Mucek in bolhe

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 06. Okt. 2008 19:36

Mene pa zanima kako bi se lahko znebila bolh pri majhni in še ne 3 mesece stari mucki. Namreč z raznih strupov (za odrasle mačke) proti bolham še ne smeš uporabljat pri tako majhnih muckih. Zato sem imela namen, da bi jo skopala. Mi je pa danes prodajalec v trgovini za male živali rekel, da se mucke do 6 meseca ne sme kopati. Ali ima kdo kakšen nasvet kaj naj naredim?
Uporabniški avatar
_martina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 11. 5. 2008
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a _martina » 06. Okt. 2008 19:57

pejdi do veterinarja in naj ti kej predlaga, če je res grozno. naš jih je tudi imel ko je bil micen, sam so ble sam 2, tko da smo počakali da je zrasu in smo mu dali ampulo..
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 06. Okt. 2008 21:29

Jst sm pa svoji muci dala neke kaplce, k so drgač za odrasle mucke..sam piše u drobnem tisku, da se lahko tut pr mlajših uporabla..sam je nekak glede na kilažo kuk lahko daš ;) pa sm dala sam eno pikico pa je blo bolš..
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Okt. 2008 21:29

Nš revež je poleg sebe u stanovanje prtrogu še ceu komvoj bouh.

Pa smo na mizo rasprostrl rjuho, ga postavl gor, s fotrom pa sva usak na eni strani začela "trebt" tiste nagraužne črne pike. Je trajal, ampak večina je šla. Pol smo ga skopal (s šamponom prot bouham najbrž) in jih ni blo več. Na njem. Je blo pa mal več dela s stanovanjem, ampak to je že druga štorija :) .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 07. Okt. 2008 8:45

upam, da jih moj muc nima tolk, ker se tud neki ne čoha velik..tko ene parkrat na dan. Hmm...ga bom dons mal bl podrobno pogledala..
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 07. Okt. 2008 14:08

Kaj pa če bi poskusla z ovratnico za bolhe?

Razen če ni omejeno, kolk mora muc bit star, da jo lahko nosi. :nixweiss:
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 07. Okt. 2008 16:15

NE nič ne smeš dajat!!!! Niti kopanja! Lahko jo samo obrišeš s kakšno vlažno brisačko...

Počakaj da odraste (še tist mesec pa pol), ali pa pokliči k veterinarju in vprašaj kako pa kaj. NIkar na lastno pest k so taki mali mačkoni full občutljivi... pa poklič tja kjer je res kakovostno da te ne bodo nategnil (recimo v prvo kliniko v lj, ali pa na tristo kosmatih v lj) ali pa pokličeš na več klinik hkrati in tist kar ti bojo v večini svetovali narediš...

Naša vem da smo ji dali stronghold- ampulo.. ampak potem je mala zbolela, ker pa sem ji zamenjala tudi prehrano, niso vedl al je zarad hrane al zarad strongholda (no za slednjega so rekl da NI MOŽNO taka reakcija.. pa jim ne verjamem ker konc koncev gre za strup in sm jst skos govorila da piše na tistem po 6em mescu pa so rekl da to ni pomembno :eek: ). Naša je mela full drisko , res u iber prebavne motnje, čist rdečo ritko, bruhala.. če jo ne bi takrat takoj pripeljala bi umrla. Ker je bila že popolnoma dehidrirana...
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 07. Okt. 2008 19:20

Naš mucek je tudi imel bolhe. Sm ga odpeljala k veterinarju in je rekel, da je to za majhne mucke normalno. Rekel je, da ga ne smem kopat. In dal mi je en sprej al neki takga. Zdej je že OK :)
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
xx_Sissy_xx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 9. 3. 2007
Kraj: nekje kjer je lepo....

Neprebrana objavaNapisal/-a xx_Sissy_xx » 07. Okt. 2008 19:43

brez panike,js sm dobila za moje 2 mesečne mladičke prav posebej ampule proti bolham za mladičke. Dobijo se pri veterinarju in stanjeo prib. 30€.
lp
Uporabniški avatar
lesnik
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 264
Na forumu od: 27. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lesnik » 09. Okt. 2008 13:41

Jaz sem mela muco še ko je bla mala sem ji dala ovratnica proti bolham gor pa vsake 4-6 mesecov menjala.
smotka=)
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 19. 4. 2007
Kraj: Ljublajna

Neprebrana objavaNapisal/-a smotka=) » 09. Okt. 2008 17:12

Mi smo tut naši mali muci dal stronghold za mlacicke, pa ni blo čist nc narobe. Sam praskat se je nehala :)
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 14. Okt. 2008 7:48

Jaz sem našla 2mesečnega mladička in sem ga peljala k veterinarju na splošen pregled, kjer so mu dali tudi ampulo proti bolham. Kot so ti že ostale svetovale, se ne sme dajat ampul za odrasle mačke, ker je to za mladička premočno. Pelji ga k veterinarju, saj ga bodo najbrž tud stehtali in potem dali pravilen odmerek.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov