Psi in mesto

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Sep. 2008 17:20

veliko ljudi v mestih si nabavi psa in se potem šeta z njimi okrog.vas to moti?kaj pa psi , ki si jih folk vzame s sabo na pijačo?
mene pr moti to....sama imam pekinezerja in ko si ga vzamem s sabo v mesto, npr na sprehod in v park, ga hoče vsaka druga pobožati.
sicej moj pes je največja carta , ampak samo do družine, tujcev ne mara.in potem me folk čudno pogleda, ko rečem naj ga raje ne božajo, ker ne mara tujcev...kot da je vsaki mestni pes cartavi in nor na vsako babo ki mu prečka pot. moj pes enostavno ni in mene samo niti ne moti, da je pač pritlikava pasma in ne mara tujcev.kakšne pa so vaše izkušnje?
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 28. Sep. 2008 17:51

moj pes gre z mano vedno in povsod zraven-ce v katero trgovino ne sme(itak ga vedno drzim v narocju) tud sama ne grem. Gre na pijace, skratka povsod. Nihce me ne bo od tega odvrnil.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Sep. 2008 18:25

Tud jst počasi (je stara šele 4 mesece, tko da res pooočasi) navajam mojo psičko na sprehode po centru mesta. Psi v mestu ali po lokalih me niti malo ne motijo, itak si štejem v plus tiste lokale, kamor spustijo pse.

emanuela, ti imaš čist vso pravico zavrnit folk, ki hoče počohat tvojega psa, če veš, da ne mara tujcev, pa naj si mislijo, kar si hočejo. Midve z mojo psičko se pa dostkrat npr. izogneva velikim dolgodlakim psom, ker se jih ona ful boji. Pa tud kdaj kdo potem čudno gleda, kukr, zakaj pa ne pustite, sej bi se samo povohala. Pač ne - tko k od človeka noben ne zahteva, da se mora z vsakim pozdravit, tko tud jst ne morem svojega psa prisilit, da se povoha z vsakim, ki mu pride nasproti - sploh, če sama kaže, da ji niti najmanj ni do tega.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Sep. 2008 18:53

Ne ah kje, ne moti!obožujem lokale, kjer ali imajo živali sami tam, ali pustijo živali in imajo prov vodico za njih, kakšno smetanco za posladkat šenkajo in tko.
Tle pri nas je en lokal, kjer je mel lastnik skos mačke notr in je blo res fajn, si pršu na kavico pa še mačka pockrljat :)
drgač pa tudi proti živalim v centru nimam, razen če nimajo lih doge v garsonjeri :? pač ga peleš na sprehod če se pokaka pobereš kakec in je problem rešen :)
Ne motijo me živali, nikjer.

aja sm pozabla odgovort na to če me moti da bi folk božal mojga psa.
ja mene tud moti če kdo teži mojim živalim.Ok, če pač mal poboža in to ne bom težila, če bi pa hotu vlačt po rokah, sploh kšni froci, sem pa istega mišljenja kot Svetlana Makarovič..maram take otrke, ki ne škodujejo živalim, kar pomeni da tud starši ne marajo živali ker v nasprotnem primeru bi otroke drugače vzgojili!
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 28. Sep. 2008 19:25

mene tud moti, da hoče tuj folk božat pse. sploh starši, ki se jim zdi strašno fino, da njihovi otroci stegujejo prste po tujih psih. mislim, a bi tebi pasalo, da nekdo nonstop steguje roke po tebi? tudi jaz zavrnem tujce, ki želijo božat mojega psa.
me pa ne motijo psi v mestu/lokalih/trgovinah, dokler pretirano ne motijo drugih. tudi sama se držim tega s svojim.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 28. Sep. 2008 20:25

Jaz se tudi strinjam s purple. Priznam sicer, da kakega psa z veseljem pobozam, vendar le, ce vidim, da sta za to tako pes kot lastnik. Nikakor pa ne grem cohljat vsakega psa, ki mi je cute. Mislim, da ima tako lastnik kot pes vso pravico protestirat.

Sama imam sicer macko, ampak mi je ta problem z ljudmi, ki mislijo, da bi se jim vsaka zival morala kar pod roke vrec, se predobro znan. Muca je namrec zelo bojeca in se pusti bozat samo meni in moji mami, zelo redko pa tudi kaki dobro poznani osebi. In nekaterim enostavno ne gre v glavo, da je pac tak karakter.

Prav tako se morajo pa lastniki zivali (pa tudi starsi majhnih otrok, ce je ze purple dodala to) zavedati, da njihovi ljubljencki oz. otroci mogoce niso tako zelo vsec tudi ostali okolici in jih imeti ob sebi na vrvici (pse, ne otrok, seveda).
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Sep. 2008 0:32

^^cjoooooo, jst kr žiučnga fašem ko se od ene mtkine kolegice zraven nalima še njen 12 letni tamal in hoče na usak način ujet mojga mačka, k se tud nobenmu ne pusti božat, samo men pa moji mami. In ga podi po vrtu in zanč je maček skor na cesto pobegnu in res se nism mogla zadržat in sm se vpričo njegove mtke in moje mtke tko zadrla na tamauga, da so me pomoje še kilometr stran slišal.ampak ej če ga nisem opozorila stodesetkrat on je pa še kr rinu u mačka :roll: mislm folk nevzgojen ej.Res, take stvari me pa tok raz*izdijo,da res bognedej da kdo teži mojim živalim.Moje živali in vse ostale živali niso igrače in če noče h teb jo ne rabš podit in lovit in kajjestvemkajševse :roll: :roll:
Uporabniški avatar
Temptress
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 199
Na forumu od: 18. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Temptress » 29. Sep. 2008 9:36

S svojo grem tud v lokal oz. tja, kjer je pač zunaj za sedet. Moram jo navadit na vlak in trolo, ker bi kdaj rada šla tud kam dlje na potem z njo. Ampak najbrž je nagobčnik na teh prevoznih sredstvih obvezen ane? Pri meni ni glih neke bojazni, da bi jo kdo tko strašno želel pobožat, ker je baje "nevarne" pasme. Tko da večina folka rajš prečka cesto, kot pa se nama približa. Ahhh.. ignorance is bliss. :lol: :lol:
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 29. Sep. 2008 10:10

Jst imam tri pse (4. se pride :D ), in jih vzamem s seboj kamorkoli jih lahko.. ce grem na pijaco gre vsaj en vedno z mano ker jih enostavno raje vzamem sabo kot pa da jih pustim doma. So pa vsi trije ze tok navajeni lokalov da se lepo ulezejo pod mizo in dajo mir. Smo pa opazeni in dostkrat se moram parkrat ustavit se posebej na sprehodu z vsemi tremi, ker jih hoce dosti ljudi pobozat ali pokomentirat, ce ne tavelike psice (Ameriski stafford, nje se ponavadi folk boji :roll: ), pa tamaledva ki sta Civavi in jih se posebej rade ogovarjajo kaksne babice ali mlajse puncke hehe. :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Sep. 2008 11:12

ja tudi jaz sem šla zadnjič z mojim na pijačo in me je natakar celo vpr če ga lahko poboža-eni včasih še to ne, navalijo in potem mene jezno gledajo ko pes zarenči na njih. on pač potrebuje drugačen pristop. torej, kot sem že začela, zadnjič se je natakar lepo sklonil in psu ponudil roko.potem ga je lahko normalno pobožal. dokler pa ga imam jaz v roki, pa me pes hoče braniti in pol me folk čudno gleda, ko psa odmaknem ko ga hočejo pobožati brez vprašanja. :evil: in ravno zato moram ves čas paziti, da ga npr ne poboža kdo ko ne gledam. niso vsi psi lassy :roll:
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 29. Sep. 2008 11:33

*purple*
kaj pa naj jaz recem , ko mi svakinja froca tisi nonstop, ki je TOTALNO nevzgojen, pa dela z mojim pesom grozne stvari (pes je mali sevea), jaz pa ne smem prdnit zraven, ker pol dobim od fantovih starsev pa vseh bombe nazaj kot je...pusti pesa in otroka, glej kak se razumeta, sej je samo pes... ej meni se mesa, pes pa trpi.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Sep. 2008 11:41

sessa, jst bi znorela.tle nimam meje res ne.Če froca doma niso vzgoji ga bom pa jst in sem pripravljena ma tud glas povzdignt.
ista je bla naša tamala (od sestrične hči), ko pride h nam za kakšen tedn/dva vsake par mescov in je skos strašila in težila moji notranji mački.Pa se mi je enkrat tko odpel, da si je za vse večne cajte zapomnla naj mačka namiru pusti in se mu tud prbliža ne.
vsekakor živali niso igrača in ne pustim, da se živalim tko dela.
Tud jst ne šlatam ostalih živali od lastnikov katerih ne poznam.Če se grem poujčkat se poujčkam samo s tistimi peseki in mačkami s katerimi se poznamo in kateri so tega veseli, ampak nič dlje kot do takrat ko živali cartanje paše.če žival gre stran od mene, jo tud pustim na miru.

najbolj mi gre pa tak folk na živce, ku pusti svoje froce da težijo živalim, pol jih pa kšna ukolje in je cel halo.ja itak, halo, jst bi te tud uklala če bi me vleku za lase in maltretiral :evil:
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 29. Sep. 2008 12:00

jaz tud znorim, sploh pa ko slisim, da je zival samo zival in posmehe na licih. Ej, pa ti ljudje dejansko mislijo da si jaz pšsa za sabo slepam, samo za to, da se bo njihov froc igral z njim. Froc mi sploh ne rece dober dan, prva beseda je ki je pes, pol pa kr drauf. Dala si mi moc, naslednic se bom razpizdla in to konkretno :? :razz:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Sep. 2008 12:05

ja okol mene usi jasno vejo kaj jst mislim o vlačenju mojih živali po rokah, tko da mislm da noben neki ne pretirava več.
sej ne kompliciram če našo bajso mal v roke primejo pa potežkajo pa tko,a mpak maltertiranja pa ni šans!
kr zber pogum pa usem z nasmehom na licih povej da žival ni igrača in naj psa pustijo na miru.Nevem, jst nimam sramu glede tega pa kdorkoli bil.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 29. Sep. 2008 18:44

Js prznam, da se sklonm h usaki mačkici, k jo kje uzrem, če pride, jo požokam, če ne, jo pač pustim (je ne ganjam in ne vlečem na silo - mam naduse čudaškega mačka in vem, kaj pomen "ne, nočem, da se me dotikaš").

Potepuških kužatou se tut ne bojim, na hit jih ocenm, se sklonm, če pridejo, pobožam (al pa dam roko za pošnofat), če se bojijo, mal počakam, če grdo gledajo, grem naprej.

Kadar gre pa za kužije z lastniki, pa načeloma ne božam, edin če se naše živalce "zaštekajo", če pride do komunikacije z lastnikom al pa kšne momentalne dogodiuščine. Kr tko pa ne.

Našga veseljaka pa hvali in žoka usak, k se ne boji psou ... Je pač tak navihan in posebn, da ma res dost ljudi željo se ustaut, kej uprašat in pobožat. Pa nas ne mot.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron