodovnika, ostali pa ga bi naj imeli,


Nateg. In to ornk. Rodovnik dobijo vsi ali pa noben.


Točno tako. Ne puščaj denarja pri takih goljufih, raje še malo počakaj, še malo prišparaj, pa boš lahko brez skrbi pri nakupu.
Every rose has its thorn

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron