Pes in pocitnice

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 05. Jan. 2009 21:03

zanima me ce dopustujete tudi z vasimi pasjimi prijatelji - in kje so le-ti zazeljeni?

namrec s fantom imava psa in nacrtujeva dopust med prvomajskimi prazniki in potem poleti enega glavnega pa se kak vikend kje v sloveniji...in me zanima ce ste ze kdaj kampirali s psom in kako je bilo? in nasploh, kam vse peljete pse zraven?

zanima me tut mogoce kaksen je kaj odnos do psov na hrvaskih plazah in nasploh na hrvaskem - tja bomo sigurno sli, nevem pa se kam. kamp, apartma ali hotel...

midva glede na to da sva dva in ziviva sama s psom ga ne moreva ravno kje pustit in tako gre povsod z nama - za novo let smo bli en teden v bohinju v apartmaju in je blo super, mali je ful uzivu :wink:

aja, je trenutno se mladicek, ampak bo zrastel do velikosti zlatega prinasalca tako da ni ravno majhen :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 05. Jan. 2009 21:21

mi smo našo vozili s sabo in po hotelih in po kempih.
sicer ni to lih mačji kašelj, ampak nam je ratalo.
Prvega maja verjetno ne bo še tolko vroče, da bi potreboval neko hudo seco, v poletnem času pa priporočam izbirati kempe z največ sence kar lahko in seveda prijazen kemp živalim, v hotelu pa sobe s klimo in balkonom, da pes lahko normalno diha.
pes more imet tud vedno svežo vodo, sploh poleti (mi smo jo skos v hladilni skrinji s sabo nosili) in valda se najde nekje plažo, ki ni ful obljudena in ima fuul sence.
pa psa po kopanju v morju obvezno stuširat, da ga pol use ne srbi.

sej ni nč posebnega.sam poskrbiš, da ma use osnovne zadeve, ki jih potrebuje, da ma senco in da mu ni pretirano vroče, da je objekt kjer bosta živalim prijazen in da maš psa na vrvici in ga lih ne spuščaš na najbolj obljudeni plaži.

pa potni list potrebuješ zanj.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Jan. 2009 21:24

*purple* napisal/-a:pa potni list potrebuješ zanj.


Sej to ga dobiš pri cepljenju proti steklini, ker če pes ni cepljen, tud čez mejo ne sme.

Sicer bova pa tud midva letos prvič dopustovala z najino Sisko, tako da bo treba najt kakšen psom prijazen kraj :)
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 05. Jan. 2009 21:28

ja pa ne dobiš prou potni list :gruebel:
mi ko smo našo cepili takrat (je že kr nekej let nazaj sicer) smo dobili samo eno knjižico rumeno za cepljenja in to, nam je nihče ni nč izpolnu niti so rekl, da je ne rabmo, potni list so pa posebej nardil.ubistvu takrat ni bil potni list, ampak sam en paper, s katerim si lahko šel čez mejo.
dons sm pa tud še vidla, da furajo prou potni list za živali+uno rmeno knjižico.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Jan. 2009 21:32

Dobiš dobiš. :wink: Ne vem, koliko časa zdej to furajo, ampak jst se spomnim, ko smo od mojih dveh psico peljali prvič cepit proti steklini (ene 4 leta nazaj), je dobila pasuš zraven. Pa Sisi tud par mesecev nazaj.

Tista rumena knjižica pa vsebuje podatke o cepljenjih proti kužnim boleznim (vsaj jst mam tko zabeleženo - steklina v pasušu, kužne bolezni v rumeni knjižici).
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 05. Jan. 2009 21:33

najin pes je biu ze 3x cepljen in je ze takoj dobil pravi potni list. evropski potni list za zivali pise gor in je modre barve in je pac use kar rabis za cez mejo tako da za to je poskrbljeno :wink:

men se zdi res lepo pse uzet s sabo na dopust no, ce jim je le lahko tam namenjeno dovolj casa, ker so potem ful bolj odprti in nebojeci tujih prostorov :D

najin se je cist udomacil v apartmaju v enem tednu se mi zdi da je bil kr zalosten k smo sli :D
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Jan. 2009 21:38

red_rose, trikrat je bil najbrž cepljen proti kužnim (poglej v knjižico), proti steklini se ga pelje en mesec po zadnjem cepljenju proti kužnim oziroma enkrat do 4. meseca starosti.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 05. Jan. 2009 21:40

ne ne brez skrbi da vem zakaj se cepi:D

dvakrat je bil proti kuznim boleznim in enkrat proti steklini plus dobil je cip.
so ga kar isti dan proti kuznim in steklini, zaupam veterinarju ker je najboljsi trenutno u Slo. proti kuznim gre pa tretjic se cepit ko bo star 6 mesecev
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Jan. 2009 21:50

Pes mora bit trikrat cepljen proti kužnim (oziroma samo dvakrat, če je mati redno cepljena), preden se ga cepi proti steklini. In sicer, če mati ni cepljena: pri 6., 10. in 12. tednu starosti, če je mati cepljena - pri 8. in 12. tednu starosti. Potem enkrat na leto oz. na dve leti (baje je to cepivo ful močno, zato naj bi zdržalo dve leti, čeprav večina vetov v Slo. trdi drugače - zaradi zaslužka). In tud kombinirano cepivo kužne+steklina je ful tvegano, ker lahko pes dobi močno reakcijo (tvoj očitno na srečo ni dobil) - ta kombinirana cepiva zdej furajo nekateri veti, ker jih pač morajo prodati.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 05. Jan. 2009 21:56

ni blo kombinirano cepivo, dobil je dve injekciji, eno za kuzne bolezni in eno za steklino. si to misla? no, nas ni mel nobene reakcije.

hodimo k dr.Matkotu ce ti to ime kaj pove, jaz njemu popolnoma zaupam, da me naroci takrat ko je treba in nardi kaj je treba. tut ne poznam cloveka k bi mel z njim slabe izkusnje, tk da res ni nobenga problema :wink:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Jan. 2009 22:02

Ja, itak poznam Matka. :) Pri njemu sicer še nisem bila, vem pa, da je specializiran za kosti in zlomi (najboljši pri nas), za vse ostalo pa niti ne toliko - slišala že od več kinologov. Meni osebno je klinika na VF za te, ne prav specifične stvari, najboljša - no pa dermatolog je en super tu. Edina slabost VF je ta, da ne cepijo proti steklini. :?
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 05. Jan. 2009 22:05

Mi smo našo vzeli v apartmaje, na sneg in na morje na Hrvaško. Bila je stalno na povodcu, s tem da smo stalno mogli skrbet zanjo kot za dojenčka.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 05. Jan. 2009 22:11

Ma največji problem so neodgovorni lastniki živali. Jaz ful podpiram to, da imamo možnost svoje živali peljat s sabo, mi grejo pa blazno na živce neodgovorni in objestni lastniki... Kolegica je lani peljala svojega psa s sabo na morje. Ta pes je ful velik in že itak ful nevzgojen, pol ga je pa še peljala na najbolj obljudeno plažo in ga odvezala, da je hodil in se slinil ljudem po brisačah, oblekah, se otresal, lulal v morje... Ona pa nič. Ok, js čist razumem, da se ti to lahko zgodi, ampak ne moreš pa 10 dni tako brezbrižno pustit psa, da dela kar hoče.

Sicer pa je ponavadi že v ponudbi oz. oglasu napisano, če lahko pripelješ s seboj tudi živali (nekej malega doplačaš). Nevem, jaz na splošno nimam nikjer slabih izkušenj. Če poskrbiš za psa, potem se pomojem nihče ne bo vtikal vate. :)
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 05. Jan. 2009 22:13

Mi kužkov nikoli ne peljemo s sabo - že zato, ker imamo dva velika psa, hodimo pa vedno z letalom, na polete med 9 in 12 ur in ne zdi se mi vredno, da bi morala kužka trpet, ko pa imata doma tako ali tako res luksuz, pa tudi družbo, medtem ko nas ni :)
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Jan. 2009 22:22

No, sej to je logično. Jst je tud ne bi sabo na letalo vlekla, ker vem v kakšnih groznih razmerah letijo živali (razen če nimaš kakšnih vez in se posebej zmeniš).

Na morje kam blizu bi jo pa vzela sabo. Itak bi imel na plaži verjetno v radiju 100 metrov plažo sam zase. :D
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron