Skobčevka

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Avg. 2008 9:43

Imela sem dve skobčevki, ki sta se imeli res radi in sta bili zelo navezani ena na drugo. Danes me je pa ob prihodu domov pričakala novica, da je sosedov maček eno od njiju fental.
Sicer mi je žal mrtvega ptiča, ampak še dosti bolj se mi pa smili revčerk, ki zdaj sam ždi v kletki.

Problem je, da dobivam mešane informacije glede tega, ali naj mu zrihtam novega prijatelja. Eni pravijo, da so ptiči bolj srečni v paru, drugi pa, da Poki novega cimra ne bo sprejel. A mogoče kakšna od vas ve, kaj naj naredim?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Avg. 2008 18:40

Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Avg. 2008 19:05

Hvala za link. Malo že pomaga, ker je par izkušenj napisanih, samo hudič, ko vsak drugače pravi :)
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 17. Avg. 2008 15:03

Nekako "pravilna" presoja ostaja na tebi.
Jaz sem do sedaj vedno imela samo po eno skobčevko tako, da tovrstnih izkušenj nimam.
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 18. Avg. 2008 3:02

morda lahko jaz pomagam :)

imela sem skobčevko nekaj let...ves čas je bila sama. Nato pa smo našli še eno ob cesti in jo prinesli domov. vsi so rekli da se bosta pobili med sebopj in da naj ju raje ne probavamo dat skup.
vendar smo tvegali in ju dali v isto kletko in za nekaj dni na sredino karton za vsak slučaj.
Ampak na koncu smo karton odmaknili...kar bo pa bo. Smo bili v pripravljenosti posredovat :D ampak ni blo nč. Mal previdnosti ampak na koncu vse kul.

Tko da lej...probaj. Kupi novo, daj jo not pa boš vidla. Vendar pa recimo bodi pripravljena da posreduješ in ju ločiš. Sej mogoče bo pa vse ok :wink:
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 29. Jul. 2011 23:23

Mene tut neki zanima glede skobčevk, pa da ne bom odpirala nove teme.

Namreč doma mam skobčevko že kakšne tri mesce (sem mela že prej dve sam so bolj starši skrbeli za njiju, tako da je ta papagaj prvi, ki je samo moj). Problem je pa v tem, da sem ga kupila v trgovini z živalmi (ja, vem da se to ne dela samo res ga nisem mogla gledat da bi se tam matral) in je očitno revček zelo travmiran. In ko rečem travmiran, mislim na fizično bolezen (kljunček mu preveč raste) in psihično stanje (boji se vsakega šuma, okol njega je treba skor po prstih hodit in šepetat, drugač ponori). Materialno ma omogočeno bolj kot ne vse, kar papagaj potrebuje. Dnevno svežo hrano, vodo, igrače ... Ok, kletko ma majhno, ampak so vrata čez dan odprta, pa vseeno ne zleti ven. Da lahko in zna leteti vem, ker je do pred nekaj časa mel redne izhode ven, zdej je pa nehal in skos ždi v kletki.

Čudno se mi zdi, da dobesedno ne počne drugega kot da čepi v kletki in vsake tolk časa gre jest pa pit. Igrat se noče, pa se ma s čim, je samo in izključno semena (pa ne mislit, da drugega nima - skoraj vsak dan dobi svežo solato, sadje, kuhano jajce z lupino pa bar za ptice), drugega se sploh ne pritakne. Pa ne govorim tega zato, ker bi mi bil papagaj bolj zanimiv, če bi skakal in delal ne vem kakšne salte po kletki, ampak me skrbi za njega. Sploh ni nič živahen, kar vem, da skobčevke so in me zanima, kaj lahko glede tega naredim. Se kar mal bojim ukvarjat z njim, ker mam filing, da ga bo vse sam še bolj prestrašilo.

Kak nasvet? :gruebel:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Jul. 2011 23:31

Jaz bi jo za vsak slučaj peljala do veterinarja, ki ima izkušnje s pticami, da bi izključila zdravstvene težave.
Takoj zatem pa večjo kletko, v kateri bi se počutila varno pred vami, pa tudi nasplošno potrebujejo ptiči več časa, da se navadijo na človeka.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 29. Jul. 2011 23:34

Hvala za nasvet :)

Mogoče poznaš kakšnega veterinarja, ki bi se spoznal?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Jul. 2011 23:38

Osebno jih sicer ne poznam, ampak nekaj priporočil sem slišala na račun Zlatkota Goloba (je iz Mute), dr. Kastelic (Buba) ali pa kar ambulanta vet. fakultete.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 30. Jul. 2011 9:06

Ok, super. Kaj pa lahko poleg tega, da ga peljem k zdravniku, še sama nardim?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 31. Jul. 2011 21:10

Manjka mu družbe, manjka mu naravno okolje, materialno mu ne moreš omogočiti kar potrebuje. Vsaj približno dovolj velika kletka bi bila en začetek, obisk veterinarja definitivno seveda takoj, če opažaš fizične znake, lahko da je res kaj zbolel, veliko veliko ukvarjanja z njim, omogočanja letanja, tretji korak.

Psihično...dvomim, da boš lahko kaj veliko naredila, lahko pa mal povprašam.

Vem, da bo tole OT, ampak vseeno - ptice niso za v kletko.
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 01. Avg. 2011 9:41

UG, vem, da ptice niso za v kletko. Zato pa je njegova kletka odprta in gre lahko ven, kadar hoče. Zaprta je edino ponoči, da ne zleti k mačkam, ker vemo, kako bi se to končalo. Najboljš, da mu nekak nastavim eno vejo tm pri oknu, da bo zletu na njo čez dan, če bo tko hotu.

Pri veterinarju je že bil dvakrat zaradi kljunčka, pa je rekla da je to zato, ker ga ne brusi dost (pa je mel sipino kost ampak ni vedu kaj z njo počet). Zdej je s kljunom ok, veterinarka je rekla, da ga lahko skrajšam tudi sama, zato ma moja skobčevka zdej kr svoj poseben komplet ščipalca za nohte in pilice, narejenga za dojenčke. Pa zaenkrat še ni blo treba krajšat, ker je potuhtu, kako se sipina kost uporablja. Drugače je vet. rekla, da je zdrav. Sem jo prov vprašala.

Glede letenja sem že napisala, da lahko zleti ven iz kletke kadarkoli sam to želi. Tako da majhnost kletke najbrž ne bi bil problem, samo uredit mu moram "dnevni prostor" al kako naj se izrazim, ne?

UG, prosim povpraši ja, kaj lahko nardim da ne bo papagaj svojga življenja preživu čist prestrašen. Bogve kaj so z njim delal, preden je pršu k men :? A bi blo bolš, da mu za družbo zrihtam papagaja al papigo?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Avg. 2011 9:43

Bom. Sporočim.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 01. Avg. 2011 10:11

Kar se veterinarjev, ki se spoznajo na ptice tiče, priporočam Joškota Račnika iz VF, klinike za eksotične živali. Po moje tud če se ne oglasiš tam in ga pokličeš, ti bo dal kakšen nasvet, čeprav je res najbolje, da neseš ptička pokazat, da ga pregledajo. Ko je žival bolana, jo namreč okolica lahko močno ziritira, pomanjkanje živahnosti pa je pri živalcah kar alarmanten znak.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 11. Avg. 2011 12:26

Si se poskusila kaj ukvarjati z njim, mogoče mu pokazati kaj zmorejo igrače, ki jih ima, npr. če imaš zvonček, da ga zatreseš; če ima kroglice, ki se jih premika po palčki gor in dol oz. levo in desno...?

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron