Zanimam se za nakup čivave

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

honey**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 10. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a honey** » 01. Jul. 2009 18:01

Že nekaj časa razmišljam da bi si kupila čivavo. Ker pa mi je 1000 € preveč dati za psa, sem sklenila da bom iskala čivave brez rodovnika. Vem, da je veliko preprodajalcev in zelo me je strah da bi kupila psa, ki bi bil boln ali imel kakšno gensko napako. zato me zanima, če katera pozna koga, ki namerava imeti kakšno domače leglo čivav v prohodnje, naj mi prosim sporoči. Želim si dolgodlako psčko.

Pozdravček
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 01. Jul. 2009 18:12

Pes brez rodovnika ima lahko dedno bolezen, ker nimaš papirjev, kjer bi ti pisalo, da so predniki zdravi. Tako, da ne glede na to a kupuješ od x človeka al domače leglo, v vsakem primeru ima lahko bolezen. Taki, ki imajo domače leglo brez rodovnika itak ponavadi nimajo pojma sploh kdo so predniki kaj šele, če so zdravi. Če ti je 1000 evrov preveč dati za psa ga itak ne moreš imeti, ker se ti lahko pes na primer drug dan, ko je pri tebi zlomu nogo in je operacija 1200 eur. Nevem kaj boš takrat naredila z njim...
sara28
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 28. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sara28 » 01. Jul. 2009 21:08

bubabiba napisal/-a:Pes brez rodovnika ima lahko dedno bolezen, ker nimaš papirjev, kjer bi ti pisalo, da so predniki zdravi. Tako, da ne glede na to a kupuješ od x človeka al domače leglo, v vsakem primeru ima lahko bolezen. Taki, ki imajo domače leglo brez rodovnika itak ponavadi nimajo pojma sploh kdo so predniki kaj šele, če so zdravi. Če ti je 1000 evrov preveč dati za psa ga itak ne moreš imeti, ker se ti lahko pes na primer drug dan, ko je pri tebi zlomu nogo in je operacija 1200 eur. Nevem kaj boš takrat naredila z njim...

se popolnoma strinjam s tabo.
pa tudi edino zagotovilo,da je pes res čistokrven je rodovnik.
saj kot sem že večkrat napisala ni razloga za to ,da pes nebi imel rodovnika,če sta njegova starša z rodovnikom in sta oba opravila vzrejni pregled ,ki bi ga zagotovo opravila ,le če nimata nevem kakšnih napak.
sicer pa rodovnik stane 20 eur.pa tud če ima pes rodovnik se ga lahko proda za najmanj 300 eur več.
kar pomeni ,da ni nobenega razloga kot npr. psa nimamo zato ,da ga vlačimo po razstavah.
predlagam ti ,da če že želiš imet čivavo si jo kupi takrat ,ko si boš lahko privošćila rodovniško in boš lahko skrbela zanjo.kot je že rekla bubabiba ,če se ji kaj zgodi so operacije zanjo zelo drage.kaj pa boš takrat storila ko boš mogla plačat 1000 eur za njeno operacijo?
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 01. Jul. 2009 21:24

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov