Živali v študentskem domu

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 14. Okt. 2008 10:03

Zanima me, katera žival bi bila najbolj primerna za v študentski dom (seveda s predhodnim strinjanjem cimer).
Pes odpade, ker ne mara preveč tujcev itd... potem pride v upoštev naša mačka-spremembe za njo niso stresne, navajena na ljudi, čistočo,...
Ne vem no, razmišljala sem o kakem hrčku itd, ampak to je spet nabava nove živali...

Kakšen nasvet bi bil dobrodošel...

p.s. seveda razmišljam o živali zaradi domotožja itd, pa tudi zato, ker glede na predavanja imam veliko časa.
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 14. Okt. 2008 10:05

ja glede na to da je to študentski dom, sklepam da imaš samo neko manjšo sobico.....drugo je če se ti v nekem stanovanju in imaš na voljo več prostora.
Tako da bi ti jaz priporočala neko manjšo živalco...npr hrček, papiga, kkšne te živalice ki so v kletkah.
Ok saj kužka lahko sprehajaš in sama si rekla da imaš veliko časa, samo ne vem kako bo kuža ali npr muca v neki manjši sobici, v kateri sklepam da nisi sama...
:)
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 14. Okt. 2008 10:11

saj, imaš prav .... res pa je tudi, da imam sobo na ropniški in soba niti ni majhna...v bistvu je še večja od moje doma:) ampak ok.... tudi sama sem omejila ali hrček, ali naša mačkonka... papiga odpade, ker niti nisem ljubiteljica ptic...
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 14. Okt. 2008 10:30

Jaz priporočam hrčka :D ok verjetno tudi zato, ker jih imam tudi doma :wink:
Ne vem no...sklepam da hodiš za vikende domov? Ne vem kako bi bilo če bi se muca skos selila na nekaj dni...malo razmisli...kaj so pa kaj cimre rekle?
Malo si poglej našo temo o hrčkih boš ugotovila da z njimi res ni nič dela :)

am drugače pa če imaš res toliko prostora...mogoče kakšen zajček, morski prašiček? Sicer boš rabila malo večjo kletko ampak se mi zdi da bi dobro prenašali selitve pa še ni toliko dela z njimi!
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 14. Okt. 2008 14:47

Jst ti mucke ne bi svetovala... Še posebej ne tiste, ki jo mate že doma, ker mačka se še bolj kot na lastnika naveže na dom... In verjetno jo mate doma v večih prostorih, tam bi mogla bit pa samo v eni sobici in ti raje svetujem hrčka;) tud hrčka lahko spustiš po sobi :D
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 14. Okt. 2008 14:50

Ja, mucko ti tud jz odsvetujem. Ubistvu bilo kero živau, razen, če si v kkšnem mirnem ŠD.
Če ti pa je res želja met živauco, evo kaj bi jz mela : razne ribice, paličnjake, hrčka, morskega prašička, želvico, mongolsko miško al pa zajčka. Sam pod pogojem, da bi meli tud oni omogočeno normalno življenje.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 14. Okt. 2008 19:33

Činčila. Pravijo, da je z njo še manj dela kot z ostalimi glodavci, ker ne smrdi in ni treba tako pogosto čistiti kletke. Čez dan bolj ali manj spi, proti večeru se pa igraš z njo ... :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 14. Okt. 2008 20:39

Um, ja, ampak po mojih izkusnjah cincila razgraja skoraj celo noc. Jaz sem imela kar probleme s tem. Tako da jo odsvetujem, se posebej, ce imas cimro. Najboljsi se mi zdijo P!kini predlogi.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 14. Okt. 2008 20:46

Moja kolegica ima zajčka ...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 14. Okt. 2008 22:40

če bi bla jst tvoja cimra bi mele v sobi ceu živalski vrt :D
drgač pa ja, male živali ala zajčki, morskih prašički itn....
sam da maš res dost časa in da si prpravljena financira in namenjat čas živalim.
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 15. Okt. 2008 7:24

Ena v našem bloku ima mačka, prav prijazno bitje, ki ga imamo vsi radi, ampak jaz osebno ziher ne bi mela mačka, preveč dela. S cimrami smo pred časom imele zlato ribico. Čist nezahtevna žverca za študente, ki nimajo veliko časa.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 15. Okt. 2008 11:04

morski prašiček,zajček,hrček,miška,podgana
mačka bi imela premalo prostora
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Okt. 2008 11:48

na mačko sem pomislila zato, ker je v bistvu naša-domača in ne bi na novo kupovala. če pa že kaj, pa mislim da bo to hrček, ker niti kletka ne zavzame veliko prostora.podgana?takoj...
ampak npr, če bi mogla iti na vlak...ste pomislile da bi katero kap ?
drugače pa...mp in kunec odpadeta.mp še mogoče, ampak vseeno zahteva veliko pozornosti, tudi kletko veliko, in potem spet pomislim na našo mačkico:)
drugače pa, ima katera izkušnje s podganami?mislim konkretne, kot npr če živalica rada uide, jo lahko imaš na prostem, rada ugrizne, itd... s hrčki pa tako ali tako imam izkušnje, ker sem bila tri leta sama lastnica dveh hrčkov :D
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 15. Okt. 2008 12:00

nikoli nisem imela podgane,poznam pa eno punco,ki jo ima in jo skoz sabo nosi (v kapuci,žepu.itd).jest tega lih ne bi delala z živalco ampak očitno se jih da lepo scrkljat in naučit da ne uidejo
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 15. Okt. 2008 12:36

emanuela napisal/-a:na mačko sem pomislila zato, ker je v bistvu naša-domača in ne bi na novo kupovala.


macke niso kot psi, da bi se selili z lastnikom..macke ostanejo pri hisi, tut ce se lastniki zamenjajo (Vecinoma) - pa cetud se ti zdi da te ma se tako rada...tam je njen teritorij, tam je doma, tebe nima cist nc vec rada kot pac izvor hrane :D. mi smo se selil pa je biu sam nas macek, pa smo sli samo eno ulco visje, pa je ostal pr babici in dediju...pri hisi. ne mores macke potem vsak vikend transportirat? potem je boljse mali pes.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov