Pes: Mali nemški špic - pomeranec

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

matjaz1980
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 15. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a matjaz1980 » 15. Jan. 2009 18:33

Zanimam se za nakup pasme mali nemški špic pomeranec. Psa sem imel 15 let nazaj in sedaj ga obupano iščem in v Sloveniji ga sploh ne dobim. Na spletu ponuja le nek trgovec ZOOARA, ki pa menda prodaja pse z rodovnikom, ki pa v resnici niso. Skratna ne zaupam temu trgovcu. Zelo si želim psa a sem obupal ker ga ne najdem nikjer.

Morda mi lahko kdo pomaga in mi naslovi kontakt, lahko je tudi v bližnji italiji ali avstriji.

Hvala
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 15. Jan. 2009 18:51

odlične informacije in veliiiko bolj primeren forum

Klik

Klik
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 16. Jan. 2009 21:04

Klik

Povezava vzrediteljice iz Slovenije...če nima nobenega legla, ti pa lahko vsaj svetuje vzreditelje v tujini, kateri so dobri. Kontaktiraj jo, sigurno ti bo prav prišla.
Od zooara pa samo stran!
matjaz1980
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 15. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a matjaz1980 » 01. Feb. 2009 11:37

Prejšnji teden sem šel pogledat mini špica pomeranca v Ljubljano. Ko se mprišel do lastnika sem bil neprijetno preseneček. Slika v oglasniku nikakor ni ustrazala barvi malčka. Barva ni bila rjavo oranžna ampak je bil mladič povsem bele barve.

Dobro pri vsem tem je, da nisem šel na pot 100km zgolj da bi kupil psa.

Vendar je to v poduk, da se moramo prepričati, če je slika na internetu v samem oglasu prava. Lastniki po mojem mnenju mislijo, da bomo vseeno mladiča vzeli ko ga bomo prijeli vnaročje in se nam bodo zdeli ljubki.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 01. Feb. 2009 11:59

zakaj pa nisi vprasal po telefonu oz. emailu za barvo?
matjaz1980
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 15. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a matjaz1980 » 01. Feb. 2009 13:42

Če vidiš v oglasu sliko mamice in vidiš sliko mladiča je ponavadi normalno, da je slikan mladiček, ki je za prodajo. No če ni moja logika napačna ali se to kr daje neke x slike sam da je. Če bi jaz prodajal psička bi ga poslikal in dal v oglas, ne bi pa jemal druge slike in jih pripel v oglas.

Vem da drugič bom vprašal, če je mladiček na sliki ta pravi.
"OSel gre samo 1x na led"
suspicious_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 15. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a suspicious_ » 01. Feb. 2009 16:27

tudi s tem si lahko pomagaš Klik

koliko sem prebrala po netu je pomeranec pritlikavi nemški špic, mali nemški špic pa se malenkost razlikuje: Klik

upam da ti bo kaj pomagalo... :)
matjaz1980
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 15. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a matjaz1980 » 10. Mar. 2009 21:09

BTW Jutri grem svojga iskat v Nemčijo.... se že veselim!

prilagam slikco malega

Slika

vir: http://www.vom-haus-kring.de/html/zu_verkaufen.html
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 10. Mar. 2009 21:33

A ne kupuješ ti pomeranca? Teli so vsaj kakor se meni dozdeva mali nemški špici...
Aja šele zdaj vidim naslov te teme..am mali nemški pišc ni enako pomernancu. to sta dve različni pasmi. Pomeranec je pritlikavi špic, zato je od malega nemškega tudi manjši.

Drugače si se pa hitro odločil za psarno. Si se pozanimal, če imajo starši vse preglede opravljene?
matjaz1980
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 15. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a matjaz1980 » 10. Mar. 2009 21:40

Sem se pozanimal. Ma sej ni tolk razlike med špicem in pomerancem. Ja v višini je pa v temperamentu .... konec koncev so mi oboji super in mi je čisto vseeno katerega bom imel (ali malega špica ali pomeranca) čeprav lahko zveni naivno.

Hmm ... če jih ne bi imeli mali ne bi imeli rodovnika al se motim...ker tega nisem vprašal. Mi je edino povedala imena staršev, kar sem jo vprašal. In da je veterinarsko pregledan, rodovniški certifikat
------
The father is the devil jump from Lerry, patella 0, DT. Champion, which is my mother from the house Nixe Kring, patella 0, selection breeding.
Both have a complete scissor bite.
Little has VDH - Papers, an international recognition can weren worried
---------
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 10. Mar. 2009 21:46

ja ni nujno. lahko imajo samo tiste preglede, ki so obvezni za vzrejnega. Pa vseeno lahko obstajajo bolezni, ki določeni pasme velikokrat prizadanejo pa niso v vseh državah obvezni pregledi. primer: kavalirji so zelo dovzetni za bolezni srca, pa v Sloveniji recimo ni obvezno slikanje srca za vzrejnega, čeprav se ve da bi moglo bit.
Teli tvoji imajo pogačice pregledane, kar je ponavadi pri teh malih psih, ker pa se ne spoznam na te dve pasmi, nevem, če obstajajo še kakšne bolezni, ki se pojavljajo pa niso obvezne za pregled. to bi se moral pozanimat pri nekomu, ki že ima pasmo doma in jo pozna. Mogoče KZS kaj ve o tem, nevem. Vsekakor previdnost ni odveč, bolje več pregledov kakor manj.
pa ogledat si kje živijo mladiči, kakšni so straši, koliko se z njimi ukvarjajo, koliko psov imajo v psarni itd.
matjaz1980
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 15. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a matjaz1980 » 10. Mar. 2009 21:49

No sej jutri grem gor, pogledam pa še povprašam za dodatna pojasnila čeprav je zelo težko ker ne govori angleško tako, da se lomim z nemščino po telefonskih pogovorih. No po mailu si prevajamo z Google translate.

S sabo bom vzel nemški slovar. Upam, da ne bo pot v prazno 450km.
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 10. Mar. 2009 21:51

Ja, samo bi bilo fajn od koga drugega zvedet, če so še kakšni pregledi poleg pogačice na katere je treba bit pozoen. ker tam ti bodo seveda rekli, da imajo oni vse in ker bo videla da še sam neveš kaj vse je treba imet, te lahko po domač povedano nategne. :wink:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 10. Mar. 2009 21:51

Mali nemški špici ne obstajajo. So samo: nemški srednji špic, nemški veliki špic in nemški volčji špic (poznan tudi kot mali nemški volčji špic). Pritlikavi špic ali pomeranec pa je nekaj drugega (vsi ti pa so v FCI-skupini špici in pratipski psi).

Matjaž, vzrejno dovoljenje ti izda KZS, ko predložiš vsa potrdila in opraviš s psom vzrejni pregled.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 10. Mar. 2009 21:52

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov